Olbrzymi ból pleców!!

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez minka18 » 1 paź 2019, o 20:07

Ja musiałam poddać się terapii manualnej kręgosłupa. Zrealizowana w rwakulszowawroclaw .pl/ , okazała się absolutnym strzałem w 10 - umożliwiła mi powrót do zdrowia i znaczne poprawienie zdrowia. Ból już za mną!
minka18
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 15:56

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez minka18 » 2 paź 2019, o 09:57

Mnie ostatnio zaskoczyła koleżanka, gdy powiedziała że ból jej pleców ma podłoże neurologiczne! Na wszelki wypadek udała się do specjalisty, a lekarz Miętkiewicz https://neurologprzygodzice.pl/ po odpowiedniej diagnostyce wydał werdykt. Szokująca sprawa!
minka18
Miła Kobietka
 
Posty: 47
Dołączył(a): 26 wrz 2019, o 15:56

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez alex1234 » 17 paź 2019, o 16:16

Przy bólu pleców dobrze jest zastanowić się czy mamy odpowiedni materac, ja mam lateksowy i nie mam z tym problemów. Mojemu dziecku zakupiłam materac lateksowy antyalergic covers model ml1 i też jakość jest dobra i ma pokrowiec z powłoką niepozwalającą na osiedlanie się bakterii roztoczy i grzybów na jego powierzchni.
alex1234
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 17 lut 2017, o 18:24

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez annika77 » 24 mar 2020, o 16:23

Nie ma co czekać, tylko trzeba iść do lekarza i pewnie na rehabilitację. W Świdnicy fachową pomoc otrzymacie w Kolmed, specjalizują się w rehabilitacji. Będziecie tam mieć różnego typu zabiegi i dobrych fizjoterapeutów, dobrze się wami zajmą. Dzięki zabiegom u nich znacznie się poprawiło moje kolano, z którym od dawna miałam problemy.
Avatar użytkownika
annika77
Miła Kobietka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 mar 2020, o 18:17

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez liniana » 5 kwi 2020, o 14:05

Mnie bolały ostatnio przez kilka dni, wzięlam sie za porządki i czułam się mega połamana, smarowałam plecy dip hot i przeszło mam ten krem zawsze w domowej apteczce.
liniana
Miła Kobietka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 23 sie 2018, o 09:21

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Ona1988 » 23 kwi 2020, o 21:24

liniana napisał(a):Mnie bolały ostatnio przez kilka dni, wzięlam sie za porządki i czułam się mega połamana, smarowałam plecy dip hot i przeszło mam ten krem zawsze w domowej apteczce.


co to za maść ten dip hot?? Pierwszy raz słyszę. Dzisiaj poleciałam na kolano i zaczyna mnie mega boleć więc jutro mnie czeka podróż do apteki co coś na ból.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez jolawietrz43 » 24 kwi 2020, o 12:46

Witam polecam ci świetny ośrodek do rehabilitacji naprawdę mi pomogli bardzo https://fizjoterapia-mazur.pl
jolawietrz43
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 kwi 2020, o 12:45

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez beataka » 26 kwi 2020, o 13:22

Odpowiednie ćwiczenia, wzmacniające mięśnie głębokie brzucha i pośladkowe oraz fizjoterapia - mi pomogło. Generalnie aktywność fizyczna jest ważna, zwłaszcza, gdy sporo czasu spędza się w pozycji siedzącej.
beataka
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 21:58
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Theila » 29 kwi 2020, o 22:15

Ona1988 napisał(a):
liniana napisał(a):Mnie bolały ostatnio przez kilka dni, wzięlam sie za porządki i czułam się mega połamana, smarowałam plecy dip hot i przeszło mam ten krem zawsze w domowej apteczce.


co to za maść ten dip hot?? Pierwszy raz słyszę. Dzisiaj poleciałam na kolano i zaczyna mnie mega boleć więc jutro mnie czeka podróż do apteki co coś na ból.


Jesli taki uraz i kolano boli albo puchnie to weź sobie Dip Rilif. To żel chłodzący który zmniejsza opuchliznę, działa tez przeciwbólowo i przeciwzapalnie.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez docha » 30 kwi 2020, o 17:51

Wiecie co, ja chyba przedobrzyłam z ćwiczeniami w domu. No ale siłownię zamknęli, kupiłam jakieś hantle i gumy, ale od kilku dni plecy mnie strasznie bolą. Czy na takie bóle chyba z przeciążenia też pomoże?
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Theila » 30 kwi 2020, o 20:27

docha napisał(a):Wiecie co, ja chyba przedobrzyłam z ćwiczeniami w domu. No ale siłownię zamknęli, kupiłam jakieś hantle i gumy, ale od kilku dni plecy mnie strasznie bolą. Czy na takie bóle chyba z przeciążenia też pomoże?


Nie jestem lekarzem ale tu raczej Dip Hot. Maść rozgrzewająca, która przynieść powinna ulgę. Jak planujesz większy trening możesz też posmarować nią przed treningiem dla wzmocnienia rozgrzewki.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Ona1988 » 5 maja 2020, o 17:26

docha napisał(a):Wiecie co, ja chyba przedobrzyłam z ćwiczeniami w domu. No ale siłownię zamknęli, kupiłam jakieś hantle i gumy, ale od kilku dni plecy mnie strasznie bolą. Czy na takie bóle chyba z przeciążenia też pomoże?


