Podrażnienie czy uczulenie

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Podrażnienie czy uczulenie

Postprzez Jamelia » 13 paź 2018, o 14:58

Problem pojawił się już jakiś czas temu (na początku wakacji ) i nie znika...
Depiluję się maszynką, rzadko depilatorem ale nawet wtedy występują te same objawy - pojawiają mi się czerwone kropki zaraz po goleniu/depilacjii skóra jednocześnie szczypie i swędzi. Zmieniłam maszynkę ale to nie pomogło. Czasem bez żadnej depilacji zupełnie bez powodu zaczynają mnie swędzieć szczypać nogi,w sensie skóra w niektórych miejscach.
Zaczęłam używać balsamów żeby nawilżyć skórę ale bez zmian.
Ma ktoś tak? Bo już jestem totalnie zdezorientowana i nie wiem o co chodzi.. Do dermatologa narazie nie mam możliwości się wybrać

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Podrażnienie czy uczulenie

Postprzez Carlotta » 15 paź 2018, o 16:26

U mnie po goleniu maszynką występowało zapalenie meszków włosowych (swędząca skóra, wrastające włoski, ropiejące). Potrafiłam się drapać do krwi, bo swędzenie było nie do zniesienia. Musiałam zrezygnować z maszynki. Na szczęście po depilatorze objawy nie występują, bo włoski inaczej odrastają niż po maszynce, a czerwone krostki znikają po paru godzinach. Używam balsamu do ciała skinicer po depilacji, bo on ma też właściwości antybakteryjne. Ja bym na Twoim miejscu wybrała się jednak do dermatologa.
Carlotta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 mar 2018, o 10:30

Re: Podrażnienie czy uczulenie

Postprzez Jamelia » 15 paź 2018, o 18:48

Ile ten balsam kosztuje?
Od czasu do czasu i ja miałam zspalenie meszków ale zmiana sposovu depilachi wystarczała i problem znikał, a tym razem jest inaczej choć objawy podobne. No właśnie z tym dermatologiem mi bardzo nie po drodze w tym rzecz, poza tym u mnie same niedouki z tych specjalistów, ehh szkoda gadać :roll:

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]