Olbrzymi ból pleców!!

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Pam_ela » 10 lut 2015, o 12:40

Chyba najlepiej wybrac sie do lekarza w takich przypadkach

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Chilli » 10 lut 2015, o 18:12

Przyznam, że mam wrazliwą skóre i nie zauważyłam niczego niepokojącego. A jesteś na coś uczulona? Skład ma prosty, dzieki czemu większośc osób może stosować. I ogromny plus dla mnie, walczy z bólem omijając rzołądek. Super sprawa! :)
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Renata.Bl » 12 lut 2015, o 16:02

Przy takich objawach moja droga jak najszybciej do lekarza :woman:
Avatar użytkownika
Renata.Bl
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 sty 2015, o 23:49

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Martusia » 12 lut 2015, o 23:08

Chilli, przeczytałam sobie jego skład, nie ma nic na co byłabym uczulona. Generalnie to wole żele, maści bo nie muszę brać leków, a mam niestety wrażliwy żołądek.
Martusia
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 paź 2013, o 19:13

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Chilli » 14 lut 2015, o 13:34

Też wole maści czy żele, szybciej działają. Bo zanim tabletka się rozpuści w żołądku to czasami mijają wieki :P Tym bardziej jak Ty masz wrażliwy żołądek to musisz o to dbać, przy tabletkach wątroba też nie ma lekko :)
Zatem polecam kupić, zapisać się też do lekarza ale oczekując na wizytę wspomagać się Dip Rilif.
Avatar użytkownika
Chilli
Fajna Kobietka
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 17:02

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Diabliczka1980 » 15 lut 2015, o 19:33

Mam podobny problem z bólem pleców :-( teraz chodzę na rehabilitacje ale czekałam na nią aż 2 miesiące. W między czasie ratowałam się rozgrzewającym kremem Dip Hot polecił mi lekarz ortopeda. Idealnie koi ból na lekki nie intensywny zapach i co ważne szybko się wchłania nie pozostawiając plam na ubraniu, więc mogę go używać nawet w pracy :-)
Avatar użytkownika
Diabliczka1980
Miła Kobietka
 
Posty: 66
Dołączył(a): 18 gru 2014, o 20:33
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez tinacleo » 21 lut 2015, o 12:25

Wizyta u lekarza swoją drogą, ale nie wystarczy samo uprawianie sportów, bo najważniejszym jest wzmacnianie mięśni pleców, który trzymają nasz kręgosłup :) wiadomo, nie należy go przeciążać, ale lekkie ćwiczenia siłowe przy konsultacji z trenerem lub właśnie lekarzem są podstawą aby stopniowo pozbywać się bólu
Avatar użytkownika
tinacleo
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 21 lut 2015, o 11:30
Lokalizacja: B-stok/Wawa

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Vervus » 23 lut 2015, o 13:13

Z doświadczenia zawodowego i własnego mogę stwierdzić, że w wielu wielu przypadkach zaskakująco skutecznym środkiem, jest kinesioterapia (kinesiotaping), czyli oklejenie bolącego odcinka specjalnymi taśmami. Oklejenie wykonuje się po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem i badaniu palpacyjnym. Od tego zależy wybór metody oklejenia. Rehabilitant dostosowuje metodę do objawów bólowych. Taśmy są hypoalergiczne, nie przeszkadzają w myciu się, powinno się je nosić dłuższy czas. Bardzo często zdarza się, że ból ustępuje w krótkim czasie po oklejeniu. Efekty poprawy utrzymują się również po odklejeniu taśm, dlatego polecam tą metodę. W cięższych przypadkach można zrobić solidny masaż leczniczy po czym okleić pacjenta taśmą.

