Obrączki, biżuteria ślubna -pytania i opinie

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Re: Jakie obrączki?

Postprzez sun979 » 24 lut 2013, o 15:29

brunecia napisał(a):Ano niezdecydowana ;) Jak rozglądaliśmy się za obrączkami, to facet u jubilera powiedział, że z łączonych złot nie sprawdzają się, bo jak kobieta np w ciąży przytyje to cięzko potem poszerzyć obrączkę a tylko z jednego bez problemu można poszerzyć :)


Też słuszna uwaga! ;)
sun979
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez sun979 » 24 lut 2013, o 15:42

Ja długo zastanawiałam się, czy w ogóle chcę jakiś diamencik na środku mojej obrączki i stwierdziłam, że jednak nie. Nawet facet mi mówił, że jest za normalnymi, tradycyjnymi obrączkami. Chcę brać po uwagę również jego zdanie, bo mamy podobny gust.

Mam jedynie zawahanie co do grubości obrączki i grawera. Hmmm...
Myślałam nad 5 mm, czy nie będzie za gruba? Podobają mi się takie solidne obrączki i rzucające się w oczy. :)

I dalej myślę nad tym, czy mamy mieć tak, że ja na swojej obrączce mam imię przyszłego męża i datę ślubu? Czy mam mieć na swojej obrączce oba, NASZE imiona i datę ślubu?

Może ktoś podzieli się własnym doświadczeniem. ;)
sun979
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez brunecia » 24 lut 2013, o 22:00

My mamy 5mm szerokości :) a w środku grawer
Na mojej obrączce jest: "Jesteś wszystkim... 06.10.2012
A na małża : ...wszystko jest Tobą... 06.10.2012"
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Jakie obrączki?

Postprzez paula » 24 lut 2013, o 22:09

brunecia napisał(a):My mamy 5mm szerokości :) a w środku grawer
Na mojej obrączce jest: "Jesteś wszystkim... 06.10.2012
A na małża : ...wszystko jest Tobą... 06.10.2012"

ooo fajny grawer, nie pomyślałabym nawet o takim. A zmieściło się wszystko i wygląda fajnie? bo czasem jak jest za dużo napisane to niekoniecznie to może estetycznie wyglądać.
paula
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez sun979 » 25 lut 2013, o 10:04

piękny, ale jednak zostanę przy imionach. 2 imiona i data ślubu to może za dużo jak na 1 obrączkę, więc będzie imię mojego przyszłego narzeczonego i data ślubu :)
sun979
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez paula » 25 lut 2013, o 15:25

ja też tak myślę. oczywiście daleko jeszcze do tego ale takie pierdoły bardzo człowieka cieszą gdy o tym myśli itd ;)
paula
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez sun979 » 25 lut 2013, o 16:01

paula.x111 napisał(a):ja też tak myślę. oczywiście daleko jeszcze do tego ale takie pierdoły bardzo człowieka cieszą gdy o tym myśli itd ;)


dokładnie ;)
sun979
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez paula » 25 lut 2013, o 16:33

ale aż się boję jak rzeczywiście wszystko będzie już na tyle blisko że będę sama musiała szaleć: kupić obrączki, zamówić zaproszenia, wybrać sukienkę itd :D ale mimo że do ślubu kawał czasu to ja już się z tego cieszę!
paula
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez sun979 » 28 lut 2013, o 00:25

paula.x111 napisał(a):ale aż się boję jak rzeczywiście wszystko będzie już na tyle blisko że będę sama musiała szaleć: kupić obrączki, zamówić zaproszenia, wybrać sukienkę itd :D ale mimo że do ślubu kawał czasu to ja już się z tego cieszę!


No i bardzo dobrze! :D To jest raz w życiu, a ten czas oczekiwania jest najpiękniejszy! ;)
sun979
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez sun979 » 28 lut 2013, o 00:39

Z narzeczonym za miesiąc kupujemy obrączki! Tak bardzo nie mogę się doczekać! ;D
Razem oglądaliśmy różne wzory i zostajemy przy dwóch.

1.Tradycyjna, tylko czy nie będą za pospolite?
2. Z delikatnym, skośnym wzorem. Może ta opcja będzie ciekawsza?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
sun979
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez paula » 28 lut 2013, o 14:45

ja zdecydowanie wybrałabym ta opcję ze wzorkiem ;) mimo wszystko "coś" na tej obrączce być powinno prócz grawera w środku. Poza tym ten wzorek jest bardzo delikatny i naprawdę fajnie wygląda ;)
paula
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez brunecia » 28 lut 2013, o 22:45

u mnie na obraczce (mniejsza) miedzy pierwszym a ostatnim znakiem jest ok 5-7mm wolnego miejsca. obraczki ze wzorkiem sa niepraktycznie, bo wzorek szybko sie sciera a sa drozsze niz normalne. (wiem z autopsji)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Jakie obrączki?

Postprzez paula » 28 lut 2013, o 22:55

no bez przesady. Mam 5 lat na palcu pierścionek którego w ogóle nie ściągam i NIC się z nim nie dzieje ;P
paula
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez sun979 » 28 lut 2013, o 23:06

paula.x111 napisał(a):no bez przesady. Mam 5 lat na palcu pierścionek którego w ogóle nie ściągam i NIC się z nim nie dzieje ;P


Ja też mam różne pierścionki nawet dłużej niż 5 lat i też jest wszystko ok :) Myślę, że zostanę przy tej drugiej opcji. Nie chce mieć obrączki takie jak rodzice...
sun979
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez paula » 28 lut 2013, o 23:09

wiele koleżanek z uczelni które się pozaręczały to teraz narzekają że po jakimś tam czasie zaczęły im wypadać oczka z pierścionków, że coś się z pierścionkami stało. Jakoś ja mam 5 lat i nic się z nim nie dzieje. Jedyne co ostatnio zauważyłam to się wykrzywił (nie wiem czemu;/).

