Planowana ciąża

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Planowana ciąża

Postprzez ence » 14 kwi 2013, o 15:41

Everesteam napisał(a):stasznie naciskasz z tymi suplami :) nie lepiej normalne owoce dużo bogatsze w błonnik niż suple i dodatkowo dobrze na trawienie

dobrze jest się zdrowo odżywiać zawsze, ale skąd chcesz wziąć odpowiednią dawkę Omega 3 jak u nas ciężko ze świeżymi rybami morskimi dobrej jakości?
ence
 

Re: Planowana ciąża

Postprzez EvilGirl^^ » 18 kwi 2013, o 20:17

Bez suplementacji raczej się nie obędzie, i tak jak już pisałam Ja nie naciskam, ale stwierdzam fakty, kobieta musiała by chyba jeść 10 posiłków dziennie codziennie kontrolować co je, starać się o żywność z najwyższych półek, .. no chyba to wszystko raczej nie możliwe a i tak nie wiem czy to by wystarczyło...

Być kobietą, być kobietą......
Avatar użytkownika
EvilGirl^^
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 19:53

Re: Planowana ciąża

Postprzez klaudiaaaaaa » 19 kwi 2013, o 14:43

Cześć ;) To jest mój pierwszy post ;) Mam na imię Klaudia i mam 23 lata. Od ponad 2 lat jestem z moim chłopakiem i od pewnego czasu myślę o ciąży, a mamą chciałam zawsze zostać, więc teraz właśnie myślę że przyszedł na to czas ;) Dlatego chciałam się was zapytać w jakich pozycjach łatwiej zajść w ciąże? Pozdrawiam was serdecznie ;)
klaudiaaaaaa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 14:29

Re: Planowana ciąża

Postprzez Sieria » 20 kwi 2013, o 15:19

nie no jesteśmy w XXI wieku sex ma być przyjemnością a przy okazji zajdziesz w ciążę... możesz podnieść nogi możesz założyć sobie na głowę a jak masz pecha to w ciąże nie zajdziesz. trzeba próbować to jest jedyny sposób. jedyne co ci mogę powiedzieć że jeśli chcesz zajść w ciążę to zacznij już teraz brać kwas foliowy
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Planowana ciąża

Postprzez Daria;) » 20 kwi 2013, o 19:22

witajcie:) Ja ciążę mam za sobą, jestem już mamą dwulatka, ale pamiętam doskonale nasze początki starań, które trwały bardzo krótko. Z opowiadań koleżanek wywnioskowałam że zajście w ciążę nie jest takie proste i myślałam że zajmie nam to przynajmniej kilka miesięcy, w praktyce okazało się że udało się już przy pierwszym cyklu. Dlatego radzę wszystkim przyszłym mamusiom liczyć się z szybkim sukcesem:) Pokończcie jakieś ważne sprawy które ciąża może skomplikować, najlepiej pokończcie studia, jeśli macie w planach jakieś egzotyczne podróże zaliczcie je wcześniej, jakieś przeprowadzki itp. Ja nie dokończyłam studiów bo wylądowałam na podtrzymaniu w szpitalu a potem musiałam przejść na dziekankę bo nie dawałam rady dojeżdżać ponad 200km, wiadomo że studia nie zając i można skończyć potem, ale lepiej mieć wszystko pozamykane, żeby nie mieć poczucia niedokończonych, odwlekanych spraw. Co innego praca, wiadomo, jak się ktoś czuje na siłach to może pracować do porodu, a po porodzie powrót (w sensie kiedy) to już sprawa indywidualna. Ważne jest aby ogólny stan zdrowia był dobry, można kontrolnie zrobić badania krwi, moczu, odwiedzić stomatologa, no i ewentualnie ginekologa;) Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim przyszłym mamusiom:)
Daria;)
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 07:06

Re: Planowana ciąża

Postprzez ence » 20 kwi 2013, o 23:39

EvilGirl^^ napisał(a):Bez suplementacji raczej się nie obędzie, i tak jak już pisałam Ja nie naciskam, ale stwierdzam fakty, kobieta musiała by chyba jeść 10 posiłków dziennie codziennie kontrolować co je, starać się o żywność z najwyższych półek, .. no chyba to wszystko raczej nie możliwe a i tak nie wiem czy to by wystarczyło...

dokładnie tak, a przecież dziennie powinnyśmy jeść w ciąży o 150 -300 kalorii więcej.
ence
 

