Olbrzymi ból pleców!!

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Ankh » 20 wrz 2014, o 17:35

Mi na ból pomaga specjalna mata ze strony SPAM

Ostatnio edytowano 22 wrz 2014, o 10:46 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Ankh
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 17:58

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez antola » 21 wrz 2014, o 13:11

Podobno na bóle, i nie tylko pleców, działa dobrze kuracja akupunktury. Nie wiem, czy ktoś z Was próbował? W sumie z tego, co ostatnio słyszałam akupunktura jest dobra na wiele schorzeń, a nawet pomaga rzucić palenie. Znajoma opowiadała mi o takim ośrodku na polnej, gdzie leczą akupunkturą. Co o tym myślicie? Jeśli to rzeczywiście działa - sama bym się wybrała :)
antola
Miła Kobietka
 
Posty: 41
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 11:07

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez sklepikseniora.pl » 21 paź 2014, o 18:53

Jeśli chodzi o odcinek lędźwiowy, polecam lędźwiowe podkładki korekcyjne. Wymuszają one prawidłową postawę w pozycji siedzącej, gdyż ich kształt dopasowuje się do anatomii kręgosłupa i utrzymuje ten odcinek w odpowiedniej pozycji. Warto wybrać taką podkładkę, która umożliwia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu plecy nie będą się pociły w wyniku styczności z oparciem.
Avatar użytkownika
sklepikseniora.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 18:36
Lokalizacja: Wrocław

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez lunka20 » 6 lis 2014, o 18:16

Ja też miałam problemy z kręgosłupem, dużo ćwiczyłam i wzmacniałam mięśnie z czasem pomogły ćwiczenia i płwanie na basenie.
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Astra » 7 lis 2014, o 02:11

Mysle, ze czasami taki koszmarny bol plecow odcinka ledzwiowego moze byc rowniez spowodowany
stanem zapalnym .
Dlatego jesli takie silne bole trwaja dzien , dwa i nie ustepuja nawet po zazyciu srodka p/bolowego to bezwzglednie
nalezy zasiegnac porady medyka.
Czasami silny bol plecow tez wystepuje gdy mamy problemy z nerkami albo woreczkiem zolciowym.
Bol przy tych dolegliwosciach jest naprawde nie do zniesienia a dostepne srodki p/ bolowe nie bardzo pomagaja .
Jedno jest pewne , ze jesli boli nas kregoslup z powodu powiedzmy , zlej postawy czy zbyt dlugiego sleczenia przy kompie to wystarczy zastosowac masci ktorych na rynku jest mnostwo i sie po prostu natrzec.
Jesli to chwilowe to z pewnoscia bol ustapi. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez ocilie » 9 lis 2014, o 22:56

proponuję zmienić materac. mi dokuczał bół pleców z powodu siedzącego trybu życia i dodatkowo w nocy kręgosłup nie wypoczywał odpowiednio bo nie miał właściwego materaca. zakupiłam sobie materac ortopedyczny z lateksu, podzielony jest na siedem stref, które odpowiednio dostosowują się do siły nacisku poszczególnych partii ciała i dzięki temu kręgosłup ma odpowiednie podparcie :) udało mi się znaleźć taki materac w SPAM

Ostatnio edytowano 9 lis 2014, o 23:22 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
ocilie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 19 paź 2014, o 16:20

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Astra » 12 lis 2014, o 14:36

Zmiany materaca niewiele pomagaja i to jest jeden z mitow ktorymi karmi
sie osoby ktore cierpia na dramatyczne bole plecow , majac powazne schorzenia.
Natomiast dobry materac ,spelni swoja role jesli ktos ma drobne dolegliwosci wynikajace ze zlej postawy .
W innym zas przypadku jest tylko kosztownym dodatkiem. :o
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Rzesy-Sklep_pl » 17 lis 2014, o 17:15

Może warto w takim razie udać się do lekarza? Druga sprawa to aktywny tryb życia i tutaj polecam basen,nic nie działa tak dobrze na organizm jak woda,a na ból pleców- masaż biczami wodnymi.
Rzesy-Sklep_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 73
Dołączył(a): 18 gru 2013, o 10:19

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez badgirl23 » 19 lis 2014, o 18:00

Nie zawsze basen wiąże się z poprawą - przy moim schorzeniu jest wręcz zabroniony :) bicze wodne - tak, ale już pływanie kategorycznie nie. Co do materaca? No faktycznie... odpowiedni materac pomaga, ale nie sztywny, właściwie to te komfortowe - z dużą ilością pianki termoelastycznej są bardziej odpowiednie na uciski mięśni, na poprawę krążenia itd. Mi przynajmniej pomogło. Dobrze jest wybrać się i swoje odleżeć w salonie z materacami. Jak jesteś z Wrocławia to osobiście polecam salon przy Hali Strzegomskiej - nazwy nie podam, łatwo wyszukać ;) Obsługa miła, profesjonalna - mi zmiana materaca pomogła, do tego ćwiczenia i jest ok. Tylko każdy jest inny i nie ma złotego środka na wszystko...

Avatar użytkownika
badgirl23
Miła Kobietka
 
Posty: 42
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 11:12

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Jazia » 22 lis 2014, o 14:53

Miałam kiedyś też taki ból pleców że nie mogłam się podnieść z łóżka,lekarz przypisał mi jakiś lek na rozluźnienie mięśni oraz magnez i maść i po kilku dniach mi przeszło.

