oczyszczanie twarzy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

oczyszczanie twarzy

Postprzez kika75 » 27 lis 2010, o 17:50

stosuje tonik matujący z mary cohr gdyż mam cerę mieszaną pomaga mi w regulacji wydzielania sebum a jakich wy używacie toników lub może macie inny sposób na oczyszczanie twarzy?????
kika75
 

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez Paulina13 » 28 lis 2010, o 16:16

Ja oczyszczam twarz codziennie, najpierw jak wiadomo jest dokładny demakijaż, potem przecieram buzię tonikiem by pozbyć się resztek makijażu i zanieczyszczeń po całym dniu. A kilka razy w tygodniu myję twarz żelem antybakteryjnym Flosleku. Oczyszcza moją twarz i zapobiega powstawaniu niechcianych krostek. Poza tym raz albo dwa razy w tygodniu robię też peeling twarzy by złuszczyć stary i zniszczony naskórek. Oto mój sposób.
Paulina13
 

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez miszka » 16 gru 2010, o 16:25

Ja bardzo podobnie. Najpierw zmywam twarz mleczkiem do demakijażu, później przemywam tonikiem i nakładam krem. Raz, dwa razy w tygodniu stosuję maseczki:)
miszka
 

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez tosia » 19 gru 2010, o 17:06

Codziennie rano i wieczorem przecieram twarz płynem micelarnym, na dzień dzisiejszy jest to Bioderma. Potem myje twarz żelem Active cleanser firmy DCL, rewelacja oprócz tego że oczyszcza pory to zawiera kwas hialuronowy który nawilża i chroni skórę. Bo po większości żeli do twarzy miałam wrażenie, że skóra robi się na mnie o rozmiar za mała.
A jeśli chodzi o peelingi to dwa razy w tygodniu robię sobie peeling morelowy St Ives, ma drobniutkie drobinki, które fajnie złuszczają martwy naskórek.
A tak raz na trzy tygodnie robię sobie peeling chemiczny kwasami, kiedyś sama sobie preparowałam peeling z kwasem migdałowym, ale to sporo zachodu mnie kosztowało. A teraz stosuje płatki peelingujące z DCL zawierające 20% kwas glikolowy i dzięki temu że kwas sam się neutralizuje na twarzy nie można sobie przedobrzyć i krzywdy zrobić. A fajnie, że można sobie samemu zrobić taki zabieg w domu, taniej i wygodniej.
tosia
 

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez wiczek » 28 sty 2011, o 00:06

Ja od jakiegoś czasu jestem wielką fanką żelu do mycia twarzy. Mam taki swój sprawdzony łagodzący - dobrze myjący hypoalergiczny Flosleku, mam kilka produktów tej firmy więc przy jesienią przy zakupach w aptece skusiłam się i na ten żel- bardzo dobry. Dokładnie zmywa makijaż, nie wysusza skóry, łagodzi podrażnienia, nie szczypie nawet w oczy.
wiczek
 

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez striker44 » 11 lut 2011, o 10:20

Aby zachować jędrną skórę twarzy proponuję stosowanie kremów brązujących zamiast solarium. Tu znalazlam ciekawy tekst o tymjak nakładać krem brązujący
striker44
 

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez Anna » 17 lut 2011, o 18:39

Kosmetyki do oczyszczania twarzy zależą od rodzaju cery. Nie należy stosować preparatów z kwasami do cery suchej bo zacznie się łuszczyć, za to bardzo dobre kwasy są do cery tłustej. Bardzo dobre kosmetyki do oczyszczania twarzy są produkowane przez firmę Natinuel, które można kupić w profesjonalnych salonach kosmetycznych.
Anna
 

co do oczyszczania twarzy?

Postprzez kika75 » 21 lut 2011, o 16:37

próbowałam toników i mleczka a ostatnio odkryłam piankę oczyszczającą do cery tłustej z mary cohr jest świetna szybko usuwa pozostałości po makijażu odświeża i głęboko oczyszcza.
kika75
 

Re: co do oczyszczania twarzy?

