Pomoc potrzebna od zaraz!!:-)

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Pomoc potrzebna od zaraz!!:-)

Postprzez jagoda23 » 25 sie 2014, o 15:37

Cześć. Mam naimię Jagoda i jestem tutaj pierwszy raz, więc jeśli umieszczam mojego posta nie tam gdzie trzeba to przepraszam, lub jeśli taki temat już był, ale potrzebuję waszej pomocy, porad. Mam 23 lata, od dwóch lat jestem mężatką. Mój problem polega na tym, że nie radzę sobie z prowadzeniem gospodarstwa domowego. Oboje z mężem pracujemy, czasami nawet całymi dniami. I nie potrafię się zorganizować...wszystko jest w nieładzie, nie leży na swoim miejscu. Strasznie mnie to dołuje, przytłacza, często się kłócę z mężem na ten temat. Chciałabym jakoś to wszystko ogarnąć. Moja mama od zawsze pracowała, ale w domu też był porządek, wszystko na swoim miejscu, poukładane w szafkach w dokumentach. U mnie jest tragedia poprostu. Nie radzę sobie z tym...Wychodzę z założenia że to kobieta powinna dbać o dom, dzieci. I chciałabym naprawdę..brakuję mi na to wszystko czasu, sił.Wchodząc do domu...opadają mi ręce. Chcielibyśmy z mężem mieć dziecko, ale szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie pojawienia się noworodka w tym domu...do tego jeszcze zaczynamy budowę domu, więc dokumenty,papiery są wszędzie. Nie potrafię tego ogarnąć. Nie chciałabym prosić o pomoc mamy,poprostu chcę być samodzielna, pokazać że potrafię sama. Wierzę że są tutaj doświadczone panie domu, które potrafią mi pomóc, może macie jakieś swoje sposoby,triki na prowadzenie domu. Jak się zorganizować...od czego zacząć....co należy robić częściej co rzadziej w domu...może macie jakieś swoje plany?? Pomóżcie!!
jagoda23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 15:10

Re: Pomoc potrzebna od zaraz!!:-)

Postprzez Hadassa » 27 sie 2014, o 22:26

Przede wszystkim zacznij sprzątać na bieżąco, odkładaj rzeczy na miejsce...
A najważniejsze i nie zrzucaj całej odpowiedzialności na siebie.
Oboje pracujecie i oboje macie się zajmować domem.
Podział obowiązków wiele Ci pomoże

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]