Płyny do higieny intymnej

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Płyny do higieny intymnej

Postprzez Pam_ela » 23 lut 2015, o 17:56

Jakich płynów do higieny intymnej uzywacie? Ostatnio miałam problem z infekcjami w okolicach intymnych i zaczęłam się zastanawiać czemu ciągle powraca swędzenie i pieczenie chociaż używam płynu polecanego przez Panstwowe Towarzystwo Ginekologiczne czyli Lactacydu i jak przeanalizowałam skład, to sie przeraziłam ! Serio - cos takiego do okolic intymnych?! Wyrzuciłam od razu... To czego teraz używać?

• AQUA - woda.
• MAGNESIUM LAURETH SULFATE i SODIUM LAURETH SULFATE - obniżają stężenie estrogenów, oraz wzmagają niekorzystne objawy menopauzy. Wcierane w piersi i narządy płciowe mogą indukować nowotwory i uszkadzać spermatogenezę
oraz owogenezę.
• COCAMIDOPROPYL BETAINE - substancja bardzo łagodna dla skóry i błon śluzowych pod warunkiem, że występuje samodzielnie. W połączeniu z Sodium Lauryl Sulfate powoduje przesuszenie skóry, łupież, wypryski na skórze owłosionej i alergiczne zapalenie skóry. W tym płynie występuje niestety SLS.
Możecie się zatem domyślić, jakie są tego skutki.
• DISODIUM LAURETH SULFOSUCCINATE - detergent z tej samej grupy co SLS. Jest wprawdzie słabszy, ale nadal szkodliwy.
• PROPYLENE GLYCOL oraz jego pochodne: PEG-7 GLYCERYL COCOATE, PEG-55 PROPYLENE GLYCOL OLEATE, GLYCERYL LAURATE - pochodne glikolu polietylenowego, do produkcji których używa się mocno szkodliwego gazu Ethylenoxid, który uchodzi za substancję rakotwórczą i uszkadzającą strukturę genetyczną komórek. Są one toksyczne w razie spożycia (uszkadzają wątrobę, układ nerwowy
i nerki). Stosowane na skórę wysuszają naskórek i podrażniają gruczoły łojowe, wywołując stan zapalny
i wysięki wokół gruczołów. Uszkadzają również powłoczki włosów, a w razie dostania się do oczu wywołują zapalenie spojówek.
• PHENOXYETHANOL - wywołuje wypryski i pokrzywkę na skórze. Jest szkodliwy w przypadku wdychania, połknięcia, czy wchłonięcia przez skórę. Może także doprowadzić do uszkodzeń w obrębie układu rozrodczego i niekorzystnie wpływać na rozwijające się w nas dziecko. Toksyczny fenoksyetanol może zaburzać również pracę
mózgu i układu nerwowego, dlatego też w Japonii
jest on całkowicie zakazany.
• PARFUM – chemiczne substancje zapachowe wchłaniane przez skórę i odkładające się w organizmie. One także mogą powodować raka.
• LACTOSE - nietoksyczna substancja pochodzenia zwierzęcego odpowiedzialna za utrzymanie odpowiedniego nawilżenie skóry.
• LACTIS PROTEINUM - proteiny mleczne o właściwościach regenerujących. Przyśpieszają procesy odnowy skóry i zapobiegają jej starzeniu.
• COCAMIDE MEA - substancja rakotwórcza,
która działała drażniąco na błony śluzowe i skórę
w pachwinach. U osób wrażliwych wywołuje świąd
i pokrzywkę
• LAURETH-10 - kolejna pochodna glikolu polietylenowego. Może zwiększyć potencjał
drażniący SLS-ów.
• LACTIC ACID - kwas mlekowy, przywraca fizjologiczne pH i wzmacnia naturalną florę bakteryjną.
• GLYCOL DISTEARATE - może powodować powstawanie zaskórników.
• 5-BROMO-5-NITRO-1 - pochodna rakotwórczego formaldehydu.
• 3-DIOXANE - działa drażniąco na skórę i błony śluzowe, wywołuje stan zapalny i przesuszenie
tkanki. Uszkadza strukturę lipidowo-białkową błon komórkowych, powoduje niewydolność płuc, serca, oraz wątroby. Przenika do mleka matki i do płodu
w razie ciąży.
• SODIUM CHLORIDE – chlorek sodu czyli pospolita sól.
• METHYLISOTHIAZOLINONE i METHYL CHLORO-LSOTHIAZOLINONE - podrażniają skórę i wywołują alergie. Badania na zwierzętach wykazały, że mogą uszkodzić komórki w układzie nerwowym. Ich stosowanie zostało zakazane w Japonii i Kanadzie.