Postprzez superpiekara » 7 mar 2011, o 15:25

a dla mnie najlepsze są peelingi ale tylko te małoziarniste, oraz maseczki oczyszczajace 2-3 razy w tygodniu.

treść zmieniona przez moderatora


Proszę nie spamować
superpiekara
 

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez Klara » 20 gru 2012, o 06:22

bardzo lubię myć twarz żelem Perfecta. Ale korzystam równiez chętnie z płynow micelarnych głownie Ziaji - oliwkowy płyn ten w zielonej butelce.
Dwa razy w tygodniu też stosuje peeling, nakładam na noc tez z Perfecty i rano oczywiście zmywam.
Na wyjazdach z kolei jestem zbyt leniwa i wygodna i stosuje do oczyszczania chusteczki do demakijażu, potem tylko daję tonik i krem
Klara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 23
Dołączył(a): 9 paź 2012, o 15:41

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez bettti86 » 20 gru 2012, o 10:01

ja obecnie używam żel oczyszczający z firmy Olay, mam go pierwszy raz, ale chyba ostatni, bo nie zmywa dokładnie makijażu z oczu, wcześniej używałam żel oczyszczający z La Roche Possay i muszę przyznać, ze jest świetny ;)
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez Katia » 20 gru 2012, o 11:31

Ja oczyszczam twarz płynem micelarnym http://www.mydlandia.pl/p6003-PHARMACER ... elarny.php bo mam suchą cerę i czytałam na różnych forach i wszędzie dziewczyny mówiły, że toniki wysuszają a płyny micelarne są najlepsze. Ja wybrałam taki do cery naczyniowej. Zużyłam go już w połowie i mogę polecić.

Katia
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 27 lis 2012, o 19:16
Lokalizacja: Kraków

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez Misiek » 5 paź 2013, o 12:29

Kiedyś na oczyszczanie chodziłam do kosmetyczki. Odkąd kosmetyczki w Krakowie popsuły mi cerę, przerzuciłam się na domowe zabiegi. Kupiłam sobie peeling brzoskwiniowy hb i robię oczyszczanie w domu. Miała któraś z Was podobne doświadczenia w kosmetyczkami?
Misiek
 

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez meryforce » 9 paź 2013, o 13:05

Oj mieliśmy, mieliśmy - niestety:( Ja mam problemy ze skórą od wielu lat, cera tłusta i trądzikowa, po trądziku porobiły się brzydkie blizny. I już kilka dobrych lat wstecz kosmetyczka poradziła mi głęboki peeling ziołowy - dziś już go się nie estosuje nawet chyba! Skóra się złuszczała przez tydzień, a ja siedziałam w domu. Efekty po rewelacyjne, skóra odświeżona, bez blizn, ale potem zaczęła się bardziej tłuścić i świecić, naczynka wyszły itd. Jedna kosmetyczka usiłowała potem z tym walczyć, ale pomoc fachową naprawdę dostałam u kosmetyczki w Silvan Spa - miałam serię zabiegów regenerujących skórę, trochę kosztowały, ale efekt zdecydowanie warty tego! Teraz regularnie u niej oczyszczam i odżywiam skórę. Dziewczyny pamiętajcie, że w domu działamy na zewnętrzne warstwy skóry, a kosmetyczka działa na te głębsze - od czasu do czasu trzeba o nie zadbać, aby buzia była ładna.
meryforce
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 cze 2013, o 13:45

