Ogrzewanie mieszkania

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Misia » 10 lis 2010, o 21:10

Witam drogie Panie. Zastanawiam się z mężem nad wyborem systemu ogrzewania w naszym nowym domu. Próbuję przekonać męża do zakupienia pompy ciepła. Znalazłam nawet ciekawy kalkulator kosztów ogrzewania, całkiem bezpłatny tutaj:
http://vikersonn.pl/kalkulator
Jak myślicie, jak mogę go przekonać, sama argumentacja oszczędnościami energii nie wystarcza, on nie jest do końca przekonany. A może, któraś z Was ma taki system ogrzewania w swoim domu i mogłaby mi coś konkretnego podsunąć? Będę ogromnie wdzięczna. Pozdrawiam! :polska
Misia
 

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez dione » 17 gru 2010, o 15:46

Wiem, że jeżeli chodzi o ogrzewanie to najbardziej opłacalne są promienniki ciepła. Pobierają mało energii, a bardzo szybko ogrzewają pomieszczenie. Te z firmy Savion są bardzo dobrej jakości, a przy okazji również mają fajny design, dzięki czemu nie trzeba ich chować po kątach.
dione
 

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Tusia » 26 gru 2011, o 21:24

no nie wiem u nas w domu od wielu wielu lat sprawdzają się kotły i na ogrzewaniu drewnem bazujemy wydaje mi się, że jeśli chodzi o duży dom to najlepsze rozwiązanie, a taki kocioł mamy Zębiec wymaga ewentualnie przeglądu raz do roku.
Tusia
 

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez a_gatka » 27 gru 2011, o 16:12

O widzisz.. wspomniałaś o czymś co mamy właśnie w domu na tapecie.. Stary piec jest delikatnie mówiąc "ded" i rozpytuję po znajomych, czym by go tu zastąpić. Powiedz mi - ten Zębiec to tak na dłużej czy raczej sezonówka? Bo opinie z tego co czytam w sieci ma niezłe..
a_gatka
 

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Tusia » 27 gru 2011, o 16:19

Nie powiem Ci dokładnie ile lat temu wymienialismy stary na Zębiec. 6 może więcej. Na prawdę nie pamiętam. Żadnych problemów, uszkodzeń. Dobry ciąg. Sporadyczne przeglądy jak wspomniałam raz do roku może straczyć, no ja osobiscie się nie zajmuję sprawą to Tata obdzwania i sprawdza. Pytanie jakie opał preferujecie ?
Tusia
 

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez a_gatka » 27 gru 2011, o 16:25

Wiesz.. najlepiej, żeby "jadł" wszystko :D Ale mój pan upiera się przy groszku jakimś.. A powiedz mi, zdarzały się awarie czy raczej można spać spokojnie?
a_gatka
 

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Tusia » 27 gru 2011, o 21:13

Oj zdecydowanie można spać spokojnie, to może w takim razie najlepiej zadzwonić do eksperta który pomógłby dobrać kocioł do warunków mieszkaniowych...
Tusia
 

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez a_gatka » 27 gru 2011, o 21:14

No dobrze, tylko gdzie takiego znaleźć? Przecież spec specowi nierówny..
a_gatka
 

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Jules » 28 gru 2011, o 03:02

można skontaktować się z producentem takiego sprzętu lub sprawdzić na stronie producenta my też mamy piec Zębiec (innych producentów nie znam :| ) więc może Sprawdź na ich stronie
Jules
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 gru 2011, o 02:57

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Tusia » 28 gru 2011, o 23:24

a_gatka napisał(a):No dobrze, tylko gdzie takiego znaleźć?

właśnie na stronie możesz wejść w aplikację jakikociol.pl wpisać wymagania jakie masz względem kotła, a oni pomoga dobrać odpowiedni dla Twoich potrzeb. Oszczędność czasu, energii a często też okazuje się, że wcale nie wszystko jest potrzebne z tego co nam się wydaje.
Tusia
 

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Jules » 29 gru 2011, o 01:24

najlepiej zrobić jak radzi Tusia, tam można dopasować odpowiedni piec do naszego metrażu ... a jeśli to jest niewystarczające to warto skontaktowć się z przedstawicielem firmy
Jules
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 gru 2011, o 02:57

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez a_gatka » 29 gru 2011, o 22:24

No dobrze, a długo to wszystko zajmuje? Nie do końca rozumiem.. korzystam z aplikacji, ale jaką mam pewność, że ona dobierze to, czego naprawdę potrzebujemy? Nie lepiej porozmawiać z kimś zorientowanym?
a_gatka
 

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Jules » 30 gru 2011, o 16:57

jeżeli znasz dokładnie metraż i przepuszczalność cieplną sciań to sama aplikacja wystarczy, ale wiadaomo że lepiej skontaktować się bezposrednio ze specjalistą
Jules
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 gru 2011, o 02:57

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez a_gatka » 31 gru 2011, o 21:46

A ze tak z buta spytam.. co to jest ta przepuszczalnosc cieplna..?
a_gatka
 

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez alicjakierna » 22 mar 2016, o 20:30

My z mężem rozważamy przeprowadzkę teściów do mieszkania, do domu pod Warszawą, najbardziej martwie się ogrzewaniem, bo teściowie są starsi i nie mają siły palić w piecu i mąż z bratem na zmianę, a obawiam się, że jak zostanę sama z dziećmi, a mąż bedzie w trasie, to nikt nie napali nam w piecu. Szukam opinii odnośnie zbiorników i firmy SPAM, bo tam nawet dzialka nie ma doprowadzonej infrastruktury do gazu ziemnego.

