Okap teleskopowy czy kominowy?

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez MollyB » 13 lut 2013, o 15:27

Mam mały problem z dokonaniem wyboru. Kuchnia nie jest duża, ale nie wiem, czy to ma znaczenie przy wyborze określonego wariantu. Kominowe są droższe, ale czy to przekłada się jakoś na jakość? Jakie są zalety jednego i drugiego? Pewnie macie jakieś doświadczenia.
MollyB
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 15:23

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez didi90 » 14 lut 2013, o 02:02

Kominowy gdyż jest najlepszy "ciąg" i okap najlepiej wtedy działa.

Czymże jest sklep internetowy Colette? Jeśli skorzystałeś? Zajrzyj. Jeśli nie? - także.
didi90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 01:59

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez bettti86 » 14 lut 2013, o 14:30

ja to nawet nie wiem jak ten teleskopowy wygląda :P więc nie mogę go ani doradzić ani odradzić, ale kominowy mają moi rodzice i daje radę ;)
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez jowitka.b » 24 lut 2013, o 11:59

Okapy kominowe są droższe i zajmują ciut więcej miejsca. Przy zakupie okapu na pewno dobrze jest zwrócić uwage czy cicho pracuje. Estetyka sprzętu chyba w tym wypadku również jest dość ważną kwestią.Ja mam akurat okap do zabudowy Whirlpool i sobie go chwalę
jowitka.b
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:23

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez Querama » 22 mar 2013, o 18:28

Ja myślałam, że obecnie wszystkie modele są już zaprojektowane tak, że cicho pracują :) Ale jeśli nie, to może byłby ktoś uprzejmy wskazać takie, które rzeczywiście pozwalają usłyszeć własne myśli albo radio w kuchni.
Querama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 18:25

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez ola87r » 28 mar 2013, o 14:37

Nie no zasadniczo wszystkie cicho pracują (z tych produkowanych teraz) ale warto zwróćić uwagę na takie rzeczy jak filtry antytłuszcowe itp bo to jest istotne. Ja kupiłam amikę za 400zł i wszystko cicho działa jak trzeba
ola87r
 

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez jowitka.b » 3 kwi 2013, o 10:30

bardzo ważna w przypadku okapu jest również jego wydajność, którą należy dopasować do wielkości pomieszczenia. Im większa, tym oczywiście lepiej
jowitka.b
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:23

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez forumowyromans » 17 kwi 2013, o 12:38

Ja mogę polecić okapy mastercook. Pół roku temu kupiłam taki- http://www.niezawodne-agd.pl/okapy i jestem zadowolona. Jest cichy, więc radio spokojnie można usłyszeć, zjeść i porozmawiać w spokoju też się da. Pracuje wydajnie, ciąg ma spory. Plusem jest też, że ma zdejmowane filtry, więc można je czyścić w zmywarce i łatwiej zadbać o czystość urządzenia. Mogę spokojnie polecić.

Ostatnio edytowano 17 kwi 2013, o 16:01 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Avatar użytkownika
forumowyromans
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 kwi 2013, o 12:29
Lokalizacja: Świdnica

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez Querama » 22 maja 2013, o 18:42

ola87r napisał(a):Nie no zasadniczo wszystkie cicho pracują (z tych produkowanych teraz) ale warto zwróćić uwagę na takie rzeczy jak filtry antytłuszcowe itp bo to jest istotne. Ja kupiłam amikę za 400zł i wszystko cicho działa jak trzeba


A to teleskopowy kupiłaś, bo mnie by raczej na takim zależało? Dobrze wiedzieć, że wszystkie cicho pracują, jak będę kupować to w razie czego przynajmniej w tym wypadku błędu nie popełnię :)
Querama
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 18:25

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez agika37 » 30 maja 2013, o 15:28

Poziom hałasu jeśli chodzi o okapy jest szczególnie istotny gdy kuchnia jest łączona z salonem, warto też zwrócić uwagę na kształt okapu, jego obudowę, niektóre nowoczesne okapy mogą stanowić ozdobę naszej kuchni
agika37
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 maja 2013, o 14:47

