poblem z zatokami

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: poblem z zatokami

Postprzez franula » 14 lis 2013, o 14:16

Ja nestety do sauny nie mogę chodzić, bo po pierwsze się tam duszę i dostaję szału, a po wtóre mam mnóstwo pajączków na nogach po ciąży, więc zupełnie odpada, ale też leczę się sinulanem biorę 2 tabletki tylko rano, a wieczorem przed zaśnięciem przykładam lniany woreczek wypełniony solą i podgrzany na maxa. Mnie ten zestaw bardzo pomaga, też lubię ćwiczyć na fitnessie i biegać, na figurę nie narzekam, a im lepsza figura tym większa motywacja :-)
franula
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 sty 2012, o 16:58

Re: poblem z zatokami

Postprzez gabisweet » 23 gru 2013, o 01:09

Raczej się nie obejdziesz bez lekarza, zatoki leczy się długo i niestety mają skłonności do nawrotów;/ Wiem z doświadczenia.. Z pewnością potrzebne będzie zdjęcie rtg, aby lekarz zobaczył co Ci dokładnie dolega i aby dobrał stosowne leki. Objawowo możesz stosować cirrus i sinulan (ziołowy preparat).
gabisweet
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 11:42

Re: poblem z zatokami

Postprzez Daria_W » 31 maja 2014, o 16:48

Mnie kiedyś lekarka mówiła, że zatoki trzeba wygrzać. Zalecała bawełniane woreczki napełniać gorczycą, to do piecyka żeby się zagrzało a potem na główkę. Sama nie stosowałam bo nie miałam problemów. Ale podobno to faktycznie fajnie działa. I czapka w zimie obowiązkowo.
Avatar użytkownika
Daria_W
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 30 maja 2014, o 11:09

Re: poblem z zatokami

Postprzez millka918 » 7 kwi 2015, o 10:46

Jeśli chodzi o zatoki, to sposób zależy od przyczyny. Nie ma jednej, skutecznej za każdym razem metody leczenia. Wygrzewanie zatok owszem pomaga złagodzić objawy, ale nie wyleczy choroby. Jeśli mamy dolegliwości zatok, rozgrzewanie zatok na przykład za pomocą soli rozrzedzi wydzielinę i pozwoli jej łatwiej wydostać się z zatok, ale metoda ta nie zlikwiduje przyczyny z jakiej nadmiar tej wydzieliny się pojawił i będzie się pojawiał (aż do wyleczenia). Problemy z zatokami nie raz są bardziej skomplikowane niż się wielu osobom wydaje (to nie zwykłe przewianie), ale może na przykład łączyć się z polipami czy chorym migdałem. Ogólnie polecam pokazać problem laryngologowi - szybciej pozbędziemy się problemu.

millka918
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 kwi 2015, o 10:21

Re: poblem z zatokami

Postprzez groszkamagda » 8 kwi 2015, o 13:07

Dokładnie – wyleczyć moim zdaniem właśnie może tylko lekarz. Niestety trudno się to leczy.
groszkamagda
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 20 mar 2015, o 16:46

Re: poblem z zatokami

Postprzez blanka333 » 11 kwi 2015, o 16:07

JA zawsze przy przeziębieniu tez cierpię na zatoki i nie moge sobie z tym poradzić chociaż próbowałam juz naprawde wielu sposobów to niestety zawsze wraca.
blanka333
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 kwi 2015, o 15:58
Lokalizacja: Płock

Re: poblem z zatokami

Postprzez mokli84 » 11 kwi 2015, o 22:34

jeśli masz niedrożne zatoki to jest tym właśnie spowodowane i wtedy jest potrzeba pomoc specjalisty... polecam klinikę SPAM, to jest czasem tylko kwestia niewielkiej plastyki

Ostatnio edytowano 13 kwi 2015, o 10:22 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
mokli84
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 11 sty 2015, o 17:52

Re: poblem z zatokami

Postprzez katarzynkka86 » 11 kwi 2015, o 22:48

Moja koleżanka leczyła sobie zatoki ciepłymi okładami z gorczycy. Nieco to trwało, ale efekty rzeczywiście przyniosło i to całkiiem niezłe. Dzisiaj problemów już nie ma, ale na przykład jak jest chłodno to bez czapki czy chociaż jakiejś opaski nie wyjdzie na zewnątrz. Jednak o zatoki trzeba dbać. Problemy fundujemy sobie tak naprawdę same zapominając o zakładaniu czapki
katarzynkka86
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 7 kwi 2015, o 10:26

Re: poblem z zatokami

Postprzez daria218 » 14 maja 2015, o 16:25

Na zapchane i bolące zatoki pomoże ciepły kompres z leczniczej soli jodowo-bromowej do kupienia w aptece. Wystarczy kilka garści gruboziarnistej soli podgrzać na patelni, następnie zawinąć ją w płócienną ściereczkę i przyłożyć do czoła. Uwalniające się z woreczka związki jodu i bromu przyspieszą proces oczyszczania nosa. Możesz też do lnianego woreczka lub bawełnianej skarpetki wsyp kilka łyżek grochu, a potem włóż na kilka minut do piekarnika nagrzanego do 60 st. C. Do grochu można dodać 1-2 łyżki leczniczej soli jodowo-bromowej.Koleżanka tak się wspomagała domowymi sposobami babci. Można robić inhalacje do miski z 2 l gorącej wody wsyp 4-6 łyżek soli kuchennej lub soli morskiej. Pochyl się nad parującą wodą, na głowę nałóż ręcznik aby powstał namiot i wdychaj nosem unoszące się opary. Wdychając parę wodną należy mieć zamknięte oczy.
daria218
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 19 mar 2015, o 20:36

Re: poblem z zatokami

Postprzez Hadassa » 5 paź 2015, o 13:57

Mi najbardziej pomagają inhalacje, wygrzewania. Ale jak wiadomo nie zawsze jest ku temu możliwość, szczególnie w pracy. Ostatnio przetestowałam nasodren, i szybko pomógł.

