Pękające usta

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Pękające usta

Postprzez batner » 13 lip 2011, o 11:26

od niedawna strasznie wysychają mi usta co za tym idzie pękają przy czym powstają opryszczki pomocy! stosuje plastry, maści pomatkę ochronną ale efekty marne...
batner
 

Re: Pękające usta

Postprzez eveline » 13 lip 2011, o 15:57

Spróbuj pomadki ochronnej Hartmanna, mi bardzo pomogła.
Jeżeli mimo tego problem nie zniknie pozostanie Ci już chyba tylko wizyta u lekarza.
eveline
 

Re: Pękające usta

Postprzez VViki » 13 lip 2011, o 21:19

Myślę, że oprócz stosowania środków zewnętrznych, warto też pomyśleć o przyczynach problemu, bo to co dzieje się na zewnątrz jest często tylko odbiciem tego co w środku.
Mnie zawsze bardzo wysychały usta, ale ostatnio bardziej dbam o dietę, oczyszczam organizm, staram się pić dużo wody no i znalazłam też balsam do ust, który mi bardzo odpowiada i teraz jest o niebo lepiej:)
VViki
 

Re: Pękające usta

Postprzez mialamsen » 14 lip 2011, o 12:25

Więcej płynów i witamin to raz. Poza tym dobry jest tez krem nivea taki zwykły do twarzy nałozyc na usta nic nie jesc nie pic w tym czasie troche pomaga.
mialamsen
 

Re: Pękające usta

Postprzez Meduza » 10 sie 2011, o 17:32

ja słyszałam od babci, że jedzenie duzej ilości pomidorów pomaga na pekające usta a ostatnio bawiąc się moją ulubioną gierką - komiksem :D to wpadłam na strone klubu miłośników dobrej herbaty gdzie wyczytałam, że i jabłka są dobre na takie rzeczy:) dodatkowo jabłka też wybielają zęby! :) nie wiem jak to możliwe ale jednak specjaliści mają większą wiedzę niż ja na ten temat ;)
Meduza
 

Re: Pękające usta

Postprzez Kitek » 12 sie 2011, o 10:24

polecam Carmex oraz w wizytę u lekarza ;)
Kitek
 

Re: Pękające usta

Postprzez pomcia » 12 sie 2011, o 12:49

smaruj usta miodem :)
pomcia
 

Re: Pękające usta

Postprzez oOosylwiaoOo » 9 wrz 2011, o 20:26

Na pękające usta najlepsze są kremy nawilżające, bądź maść witaminowa:) Wiem coś o tym, bo ponad 2 lata nosiłam aparat ortodontyczny i wtedy strasznie pękały mi usta. Teraz już nie mam tego problemu. W dzień smarowałam usta prawdziwym miodem, a na noc kremem nawilżającym:)
Powinno pomóc:)
oOosylwiaoOo
 

Re: Pękające usta

Postprzez tosia » 15 wrz 2011, o 21:34

Dla mnie najlepsza jest tissane, do kupienia w aptece za kilka złotych. Carmex tez jest ok, ale nie każdy toleruje jego specyficzny zapach/smak. A tissane to taki przyjemny miodek.
tosia
 

Re: Pękające usta

Postprzez skylark » 17 wrz 2011, o 11:31

Ja również polecam Tissane. Tak na co dzień przed wyjściem na zewnątrz, od czasu do czasu w domu. A dodatkowo na noc grubą warstwę najzwyklejszego kremu Nivea. Wcześniej przez dłuższy czas też miałam ten problem. Tissane i Nivea pomogły. Teraz tak zapobiegawczo raz kiedyś też Nivea sobie zapodam na noc :)
skylark
 

Re: Pękające usta

Postprzez mimargo » 18 wrz 2011, o 19:53

Miód doskonale nawilża. Stosuję zawsze, gdy czuję, że moje usta są spierzchnięte. Polecam :).
mimargo
 

Re: Pękające usta

Postprzez Owocowa » 7 lis 2011, o 16:24

Ja używam zwykłej wazeliny kosmetycznej - jest świetna. Jeśli chodzi o pekające kąciki ust - już raczej kwestia niedoboru witamin, nie jestem tylko pewna, których, coś mi się kojarzy, że z grupy B.
Owocowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 31 paź 2011, o 15:09

Re: Pękające usta

Postprzez oOosylwiaoOo » 8 lis 2011, o 12:38

A mi jak pękają usta w kącikach, to używam maści cynkowej:)
Nie jest droga, bo kosztuje ok. 3 zł, a pomaga:)
oOosylwiaoOo
 

Re: Pękające usta

Postprzez pomcia » 8 lis 2011, o 21:23

No tak wazelinka też dobra, ale bardziej usta natłuszcza niż nawilża. Z flosa są bardzo fajne smakowe wazelinki. Teraz widziałam, że jest też pomarańczowa. Mmm... :) Na pękające zajady witamina B.
pomcia
 

Re: Pękające usta

Postprzez Laalaa » 28 lis 2011, o 22:23

ach widzialam te wazelinki - maja nowe opakowania :-) bo pamietam z ubieglego roku ze byly inne... rozana, czekoladowa, pomaranczowa... kosmos :-) Lubie je za zapachy i ze sie nie kleja, duzo zuzywam :)
Laalaa
 