Obrączki naszych rodziców są niby fajne bo zwykłe, proste i nie musieli się przejmować wzorem, mieli po prostu neutralny. Ale wtedy wszystko było takie samo więc nie mieli za dużego wyboru. Ja jednak (o ile w ogóle..) będę wybierała obrączki choćby z oczkiem albo jakimś zdobieniem
paula
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez sun979 » 28 lut 2013, o 23:42

paula.x111 napisał(a):wiele koleżanek z uczelni które się pozaręczały to teraz narzekają że po jakimś tam czasie zaczęły im wypadać oczka z pierścionków, że coś się z pierścionkami stało. Jakoś ja mam 5 lat i nic się z nim nie dzieje. Jedyne co ostatnio zauważyłam to się wykrzywił (nie wiem czemu;/).

Obrączki naszych rodziców są niby fajne bo zwykłe, proste i nie musieli się przejmować wzorem, mieli po prostu neutralny. Ale wtedy wszystko było takie samo więc nie mieli za dużego wyboru. Ja jednak (o ile w ogóle..) będę wybierała obrączki choćby z oczkiem albo jakimś zdobieniem


No tak. Kiedyś nie było takiego wyboru... Po co się cofać jak można iść do przodu no nie? ;)
sun979
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez paula » 1 mar 2013, o 14:52

cofać do tyłu i iść do przodu haha :P
ja uważam że te całkiem nowoczesne obrączki są beznadziejne. Np:http://nugget.pl/pl/obraczki/87-obraczki-slubne-0014.html albo: http://www.ceneo.pl/11721937#tab=click_scroll
choć na takie: http://nokautimg1.pl/p-45-f6-45f66dd8c3 ... -st263.jpg tylko w białym złocie to bym MOŻE się skusiła. Tylko nie bardzo pasowałaby dla faceta taka obrączka. Jednak facet musi chociaż w 90% mieć podobną tą obrączkę do obrączki swojej żonki :P
paula
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez sun979 » 1 mar 2013, o 22:13

paula.x111 napisał(a):cofać do tyłu i iść do przodu haha :P
ja uważam że te całkiem nowoczesne obrączki są beznadziejne. Np:http://nugget.pl/pl/obraczki/87-obraczki-slubne-0014.html albo: http://www.ceneo.pl/11721937#tab=click_scroll
choć na takie: http://nokautimg1.pl/p-45-f6-45f66dd8c3 ... -st263.jpg tylko w białym złocie to bym MOŻE się skusiła. Tylko nie bardzo pasowałaby dla faceta taka obrączka. Jednak facet musi chociaż w 90% mieć podobną tą obrączkę do obrączki swojej żonki :P



Oba wzory są DLA MNIE za nowoczesne... :/ ale gusta gustom nierówne jak to mówią ;)
sun979
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez brunecia » 2 mar 2013, o 20:58

Moi rodzice mają obrączki, na których pierwotnie był wyryty wzorek, a po 30 latach nic nie widać, że jakiś wzorek był ;)
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Jakie obrączki?

Postprzez sun979 » 2 mar 2013, o 23:19

brunecia napisał(a):Moi rodzice mają obrączki, na których pierwotnie był wyryty wzorek, a po 30 latach nic nie widać, że jakiś wzorek był ;)


A Ty masz jakie? Całkiem klasyczne?
Mi się podoba delikatny wzorek, a jak się zetrze po 20 latach to po prostu zostanie normalna obrączka ;D
sun979
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez paula » 2 mar 2013, o 23:26

to już sama nie wiem. Ale jednak przez kilka lat można się nacieszyć jakimś tam wzorkiem na obrączce ;)
paula
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez sun979 » 2 mar 2013, o 23:54

paula.x111 napisał(a):to już sama nie wiem. Ale jednak przez kilka lat można się nacieszyć jakimś tam wzorkiem na obrączce ;)


dokładnie :)
sun979
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez paula » 3 mar 2013, o 13:01

tak naprawdę to wszystko zależy od gustów państwa młodych. Chociaż tak naprawdę to chyba kobitka ma więcej do powiedzenia :D bo to ona nosi biżuterię i obrączkę powinna właśnie do niej dostosować.
Poza tym ja uważam że jesli młodzi z góry zakładają że obrączek nosić na co dzień nie będą (a jest wiele takich par) to niech kupią sobie zwykłe, proste i w miarę tanie. Bo szkoda kasy na coś czego nosić się nie będzie.
paula
 

Re: Jakie obrączki?

Postprzez brunecia » 3 mar 2013, o 15:23

my mamy klasyczne o zaostrzonych brzegach matowe.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Biżuteria ślubna

Postprzez natka87 » 4 mar 2013, o 12:23

ja się zastanawiam nad takim kompletem ........... ale nie wiem czy nie jest zbyt prosty jak na taką uroczystość, jak myślicie?

Treść wymoderowano
Proszę nie spamować
natka87
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]