obiadki dla niemowlat

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

obiadki dla niemowlat

Postprzez Wiktoria » 9 cze 2016, o 10:12

Hej macie jakies sprawdzone przepisy na zupki i deserki dla półrocznego niemowlaka? I w jakich ilościach podawałyscie dzieciom
Wiktoria
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 07:28

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez kokoszanel » 9 cze 2016, o 10:30

każde dziecko inne nie da się określić ilości.

wrzucałam warzywa, trochę mięska czy ziemniaka, z lekka je rozdrabniałam tak by syn pogryzł i tyle.

"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł,
ale najważniejsze żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć"

~ Coco Chanel
Avatar użytkownika
kokoszanel
Super Gaduła
 
Posty: 1182
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 08:12

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez pachnacakraina » 14 cze 2016, o 11:02

Witam ja polecam gotowe przetwory jak Gerber sana pewno zdrowsze, przebadane

pachnacakraina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 cze 2016, o 10:54

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Edytka77 » 14 cze 2016, o 11:12

Ja robiłąm zupki z warzyw ,marcheweczka ,pietruszki i selera mmaluteńko ponieważ sa moczopędne.Ziemniaczek i mięsko cielęcinka na początek .Piżniej dodawałam z czasem grysik do tego ,czy kleik ryżowy .Ja musiałąm kombinować z jedzeniami, ponieważ moje corki od około pól roczku odrzuciły mleko i wszystko co mleczne.Czyli zupki,kisiele ,kleiki ,owoce kaszki ryżowe itd. .Na początwek wszystko miksowałam wkąłdałam do małuch pojemniczków i zamrażałąm,bo wiadomo było tego więcej .Z czasem rozdrabniałam palcami widelcem żeby sie uczyły już gryźć .Robiłam np. gotowałam grysik na lekko gęsto do tego dodawałam np. jabłko ,bananka troszkę .

Ostatnio edytowano 14 cze 2016, o 11:16 przez Edytka77, łącznie edytowano 1 raz
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Hadassa » 14 cze 2016, o 11:15

Gotowac fajnie o ile ma sie swoje produkty. Tylko nie wiem czy do konca wiemy co wtedy dziecku dajemy

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Edytka77 » 14 cze 2016, o 11:18

Hadassa napisał(a):Gotowac fajnie o ile ma sie swoje produkty. Tylko nie wiem czy do konca wiemy co wtedy dziecku dajemy
No ja niestety wszystko ze sklepu gdyż mieszkam w mieście jedynie mięso od gospodarza załatwione ,cielęcina.
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Hadassa » 14 cze 2016, o 12:04

No tak tylko nawet jak masz z wlasnego ogrodka to nie wiesz jakie do konca to jest.

Jakis czas temu byla afera. Bo gosciu mial ekologiczne kury. I faktycznie szczesliwe kurki biegaly sobie wolno i dziobaly co chcialy. A przy kontroli zdziwienie bo normy przekroczone kilka razy.
Co sie okazalo. Moze i kurki wolno biegaly ale ferma pod krakowem a smog i deszcz zrobily swoje

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Edytka77 » 14 cze 2016, o 12:14

Niestety tak jest ,powietrze zanieczyszczone ,w jedzeniu chemia itd.Wiadomo że lepiej z własnego ogródeczka niż z marketu ,ale ja chowałam na sklepowym i wychowały się :)
Edytka77
Miła Kobietka
 
Posty: 84
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 19:38

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Kaska1980 » 16 cze 2016, o 19:52

Moim zdaniem, najlepiej samemu gotować obiadki niż kupować gotowe produkty. Gdyby były całkowicie zdrowe nie miałyby tak długiej ważności. Polecam kombinować z warzywami sezonowymi i rożnymi rodzajami mięsa(np. ryba z ze świeżym szpinakiem z ryneczku ). A na deser łączyć różne owoce i miksować.

