Oczy (PILNE!)

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Monia00 » 1 lut 2012, o 20:43

Hej
Mnie od kilku dni strasznie bolą oczy. Czuję, że są takie jakieś zmęczone. Fakt, że dużo siedzę w pracy przy kompie, ale to przecież nie od dziś. Okularów nie noszę.
Może jest na te dolegliwości jakiś sposób? Czy ktoś doradzi co pomoże?
Monia00
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 30 sty 2012, o 21:38

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Olimpia » 19 lut 2012, o 20:27

Nie od dziś, ale wzrok mógł się przecież w końcu zacząć psuć. Ja odczuwałam coraz większe zmęczenie oczu, poszłam do okulisty i tak się właśnie okazało. Teraz mam okulary, co prawda słabe, ale jest lepiej. Niewielka korekta, szkła z antyrefleksem i jest o wiele lepiej. JZO mają w ofercie różne typy takich okularów, kolorowe soczewki, więc można sobie coś wybrać:) I już tak nie mrużę oczu, a zmarszczki nie znają litości...
Olimpia
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez aisoglam » 2 mar 2012, o 13:22

Wiem,że odżywianie ma duży wpływ na wzrok.Koniecznie jedzcie masło!
aisoglam
Miła Kobietka
 
Posty: 62
Dołączył(a): 18 lut 2012, o 14:30

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez imloco » 3 mar 2012, o 11:23

Ale jakie? ;) Bo w sklepie jest pelno produktow maslopodobnych

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Dora » 13 mar 2012, o 15:02

Długo mnie nie było... o maśle nie słyszałam, jedynie o czarnych jagodach. Cytuję:
Badania potwierdziły: wyciągi z tych jagód powiększają obszar widzenia, poprawiają ostrość obrazu, usuwają zmęczenie oczu. Poleca się je osobom z zaburzeniami widzenia o zmierzchu, a także pracującym przy komputerze czy w złych warunkach oświetleniowych oraz narażonym na pogorszenie wzroku związane z wiekiem.
Ale mi i tak nie pomogą... :|

Optymista ogłasza, że żyjemy w najlepszym ze wszystkich możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda.
Avatar użytkownika
Dora
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 7 paź 2011, o 17:16

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez Olimpia » 14 mar 2012, o 11:26

Skąd ten pesymizm? Marchewka, masło (zawarte w nich i wit.A) i przede wszystkim jagody pomagają oczom. Nawet jeżeli nie są w stanie cofnąć wady wzroku, to na pewno można sobie pomóc, żeby wada się nie pogłębiała. A jeżeli masz już wadę i to taką niewielką, to noś okulary np. tylko gdy wzrok jest zmuszony do większego wysiłku, np. przy komputerze czy oglądając tv.
Olimpia
 

Re: Oczy (PILNE!)

Postprzez gama01 » 20 lis 2013, o 23:41

też muszę nosić okulary, ale ciężko mi się przyzwyczaić.
Avatar użytkownika
gama01
Miła Kobietka
 
Posty: 32
Dołączył(a): 8 wrz 2013, o 12:15
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]