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez Astra » 24 lut 2015, o 15:05

]Uzywam najzwyklejszego plynu do higieny intymnej z kora debu, kupowanego
w Biedronce.
Jest jak dla mnie naprawde super. :ok
biedronka-intimea-zel-do-higieny-intymnej-d28084_21_2063.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez Pam_ela » 24 lut 2015, o 17:40

Ma SLS na drugim miejscu w składzie, wiec wysusza delikatną skórę.... nic z SLSem dla mnie sie nie nadaje do pielegnacji tak delikatnych miejsc....

Avatar użytkownika
Pam_ela
Fajna Kobietka
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 15:14

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez lalaBU » 24 lut 2015, o 20:43

Ja używam ziaję :) Ten z biedronki też kiedyś stosowałam, ale wolę ziaję.
lalaBU
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 lut 2015, o 23:33

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez cel.k » 26 lut 2015, o 20:59

Ziaja to sprawdzona marka :)

cel.k
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lut 2015, o 20:56

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez Lagenko_pl » 4 mar 2015, o 12:52

Nie tyle sprawdzona ile tańsza a to różnica:) Co do składu czy jakości mogę mieć pewne zastrzeżenia,ale to też pewnie zależy indywidualnie od każdej z nas. Biały Jelen również jest ciekawą opcją szczególnie jeżeli mamy częste alergie.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez Aska85 » 23 kwi 2015, o 13:56

Ja od lat używam z Ziai i w moim przypadku sprawdzają super. Nie podrażaniają, nie uczulają, nie wysuszają, a przy innych często miałam z tym problemy. Tutaj jest naprawdę świetnie. Do tego nie są drogie, a opakowania też nie małe. No i nie ma problemu z kupnem, w zasadzie w każdym sklepie kosmetycznym czy w każdej aptece można dostać za niewielkie pieniądze
Aska85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 kwi 2015, o 08:30

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez kajunia21 » 3 maja 2015, o 15:59

Ja używam lacatyd

kajunia21
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 3 maja 2015, o 13:47

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez Lagenko_pl » 4 maja 2015, o 12:21

Ja mogę polecić płyn do higieny intymnej Biały Jeleń,który ma to do siebie,że w żaden sposób nie podrażni naszej skóry,coś w sam raz dla tych którzy mają skłonności alergiczne oraz uczuleniowe.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez Hadassa » 4 maja 2015, o 12:23

Macie jakieś wypróbowane i sprawdzone płyny bez SLS ?

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez invisible20 » 16 maja 2015, o 22:50

Facelle z rossmanna, lactissima Soraya chyba sa bez slsów
nie służył mi lactacyd, płyn z biedronki - intimea(?), oraz avonowe - na drugim miejscu w składzie alcohol denat. wysuszają jak diabli i nie nadają się tez do mycia rąk, a żal tak po prostu wyrzucić.
invisible20
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 kwi 2015, o 21:11

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez kamaladysz » 18 maja 2015, o 22:10

Polecam patrzeć na składy bo nawet dedykowany do higieny intymnej płyn potrafi mieć alkohol i SLS :/ nie wiem jak coś takiego ma być delikatne :) A facelle z rossmana jest całkiem ok ;) Nawet do mycia twarzy się sprawdza jak nie mam nic innego.

Jeśli ktoś potrzebuje to tłumaczenia w mieście Warszawa tutaj: http://www.tlumaczenia.waw.pl/
kamaladysz
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 20:12

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez kamila » 12 cze 2015, o 11:12

Ja uzywam Ziaja lub Lactacyd Femina z kwasem mlekowym ( bezowy etykieta) . Wczesniej z zieloną etykietą zawierajacy mentol ,fajne uczucie swiezosci :-) Jak pasta do zebow .