Ostatnio edytowano 22 mar 2016, o 20:49 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
alicjakierna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 18 lis 2015, o 19:45

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Atlantic Polska » 23 mar 2016, o 21:50

Polecam pompy ciepła typu powietrze-woda, które, w przeciwieństwie do geotermalnych, nie wymagają kłopotliwych odwiertów na ogródku. Pobierają po prostu energię z otaczającego je powietrza, a następnie ogrzewają nią pomieszczenie czy wodę. Produkcja ciepła, przez tego typu pompy, możliwa jest nawet, gdy temperatura na zewnątrz spada do -25 st.C.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Atlantic Polska
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 00:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Anastazja099 » 24 mar 2016, o 14:13

no, ale chyba te całe pompy ciepła mają lepsze zastosowanie w domu. ja mam zwykłe centralne tylko moja cudowna wspólnota mieszkaniowa nie zgodziła się na podzielniki i płacimy po równo
Avatar użytkownika
Anastazja099
Fajna Kobietka
 
Posty: 147
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 11:19

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez mańka » 20 maja 2016, o 13:13

To faktycznie bez sensu że nie macie podzielników. W sumie w większości bloków to teraz standard.

mańka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 20 maja 2016, o 12:43

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Sanderka » 30 cze 2016, o 14:38

my przeprowadzając się z bolku do domu zdecydowaliśmy się ogrzewanie gazowe z amerigas. Patrzyliśmy różne oferty jednak ta była dla nas najkorzystniejsza.
Sanderka
Miła Kobietka
 
Posty: 40
Dołączył(a): 5 mar 2016, o 14:05

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Ona1988 » 23 lip 2016, o 13:29

u mnie w mieszkaniu jest ogrzewanie miejskie. Podzielniki na każdym kaloryferze.
A znajomi w domku mają pompę ciepła i cieszą się z tego wyboru ponieważ nie muszą chodzić do pieca wrzucać opału.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez stefcia25 » 23 wrz 2016, o 19:53

w bloku to wiadomo, grzeją kiedy chcą. A w domu - ogrzewasz kiedy Ty chcesz, to Twoja decyzja... Pamiętam te wieczory wrześniowe, jak była już niska temperatura na dworze, a spółdzielnia nie włączała ogrzewania... Na szczęście to już za nami!
stefcia25
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 wrz 2016, o 19:35

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez AKrol » 27 paź 2017, o 12:36

Moim zdaniem najwygodniejszy sposób na ogrzanie domu, to ogrzewanie gazem. Po pierwsze dlatego, że kocioł gazowy zajmuje mało miejsca, w dodatku można kupić jakiś elegancki model (bardzo ładne piecyki ma Termet - polska firma), który bez problemu powiesisz w łazience i nic nie straci ona na wyglądzie. Po drugie dlatego, że jest to ogrzewanie bardzo wygodne, bezobsługowe i ekonomiczne.
AKrol
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 19 paź 2017, o 09:53

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez fugazi » 27 paź 2017, o 19:57

Ja już dzisiaj na własnych płucach dostrzegłam że sezon grzewczy się rozpoczął. Znowu walka ze smogiem i znowu osoby, które zaczynają palic bele czym! :( Dlatego podpinam się, że ogrzewanie gazem to ekologiczny sposób i nie powoduje takiej niskiej emisji!

Cześć wszystkim! Polecam wam zapoznać się z moją stroną dentysta w Wałbrzychu
fugazi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 22 kwi 2017, o 13:31

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Aza » 27 lut 2018, o 20:09

U siebie w domu mam zainstalowane ogrzewanie na podczerwień. Moim zdaniem idealne rozwiązanie, które jest bezobsługowe i zapewnia komfortowe ciepło w domu. Instalacja jego była szybka, a wykonywał ją Eco Partner, który jest producentem paneli. Nie muszę się martwić o ich jakość i wytrzymałość gdyż są wykonane z polskich wysokiej jakości materiałów.
Aza
Miła Kobietka
 
Posty: 59
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 19:16

Re: Ogrzewanie mieszkania

Postprzez Sunari » 16 maja 2018, o 19:58

Ja mam ogrzewanie gazowe i piecyk naszej polskiej marki Termet. Również zwróciłam uwagę na jego wygląd - mały i elegancki, wisi w kuchni i jej nie szpeci. Zapewnione ciepło w komfortowy sposób.
Sunari
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2018, o 14:57
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]