Planowana ciąża

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Re: Planowana ciąża

Postprzez marta3432 » 14 lut 2014, o 10:13

Zgadzam się zdrowa dieta to absolutna podstawa, poza tym istnieje mnóstwo składników mineralnych i witamin, które zwiększają płodność.
Podoba mi się pytanie o 'programowanie' płci :D jeśli o to chodzi, wydaje mi się, że jest to możliwe SPAM - tu znalazłam kilka sposobów i metoda Franciszka Benendo (chyba nazywa się też owulacyjną) brzmi bardzo sensownie.

Ostatnio edytowano 14 lut 2014, o 10:18 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
marta3432
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 16 sty 2014, o 10:50

Re: Planowana ciąża

Postprzez barbórka » 26 mar 2014, o 20:58

Odeszło, bo wiedziałaś, że jesteś odpowiedzialna za nowe "życie" :baby. Ze mną było tak samo, jak już się okazało, odstawiłam kawę bez, której nie wyobrażałam sobie rozpoczęcia dnia. A kilka miesięcy wcześniej przygotowywałam się tylko folikiem.

życie to kamera- uśmiechnij się ;D
Avatar użytkownika
barbórka
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 2 gru 2012, o 00:19
Lokalizacja: centralna

Re: Planowana ciąża

Postprzez a... » 1 maja 2014, o 09:36

Ja łykałam tylko kwas foliowy jeszcze na długo przed staraniami. Gneralnie o dietę w miare wdbamy, także nie było zmian. W ciąży jem to co zwykle, poza surowym i wiadomo nie piję alkoholu, ale nie cierpię z tego powodu. ;-)
a...
 

Re: Planowana ciąża

Postprzez linka_91 » 24 cze 2014, o 19:23

A czy któraś z Was stosowała jakieś wspomagacze ułatwiające zajście w ciążę? Ostatnio widziałam coś takiego w aptece i zastanawiam się czy to w ogóle działa?
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: Planowana ciąża

Postprzez Hally » 27 lip 2014, o 23:08

A jakie to są wspomagacze? I na jakiej zasadzie działają? Moja siostra, która już jest w ciąży od kilku miesięcy brała tylko to, co polecał jej lekarz. nie było tego wiele, przyjmuje jakieś witaminy i folik.
Hally
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 00:03

Re: Planowana ciąża

Postprzez oppsdedek » 28 lip 2014, o 08:46

Ja przed odstawieniem tabletek antykoncepcyjnych zadbalam o diete i ograniczylam imprezy z alkoholem. Mimo, ze jestem bardzo szczupla zaczelam cwiczyc dla poprawienia kondycji. Przestalam farbowac wlosy juz rok wczesniej, zeby wrocic do naturalnego koloru. Tak wiem, ze mozna farbowac wlosy w ciazy ale ja moje rozjasnialam wiec zawsze musialabym sie czegos nawdychac:) a po za tym blond ombre jest nadal w modzie i bardzo mi sue podoba:D tabletki odstawilam w marcu(30/3 ostatnia miesiaczka) i zaszlma w ciaze :) jak wszystko pojdzie dobrze juz w styczniu zobacze mohe pierwsze dziecko :))
oppsdedek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 14:09

Re: Planowana ciąża

Postprzez Hally » 31 lip 2014, o 20:46

No to gratulacje :-) Na pewno wszystko będzie dobrze. A teraz bierzesz jakieś leki, żeby dziecko się prawidłowo rozwijało?
Hally
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 00:03

Re: Planowana ciąża

Postprzez Nosia » 1 wrz 2014, o 14:00

Hally napisał(a):A jakie to są wspomagacze? I na jakiej zasadzie działają? Moja siostra, która już jest w ciąży od kilku miesięcy brała tylko to, co polecał jej lekarz. nie było tego wiele, przyjmuje jakieś witaminy i folik.


czy przyjmowała witaminy i folik też podczas "planowania", próbuję się przygotować jak najlepiej umiem, o foliku czytałam że już jest bardzo długo na rynku i lekarze go polecają :) umówiłam się już na "przegląd", mam nadzieję, że wszystko będzie ok i będę mogła rozpocząć staranka.
Avatar użytkownika
Nosia
Fajna Kobietka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 27 sie 2014, o 22:44

Re: Planowana ciąża

Postprzez Hadassa » 1 wrz 2014, o 14:15

Ja łykam Chela Fer i też spokojnie ma dzienną dawkę i kwasu foliowego i żelaza.
Spokojnie ;) wszystkie badania na pewno będą ok ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Planowana ciąża

Postprzez lena2 » 2 wrz 2014, o 11:55

zdrowo sie odzywiaj , kwas foliowy...i do dzieła...tylko sie nie nastawiaj za bardzo bo za 1 podejściem, może sie nie udać żeby potem nie było ogromnego rozczarowania...bo wbrew pozorom zajść w ciążę nie jest tak łatwo zwłaszcza jak sie tego chce:0}ewentualnie wizyta u ginekologa..na badania krwi

SPAM

Ostatnio edytowano 2 wrz 2014, o 12:00 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
lena2
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 sie 2014, o 14:05
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]