olejek czy krem na rozstępy

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

olejek czy krem na rozstępy

Postprzez jucha91 » 21 wrz 2018, o 11:48

Dziewczyny, załamka! Przytyłam 10 kg w ciągu ostatnich 3 miesięcy... jeździliśmy ostatnio z narzeczonym po rodzinie w PL, trochę się podjadło u jednej cioci, drugiej, ćwiczyć się nie chciało bo gorąco... no i teraz mam. A co mnie jeszcze martwi to to, że zaczęły mi się robić rozstępy, skóra zaczęła się rozciągać, no i wiadomo jak to wygląda... Znacie jakieś domowe sposoby, żeby tylko nie zaczęły się powiększać... może są jakieś specjalne kremy lub olejki na to ? :cry:
jucha91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:01

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez roza81 » 21 wrz 2018, o 15:56

mam ten sam problem :(((( podpinam się do pytania
roza81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 11:13

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Karina » 21 wrz 2018, o 17:01

Jak dla mnie numer jeden,to olejek bio oil. Rozstępy stały sie niemal niewidoczne :)
Karina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 wrz 2018, o 12:09

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Katie_38 » 22 wrz 2018, o 15:05

Ja uważam, że najlepiej połączyć jedno z drugim. Sama przytyłam sporo w ciąży i od tego czasu używam serii Sexi Mama Bielendy. Aktualnie mam olejek do ciała Przeciw Rozstępom oraz Skuteczną Kurację Przeciw Rozstępom i na mnie działają super. Wypróbuj! Może u Ciebie też się sprawdzą :)
Katie_38
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 9 sie 2018, o 14:39

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Izaliza » 24 wrz 2018, o 17:07

moim zdaniem lepszy będzie krem na rozstępy, bo olejki to tylko natłuszczą, ale wątpię, że ujędrnią czy nawilżą, a o tak uszkodzoną skórę trzeba dbać wielopoziomowo, bo w końcu chodzi tu o zapalenie tkanki w początkowej fazie, uszkodzone włókna, kolagen i elastyna. Studiuję kosmetologię i mieliśmy ostatnio trochę na temat rozstępów. Narażone są nie tylko jak większość myśli kobiety w ciąży, ale też sportowcy, kulturyści a nawet po prostu osoby które nagle dużo schudły
Izaliza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 26 lip 2018, o 11:08

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez roza81 » 25 wrz 2018, o 12:04

dziś byłam w aptece i pytałam o jakieś kremy na rozstępy, pogadałam chwilę z panią i ona mówiła, że same kremy nie pomogą, trzeba masować i smarować czymś co je rozjaśni, podobno sok z cytryny się dobrze sprawdza. a co do kremów to myślę nad elancylem albo strialys ale ten drugi to chyba jakiś nowy jest, no i w aptece na dzień dzisiejszy niedostępny. Niestety ale rozstępy są dziedziczne, w mojej rodzinie chyba każda kobieta ma z nimi problem...
roza81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 11:13

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez jucha91 » 26 wrz 2018, o 11:52

słyszałam, że warto je rozjaśnić ale pewnie trzeba też takiego kosmetyku, który rozmiękczy te blizny, bo one się takie twarde robią i coraz ciężej je usunąć.
jucha91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:01

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Ninka » 26 wrz 2018, o 13:34

Rozstępy to nie blizny i nie są twarde. Rozstępy to uszkodzenia włókien w obrębie skóry właściwej, innymi słowy robią się luki. Jedną z metod usuwania jest radiofrekwencja mikroigłowa.

Ninka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lip 2018, o 11:14

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez jucha91 » 26 wrz 2018, o 14:30

wyglądają jak blizny ale nimi nie są bo nie miałam urazów ani ran w tych miejscach, jedyne co mogło uszkodzić włókna to rozciąganie
jucha91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:01

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Tamarka01 » 27 wrz 2018, o 18:28

Olejek zdecydowanie odradzam, bo nie nawilży tak jak krem. Przy rozstępach włókna są uszkodzone z powodu niedoboru wody, dlatego trzeba raczej celować w kosmetyki, które mają właściwości NAWILŻAJĄCE. A przy tym dobrze ujędrniają. Tak jak Roza81 wspomniała elancyl, maternea albo własnie strialys. Musisz mieć też świadomość, że możesz całkowicie nie usunąć rozstępów - wszystko zależy tego ile czasu już je masz na swoim ciele.
Tamarka01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 12:08

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Maruszka » 28 wrz 2018, o 11:49

Ja polecam olejki. Moim ulubionym jest SPAM olejek z drzewa herbacianego Potrafi zadziałać cuda.

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 07:20 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
Maruszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 wrz 2018, o 11:47

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Tamarka01 » 28 wrz 2018, o 16:31

olejek herbaciany owszem, ale czy on czasami nie wysuszy przy dłuższym stosowaniu?
Tamarka01
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 kwi 2018, o 12:08

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez meszka » 30 wrz 2018, o 18:57

Mi na skórę dobrze też robią kąpiele w soli algowo-termalnej, taka charakterystyczna zielona. Kiedyś kupowałam ją w aptece, a niedawno widziałam w Auchan. Jak się często dosypuje do kąpieli kilka garści to efekty są widoczne i nie wysusza!
meszka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1 lip 2016, o 13:21

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Danusia » 1 paź 2018, o 09:40

olejek i tak jak już tutaj wspomniano bio oil
Danusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 wrz 2018, o 15:37

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez xdziunia92 » 1 paź 2018, o 11:47

Również polecam olejek Bio-oil. W sumie korzystam z niego niecały miesiąc (zalecane 3 miesiące) ale już widać widoczne postępy.
xdziunia92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 1 paź 2018, o 11:44

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Magiczebra » 2 paź 2018, o 15:27

rozstępy mam od niedawna, mi to wystarczy oliwka do natłuszczania, ale też gdzieś ten ***** widziałam ostatnio, tylko jak on działa, ktoś go w ogóle używał? Patrzałam na ich stronce, kosztuje dość sporo, ciekawe jak z działaniem? Proszę o opinie.

