POMYSLY NA OBIAD

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez anetka90 » 10 gru 2009, o 10:16

Grilowane mięso z frytkami i surówką:)
anetka90
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez marta_wiga » 19 lut 2010, o 12:42

Podsmażany ryż z warzywami :) Proste, szybkie i smakowite!
marta_wiga
 

Szybki i łatwy obiad:)

Postprzez króliczek8982 » 28 lut 2010, o 15:47

Hej nie wiem czy słyszeliście o takim przepisie na szybki obiad ale podaję może skorzystacie:)

Składniki:
-makaron świderki(najlepiej lubella)
-marchew
-cebula
-kiełbasa lub kto woli szynka

przygotowanie:
ugotować makaron,marchewkę obrać zetrzeć na tarce,cebulę obrać pokroić w kostkę,szynkę lub kiełbasę pokroić w kostkę. Marchewkę poddusić na patelni aż do uzyskania miękkości,cebulę smażyć na szklisty kolor,szynkę lub kiełbasę zesmażyć według uznania.Gdy makaron się zagotuje wrzucić go do durszlaka i zalać zimną wodą,potem wrzucić do miski razem z marchewką,cebulą i z mięsem wymieszać dodać sól i pieprz.GOTOWE ŻYCZĘ SMACZNEGO:)
króliczek8982
 

Re: Szybki i łatwy obiad:)

Postprzez elizabeth » 1 mar 2010, o 17:25

Niezbyt szybki obiad, ale wykwintny i przy tym bardzo prosty :D


:arrow: 1 duży kurczak - ok.2 kg
:arrow: 2 plastry bekonu
:arrow: 150 ml brandy
:arrow: olej
:arrow: przyprawy do smaku

Bekon podsmażyć tak, aby był chrupki, włożyć go do jamy brzusznej kurczaka. Do oleju, który został na patelni po smażeniu bekonu dolewamy brandy, czekamy, aż trochę odparuje i polewamy tym kurczaka ( dzięki brandy kurczak będzie miał złocistą i chrupką skórkę - mniam:D ). Rozgrzewamy piekarnik do 220 stopni i wkładamy kurczaka na 50 minut :)

Smacznego :cooking
elizabeth
 

Re: Szybki i łatwy obiad:)

Postprzez werka » 3 mar 2010, o 16:52

Bardzo smaczny i szybki przepis na tego kurxczaka z bekonem :)
dzięki!
werka
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez babinka » 26 lip 2010, o 13:04

Ja dzisiaj obiadu nie gotuje ale chętnie zjadłabym coś wykwintnego:) Na przykład grilowane krewetki( koniecznie tygrysie a nie te malutkie) z sosem czosnkowym. Zobaczcie jak to może cudnie wyglądać http://pl-pl.facebook.com/photo.php?pid ... 8032433472 :) Podoba mi sie tak koncepcja posiłku chociaż muszę się przyznać,że u mnie najczęściej króluje schabowy z kapustą
babinka
 

Pomysł na obiad

Postprzez Misia » 21 wrz 2010, o 11:07

Kobietki moje kochane. Liczę na Was i na Waszą inwencję twórczą. Brak mi już pomysłów na obiady, a przygotowuje je prawie codziennie. Proszę wrzućcie mi kilka pomysłów, tylko jakieś tanie sposoby!
Misia
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez Olka » 1 gru 2010, o 13:15

a ja dziś nie gotuję, kupiłam dwie pizze Riggi i upiekę w piekarniku :)
Olka
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez Kingusiaczek » 22 gru 2010, o 13:30

a ja robię gulasz z szynki wieprzowej z czosnkiem i majerankiem:) Ach mięsko wieprzowe zawsze dobre jest..


Do tego marynuje schabik:)
Kingusiaczek
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez babsko » 20 maja 2011, o 00:14

A ja dzis nie mialam czasu i checi na gotowanie (upal byl straszny). Podgrzalam tylko danie gotowe profi- zupe ogorkowa z miesem z indyka. Calkiem to bylo smaczne ;)
babsko
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez Meduza » 1 sie 2011, o 20:52

Drogie panie a mam takie pytanie do Was bo ostatnio spotkalam sie z przepisem na obiad w ktorym jesdnym ze skladnikow byla...herbata... czy spotkalyscie sie kiedys z tym? a moze robilyscie jakies pysznosci wlasnie z dodatkiem herbaty :)? ja powiem szczerze ze takich nowosci troche obawiam sie przetestować, choc na stronie klubu milosnikow dobrej herbaty przepisy brzmialy smakowicie :) a, jakby ktoras z Was byla zainteresowania zajeciem dla malucha, gdy trzeba ugotowac obiad - polecam internetowy komiks :)) dziecko swietnie sie bawi przy tym a przy okazji rozwija wyobraznie tworzac wlasne komiksowe historie :))
Meduza
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez zielony_kot » 3 sie 2011, o 12:52

