pochodzenie

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

pochodzenie

Postprzez bettti86 » 27 gru 2012, o 10:43

od zawsze mam problem z moim pochodzeniem...jestem z Katowic miasta liczącego niemal 309 tysięcy mieszkańców z etykietką miasta nad którym jest czarno od spalin i mieszkają w nim jedynie górnicy...pracujący na kopalni...oczywiście te poglądy nijak mają się do rzeczywistości...jest to dosyć nowoczesne miasto i choć wiele mu na pewno brakuje to w porównaniu z innymi miejscami w Polsce jest całkiem całkiem, problem polega na tym, że wszędzie gdzie nie pojadę, a studiowałam i pracowałam już m.in. we Wrocławiu, teraz studiuje w Warszawie, pogląd jest taki sam...i wszyscy twierdzą, że Katowice to dziura zabita dechami...nie wiem za bardzo co robić, bo szukają swojego "innego" miejsca na ziemi...nie udało mi się nigdzie na stałe osiedlić i teraz mieszkam w Katowicach...zastanawiając się nad zakupem tu własnego M...tylko pytanie czy jest sens się tutaj osiadać skoro opinie są takie...nienajlepsze
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: pochodzenie

Postprzez elzbieta45 » 27 gru 2012, o 11:35

a co warszawa lepsza . ludzie mieszkaja wszedzie i nie sa gorsi od warszawiakow ja mieszkam na wsi i nie uwazam sie za gorsza osobe . dla mnie warszawa to nic specjalnego skupisko i przeludnienie i nic wiecej
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: pochodzenie

Postprzez bettti86 » 27 gru 2012, o 12:01

nigdzie nie napisałam, że ktoś twierdzi, że Warszawa lepsza...to jest ogólna opinia na temat Katowic ludzi z różnych miast w Polsce
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: pochodzenie

Postprzez elzbieta45 » 27 gru 2012, o 13:02

czytajac mozna to wywnioskowac ze warszawa i ludzie tam sa lepsi . skoro ktos wstydzi sie swego pochodzenia bo pochodzi z miejszego miasteczka to niech powie ze jest warszawiakiem
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: pochodzenie

Postprzez bettti86 » 27 gru 2012, o 13:14

wprowadzasz straszny zamęt...tym bardziej, ze nie tego dotyczy wątek czy Warszawa jest lepsza tylko gdzie się osiedlić na stałe mając tą świadomość, ze Katowice są źle odbierane przez resztę kraju..trzeba chyba o tym wcześniej pomyśleć, a nie potem tłumaczyć się np. przed dziećmi, gdy zapytają "mamo, a dlaczego nie mieszkamy w Krakowie?"
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: pochodzenie

Postprzez elzbieta45 » 27 gru 2012, o 13:26

to po co sie pytasz wyprowadz sie do londynu to lepiej bedzie brzmiec i nikt zle nie odbierze bo bedziesz mieszkac niedaleko krolowej brytyjskiej . Ja mieszkam na wsi i sie tego nie wstydze i nie interesuje mnie co inni ludzie mowia o ludziach ze wsi ze to wsiury . Ale ci ludzie nie sa gorsi od innych bo mieszkaja w małej miejscowosci . a ty sie wstydzisz swego pochodzenia bo ci wstyd ze mieszkasz w katowicach a jest to miasto jak kazde inne i tez tam mieszkaja ludzie wartosciowi , miasto nie czyni człowieka innym i jego zamieszkanie
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: pochodzenie

Postprzez bettti86 » 27 gru 2012, o 13:36

znam ludzi, którzy mieszkają w Katowicach ze świadomego wyboru i chcą tutaj mieszkać i nie o to chodzi, że ktoś coś mówi, bo w takim wypadku mogłabym powiedzieć, ze warto tu mieszkać, bo inni tak twierdzą...ale jednak uważam, ze są też ludzie, którzy nie mają takiego wyboru...gdzie mają/chcą/powinni zamieszkać...i żyją tam gdzie żyją z różnych poważniejszych i mniej poważnych powodów...pytanie brzmi co jeśli ktoś ma wybór...to co wybrać???
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: pochodzenie

Postprzez elzbieta45 » 27 gru 2012, o 13:39

sama decydujesz o swoim wyborze bo twoje zycie jest w twych rekach i jak postapisz co zrobisz to twoj tylko twoj wybor
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: pochodzenie

Postprzez Adix257 » 27 gru 2012, o 23:01

Może ja się wypowiem jako bliski sąsiad Katowic. Moim zdaniem jest to taki sereotyp pozostawiony po przemyśle górniczym i hutniczym jaki królował jeszcze niedawno w Katowicach jak i na śląsku i nadal króluje ale już okrojony.
Cały Śląsk się zmienia na dobre, kopalnie są coraz bardziej przyjazne środowisku, są budowane stacje które zagospodarowywują odpadkami górniczymi np:
metanem nie jest puszczany bezpośrednio do atmosfery tylko jest przetworzony na energię, hałdy są rekultywowane powstają na nich parki, stoki narciarskie.

Adrian
:P
Avatar użytkownika
Adix257
Samiec
 
Posty: 1665
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 23:42

Re: pochodzenie

Postprzez elzbieta45 » 28 gru 2012, o 09:05

Jest to teren tak usytuowany sa tam kopalnie ludzie maja prace , sam slask z tego słynie ale katowice sa miastem i ludzie tez tam mieszkaja zyja pracuja tak jak i w innych regionach czy miastach
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: pochodzenie

Postprzez bettti86 » 28 gru 2012, o 11:44

hehe....nie no nie mogę popadacie w ten sam stereotyp "są tam kopalnie...ludzie mają pracę" wiecie chociaż jaki procent wszystkich ludzi mieszkających w Katowicach stanowią osoby zatrudnione na kopalniach??? bo z tego co widzę to wydaje Wam się, ze 99%
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: pochodzenie

Postprzez elzbieta45 » 28 gru 2012, o 12:03

wiesz za duzo sie uczysz i nauka i ci w głowie przewraca . Ja zyje na kaszubach jest to rejon kojazony z ryboustwem ale wszyscy tez nie sa rybakami i nie łowia ryb . Wiesz betti 86 mogłabys sobie reke podac z kaczynskim jemu tez sie przewraca w głowie tak samo jak i tobie . I ja nie zamieniła bym wsi na miasto , jest tu spokój cisza i nie mam nic przeciwko rybakom pracujacym ciezko maja taki zawod a wiekszosc z nich wykonuje swoj zawod z pasja
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: pochodzenie

Postprzez bettti86 » 28 gru 2012, o 12:56

no tak z tym się zgodzę...im więcej człowiek wie tym gorzej, bo ma większy pogląd na świat i więcej mu nie pasuje...

ps. "rybołówstwie" przez "ó" :P
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: pochodzenie

Postprzez elzbieta45 » 28 gru 2012, o 13:02

dziekuje za poprawienie błedu . Wiesz wy uczeni zyc normalnie nie umiecie bo nie znacie zycia szarosci a wiedza to nie wszystko w zyciu . Bo sama teoria nic nie da siesli sie nie ma doswiadczenia i praktyki . A dzisiejszy swiat no niestety wiedzie ku upadłosci bo tacy madrzy jak ty go zniszczyli i mamy efekty tego dzisiaj
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Lageffr03