Na prośbę autorki postu zakryto nazwę kremu, ponieważ przez pomyłkę podała złą

Ostatnio edytowano 7 paź 2018, o 07:24 przez Jamelia, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Edycja na prośbę autorki
Magiczebra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 15:22

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez rema » 3 paź 2018, o 08:04

No coż. Jesli już masz rozstępy to musisz się pogodzić z tym, że rozstępy będą i raczej już sie ich nie pozbędziesz.Wprawdzie można je zmniejszyć, sprawić, ze ich widoczność bedzie o wiele mniejsza. Jednak nie da sie ich usunąć bo jest to naruszenie tkanki w skórze. Masaże i olejki są jednak wskazane bo można znacznie te rozstępy zmniejszyć oraz sprawić, ze nie będą tak bardzo rzucały sie w oczy...

Polecam olejek do ciała antycellulitowy o Olivia plum.Wmasowuje w skórę po kąpieli, wtedy jego dzialanie jest o wiele lepsze.Olejek ma bardo dobry skład.
olejek cytrynowy
olejek greipfrutowy
olejek bazyliowy
Avatar użytkownika
rema
Miła Kobietka
 
Posty: 70
Dołączył(a): 3 kwi 2018, o 08:35

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Magiczebra » 4 paź 2018, o 14:59

szkoda, że mam uczulenie na cytrusy :(
Magiczebra
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 paź 2018, o 15:22

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez roza81 » 4 paź 2018, o 15:14

Byłam ostatnio na weselu i moja daleka kuzynka okazała się fizjoterapeutką! Powiedziała, że czasami udaje się rozstepy usunąć ... masażem. Czytałam też że alooes można pokroić i sobie wcierać w rozstępy.

a wiecie, zamówiłam w końcu ten strialys i czekam na kuriera. Trochę drogi kurczę, ale spróbować trzeba żeby się przekonać.
roza81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 11:13

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez jucha91 » 5 paź 2018, o 16:21

roza81 napisał(a):Byłam ostatnio na weselu i moja daleka kuzynka okazała się fizjoterapeutką! Powiedziała, że czasami udaje się rozstepy usunąć ... masażem. Czytałam też że alooes można pokroić i sobie wcierać w rozstępy.

a wiecie, zamówiłam w końcu ten strialys i czekam na kuriera. Trochę drogi kurczę, ale spróbować trzeba żeby się przekonać.



tak, z tym masażem to słyszałam - masaż+oliwka na rozstępy.

I daj znać jak ten krem.

:witch
jucha91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:01

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez Jamelia » 7 paź 2018, o 07:26

Trzeba ujędrnić skórę, same kremy nie wtstarczą. Istotniejsze jest ujędrnienie od środka, zacznij ćwiczyć i pij wodę - to podstawa

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez roza81 » 8 paź 2018, o 13:30

Odebrałam dziś paczkę od kuriera, na tę chwilę nic nie napiszę konkretnego bo pewnie na działanie trochę jeszcze poczekam, ale ma ciekawą, niespotykaną konsystencję i lekko wyczuwalny zapach (dla mnie to ważne, bo nie lubię perfumowanych kosmetyków)
No zobaczymy jak to będzie.
roza81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 11:13

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez roza81 » 8 paź 2018, o 13:32

Koleżanka też mi podpowiedziała, że karboksyterapia jest dobra na rozstępy.
roza81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 11:13

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez jucha91 » 9 paź 2018, o 14:53

taak, ale u mnie zabiegi nie wchodzą w grę, bo to jednak za droga przyjemność. Muszę zacisnąć pasa. Ostatnio sporo wydatków spadło mi na głowę w jednym momencie.

A możesz mi wysłać zdjęcie składu? Przeanalizowałabym sobie co tam w środku jest....
jucha91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 kwi 2018, o 13:01

Re: olejek czy krem na rozstępy

Postprzez roza81 » 15 paź 2018, o 14:11

na ich stronie jest skład:

ekstrakt z bluszczu pospolitego (Hedera Helix Leaf Extract)
ekstrakt z bylicy bożego drzewka (Artemisia Abrotanum Extract)
ekstrakt z ruszczyka kolczastego (Ruscus Aculeatus Root Extract)
ekstrakt ze świecznicy groniastej (Cimicifuga Racemosa Root Extract)
ekstrakt z żeń-szenia właściwego (Panax Ginseng Root Extract)
ekstrakt z kociego pazura (Uncaria Tomentosa Extract)
proteiny jedwabiu (Silk Amino Acids)
kofeina (Caffeine)
Dipalmitynian hydroksyproliny(Dipalmitoyl Hydroxyproline)

więc jak sama widzisz - skład jest jasny i naturalny
roza81
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 11:13
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]