Re: Planowana ciąża

Postprzez ence » 20 kwi 2013, o 23:40

klaudiaaaaaa napisał(a):Cześć ;) To jest mój pierwszy post ;) Mam na imię Klaudia i mam 23 lata. Od ponad 2 lat jestem z moim chłopakiem i od pewnego czasu myślę o ciąży, a mamą chciałam zawsze zostać, więc teraz właśnie myślę że przyszedł na to czas ;) Dlatego chciałam się was zapytać w jakich pozycjach łatwiej zajść w ciąże? Pozdrawiam was serdecznie ;)

Twój partner również powinien przyjmować kwas foliowy.
ence
 

Re: Planowana ciąża

Postprzez EvilGirl^^ » 24 kwi 2013, o 19:55

I nie tylko kwas foliowy, ogólnie powinien o siebie dbać tak samo jak ty, zmienić nawyki żywieniowe odstawić ewentualnie papierosy i alkohol

Być kobietą, być kobietą......
Avatar użytkownika
EvilGirl^^
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 19:53

Re: Planowana ciąża

Postprzez moniczara » 24 kwi 2013, o 23:04

Mi suplementy diety pomogły.

moniczara
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2013, o 22:56

Re: Planowana ciąża

Postprzez EvilGirl^^ » 26 kwi 2013, o 22:16

A w jaki sposób, pytam bo wiele kobiet nie wierz w ich działanie dlatego warto bardziej rozwinąć twój watek

Być kobietą, być kobietą......
Avatar użytkownika
EvilGirl^^
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 19:53

Re: Planowana ciąża

Postprzez ence » 27 kwi 2013, o 22:04

Mi pomagały utrzymać włosy w dobrej kondycji to na pewno :)
ence
 

Re: Planowana ciąża

Postprzez tantro2013 » 7 maja 2013, o 18:08

Branie kwasu foliowego to dobry krok. Jeżeli palisz bądź pijesz, zaprzestań. To także ma wpływ na planowanie ciąży. Wylecz też zęby, to też ma duże znaczenie.

tantro2013
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 7 maja 2013, o 17:47

Re: Planowana ciąża

Postprzez zaraza » 10 maja 2013, o 10:10

CynamonkaZrodzynkiem napisał(a):Witam:) od kilku miesięcy jestem mężatką. Teraz razem z mężem zdecydowaliśmy się na dziecko. Za kilka dni zaczynamy, że tak to ujmę "pierwsze próby" i chciałabym spytać Was drogie forumowiczki czy powinnam w jakiś sposób się przygotować? Biorę od ponad miesiąca kwas foliowy, od pracy fizycznej niestety nie stronię bo na tym się ona opiera, wiem też, że należy badać temperaturę ciała i gęstość śluzu oraz pilnować tych dni płodnych ale bardzo chciałaby wiedzieć czy są jeszcze jakieś metody aby nie zmarnować tej szansy. Pozdrawiam:)

Możesz tez "zaprogramować płeć dziecka " ... Sposob stary jak świat . Prosty i calkowicie bezpieczny dla Ciebie i maleństwa :)))
zaraza
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 maja 2013, o 12:47

Re: Planowana ciąża

Postprzez CynamonkaZrodzynkiem » 14 maja 2013, o 14:47

Płeć nie gra roli a jak ją zaprogramować? Tak z czystej ciekawości?

Amantium irae amoris integratio.
Avatar użytkownika
CynamonkaZrodzynkiem
Extra Kobietka
 
Posty: 270
Dołączył(a): 22 lis 2012, o 13:20

Re: Planowana ciąża

Postprzez kusicielka » 15 maja 2013, o 13:26

Nie da się, a jeśli już ktoś miałby, to lezy to po stronie plemników.
Avatar użytkownika
kusicielka
Extra Kobietka
 
Posty: 306
Dołączył(a): 11 mar 2013, o 17:05

Re: Planowana ciąża

Postprzez Hadassa » 15 maja 2013, o 13:33

Ja słyszałam, że dużo zależy od tego w jakim stadium swojego cyklu się kochacie i jak często ....

wystarczy spytać na google ;)

http://dzidziusiowo.pl/planujemy-ciaze/ ... ci-dziecka

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Planowana ciąża

Postprzez ambrela » 15 maja 2013, o 15:02

Kwas folliowy jest naważniejszy jest go dużo nie tylko w tabletkach, ale też w rybach morskich!

Obrazek
Avatar użytkownika
ambrela
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 15 maja 2013, o 11:07

Re: Planowana ciąża

Postprzez Tusia » 11 cze 2013, o 11:53

Jednak przez same produkty spożywcze nie da się w odpowiednim stopniu suplementować kwasu foliowego przygotowując się do ciąży, a już nie mówię o samej ciąży. Ponadto wiele kobiet ma problemy z przyswajaniem kwasu foliowego tym bardziej na samym rybach morskich suplementacji wg mnie nie powinno się opierać.
Tusia
 

Re: Planowana ciąża

Postprzez EvilGirl^^ » 14 cze 2013, o 11:52

Tusia masz racje w 100% nawet najzdrowsza diet i dobrze rozplanowana nie jest dostarczyć nam wszytskiego co konieczne

Być kobietą, być kobietą......
Avatar użytkownika
EvilGirl^^
Miła Kobietka
 
Posty: 68
Dołączył(a): 17 maja 2012, o 19:53

Re: Planowana ciąża

Postprzez vicky0019 » 31 lip 2013, o 12:08

Warto przygotować się do ciąży pod okiem specjalisty, który będzie wszystko kontrolował. W pokojemarzen.pl jest dziedzina coaching płodności, w której specjalista pomaga w radzeniu sobie z napięciami podczas prób zajścia w ciążę.

vicky0019
Fajna Kobietka
 
Posty: 135
Dołączył(a): 12 paź 2012, o 16:41

Re: Planowana ciąża

Postprzez a_gatka » 2 sie 2013, o 18:14

ambrela napisał(a):Kwas folliowy jest naważniejszy jest go dużo nie tylko w tabletkach, ale też w rybach morskich!


Owszem, ale jeśli masz zaburzenia przyswajania (a co druga z nas ma, nieuświadomione nawet) to nie wiem ile byś musiała tych rybek zjeść kochana, aby zapewnić sobie optymalną dawkę folianów. Nie lepiej sięgnąć po suplement i mieć pewność?
a_gatka
 

Re: Planowana ciąża

Postprzez docha » 6 sie 2013, o 23:48

Ale też nie każdy suplement jest tak samo przyswajalny, lepiej wybrać te z metafoliną, czyli gotową już do wykorzystania formą kwasu foliowego, z którym już nasz organizm nie musi nic robić, tylko z niego czerpać to, co najlepsze ;)
Avatar użytkownika
docha
Extra Kobietka
 
Posty: 491
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 12:24

Re: Planowana ciąża

Postprzez Babeczkowa_ewa » 14 sie 2013, o 09:34

Najważniejsze to nie spinać się. Najgorzej jest ciągle myśleć o ciąży, kochać się tylko w dni płodne i co miesiąc robić testy ciążowe, właśnie wtedy, gdy się tak bardzo chce to nic z tego nie wychodzi, wiem z własnego doświadczenia :P
Babeczkowa_ewa
Fajna Kobietka
 
Posty: 102
Dołączył(a): 21 lis 2012, o 14:16

Re: Planowana ciąża

Postprzez lexie » 15 wrz 2013, o 20:26

Ja łykam Folik, dostarcza on dzienną dawkę kwasu foliowego, ma przystępną cenę i nie muszę się martwić, że mogę narazić dziecko na WCN - idealnie uzupełnia niedobory.
lexie
 

Re: Planowana ciąża

Postprzez orientalna » 6 sty 2014, o 02:19

Najważniejsze, to jednak odpowiednio dobrze jeść. Mieć wszystko to, co jest potrzebne do przyswajania witamin przez organizm. Bo jak się odchudzamy albo jemy po prostu źle i brakuje tych "łączników", to najdroższe suplementy nie będą miały gruntu do tego, aby sobie znaleźć w naszym organiźmie miejsce. :)

Swoją drogą, to ja do ciąży się nie mogłam przygotować, chociaż była planowana. Nie mogłam się pozbyć swoich złych nawyków... I wiecie co? W dniu, w którym zobaczyłam dwie kreski samo odeszło. Aż nie wierzyłam. Żadnej kawy, alkoholu, zupek chińskich czy chipsów. Nie potrzebuję, po prostu.

Obrazek
orientalna
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 16:40
Lokalizacja: DE
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]