Praca w młodym wieku

Piszemy tutaj o pracy, bądź też jej braku. Finanse, kobiecy biznes.

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Dorinka » 3 sty 2017, o 10:07

Ja zaczęłam już w wieku 16 lat, najpierw jeździłyśmy z siostrą na zbiory truskawek. Później w wakacje dorabiałam sobie na hali produkcyjnej przy ciastkach, była to ciężka praca, ale na pewno doceniłam wartość pieniądza.
Avatar użytkownika
Dorinka
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 30 gru 2016, o 22:52
Lokalizacja: Polskie morze

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez saca » 28 lut 2017, o 14:20

Pozostaje tylko pytanie, czy lepsze dla młodego człowieka jest rozdawanie ulotek czy nauka do szkoły. Z czego może on lepiej skorzystać? Bo wydaje mi się, że jedno może zaszkodzić drugiemu. Z drugiej strony jeżeli i tak nie miałby nic do roboty, na przykład w wakacje, to czemu nie?

saca
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 lut 2017, o 14:12

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez patt » 28 cze 2017, o 12:26

Dzisiejsi 16latkowie jeśli nie muszą, to nie myślą o tym zupełnie. Raczej jest tendencja to odwlekania tej kwestii, no może poza jakimś sezonowym dorabianiem. I wcale to nie jest dobre moim zdaniem

patt
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 20
Dołączył(a): 28 cze 2017, o 12:11

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez anna34 » 1 lip 2017, o 13:42

Lepiej zacząć wcześniej. Ja tak żałuję, że nie zaczęłam pracować w jak najmłodszym wieku. Teraz byłabym pewnie w zupełnie innej sytuacji życiowej.

anna34
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 lip 2017, o 12:24

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez banks » 11 lip 2017, o 14:51

A ja uważam, że jeśli ma się możliwości to i środki to warto zacząć jak najpóźniej, bo jeszcze się człowiek napracuje przez całe życie, oj napracuje

banks
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 11 lip 2017, o 14:31

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Hadassa » 13 lip 2017, o 08:07

Moze i cale zycie napracuje ale wczesniej zaczniesz to wczesniej zaczna Ci sie skladki liczyc

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez emmira » 19 lip 2017, o 18:26

Moim zdaniem to nie kwestia napracowania. Zaczęłam pracę po 18 roku życia (wcześniej tylko raz na jakiś czas zbieranie truskawek itp.). Praca bardzo rozwija, kształtuje charakter, uczy obycia. Oczywiście, co za dużo to niezdrowo, ale wedlug mnie praca w młodym wieku to dobry pomysł
emmira
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 19 lip 2017, o 18:22

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez MaggieSi » 6 paź 2020, o 12:25

Niektórzy chcą pracować tak młodo, a inni nie mają wyjścia, bo zmusza ich do tego sytuacja życiowa. Według mnie warto zdobywać doświadczenie od najmłodszych lat, ale nie powinno zaniedbywać się swojego wykształcenia. Dzisiaj jest na szczęście wiele opcji, które pozwalają pogodzić te dwa aspekty. Np. szkoła Cosinus, to dobry wybór dla aktywnych zawodowo osób które chcą skończyć liceum i podejść do matury.
MaggieSi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 14
Dołączył(a): 23 sie 2020, o 14:53

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez gosiadob91 » 9 gru 2020, o 18:38

Dokładnie, wykształcenie jest bardzo istotne, ale dodatkowa kasa też się przyda. Szczególnie, że młodzi ludzi nie muszą podpisywać stałych umów o pracę, mogą zarabiać dorywczo i wtedy kiedy mają czas. Ja znalazłam portal dający duże możliwości takim ludziom. Na www .helphoo . com możesz zostać opiekunką do dziecka lub zająć się wyprowadzaniem czyjegoś zwierzaka. Możesz też zaopiekować się osoba starszą, ale to już raczej wyzwanie dla starszych i doświadczonych Pań. Ktoś miał fajny pomysł. Ja np znalazłam opiekuna do mojego psiaka z bloku obok :-)
gosiadob91
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 9 gru 2020, o 18:30

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez orientalna_ola » 2 lut 2021, o 16:04

Ja uważam, że młodzi powinni poznać możliwie wcześnie czym jest praca i trud zarobienia własnych pieniędzy oraz gospodarowania nimi. Po drugie to są praktyczne doświadczenia, które uczą zaradności życiowej.
Mi rodzice długo nie pozwalali pracować i jestem do tej pory na to "zła", a mam 30 lat :P
orientalna_ola
Miła Kobietka
 
Posty: 51
Dołączył(a): 13 sty 2021, o 18:09

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez malwina11 » 8 lut 2021, o 17:06

Ja mam 17 lat i zastanawiam się nad wyjazdem do pracy na wakacje. Moja starsza siostra była za granicą w roli opiekunki, pojechała tam z pomocą agencji Opieka Portus i bardzo mi poleca tą firmę, ponieważ podobno bardzo troszczą się o opiekunki, które wyjeżdżają dzięki nim. Zastanawia mnie jednak, czy mogę legalnie wyjechać w tym wieku?
malwina11
Miła Kobietka
 
Posty: 44
Dołączył(a): 20 lis 2020, o 12:58

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Ewelkuś » 20 kwi 2021, o 13:41

Myślę, że jeśli chce mieć się dobrą pracę w młodym wieku, warto zadbać o własny samorozwój. Uważam, że wiele możliwości w życiu daje nauka języka obcego. Pracodawcy chętniej zatrudniają osoby, które komunikują się biegle w języku obcym szczególnie w dużych i zagranicznych firmach.
Ewelkuś
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 mar 2021, o 14:14

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez Zosia18 » 26 kwi 2021, o 11:47

Skoro mowa o pracy w młodym wieku, to należałoby ją odbyć w dynamicznym, młodym zespole. Takie właśnie są tutaj praca w JYSK zarobki ja sama niegdyś tam pracowałam i doceniam młody, energiczny zespół. Pracowałyśmy aż wrzało. Niektóre zadania wykonywałyśmy w formie zabawy i ze śmiechem na ustach, więc miło to wszystkie wspominamy.
Zosia18
Miła Kobietka
 
Posty: 27
Dołączył(a): 6 maja 2020, o 14:10

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez asa » 24 cze 2021, o 12:52

Ja już w wieku 14 lat udzielałam korepetycji młodszym dzieciom, a później dorabiałam, np. na truskawkach :).
asa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 cze 2021, o 12:48

Re: Praca w młodym wieku

Postprzez ewelonkax » 19 wrz 2022, o 13:48

Też pojechałam w wieku nastu lat do pracy za granicę z koleżanką 8-) . Znalazłyśmy ogłoszenie na stronie pracawue gdzie nie trzebabyło znać języka, była tez opcja wyjazdu w parach co nam bardzo pasowało. Miałyśmy tez załatwione zakwaterowanie. Fajnie było sobie tak dorobić na studia, nie wykluczone że jeszcze kiedyś tak pojedziemy ale tym rrazem na dłużej zdecydowanie.
ewelonkax
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 25 maja 2021, o 10:27
Pani Reklama

Poprzednia strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron