Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez performa » 7 lip 2011, o 17:53

Mam problem, otóż mam od czasu do czasu niskie ciśnienie, które skutkuje bólami głowy. Wiadomo, działa na to kawa czy herbata, jednak nie zawsze można się jej napić, zresztą ileż można. Czy macie na to jakiś sposób? Zaznaczę, że mam objaw białego fartucha i jak chciałam iść do lekarza zbadać się, to ciśnienie miałam idealne.
performa
 

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez mikiqu » 7 lip 2011, o 21:32

A moze zrób sobie morfologię. Być moze to anemia.
mikiqu
 

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez malabula » 11 lip 2011, o 08:34

Więcej węglowodanów mniej stresu. Kawa bądź herbata to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. ;)
malabula
 

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez linar » 13 lip 2011, o 09:11

Lekarz to nie zawsze ostateczność... Trzeba pić więcej płynów i jeśc więcej węglowodanów. Ciężko jest coś poradzić na ból głowy podczas niskiego ciśnienia ale to raczej podstawy.
linar
 

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez Julcia27 » 28 sie 2011, o 13:55

Mnie też tak ostatnio dopada i zastanawiam się czy to nie materac, może jest za twardy. Bo ja budzę się już z bólem i jestem taka strasznie niewyspana i połamana.
Julcia27
 

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez Zorka » 29 sie 2011, o 19:10

Ja też mam ten problem, dużo trzeba pić i ruchu zarzywać sporo, kiedy boli mnie głowa, właśnie z powodu niskiego ciśnienia najlepiej pomaga spacer. Wiem, ze pójście na sapacer to ostatnia rzecz, kiedy kiepsko się czujemy, najchetniej zostaje się w domu i kładzie dom łożka, ale mi pomaga bardzo.
Zorka
 

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez poziomkaa » 1 wrz 2011, o 13:00

Ja również borykam się z tym problemem.. Często nagle wraca ból głowy.. zauwazyłam że najczęściej własnie przy niskim ciśnieniu.. No i na zmiane pogody.. Wtedy oczywiście tabletki przeciwbólowe i dalej trzeba żyć.. :/
poziomkaa
 

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez Zorka » 1 wrz 2011, o 14:42

To juz lepie coś na wzrost ciśnienia, niz tabletki. Radzę trochę się przewietrzyć, mi pomaga.
Zorka
 

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez crazzz » 6 wrz 2011, o 21:21

Tez mi sie wydaje, ze najprostsze sposoby moga pomoc. Mniej stresu, sport, dieta...
crazzz
 

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez Astra » 8 lip 2014, o 00:15

Zazwyczaj, gdy ktos ma niskie cisnienie to nie miewa bolow glowy.
Chyba , ze problemem sa jeszcze jakies ukryte i nie zdiagnozowane przez medyka przyczyny.
Czesto tak bywa.
Od zawsze mam niskie cisnienie i nic mi nie dolega.
A moje cisnienie to 98/50 i wlasciwie to ciagle jest takie samo , bez zadnych wa :D han i dolegliwosci.
To taka moja rodzinna ,,uroda,, zdrowotna. :D
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez ewelinaklucz » 11 lip 2014, o 11:18

Na Twoim miejscu poszłabym po prostu do lekarza i się kompleksowo przebadała. Możesz tak wypróbować inne metody, które Ci tutaj proponują jednak jeżeli to nie poskutkuje to lepiej sprawdź to specjalisty. :)
ewelinaklucz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 lip 2014, o 14:27

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez ani » 11 lip 2014, o 13:38

Podołączę się do tematu, bo mam ten sam problem.Od ponad miesiąca męczą mnie bóle głowy, teraz akurat pomogła kawa, ale zwykle nawet ketonal nie pomaga. Czy może to być sprawa hormonów, jak myślicie? Wizytę u lekarza mam za miesiąc, biorę pigułki anty.

Tylko u nas akcesoria meblowe na lata
Avatar użytkownika
ani
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 13:30

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez Madlen » 11 lip 2014, o 15:47

Źle dobrane tabletki mogą powodować bóle głowy, jeśli zaczęło się to mniej więcej od czasu rozpoczęcia kuracji tabsami anty powinnaś iść do lekarza abi zmienił je na inne
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez Gniazdko » 11 lip 2014, o 16:19

Zamiast kawy można pić sok z aronii lub z buraków :). Warto też wziąć chłodną kąpiel
Avatar użytkownika
Gniazdko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 11 lip 2014, o 16:09
Lokalizacja: Bytom

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez kasiad81 » 5 lis 2018, o 13:09

Oczywiście wizyta u lekarza jest bardzo ważna wiec nie powinnaś bagatelizować problemu jeśli jest długotrwały. Ja też mam skłonności do bólów głowy ze względu na zmiany ciśnienia. Ratuje się wtedy Gardanem SPAM/. Wystarczy mi jedna tabletka i już po bólu.

Ostatnio edytowano 5 lis 2018, o 13:50 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: spam
kasiad81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 maja 2018, o 11:15

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez Eldie » 14 lis 2018, o 14:16

Też mam ten problem, ale u mnie to raczej problem wrodzony - z powodu niskiego ciśnienia mam często problem z zimnymi stopami i ogólnie jest mi zimno, wtedy kiedy innym nie jest, a wcale szczupła nie jestem.
Eldie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 14 lis 2018, o 13:54

Re: Niskie ciśnienie, bóle głowy.

Postprzez laura.kwiet » 15 lis 2018, o 10:24

Od jakiegoś czasu mam problemy z koncentracją i boli mnie głowa, czy może to być spowodowane smogiem? Czy w takich warunkach można biegać i uprawiać inne sporty?
laura.kwiet
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lis 2018, o 10:20
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]