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez Amaretto » 5 cze 2013, o 15:01

Ja również posiadam okap kominkowy i jestem zadowolona - uważam, że czasami warto zapłacić i zainwestować w jakość. Jak tak zrobiłam i nie żałuję .
_____________________________________________________________________________________
Meble Poznań - duży wybór i dobre ceny
Amaretto
 

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez ola87r » 5 cze 2013, o 23:32

Ozdobę według mnie mogą stanowić fajne okapy kominowe
ola87r
 

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez jowitka.b » 25 cze 2013, o 10:21

Oczywiście, że okap może dodatkowo pełnić również funkcję dekoracyjną ale przede wszystkim pochłaniać te wszystkie zapachy. Nie wyobrażam sobie kuchni bez okapu.
jowitka.b
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:23

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez posterka » 27 cze 2013, o 17:47

Remontujesz swoje wnętrze>? Osobiście posiadam okap teleskopowy - jest bardzo nowoczesny, w takim właśnie stylu mam kuchnię, Jestem zadowolona. Sprawdza się dobrze. Jeżeli byłabyś zainteresowana mogę polecić Ci ekipę która robiła meble na wymiar w moim mieszkaniu: SPAM

Ostatnio edytowano 27 cze 2013, o 19:59 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
posterka
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 23 gru 2012, o 15:26

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez ankotkinia » 9 lip 2013, o 16:50

Po pierwsze to nie rozróżnia się okapu "teleskopowego" i "kominowego", tylko okap typu: pochłaniacz lub wyciąg.

Pochłaniacz - działa z filtrami węglowymi i jest ok, wyciąg odprowadza zapachy do komina. Zawsze, jeśli mamy możliwośc podłączenia okapu bezpośrednio do komina to warto.
ankotkinia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 9 lip 2013, o 16:34

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez serenita » 7 sie 2013, o 10:25

Okapy kominowe sa chyba najczęściej wybierane, więc o nich najwięcej się wie :) Teraz, owszem, kominowe mają bardzo dobrą wydajność, ale ważna jest też cicha praca. Cicho działają okapy Globalo, warto zawsze zapoznać się ze szczegółową specyfikacją okapu, a nawet dla porównania. Takie informacje zawsze ułatwią wybór.

Ostatnio edytowano 10 sie 2013, o 07:10 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
serenita
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 lip 2013, o 14:41

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez olivvia » 27 lut 2014, o 12:23

Zdecydowanie kominowy, tutaj masz kilka wariantów SPAM Do tego ten desing, wszystko przemawia na plus.

Ostatnio edytowano 27 lut 2014, o 12:25 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
olivvia
 

Re: Okap teleskopowy czy kominowy?

Postprzez kkk-kamila » 31 mar 2014, o 11:00

MollyB napisał(a):Mam mały problem z dokonaniem wyboru. Kuchnia nie jest duża, ale nie wiem, czy to ma znaczenie przy wyborze określonego wariantu. Kominowe są droższe, ale czy to przekłada się jakoś na jakość? Jakie są zalety jednego i drugiego? Pewnie macie jakieś doświadczenia.


Ja zdecydowanie polecam kominowy. Liczy się dobry ciąg i kominowy jest tutaj bardziej wydajny. Fakt zajmuje więcej miejsca, ale można potraktować go jako ozdobe o ile się go fajnie dobierze. Ja mam okap marki Globalo ze sklepu SPAM - mam kominowy i wybrałam sobie wersję zielona, a właściwie limonkową bo ta firma koloruje na zamowienie na różne kolorki. Ja mam w kominowym super ciąg i bardzo cicho pracuje, nie wiem jak teleskopowe, ale one chyba służą bardziej jako pochłaniacz tylko. Aż tak się nie znam, ale z własnego doświadczenia polecam kominowy.

Ostatnio edytowano 31 mar 2014, o 11:08 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kkk-kamila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 10:41
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]