Plastry Lisvy a stosowanie

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez kucha992 » 4 lut 2016, o 11:41

Witam, czy któraś z was miała może do czynienia z plastrami Lisvy? Ja aktualnie zaczynam swoją pierwszą antykoncepcję i lekarz przepisał mi właśnie takiej firmy. Przeczytałam całą ulotkę, jednak zastanawiam się czy dobrze postąpiłam. Mianowicie w ubiegłą sobotę dostałam miesiączkę i nakleiłam pierwszy plaster na ramię, jednak we wtorek po ciężkim treningu mi się odkleił i nie mogłam już go nalepić ponownie. Wzięłam wiec nowa sztukę i przykleiłam ale tym razem na podbrzusze. Teraz kieruję pytanie czy "dzień zmiany plastra" ma to być sobota czy jednak wtorek, biorąc pod uwagę zmianę tego miejsca? Wg ulotki jeśli nie minęły 24h powinnam nakleić ale w tym samym miejscu, ja jednak zmieniłam to miejsce. Czy może to mieć duże znaczenie?
A koleżanki które używają evre i ćwiczą intensywnie - wiadomo człowiek się poci ... , czy wam się one odklejają?
Proszę o pomoc :)
kucha992
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 lut 2016, o 11:39

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez supełek » 10 lut 2016, o 12:57

Te plastry nie powinny się tobie odklejać, widocznie źle nakleiłaś. Trzeba odkleić połowę przezroczystej folii
przykleić plaster natychmiast po jej zdjęciu i mocno docisnąć plaster koniecznie suchą, ciepłą dłonią , trzymać dłoń na plastrze przez 30 sekund.
supełek
 

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez Modna26 » 17 lut 2016, o 10:18

czy plastry rzeczywiście sa skuteczne? Powiedzcie czy wam się nie odklejają? Ja kiedyś miałam, ale starsznie się bałam, nie mam zaufania do plastrów
Modna26
Miła Kobietka
 
Posty: 71
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 21:01

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez Kelly » 18 lut 2016, o 17:20

Ja tez nie mam zaufania do plastrów :(

Kelly
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:03

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez ScarletLukia » 19 lut 2016, o 14:09

Szczerze to jakos nie ufam takiej formie antykoncepcji... Jednak wole zostać przy tabletkach.
Avatar użytkownika
ScarletLukia
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 18:49

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez Aza » 23 lut 2016, o 21:32

Z odklejaniem nie miałam problemów, trzymały się na naklejonym miejscu. Niestety problemem było moje samopoczucie, byłam rozdrażniona i wściekła na cały świat.
Aza
Miła Kobietka
 
Posty: 60
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 19:16

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez Jinka » 9 mar 2016, o 19:29

Mi się dobrze trzymają te plastry , trzeba zawsze pamiętać żeby plaster przykleić na sucha skórę i docisnąć ciepłą dłonią przez ok. 30 sek. Wtedy na pewno będzie się trzymał cały tydzień.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez haraskaDJ » 2 kwi 2016, o 18:20

ja stosuje evre, gdy mialam taka sytuacje ze sie odkleiła to musiałam nakleic nowa ale lekarz nic nie mowil czy miejsce ma znaczenie, generalnie chodzilo o to zeby srodek wnikał przez skóre. Zapytaj jeszcze gina dokladnie

Avatar użytkownika
haraskaDJ
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 04:01
Lokalizacja: Radom

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez Jinka » 5 kwi 2016, o 11:39

Moje plastry przyklejasz w trzech miejscach , masz do wyboru brzuch , ramię i pośladek. Przy zmianie plastra zawsze trzeba zmienić miejsce, może to być druga strona albo ciut wyżej czy niżej :)
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez supełek » 5 maja 2016, o 15:49

Plastry lisvy dają taką sama ochronę jak tabletki. Tylko forma antykoncepcji jest inna, no i mniej hormonów mają.
supełek
 

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez Bibia » 18 cze 2016, o 19:08

supełek napisał(a):Plastry lisvy dają taką sama ochronę jak tabletki. Tylko forma antykoncepcji jest inna, no i mniej hormonów mają.


Plastry nie mają mniej hormonów od tabletek, mają ich więcej czasem nawet o 60%, tylko droga wchłaniania jest inna. Dlaczego panuje takie przekonanie, że plastry mają mniej hormonów? Ja Vibinu na plastry bym nie zamieniła, nie tylko ze względu na ilość hormonów w nich zawartych, ale bałabym się właśnie tego odklejania
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez Carina » 18 cze 2016, o 19:53

Powiem Ci ze uzywam Evry i jestem zadowolona.Przy czym nigdy mi sie nie odkleił zaden plaster.Natomiast mialam okazje stosowac tez plastry Lisvy i mimo ze jest dyskretniejszy bo przezroczysto to jednak mialam ten sam problem.Odkleil mi sie i nie chcial przykleic sie ponownie.I w ten sposób antykoncepcja byla uszczuplona o jeden tydzien...bo musialam nakleic nastepny.
Wrocilam wiec do sprawdzonej Evry.
Najgorsze jest to ze caly cykl mogł zostać zahwiany.Dobrze ze mozna dokupic ale zawsze tego jednego plastra brak...Zas odpuszczenie go zmienia caly okres.

Wracajac do tematu jednak.Jezeli nie minely 24h to nie masz sie o co martwic.;)

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez Jinka » 24 cze 2016, o 14:56

Nigdy mi się lisvy nie odkleił, przyklejam dokładnie na suchą skórę, dociskając ciepłą dłonią przez kilkadziesiąt sekund.Każdy zmieniany plas ter trzyma mi się cały tydzień.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez Bibia » 24 cze 2016, o 23:05

Jak dokładnie się te plastry stosuje? Jeden na tydzień? Czyli trzy plastry i miesiączka? Jak to cenowo wygląda? Jak już pisałam, ja raczej z vibinu nie zrezygnuję, bo skutków ubocznych nie mam, cena tez przyzwoita, ale ciekawa jestem i chętnie sobie porównam
Bibia
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 23:29

Re: Plastry Lisvy a stosowanie

Postprzez Jinka » 28 sie 2016, o 14:55

Cykl taki sam, plaster zmieniasz raz w tygodniu, potem tydzień przerwy i znowu naklejasz plasterek. Plusem jest , że nie obciążasz wątroby, nie tyjesz, nie masz wahań nastroju, nie musisz pamiętać codziennie , że o stałej porze musisz wziąć pigułkę ;) Na tydzień masz spokój.
Jinka
Fajna Kobietka
 
Posty: 186
Dołączył(a): 15 cze 2012, o 22:03
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]