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: poblem z zatokami

Postprzez milla77 » 9 paź 2015, o 12:43

Inhalacje, wygrzewanie ciepłym workiem z solą, czy któraś z Was używała nasodrenu??
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: poblem z zatokami

Postprzez Hadassa » 9 paź 2015, o 13:27

Mila, post wyżej o nim piszę ;)
wystarczy przeczytać wcześniejsze posty... a dokładnie jeden nad Twoim

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: poblem z zatokami

Postprzez magdzik85 » 13 paź 2015, o 16:27

masakra :/ mam to samo już od kilku lat i w sumie nic na dłuższą metę nie pomaga, a tak samo od lekarzy raczej stronię. Z resztą patrząc na wasze komentarze nawet jak bierzecie leki i tak pomagają chwilowo lub wcale :(
magdzik85
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 paź 2015, o 16:20

Re: poblem z zatokami

Postprzez Marika87 » 13 paź 2015, o 17:11

jeśli chodzi o nasodren to mój brat go kiedyś stosował i ponoć bardzo dobrze oczyszcza i wcale nie chwilowo.. problem tylko, że jest dość drogi i kiedyś go nie bardzo można było dostać u nas ale jak działa to może warto..
Marika87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 27 lip 2015, o 13:36

Re: poblem z zatokami

Postprzez Hadassa » 14 paź 2015, o 10:40

Jeżeli coś jest dobre i skuteczne, to chyba nie ma co patrzeć na cenę.
kiedyś pamiętam była taka niebieska "szczepionka" i też dobrze oczyszczała zatoki, ale ją wycofali.
nasodren to akurat pierwsze po tym czasie krople które mi pomagają

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: poblem z zatokami

Postprzez milla77 » 15 paź 2015, o 09:37

Aaaa widzisz, ślepota ludzka ;), nie zauważyłam. Jak coś ma pomóc to rzeczywiście cena gra drugą rolę;)
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: poblem z zatokami

Postprzez supełek » 16 paź 2015, o 09:34

Fajnie, że Nasodren wrócił do sprzedaży, nie było przez jakiś czas w aptekach i brakowało podczas choroby czegoś co tak szybko oczyszcza zatoki i nos :)
supełek
 

Re: poblem z zatokami

Postprzez Rex Medica » 22 paź 2015, o 22:33

W przypadku podejrzenia zapalenia zatok, wykonać można badanie rezonansem magnetycznym. Urządzenie to jest przydatne nie tylko w ocenie stanu struktur kostnych, ale ukazuje również zmiany chorobowe w tkankach miękkich, takich jak błona śluzowa nosa i zatok przynosowych.
Avatar użytkownika
Rex Medica
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 sie 2015, o 18:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: poblem z zatokami

Postprzez milla77 » 10 lis 2015, o 18:25

Mnie złapała teraz infekcja i mnie ten spray uratował, nie wiem co to się przypałętało ale nos miałam masakrycznie zatkany znów i do tej pory mam trochę problem z węchem :/, cała rodzinka mi się pochorowała
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: poblem z zatokami

Postprzez Gremlin » 11 lis 2015, o 00:47

Polecam robić nebulizację solą fizjologiczną. Taki nebulizator można kupić prawie w każdej aptece.

Analizy statystyczne badań ankietowych http://ankieta.org/
Gremlin
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 17 paź 2015, o 22:47

Re: poblem z zatokami

Postprzez KatCa371 » 13 lis 2015, o 14:17

Kiedyś z powodu zatok wylądowałam w szpitalu. Na początku myślałam, że to zwykła infekcja - tak też się leczyłam. Dopiero później okazało się, że mam chore zatoki. Ciągnie sięto za mną od parunastu lat. Próbowałam już wszystkiego, ale najlepiej sprawdzają się inhalacje.
KatCa371
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 13 lis 2015, o 14:11

Re: poblem z zatokami

Postprzez jeczek » 15 lis 2015, o 01:52

Najlepiej zrobić kilka inhalacji z sola morską
jeczek
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 lis 2015, o 15:13

Re: poblem z zatokami

Postprzez Hadassa » 16 lis 2015, o 11:59

Inhalacje i wygrzewanie tych zatok

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: poblem z zatokami

Postprzez milla77 » 24 lis 2015, o 10:07

Mam inhalator z nebulizatorem bo niestety wszyscy z rodzinie mamy skłonność do infekcji więc się przydaje, wygrzewanie też spoko opcja, ale to jednak nie daje aż takiego efektu, a nasodren pomógł bardzo szybko.
Avatar użytkownika
milla77
Fajna Kobietka
 
Posty: 169
Dołączył(a): 21 sie 2014, o 14:43

Re: poblem z zatokami

Postprzez Katarzyna-W » 27 lis 2015, o 18:29

Zatoki, temat niestety bolesny i znany od wielu lat, jedyne co mnie "uzdrawia" podczas kataru i zapalenia zatok to surfalinol (niestety dostępny na receptę) + inhalacje z olejkiem eukliptusowym + solą nad bardzo ciepłą , ale nie gorącą! wodą, pod przykryciem. 3-4dni i problem znika

Pracuję on line :)
Katarzyna-W
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 27 lis 2015, o 17:47
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]