Jazia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 14:49

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez ed1921 » 26 lis 2014, o 06:43

Możesz mieć też zapalenie korzoków. Ja się z tym męcze od 1,5 miesiąca. Jeśli faktycznie tak bardzo boli to idz szybko do lekarza, bo jeszcze coś poważniejszego z tego wyjdzie.

ed1921
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lis 2014, o 06:34
Lokalizacja: Kraków

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Astra » 29 lis 2014, o 15:19

Mysle, ze zawsze drobne bole przechodza wlasciwie same.
Ale jesli to juz jakis przewlekly bol to naprawde powinno Cie to zastanowic .
Takie ,,olewanie,, bolow roznego pochodzenia moze miec bardzo powazne konsekwencje.
Od tego sa medycy by mozna bylo skonsultowac to co nam dokucza.
Lepiej chuchac na zimne niz smiec powazne klopoty zdrowotne, jak mowia niektorzy ludzie.
Mysle, ze maja racje i to w 100%. :pisze:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Oda88 » 10 gru 2014, o 10:50

Myślę że zapalenia korzonków raczej nikt by nie przeszedł bez konsultacji z lekarzem i brania odpowiednich leków. Jest to taki specyficzny ból, że nie da się go nie odróżnić od innych.
Natomiast na zwykły ból może warto rzeczywiście zmienić materac do spania, zacząć uprawiać jakiś sport, może pływanie? Warto też może wybrać się do fizjoterapeuty na jakieś masaże, co powinno rozluźnić zmęczone mięśnie.

Krzesła obrotowe są najwygodniejsze!
Oda88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 10:40

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez polcia5 » 15 gru 2014, o 19:11

Najpierw wymień materac a później zacznij chodzić do fizjoterapeuty.. bóle kręgosłupa same nie przechodzą :(

polcia5
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 3 mar 2014, o 10:18

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Specjalista Aspazji » 23 gru 2014, o 14:29

Masaż bańką chińską - terapia podciśnieniowa znajduje także zastosowanie w leczeniu bólów kręgosłupa i przynosi ulgę spiętym mięśniom. Taki masaż wykorzystuje metodę próżniowego zasysania skóry i znajdujących się pod nią tkanek.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez lenkxa » 10 sty 2015, o 16:44

Od czasu do czasu również i mnie bolą plecy. Gorącą polecam maść niedźwiedzią, smarować się nawet, jeśli nie boli, i bardzo długie spacery.
lenkxa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 sty 2015, o 16:40

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez MałaMi88 » 12 sty 2015, o 16:39

Najlepiej zacznij pływać - to wzmocni Twoje plecy i zapobiegnie bólowi w przyszłości.

Soczewki kolorowe odmienią Twoje spojrzenie!
MałaMi88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 sty 2015, o 16:31

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Chilli » 25 sty 2015, o 20:59

Przede wszystkim udałabym się do lekarza, może jakieś ćwiczenia na wzmocnienie mięśni. Kąpiele. Moja mama walczy z bólem pleców różnymi sposobami, ale widziałam też że sięga po żel. Dip Rifil tak się nazywa o ile dobre pamietam, mogę sprawdzić. Wiem, że zawsze stawia ją szybko na nogi.
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Vervus » 28 sty 2015, o 12:10

Może warto w tej sytuacji skonsultować się z doświadczonym rehabilitantem, który zbada i podpowie jaka może być przyczyna a co ważniejsze zrobi masaż i zaproponuje odpowiedni zestaw ćwiczeń?

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Martusia » 29 sty 2015, o 22:09

Chilli, ja przy treningu chyba źle stanęłam, tak mnie coś zabolało w plecach i nie puściło. Nie jest to okropny jakiś ból, ale czuję. Taki DipRilif by mi pomógł? A tak nawiasem to co to w ogóle jest?
Martusia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 19:13

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Chilli » 30 sty 2015, o 07:16

Moja mam zachwala :D zresztą, sama miałam przyjemność tej zimny spróbować jak miałam kontuzje po desce na stoku. Jest w formie żelu, ale nie spływa po ciele. Dodatkowo szybko się wchłania, dla mnie duży komfort. Dla mojej mamy też bo strasznie niecierpliwa jest :P I dzięki mentolowi daje mega szybką ulgę w bólu. Ale jeśli będzie Cie bolało bardzo mocno to polecam wizytę u lekarza :) z kontuzjami nie ma żartów.
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Martusia » 4 lut 2015, o 15:46

Ból mi już przeszedł, aczkolwiek taka wiedza przyda mi się zapewne w przyszłości. A co jeśli chodzi o zapach? Mam wrażliwy nos na ostre zapachy.
Martusia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 19:13

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez lunka20 » 4 lut 2015, o 22:15

Może warto pójść do lekarza który zbada i zaproponuje odpowiedni zestaw ćwiczeń? Może zapisze maść?
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Chilli » 6 lut 2015, o 13:32

Zapach ma fajny, mi przypadł do gustu bo też testowałam. Nie jest jakiś ostry, mentol tutaj fajnie się sprawdza. I przede wszystkim dostępny żel w każdej aptece :)
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Martusia » 9 lut 2015, o 17:02

Czyli mówisz, że zapach jest ok? A co jeśli chodzi o kwestie dermatologiczne? Nie jest jakiś uczulający?
Martusia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 19:13
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]