Największą głupotą naszego gatunku jest to,że najwspanialsze bukiety przeznaczamy dla zmarłych...
Avatar użytkownika
kamila
Fajna Kobietka
 
Posty: 245
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 17:56

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez aanka91 » 15 cze 2015, o 14:51

Dobry płyn do higieny intymnej nie powinien uczulać, podrażniać i powodować infekcji. Osobiście korzystałam z Białego Jelenia i Lactacydu, a obecnie używam płynu Ziaja.

www.kuzniazdrowia.pl – apteka internetowa
aanka91
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 15 cze 2015, o 12:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez Lagenko_pl » 3 lip 2015, o 14:17

Akurat z płynem Ziaja nie mam dobrych wspomnień i zdecydowanie bardziej polecam Biały Jeleń- również nie uczula,jest z serii kosmetyków hipoalergicznych.
Lagenko_pl
Fajna Kobietka
 
Posty: 242
Dołączył(a): 15 wrz 2014, o 13:42

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez Panna_Mysia » 22 sie 2015, o 17:10

Ja polecam Białego Jelenia, Facelle albo Lactacyd Femina. Wszystkie sprawdziłam i są świetne, a kosztują niewiele i są dostępne w każdej drogerii (za wyjątkiem Facelle, ten jest w Rossmannie).

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez BlackWolf » 24 sie 2015, o 10:36

Femfresh daily intimate wash. Nie ma po nim żadnej infekcji, podrażnień czy cokolwiek.
Niektóre płyny do higieny intymnej pachną typową chemią lub jak zwykłe mydła w płynie a on ma delikatny, przyjemny zapach.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez kamila » 3 wrz 2015, o 15:44

Ostatnio kupiłam Biały Jelen,ten niebieski z bławatkiem.Swietny jest i pieknie pachnie.

Największą głupotą naszego gatunku jest to,że najwspanialsze bukiety przeznaczamy dla zmarłych...
Avatar użytkownika
kamila
Fajna Kobietka
 
Posty: 245
Dołączył(a): 14 kwi 2015, o 17:56

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez CosmoSpa_com_pl » 9 paź 2015, o 13:53

Akurat z tego co wiem to ten płyn który kupiłaś jest hipoalergiczny,więc nie będzie podrażniał. Zamiast płynu można spróbować także naturalne mydła do ciała,są równie skuteczne.
CosmoSpa_com_pl
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 9 paź 2014, o 14:10

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez Hadassa » 14 paź 2015, o 11:58

nie do końca mam przekonanie do mydła.
Bo jednak mydło, ma inne ph niż nasze ph

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez VikkiLove » 28 paź 2015, o 10:59

ja polecam żel do higieny intymnej z Avonu - bardzo ładnie pachnie, nie podrażnia i jest naprawdę bardzo wydajny :) a mnie nic więcej do szczęście nie potrzeba :)

I zrobi wszystko żeby być z Tobą choć na moment
Avatar użytkownika
VikkiLove
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28 paź 2015, o 10:42

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez a_gatka » 28 paź 2015, o 19:50

A mnie wystarcza zwykły Biały jeleń.
a_gatka
 

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez steffania » 31 sty 2016, o 17:04

Ja używam propolisowego żelu do higieny intymnej od Korany. Sprawdza się bardzo dobrze :) Jest całkowicie naturalny, dzięki czemu sprawdza się do pielęgnacji delikatnych miejsc - nie powoduje reakcji alergicznych i podrażnień nawet przy mojej problematycznej skórze
steffania
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 sty 2016, o 17:01

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez martyśka36 » 31 sty 2016, o 22:23

Ja z kolei mam teraz Ziaję (ale ten w białej dużej butelce), wcześniej używałam płynu AA Fresh (niby medyczna seria dla kobiet ze skłonnością do problemów) - ale jakoś nie zauważyłam różnicy. Chwaliłam sobie Lactacyd - bo odpowiadał mi jego delikatny zapach. A niektóre płyny do higieny intymnej są bardzo perfumowane, co mi osobiście przeszkadza.

http://www.allemeble.com/ - jak wygram w totka to poszaleję:)
martyśka36
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 27 sty 2016, o 21:11

Re: Płyny do higieny intymnej

Postprzez Biedrona » 20 lip 2016, o 22:47

Koleżanka poleciła mi płyn z Biedronki. Nie spodziewałam się tak fajnego składu w cenie 3,95zł za 400ml plus opakowanie z pompką.

Skład:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Betaine, Glycerin, Lactitol, Xylitol, Lacid Acid, Cameliia Sinensis Leaf Extract, Olea Europaea Leaf Extract, Panthenol, Styrene/Acrylates Copolymer, Parfum, Propylene Glycol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate.

Krótki, konkretny skład, bez udziwnień z dobrymi składnikami.

Zapach jest bardzo delikatny, emulsja jest dość wodnista choć lekko żelowa. Bardzo przyjemna w użyciu.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
Katharine Hadley
Avatar użytkownika
Biedrona
Fajna Kobietka
 
Posty: 233
Dołączył(a): 8 lip 2016, o 12:14
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]