ocena zdolności tlenowych

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

ocena zdolności tlenowych

Postprzez tinacleo » 14 maja 2015, o 14:28

Czy któraś z pań może polecić jakieś miejsce w warszawie, gdzie można sprawdzić swoje zdolności tlenowe/beztlenowe? Brat gra w czwartej lidze piłki nożnej i na tych badaniach, które mu wykonują raz na rok traktują chłopaków strasznie po macoszemu. Dużo słyszy się w telewizji o młodych chłopakach padających nagle na boisku... Chciałabym zadbać o jego bezpieczeństwo i szukam miejsca do takich kompleksowych badań :)
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: ocena zdolności tlenowych

Postprzez Malwi22 » 1 cze 2015, o 16:00

W Warszawie na ul Zwoleńskiej 81. Centrum Badań wydolnościowych. Polecam :)

Malwi22
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 gru 2014, o 18:43

Re: ocena zdolności tlenowych

Postprzez conscious » 9 lip 2015, o 22:33

tinacleo napisał(a):Czy któraś z pań może polecić jakieś miejsce w warszawie, gdzie można sprawdzić swoje zdolności tlenowe/beztlenowe? Brat gra w czwartej lidze piłki nożnej i na tych badaniach, które mu wykonują raz na rok traktują chłopaków strasznie po macoszemu. Dużo słyszy się w telewizji o młodych chłopakach padających nagle na boisku... Chciałabym zadbać o jego bezpieczeństwo i szukam miejsca do takich kompleksowych badań :)

mogę Ci polecić profemed, tam ogólnie zajmują się medycyną sportową, pourazową. mają też różne badania i konsultacje dla osób, które potrzebują się przebadać pod kątem sportowym, na co mogą sobie pozwolić itd
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: ocena zdolności tlenowych

Postprzez Rex Medica » 18 sie 2015, o 18:50

Istotne jest, aby w placówce dobrano optymalne, zindywidualizowane obciążenie treningowe, a następnie monitorowano postępy na poszczególnych etapach treningu. Ceni się, że brat chce porządnie zbadać swój pułap tlenowy, gdyż im jest on wyższy, tym dłużej będzie w stanie wykonywać treningi wymagające bardzo intensywnego wysiłku.
Avatar użytkownika
Rex Medica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 sie 2015, o 18:20
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]