Re: Pękające usta

Postprzez Tusia » 6 gru 2011, o 18:51

wazelinki, pomadki, mi nawet zwykła rossmanowska pomogła, ale jak używam teraz na podrażnienia Panthenol w Sprayu to w domu jego używam co by wzmocnić działanie, on jakby nie patrzeć zawiera wit. B w przeciwieństwie do pomadek.
Tusia
 

Re: Pękające usta

Postprzez sweete » 6 gru 2011, o 19:41

Ja smaruje miodem od czasu do czasu , na noc grubo kremem nivea , usta są na prawdę super a w ciągu dnia pomadka nivea lub bebe no i błyszczyki oczywiście ;-)
sweete
 

Re: Pękające usta

Postprzez arcticone » 23 gru 2011, o 15:11

ja mam bardzo duży problem z suchymi i pękającymi ustami, jest to naprawde uciążliwe. ?Najgorsze, że nic nie pomaga na dłuższą metę, 2-3h i znowu muszę smarować usta, ech :( co może być przyczyną?
arcticone
 

Re: Pękające usta

Postprzez pomcia » 13 sty 2012, o 13:13

Spróbuj smarować miodem lub kup sobie pomadkę z miodem. Do tego balsam do ust nawilżający, w aptece masz tego mnóstwo.
pomcia
 

Re: Pękające usta

Postprzez znajomek » 15 sty 2012, o 04:39

Wargi pękają pod wpływem wysuszenia przez wiatr, słońce, wodę. Bolesne rangi nie tylko nie wyglądają ładnie, ale mogą także stać się przyczyną poważnych infekcji ust, dlatego należy je leczyć. Naskórek warg należy smarować specjalnymi pomadkami (np. Nivea, Neutrogena). Oprócz nich stosuj również miód. Posmaruj nim wargi grubą warstwą, a ranki szybciej się zagoją.Gdy usta chorują

Zajady, opryszczka, pękające wargi... Delikatny naskórek ust jest szczególnie narażony na atak wirusów, przesuszanie i pękanie. Sprawdzone sposoby pomogą ci rozprawić się z dolegliwościami.
Zajady

Gdy pękają kąciki ust, tworzą się bolące strupki, które uniemożliwiają swobodne jedzenie czy mówienie. Ich przyczyną jest najczęściej niedobór wit. B2. Aby go uzupełnić, wzbogać swoją dietę o więcej mleka, ryb, jaj, serów, fasoli i innych zielonych warzyw. Gdy już się pojawią, ich gojenie przyspieszysz smarując zmienione miejsca kremem antyseptycznym, np. Sudocrem.

Opryszczka

Wywołuje ją wirus, który utajony tkwi w organizmie. Uaktywnia się, gdy jesteśmy osłabione, np. pod wpływem słońca, wiatru czy choroby. Aby się pozbyć szpecącej krosty na wardze należy stosować maści i płyny zawierające substancję o nazwie acyklowir (np. Zovirax - do kupienia w aptece bez recepty). Należy je zaaplikować, gdy pojawią się pierwsze sygnały zbliżającej się opryszczki (najczęściej swędzenie), a następnie powtarzać zabieg co 4 godziny.

Zioła - cztery razy dziennie przykładaj wacik nasączony gotowaną nalewką z nagietka (do kupienia w sklepach zielarskich) albo schłodzonym naparem z szałwii lub melisy.

Olejki - do dwóch łyżeczek olejku nagietkowego dodaj po 4 krople olejków: bergamotowego, eukaliptusowego i geraniowego. Nasącz mieszanką wacik i przykładaj kilka razy dziennie do chorego miejsca. (Preparat ten zwiększa wrażliwość skóry na słońce, dlatego przez 30 min. po jego nałożeniu unikaj eksponowania skóry na promienie UV).
znajomek
 

Re: Pękające usta

Postprzez no.nie.wiem » 15 sty 2012, o 13:48

Nie oblizuj warg na wietrze!!!!!!!!!!!!

Ja mam tak, że co roku o tej samej porze pęka mi dolna warga przez środek. ale to chyba rodzinne bo tak ma mój brat i kuzyn. Dziwadła.

Ja używam Penaten, ten którym się smaruje dzieciom pupy.
Nie używaj kremów zawierajacych w sobie dużo wody (Nivea)
Bo to to samo co lizanie warg na wietrze. :usta
no.nie.wiem
 

Re: Pękające usta

Postprzez marlin » 16 sty 2012, o 18:16

neutrogena ma bardzo dobre pomadki, pomaga też smarowanie masłem (od dzieciństwa tak robiłam, szczególnie zimą;))
marlin
 

Re: Pękające usta

Postprzez misiapysia » 23 maja 2014, o 23:18

mi pomaga masełko do ust bielendy- nie dosc ze nawilza to zostawia ladny nienachalny kolor na ustach no i ma super smak :D :D
misiapysia
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 15 lut 2014, o 20:24

Re: Pękające usta

Postprzez asia_23 » 29 maja 2014, o 20:20

spróbuj smarować miodkiem. świetnie działa. Carmex też jest niezły.
asia_23
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 maja 2014, o 20:08

Re: Pękające usta

Postprzez Jagoda123 » 2 cze 2014, o 16:27

Codziennie przed snem masaż szczoteczką do zębów i wazelina :)
Avatar użytkownika
Jagoda123
Miła Kobietka
 
Posty: 54
Dołączył(a): 10 wrz 2013, o 10:43
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]