Nietypowa sprawa - potrzebuje pomocy

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Nietypowa sprawa - potrzebuje pomocy

Postprzez natala71 » 11 cze 2014, o 17:13

Hej Dziewczyny:)!

Myślę, ze pisze w dość nietypowej sprawie, ale akurat w tym temacie tymczasowo potrzebuje pomocy, wiec mam nadzieje , ze mi pomożecie:)!
Chciałabym kopić samochód, ale kompletnie się na tym nie znam, mieszkam w Warszawie i raczej nie mam nikogo kompetentnego kto mógłby mi pomoc w zakupie a chciałabym wybrać dobre auto, które będzie mi służyć przez najbliższe lata. Czy może znacie jakiegoś fachowca, jakąś dobra sprawdzona firmę która mogłaby mi profesjonalnie pomóc przy zakupie?? bardzo proszę o rzetelne podpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi!! :-)

Natalia
natala71
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 17:11

Re: Nietypowa sprawa - potrzebuje pomocy

Postprzez redorange666 » 11 cze 2014, o 17:18

ja zajmuje się motoryzacją od małego dziecka.
wprawdzie to nie jest tremat na pisanie na forum ale postaram Ci się pomóc.
Musisz określić do czego ma Ci to auto służyć, ile kasy chcesz wydać, mniej więcej ile km będziesz robić...
najlepiej było by porozmawiac przez tel.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nietypowa sprawa - potrzebuje pomocy

Postprzez Astra » 11 cze 2014, o 21:03

Wlasnie Natalia , trafilas w doskonale motoryzacyjne rece Redorange.
Z pewnoscia zna sie na rzeczy i napewno znakomicie Ci doradzi. :)
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Nietypowa sprawa - potrzebuje pomocy

Postprzez natala71 » 12 cze 2014, o 11:04

No to świetnie :)
Budżet jakim dysponuje to ok 20 tys. auto będzie mi służyło do poruszania się po mieście. Nie wiem ile rocznie będę robiła kilometrów - pewnie chodzi o to czy mam wybierać diesla i benzynę. Sama nie wiem czego potrzebuje w tej kwestii.
Zainteresował mnie mini i smart co o tym sądzicie ? A może macie jakieś inne typy.
Z góry dziękuje Wam za odpowiedź i zainteresowanie sprawą.
natala71
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 17:11

Re: Nietypowa sprawa - potrzebuje pomocy

Postprzez redorange666 » 12 cze 2014, o 12:36

Budżet całkiem całkiem.
Diesla bym Ci odradzał. Powód banalnie prosty aby opłacał sie zakup samochodu z takim silnikiem trzeba pokonywać rocznie min 35tyś km. w innym wypadku koszty eksploatacji (znaczeni droższy serwis niż w przypadku silników benzynowych) nie wyrówna nam nigdy niższe spalanie i niższy koszt zakupu paliwa.
Co do samochodów o których wspomniałaś... Mini jest genialnie jeżdżącym autem. Ma świetne zawieszenie bardzo precyzyjny układ kierowniczy i tak naprawdę jest to samochód z bardzo sportowymi aspiracjami. Daje ogrom frajdy z prowadzenia. Wada... jako że jest to samochód marki premium jego serwis tani nie będzie (nie jest arcy drogi ale nie jest to też średnia półka). No i niższy komfort niż w innych samochodów... sportowe zawieszenie to znaczeni lepsze prowadzenie ale również niższy komfort.
Smart. Małe twarde toczydełko z koszmarną skrzynią biegów... Z racji tego że ma bardzo mały rozstaw osi jeździ sie nim trochę tak jak maluchem (lubi podskakiwać) silniczki jak na te pojemność są sprawne i maja potencjał ale półautomatyczna skrzynia biegów zabiera calą frajdę z prowadzenia tego miejskiego autka.
Jeszcze jedna sprawa... jak Miniakiem miło się wybrać w dłuższą trasę, pobrykać na górskich trasach, czy pokonać autostradą odcinek 200 czy 400km to nie jest to żaden wyczyn tak dla smarta są to rejony powiedział bym nie osiągalne. to tak jak by chcieć się wybrać kajakiem do szwecji... podobne wrażenia... da się ale przyejmności w tym nie będzie.

Jak będziesz miała inne pytania to wal jak w dym.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nietypowa sprawa - potrzebuje pomocy

Postprzez natala71 » 16 cze 2014, o 13:16

No właśnie znalazłam jedno mini ale nie wiem co o nim myśleć - może podeśle link do ogłoszenia ? To ocenisz/ocenicie ?
natala71
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 17:11

Re: Nietypowa sprawa - potrzebuje pomocy

Postprzez redorange666 » 16 cze 2014, o 13:33

Prześlij mi na prv... to się wypowiem
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]