Vervus
Miła Kobietka
 
Posty: 33
Dołączył(a): 19 lis 2014, o 10:44

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez marianna789999 » 20 mar 2015, o 15:56

Ja też miałam duży ból pleców, no niestety, jest to ogromny ból.Najgorsze jest, że wtedy czuję się całkowicie spowolniona i mam problemy z wypełnianiem obowiązków codziennych. Na serwisie SPAM zobaczyłam, jak bardzo ważne jest ruch. Wprowadziłam regularny wysiłek fiz. do mojego życia. Teraz spaceruję i ćwiczę i jest znacznie lepiej :-)

Ostatnio edytowano 20 mar 2015, o 16:25 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
marianna789999
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 20 mar 2015, o 15:37

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez alina123 » 1 kwi 2015, o 14:13

Racja, zapalenie korzonków to coś strasznego, nie można tego zaniedbać

alina123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 14:09

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Nadala27 » 18 sie 2015, o 21:05

mojego brata bardzo bolały plecy i lekarz skierował go na masaże. Nie pomogły. Naklejanie plastrów także. /dopiero krioterapia przyniosła efekty.
Nadala27
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 13:29

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez ramona163 » 19 sie 2015, o 10:32

Problem z rehabilitacją jest najczęściej taki, że jak najbardziej boli i dostaniemy skierowanie na zabiegi, to i tak trzeba czekać dwa - trzy miesiące.

Wyłącznie nowe mieszkania Rzeszów - warto zobaczyć.
ramona163
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 sie 2015, o 10:25

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Hadassa » 20 sie 2015, o 11:35

2-3 mieiące to i tak mało..
najczęścij czeka sie koło roku czasu na zabiegi

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez agnes78 » 16 wrz 2015, o 19:05

Oj doskonale znam ból pleców do tego stopnia, że nie można się ruszyć. Jest to skutek niczego innego jak siedzącej pracy, małej ilości aktywności fizycznej ale też zaniedbań za dziecka. teraz obowiązkowo udaję sie na rehabilitację i masaże ale powoli myślę nad zakupieniem łóżka HotStone. W moim przypadku masazy jest sporo - kosztują tez sporo a takie łóżko mogłabym mieć na zawsze. Nie jest tanie ale nie tylko pomaga w bólach kręgosłupa ale też pomocne jest przy migrenach czy też stanach zapalnych w organiżmie. Wszystko jakby zliczyć to chyba łóżko jest sensowniejsze
agnes78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 sie 2015, o 20:03

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Mirinda » 21 wrz 2015, o 11:08

Od dłuższego czasu bolały mnie plecy, ale liczne obowiązki nie pozwalały mi wybrać się do lekarza. Na szczęście trafiłam na portal SPAM który w szybki sposób zdiagnozował mój problem. To co wyróżnia go z pośród innych serwisów to anonimowość, błyskawiczność i przede wszystkim - skuteczność. Dzięki niemu dostałam adresy najbliższych placówek do których mogę się udać, by otrzymać dalszą pomoc. Pozwoliło mi to zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Ostatnio edytowano 21 wrz 2015, o 14:50 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Mirinda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 wrz 2015, o 10:57

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Rex Medica » 21 wrz 2015, o 16:00

W przypadku siedzącego trybu życia i rzadkiego uprawiania sportu, dojść może do nadmiernych przeciążeń w obrębie kręgosłupa. Sumują się wówczas mikrourazy i powstają zmiany zwyrodnieniowe, czego skutkiem jest ból. Ignorowanie tych dolegliwości powoduje stan przewlekły, który zakończyć się może dyskopatią lędźwiową. Jest to choroba zwyrodnieniowa krążka międzykręgowego, który zwany jest potocznie dyskiem.
Avatar użytkownika
Rex Medica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 sie 2015, o 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez kiki » 31 paź 2015, o 19:18

możesz spróbować posmarować kremem swiss medical, mi pomogło, bo to żel znieczulający, polecam kupić na SPAM bo jest najtaniej :)

Ostatnio edytowano 9 lis 2015, o 22:38 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
kiki
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 paź 2015, o 18:11

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Kasja767 » 20 lis 2015, o 06:10