Kaska1980
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 12 cze 2016, o 12:28
Lokalizacja: Poznań

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Wiktoria » 19 cze 2016, o 16:21

Moja mała nie chce jeść gotowanych przeze mnie zup z mięsem a same warzywa je. Tylko najbardziej jej smakuja obiadki ze stoiczkow
Wiktoria
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 paź 2014, o 07:28

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Solis » 11 lip 2016, o 16:44

A może podpowiecie jak porcjowac i przechować miesko dla takiego malca?
Kupilabym królika czy cielęcine ale nie wiem jak to przechować. Mrozic?
To samo z rybą. Kupić świeżą i też porcjowac i mrozic?
Avatar użytkownika
Solis
Miła Kobietka
 
Posty: 82
Dołączył(a): 11 lip 2016, o 13:21

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez elwira321 » 3 paź 2017, o 11:53

Ja porcjowałam na kawałeczki i mroziłam

elwira321
Miła Kobietka
 
Posty: 90
Dołączył(a): 18 wrz 2017, o 13:13

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez sreberko » 6 paź 2017, o 12:21

A kupujecie dzieciom słoiczki? Ja byłam kiedyś sceptyczna, ale są też takie ekologiczne słoiczki, że przygotowywane bez dodatków konserwantów itp., mam na myśli takei jak LINK - znacie takie kaszki czy słoiki? No bo herbatki hipp to oczywiście kojarzę ale te inne marki mniej.

Na zniszczone włosy bez połysku polecam mój ulubiony salon fryzjerki Fryzjer Konin - w salonie Health & Beuaty.
sreberko
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 mar 2016, o 11:27
Lokalizacja: Konin

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez pani_jeziora » 28 sty 2021, o 22:57

Też zaczynałyście rozszerzać maluszkom dietę od marchewki? Mój drugi synek właśnie zaczął swoją przygodę z "dorosłym" jedzonkiem, kupiłam mu marchewkę hipp bio, mają teraz w takich małych opakowaniach, w sam raz na raz. Posmakowało mu, jutro zaczynamy przygodę z dynią.
Avatar użytkownika
pani_jeziora
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 24 sty 2019, o 22:30

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Stella » 31 sty 2021, o 23:08

pani_jeziora napisał(a):Też zaczynałyście rozszerzać maluszkom dietę od marchewki? Mój drugi synek właśnie zaczął swoją przygodę z "dorosłym" jedzonkiem, kupiłam mu marchewkę hipp bio, mają teraz w takich małych opakowaniach, w sam raz na raz. Posmakowało mu, jutro zaczynamy przygodę z dynią.

ostatnio czytałam o tych produktach - a powiedz mi gdzie je można kupić bo to ich nowości te małe słoiczki- szukałam w pobliskich sklepach to niestety nie mają jeszcze
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Martuśka » 9 maja 2021, o 08:40

Stella napisał(a):
pani_jeziora napisał(a):Też zaczynałyście rozszerzać maluszkom dietę od marchewki? Mój drugi synek właśnie zaczął swoją przygodę z "dorosłym" jedzonkiem, kupiłam mu marchewkę hipp bio, mają teraz w takich małych opakowaniach, w sam raz na raz. Posmakowało mu, jutro zaczynamy przygodę z dynią.

ostatnio czytałam o tych produktach - a powiedz mi gdzie je można kupić bo to ich nowości te małe słoiczki- szukałam w pobliskich sklepach to niestety nie mają jeszcze


Mi się udało dorwać takie słoiczki w Lidlu więc może tam poluj ale na pewno w internecie na ich stronie pewnie też kupisz.
Martuśka
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 3 kwi 2020, o 14:20

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Trotka » 23 maja 2021, o 21:21

Te słoiczki z Hipp są naprawdę fajne, kupuję te "pierwsza łyżeczka" plus za skład bez dodatkowego cukru.
Trotka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 28 mar 2020, o 19:56

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Idźka89 » 20 cze 2021, o 20:48

Muszę kupić dziecku, nie próbowaliśmy jeszcze tych słoiczków od Hipp, ciekawe czy synkowi posmakują. A jakie smaki kupujecie najczęściej?
Idźka89
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 12:01

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez sam » 23 cze 2021, o 20:55

Ja na początku roniłam bez mięska, a później dodawałam troszkę mielonego indyka albo królika
sam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 cze 2021, o 20:52

Re: obiadki dla niemowlat

Postprzez Stella » 19 lip 2021, o 14:15

u nas obiadki i deserki Hipp zagościły na dobre. Zaczynałyśmy od małych słoiczków - takich na jeden raz 80g. Teraz to już wcina większe i to z chęcią. Na spacery zabieramy za to saszetki - to jest super rozwiązanie bo teraz to już sama sobie z nimi radzi.
Avatar użytkownika
Stella
Miła Kobietka
 
Posty: 83
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 07:50
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]