Nie słyszałam o przepisach z herbatą 0_o Ale brzmi ciekawie. Mi ostatnio siostra podesłała stronkę z łatwymi przepisami i teraz gotuje. Wczoraj była zapiekanka z kalafiora :D Nawet mi dobra wyszła. Jak ktoś nie ma pomysłu na obiad to niech tu zajrzy na pewno coś łatwego, szybkiego znajdzie :) ...

treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
zielony_kot
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez kasiape » 11 wrz 2011, o 17:46

Składniki (dla 4-6 osób)

wieprzowina
(karkówka/gulaszowe/łopatka), 1 kg
duża cebula, 2 szt.
czosnek, 4 ząbki
oliwa, 2 łyżki
pomidory, 1 kg
mieszanka ziół
(tymianek/oregano/bazylia/majeranek) , szczypta
ostra papryka w proszku
sól
cukier, 2 łyżki
mocny wywar wołowy, 0,250 ml


Wykonanie

Na rozgrzaną na patelni oliwę wrzucić pokrojone w kostkę mięso. Smażyć je chwilę na dużym ogniu, przyprawiając ziołami i przyprawami. Do mięsa dodać pokrojoną w kostkę cebulę oraz czosnek i wszystko podsmażyć. Następnie dolać wywar wołowy. Dusić około godziny. W międzyczasie przygotować pomidory: sparzyć, obrać ze skórek, oczyścić z nasion i pokroić w dużą kostkę. Dodać do mięsa i dusić wszystko ok. 20 minut. Co jakiś czas mieszać. Pod koniec duszenia dodać cukier. Serwować z makaronem lub ryżem.

Smacznego :)
kasiape
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez gosia7 » 12 wrz 2011, o 14:59

polecam stronkę KWESTIA SMAKU ! super nowoczesne, świeże pomysły :)
gosia7
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez kasiape » 12 wrz 2011, o 20:49

Składniki (dla 4 osób)

500 g schabu
4 plastry ananasa
6 pomidorków koktajlowych
0,5 papryki czerwonej
0,5 papryki zielonej
1 cebula
6 plastrów szynki parmeńskiej



Dodatkowo: Patyczki do szaszłyków



Marynata:

0,5 szklanki oliwy
1 łyżeczka soli
1 łyżeczka pieprzu
1 łyżka słodkiej papryki


Wykonanie

Wszystkie składniki marynaty wymieszać. Do marynaty wrzucić mięso, pokrojone w kwadraty (około 2 cm) i odstawić na ok. 24 godziny. Szynkę parmeńską zwinąć w rulony, a warzywa i owoce pokroić w niewielkie kawałki (jak mięso). Wszystkie składniki na zmianę nadziewać na patyczki. Tak przygotowane szaszłyki piec po 20 minut z każdej strony.

Enjoy :)
kasiape
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez dzo » 30 paź 2011, o 14:46

u mnie dziś spaghetti po prostu
dzo
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez Kingusiaczek » 11 lis 2011, o 16:39

poledwiczki wieprzowe w pomidorach, polecam, smnaczne!
Kingusiaczek
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez Hakiruono » 14 lis 2011, o 10:49

Szybko i bez roboty- panierowana rybka.
Hakiruono
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez dzo » 28 lis 2011, o 17:19

makaron z jabłkami dziś u mnie
dzo
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez kasiape » 28 lis 2011, o 23:04

Schab :) W ziołach :) I niespodzianka w środku :)
kasiape
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez sweete » 5 gru 2011, o 16:22

Ja znalazłam pyszny przepis na piersi z kurczka w ziołach prowansalskich z jabłkami :cooking
Szybki, prosty, tani i co najważniejsze!! Przepyszny!!:-).
Do tego pure i surówka z selera i super obiad gotowy :-))
sweete
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez dzo » 3 sty 2012, o 19:53

gołąbki dziś były
dzo
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez Kasia » 8 sty 2012, o 16:40

Dziś z racji długiego weekendu. Poszałalam.

Do ziemniaczków zrobiłam pieczoną pierś wraz z mozzarellą i pomidorami. Na prawdę pycha :)
Kasia
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez no.nie.wiem » 8 sty 2012, o 17:06

Kasia napisał(a):Dziś z racji długiego weekendu. Poszałalam.

Do ziemniaczków zrobiłam pieczoną pierś wraz z mozzarellą i pomidorami. Na prawdę pycha :)


O Jezu! Ale dobre musi być. Czy ja mogę o przepis poprosić?

U mnie dziś będą filety z łososia z pieczarkami, jajkiem, serem żółtym, śmietaną i koperkiem :)
Brzmi dziwnie, wiem :) Jeszcze tego nie jadłam ale przepis dostałam od ojca, zapalonego wędkarza i specjalistę w przyrządzaniu ryb. W kwestii gotowania mu ufam. Mam nadzieję, że tak będzie i tym razem :cooking

Jak nie wyląduję w kibelu na całą noc to opowiem o swoich przeżyciach smakowych ;)
no.nie.wiem
 

Re: POMYSLY NA OBIAD

Postprzez dzo » 8 sty 2012, o 17:10

będą ?? to jeszcze obiadu nie jadłaś ?
dzo
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]