Jak się przeforsowałaś to musisz sobie troszkę odpuścić. A żeby zaleczyć to możesz zastosować tą maść Dip. Na pewno znajdziesz w aptece.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez marta99szczepaniak » 6 maja 2020, o 09:58

Również polecam maść Dip Hot.
marta99szczepaniak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 maja 2020, o 09:38

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez docha » 30 maja 2020, o 18:54

Dziękuje za wszystkie porady, kupiłam, pomogło. Teraz już odpuszczam z ćwiczeniami na rzecz spacerów i szybkich marszów, a ćwiczenia to tak na kilka minut dziennie góra, żeby nie przesadzić.
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 488
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Theila » 30 maja 2020, o 23:02

docha napisał(a):Dziękuje za wszystkie porady, kupiłam, pomogło. Teraz już odpuszczam z ćwiczeniami na rzecz spacerów i szybkich marszów, a ćwiczenia to tak na kilka minut dziennie góra, żeby nie przesadzić.



A który używałaś, Dip Hot czy Dip Rilif?
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez magnolic » 18 cze 2020, o 11:14

ja tak mam, i to na pewno od siedzącej pracy. Roller na plecy + mata do akupresury pomagają :) i joga na kręgosłup.
magnolic
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2 cze 2020, o 12:34

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez agata_kaaaa » 24 cze 2020, o 10:50

musisz udać się do lekarza. może będziesz musiała zrobić rtg albo rezonans kręgosłupa. 2 lata temu złamałam kompresyjnie kręgosłup i od tamtej pory codziennie wykonuję ćwiczenia wzmacniające kręgosłup. Na obolałe lub spięte mięśnie fantastycznie działa piłka do masażu. Jeśli nie masz jej przy sobie, zwykła piłeczka do tenisa zrobi robotę.
agata_kaaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 cze 2020, o 10:44

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Mirabella3 » 28 cze 2020, o 19:28

agata_kaaaa napisał(a):musisz udać się do lekarza. może będziesz musiała zrobić rtg albo rezonans kręgosłupa. 2 lata temu złamałam kompresyjnie kręgosłup i od tamtej pory codziennie wykonuję ćwiczenia wzmacniające kręgosłup. Na obolałe lub spięte mięśnie fantastycznie działa piłka do masażu. Jeśli nie masz jej przy sobie, zwykła piłeczka do tenisa zrobi robotę.


Popieram. Zgłos się do lekarza. Jak ból jest olbrzymi, to maści nie pomogą. Polecam warszawską klinike ortopedyczna Gamma na Broniewskiego. Przyjmuje tam neurolog dr Rola. Mi bardzo pomógł.
Mirabella3
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 cze 2020, o 19:25

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Theila » 30 cze 2020, o 09:51

Czasem taki ból to naciągnięte mieśnie które warto po prostu rozgrzać. Dlatego czasem nawet lekarze polecają najpierw takie maści jak Dip Hot. Czasami działa szybko i można sobie poradzić z zapaleniem i bólem.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez mastina » 16 lip 2020, o 10:30

Na ból to do lekarza i fizjoterapeuty! Lekami zaleczamy jedynie objawy bólu, według mnie lepiej działać na przyczynę. Osobiście staram się rozciągać przynajmniej 2 razy w tygodniu, a do tego krótka sesja z rollerem. Od rozpoczęcia takiej praktyki nie miewam bólu pleców.
mastina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 16 lip 2020, o 10:20

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Ona1988 » 20 lut 2021, o 00:02

na ból pleców stosował ktoś z Was maty masujące?? Zastanawiam się czy nie kupić takiej maty i od czasu się relaksować np oglądając TV.

http://www.kuzniawsiodelku.pl podróże po śląsku i nie tylko pokazujące piękno tych terenów
Ona1988
Miła Kobietka
 
Posty: 88
Dołączył(a): 4 sie 2015, o 13:02

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Xenalia » 28 lut 2021, o 19:53

Trzeba zawsze wziac wszystko pod uwagę, jesli mamy ból w okolicy ledzwiowej to naprawdę to moze być wszystko ,u mnie to był ból od jajników, miałam torbiele i zawsze tydzień przed okresem miałam okropne bóle. Dopiero jak lekarz przepisał mi belarę, antykoncepcję to bóle zaczeły sie zmniejszać aż teraz wcale mi nie dokucza, unormowały sie wszystkie sprawy hormonalne i jest ok.
Xenalia
Miła Kobietka
 
Posty: 28
Dołączył(a): 15 lut 2020, o 19:45

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez czekoladove.love » 1 kwi 2021, o 09:44

U mnie zawsze w trakcie miesiączki jest ten sam problem, ale to podobno normalny objaw tyłozgięcia macicy...
Avatar użytkownika
czekoladove.love
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 1 kwi 2021, o 09:10
Lokalizacja: Wawa

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Monisia80 » 21 sie 2021, o 12:43

Bardzo Ci współczuję, bo wiem co teraz przechodzisz. Ja też przez długi czas zmagałam się z bólem odcinka lędźwiowego. W pewnym momencie ból był tak uciążliwy, że zdecydowałam się na rehabilitację w gabinecie: rehabilitacja.krakow.pl/kontakt/ w Krakowie. Po kilku tygodniach regularnych zabiegów i ćwiczeń ból całkowicie ustał, a ja mogłam wrócić do aktywności fizycznej.
Monisia80
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 19 cze 2021, o 10:17

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Jinka » 20 wrz 2021, o 16:56

Warto zrobić rezonans, to najdokładniejsze badanie, ja robiłam w Radiomedica w Warszawie https://radiomedica.pl/ szybko się dostałam. Ogólnie jestem zadowolona, od samego wejścia aż po koniec badania było bardzo miło i profesjonalnie.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]