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez Hadassa » 9 paź 2013, o 13:13

moja kuzynka, chodziła do kosmetyczki na oczyszczanie cery...
nie wiem, czy brak umiejętności, czy kosmetyki, czy przedobrzenie...
popsuła jej cerę.. strasznie..
dopiero teraz po zmianie kosmetyczki, dochodzi do siebie...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez gugaro87 » 16 paź 2013, o 09:47

ja używam płynu miclearnego i 2 razy w tyg peeling enzymatyczny. smaruję twarz kremem anny lotian (ładnie wyrównuje koloryt i nawilża). 1 raz w miesiącu chodzę na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki. polecam dziewczyny z SPAM
gugaro87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 24 lip 2013, o 21:35

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez tirnenka5 » 21 paź 2013, o 11:53

Ja używam płynu micelarnego i do demakijażu oczu Extra Lasting z Avonu.
tirnenka5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 5 wrz 2013, o 13:25

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez Gracja101 » 28 paź 2013, o 21:12

Bardzo dobre są kosmetyki Dermiki z serii Pure. Bardzo duży wybór, toniki, płyny micelarne, peelingi. Do wyboru do koloru. Każda cera znajdzie coś dla siebie. Ja mam cerę wrażliwą , która reaguje pieczeniem i szczypaniem na większość kosmetyków. A z tej serii mam łagodny płyn micelarny i tonik i pełna akceptacja nastąpiła ze strony mojej bardzo wymagającej skóry.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Gracja101
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 paź 2013, o 20:47

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez kobietka77 » 29 paź 2013, o 23:11

A jak oceniacie peelingi kawitacyjne? Koleżanka robiła sobie w New Look i twierdzi, że to dośc przyjemne i nie jest inwazyjne, bo nie ma kontaktu igieł ze skóra twarzy. Działa też na głębsze partie skóry. Świetnie oczyszcza pory. Ale czy jest to bardziej skuteczne niż same kosmetyki?
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez Mefista » 13 lis 2013, o 13:18

Ja stosuję płyny micelarne do demakijażu są delikatne nie podrażniają.
Mefista
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 14:12

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez letycja » 23 lis 2013, o 21:35

A ja stosuję tylko żel oczyszczający z Pure Fiji, a na dzień krem i skóra w końcu wygląda dobrze. Od czasu do czasu kosmetyczka. O skórę twarzy trzeba zadbać żeby później nie mieć problemów.
letycja
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 lis 2013, o 20:47

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez pippielotta » 24 lis 2013, o 00:49

Ja mam cały fajny zestaw: żel do mycia twarzy, tonik, a do demakijażu mleczko. I to wszystko z jednej serii soraya nawilżanie i dotlenianie. Lubię ją, bo jest dobra, ale także dlatego, że wszystkie te elementy pachną tak samo, więc nie mam wrażenia 100 różnych zapachów na twarzy :)
pippielotta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 24 lis 2013, o 00:47

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez kobietka77 » 30 gru 2013, o 00:10

Płynów i toników używam na co dzień, ale one nie oczyszczają głębszych partii skóry, a widzę sama po sobie, że najgorzej jest w okolicach nosa i brody, sporo się tam zanieczyszczeń gromadzi, więc myślę się przejść do instytutu urody na jakiś peeling.
Avatar użytkownika
kobietka77
Fajna Kobietka
 
Posty: 104
Dołączył(a): 23 cze 2012, o 15:56

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez apollo » 16 sty 2014, o 14:22

Dobry peeling, systematycznie stosowany, w zasadzie całkowicie załatwia sprawę. Najważniejsze jest to, aby trzymać się systematyczności, jeśli faktycznie wam się to powiedzie, to będzie ok. Największym problemem jest to kiedy ludzie zaczynają, ale de facto nie dbają o systematyczność. Wtedy to nie przynosi żadnych efektów.
apollo
 

Re: oczyszczanie twarzy

Postprzez Adwokatka1 » 27 sty 2014, o 14:54

dobry peeling czyli jaki? ja stosuję się do wszelkich zasad, a wągry wciąż się pojawiają. Nie wiem co robić. Co jest najważniejsze?

Adwokatka1
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 09:04
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]