Pamiatki rodzinne

Miejsce na dyskusje nie związane z pozostałymi tematami.

Pamiatki rodzinne

Postprzez Whiskas » 1 lis 2009, o 17:27

Czesc.
Ostatnio zglebiam przeszlosc i historie mojej rodziny. Przeszukalam dom mojej babci w poszukiwaniu wszelkich pamiatek, starych dokumentow i wszelkich innych "staroci" z historia w tle. Przez przypadek natrafilam rowniez na jakies zdjecia, niekoniecznie nalezace do mojej rodziny
, stare ksiazki, bizuterie. Czy znacie jakis sposob, gdzie moglabym to wystawic- by ktos, kto jest zainteresowany, moglby ewentualnie to ode mnie odkupic, albo zamienic sie na cos bardziej dla mnie cennego. Robilyscie to kiedys? A moze wy macie podobne rzeczy na strychu i nie wiecie, co mozecie z tym zrobic. A poszukuje rowniez pamiatek po mojej rodzinie, gdzies zaginionych w czasie wojny swiatowej, a moze i tez czegos ze wczsniejszych lat. Szukalyscie kiedys?
Dziekuje z gory za dyskusje.
Whiskas
 

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez evka » 1 lis 2009, o 23:00

Ja niemam i raczej nie bede miec pamiatek rodzinnych niestety po moja rodzina jest rozsypana ale ruzne starocie mozna sprzedac na allegro np tylko kto chcialby sprzedawac cenne pamiatki rodzinne? chyba ze tylko do forsy :) :diabel
evka
 

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez evka » 1 lis 2009, o 23:24

Ty kocie zarcie przywitalas sie wogule z nami? :bicz
evka
 

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez beverly » 12 lis 2009, o 13:05

Witam,
Poszukując niedawno informacji na temat wyceny starych przedmiotów natrafiłam przypadkiem na bardzo interesującą stronę www.e-familio.pl Z tego co zauważyłam, można tam za darmo dodać ogłoszenie – być może warto zamieścić tam kilka fotek przedmiotów, które posiadasz – może znajdzie się jakiś znawca, który w miarę trafnie oszacuje wartość danej rzeczy, albo kupiec - kolekcjoner, który od dawna szukal podobngo przedmiotu.
:)
beverly
 

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez elzbieta45 » 21 paź 2012, o 10:04

pamiątki to wspaniała sprawa to dla potomnych . Ja sama jestem zwolennikiem trzymania pamiatek i tez zwolennikiem zdjec nie nowosci . Mam nadzieje ze dzieci to beda powielac bo warto miec pamiatki rodzinne
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez brunecia » 8 gru 2012, o 00:51

Też uwielbiam pamiątki, zdjęcia, dowody osobiste, książeczki wojskowe itp. Fajnie obejrzeć sobie coś co zostało mi po dziadku który nie żyje i powspominać go. Nigdy bym tego nie sprzedała. A kupując cokolwiek od kogoś obcego nie masz pewności, że należy do Twojej rodziny, i nie wiesz czy osoba od której chcesz to kupić, nie jest oszustem który pozbywa się badziewi, żeby się wzbogacić.
brunecia
Extra Kobietka
 
Posty: 404
Dołączył(a): 16 wrz 2012, o 09:25

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez VivienneWestwood » 10 paź 2013, o 12:23

Ja posiadam tylko a może i aż albumy rodzinne, jakieś książki. Teraz też staram się dogadać z rodziną co do jakiejś pamiątki po zmarłym dziadku, gdyż odległość jest wielka i nie mam niesttey okazji tam pojechać.
Avatar użytkownika
VivienneWestwood
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 6 wrz 2013, o 14:40

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez Hadassa » 10 paź 2013, o 12:30

Hmmm... mamy starą Biblię, jeszcze po dziadku, albo nawet i pradzadku....
Jakieś kolczyki, szkatułki..
no i oczywiście zdjęcia i książki...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez vaniliiia » 10 paź 2013, o 16:19

Moja babcia pisze wiersze i jest pisarką, raczej nie za bardzo znaną..., ale mam książkę od niej z wierszami w ktorych opisuje np mnie czy moje siostry :) Z dedykacją.. pamiątka na zawsze .
A poza tym to zdjęcia, ja sie staram duzo kamer video robic od dziecinstwa, bo uwazam ze to pamiatka zeby kiedys obejrzec, hihi..

wiec zdjecia, albumy.. ksiazki.. przede wszystkim.

Obrazek


♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦ ♦
Vice Miss Babskich Spraw 2013
vaniliiia
Kobietka Expert
 
Posty: 2934
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 19:58

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez myszka28 » 12 paź 2013, o 21:05

my wystawiamy na aukcjach w londynie w sadebisie :)
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez Hadassa » 13 paź 2013, o 18:58

pamiątki rodzinne ??

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez myszka28 » 14 paź 2013, o 11:09

Kayira źle może sie odniosłam pamiątki rodzinne zostają w rodzinie ale interesujemy się oboje antykami :) kupujemy zbieramy antyki i część ląduje w sadebisie :)
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez Hadassa » 14 paź 2013, o 11:11

To już wiele wyjaśnia ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez myszka28 » 14 paź 2013, o 11:16

źle się wyraziłam :)
Avatar użytkownika
myszka28
Super Gaduła
 
Posty: 1544
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 18:46

Re: Pamiatki rodzinne

Postprzez manikan » 2 gru 2021, o 20:33

Takie rzeczy mogą się okazać sporo warte , nawet jeśli z pozoru na takie nie wyglądają ;) Warto zostawić sobie przedmioty, które są dla nas ważne, a reszty można zlecić wycenę i sprzedać. Z własnego doświadczenia mogę Wam polecić https://valuepedia.co/pl/ . Wysyłasz zdjęcia, a oni w kontakcie z ekspertami wycenią przedmioty :)
manikan
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 17 paź 2016, o 21:17
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]