Siedzący tryb życia mógł się do tego przyczynić, przynajmniej tak było u mnie, bolał zwłaszcza odcinek szyjny i lędźwiowy, do tego byłam tak spięta, ze to aż momentami bolało :/ Basen to świetny pomysl, ale mi oprócz tego pomagały bardzo masaże lecznicze albo relaksacyjne.
A uwierzcie mi, bez tego nie mogłabym swobodnie pracować, bo pracuje akurat przy komputerze :/
Kasja767
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 lis 2015, o 05:36

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez orfeusz » 11 gru 2015, o 11:16

Najpierw musi być diagnoza, czy to jest stan zapalny, czy jakieś zwyrodnienie, potem leczenie a na końcu rehabilitacja i tutaj jeśli szukasz profesjonalnego sprzętu polecam zajrzeć do sklepu SPAM , niestety tak jak w innych przypadkach zdrowotnych, kluczem jest prawidłowa diagnoza, a z tym bywa ciężko, ostatnio mam takie doświadczenia, że co lekarz to inna diagnoza...

Ostatnio edytowano 17 gru 2015, o 12:49 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
orfeusz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 paź 2014, o 20:49

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Mirka101 » 11 gru 2015, o 13:34

Jeśli masz siedzący tryb życia może to być przyczyną. Mówisz, że wprowadziłaś do codzienności ruch? W jakiej postaci? Co konkretnie robisz?
Może ten ruch jest też przyczyną. Może wykonujesz nieprawidłowo ćwiczenia, albo przetrenowujesz się. Staraj się także w pracy, podczas siedzenia robić krótkie przerwy w czasie których będziesz miała możliwość wykonania kilku ćwiczeń. Jeśli problem utrzymuje się długo i staje się coraz bardziej dokuczliwy może warto będzie udać się do lekarza i skorzystać z porady fachowca.
Mirka101
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 4 gru 2015, o 09:59

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez pomaranczka » 29 gru 2015, o 16:03

ja cierpiałam na przewlekły ból kręgosłupa i w pewnym momencie lekarz polecił mi zabieg, który nazywa się kriolezja. Polega na zamrożeniu ciekłym azotem niektórych nerwów. Pomogło od razu. No i nie było żadnego skalpela ani nic. Całkowicie bezinwazyjnie, więc wydaje mi się, że i całkowicie bezpiecznie. Ja to robiłam w KręgosłupCenter. Mają bardzo miłych lekarzy, więc zawsze możesz przynajmniej napisać do nich maila i dopytać. Mnie odpisywali i wszystko tłumaczyli :)

pomaranczka
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 21 lut 2014, o 13:31

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez agnes78 » 19 kwi 2016, o 17:39

Pomaranczka a na taki zabieg to skierowanie wypisuje ortopeda czy jaki lekarz? ostatnio też mam straszne problemy z kręgosłupem - dużo siedzę - prawie 15 godzin dziennie i dół pleców boli mnie okropnie! nie wiem czy to jakieś zwyrodnienia czy co... mysle o ortopedzie, kolezanka mi poleca dr Wiecka ale narazie chciałabym spróbować jakis domowych sposobów. może znacie coś? bo wiadomo jak to u lekarza - cłowiek pójdzie i już od razu jest chory!
agnes78
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 20 sie 2015, o 20:03

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Hadassa » 20 kwi 2016, o 06:17

Moze po prostu warto zaczac od cwiczen.
Na kregoslup polecany jest pilates

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez nolka » 8 mar 2017, o 18:39

Pływanie pomaga na bóle pleców. Nie myślałaś, żeby zacząć chodzić na basen? Myślę, że to by Ci pomogło.

nolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 8 mar 2017, o 18:34

Re: Olbrzymi ból pleców!!

Postprzez Aleksndra » 8 mar 2017, o 21:35

Mnie swego czasu basen bardzo pomógł. Również polecam pływanie, głównie na plecach.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Piękno kobiety tkwi w szczegółach. Mój blog:
http://www.healthybeauty.pl/blog
Avatar użytkownika
Aleksndra
Miła Kobietka
 
Posty: 93
Dołączył(a): 26 lut 2017, o 14:23
Lokalizacja: Warszawa
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Baidu [Spider], Bing [Bot], Google [Bot]