Prezent pod choinkę

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Prezent pod choinkę

Postprzez gohusia » 23 lis 2011, o 15:44

Jakie macie pomysły na prezent pod choinkę dla waszych dzieci? jakieś sprawdzone propozycje? może warto podyskutować tutaj, zawsze to jakaś pomoc :D

ja myślę nad kupieniem Magicznego Zoo od Cobi, to taka pianka do lepienia zwierzątek. słyszałam sporo dobrych opinii na temat tej pianki.
gohusia
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez promenadaslonca » 24 lis 2011, o 23:03

Nie napisałaś w jakim wieku dziecko chcesz obdarować. Jednak ja i tak polecę Ci uniwersalny prezent. Dla dzieci między 3 z 7 lat proponuję najnowsze wydanie brzechwy. Jan Brzechwa dzieciom to bardzo obszerne wydanie utworów mistrza Jana. Zostały one wydane przez Naszą Księgarnię na jej 90 lecie. To nie jest 10 czy 15 wierszyków, to 280 stron tekstu (wiersze krótkie, długie i proza), okraszonych pięknymi ilustracjami Joanny Rusinek. Dobry papier, twarda oprawa. Wymarzony prezent. I na lata!
promenadaslonca
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez tradycjonalistka » 25 lis 2011, o 16:14

no właśnie wszystko zależy od wieku. Synkowi na pewno kupię klocki lego, lubi różne traktory itp. tak wiec pomyślałam o tym - smyk.com/lego-duplo-duzy-traktor-5647-klocki,prod59100084,zabawki-gry-dla-dzieci-p . Mam jeszcze 6-letnią córkę i nie wiem za bardzo co jej kupić - macie jakieś pomysły jeszcze?
tradycjonalistka
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez ireth » 25 lis 2011, o 23:58

Promenadosłońca, ja z tej serii, o której piszesz widziałam Poczytaj mi, mamo. Uśmiałam się jak rzadko, jak sobie przypomniałam ten tytuł z mojego dzieciństwa. Kiedyś to były bardzo prymitywne broszurki, na kiepskim papierze, na którym ginęły całkiem dobre ilustracje. Teraz to dwa tomy zebranych utworów, w twardych okładkach, na dobrym papierze. A jako że zostawili dawne ilustracje, nareszcie można się im dobrze przyjrzeć :). Tradycjonalistko, może nada się dla córci?
ireth
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez babsko » 28 lis 2011, o 02:56

Mamy dwa tomy "Poczytaj mi, mamo". Potwierdzam- rewelacja :). Dziewczynce polecałabym jeszcze jakiś delikatny instrument- np. cymbałki. To może rozwinąć w niej zmysł muzyczny.
babsko
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez pstro » 29 lis 2011, o 23:08

promenadaslonca napisał(a):Nie napisałaś w jakim wieku dziecko chcesz obdarować. Jednak ja i tak polecę Ci uniwersalny prezent. Dla dzieci między 3 z 7 lat proponuję najnowsze wydanie brzechwy. Jan Brzechwa dzieciom to bardzo obszerne wydanie utworów mistrza Jana. Zostały one wydane przez Naszą Księgarnię na jej 90 lecie. To nie jest 10 czy 15 wierszyków, to 280 stron tekstu (wiersze krótkie, długie i proza), okraszonych pięknymi ilustracjami Joanny Rusinek. Dobry papier, twarda oprawa. Wymarzony prezent. I na lata!

A ja kupiłam właśnie Jan Brzechwa dzieciom. Jeszcze nie spotkałam tak udanej książki. Dopracowana w każdym szczególe. Cudo.
pstro
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez babsko » 1 gru 2011, o 01:22

Pstro- Brzechwa największym bajkopisarzem był. To co siędziwić, że książka jest cudem?
babsko
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez sweete » 2 gru 2011, o 14:51

Ja też mam z tym zawsze problem. Mój syn ma 10 lat. Trochę to dziwny wiek bo ani zabawki nie są juz przydatne ale do "młodzieży" jeszcze mu daleko. bardzo lubi lego, star wars i gry komputerowe, pewnie kupie mu jakąś fajną platformówkę żeby go rozwijała i kolejne lego hehe. Co do książek to mój Kacper ostatnio bardzo lubi Mikołajka. Książki są bardzo ładnie wydane , w sam raz na prezent.
Mam jeszcze 4-miesięczną Amelkę , więc tu nie będzie problemu. :baby . Wyginany pałąk z grzechotkami, ubranka, pozytywka. Zawsze coś sie wymysli no i praktycznych prezentów dużo mozna wymyślić.
Większy problem miałam z facetem , choć cos juz wymysliłam. Ale to juz na inny wątek. :)
sweete
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez babsko » 5 gru 2011, o 22:44

Starwarsy to dziś hit. A to takie plastikowe brzydactwa! Mikołajek zaś to fajna sprawa, lecz chłopak jest już chyba na niego za duży, jak na Brzechwę. Choć- jeśli lubi czytać, może być zachwycony stylem Goscinnego.
babsko
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez baba » 12 gru 2011, o 09:59

No to może dziecku warto kupić klocki, bo dzięki temu może być fajna zabawa i można zbudować z nich ciekawe konstrukcje. Z tych klocków można zbudować najnowszy model samolotu Boeing 787 Dreamliner. Ile przy tym może być zabawy i rozrywki, a przy okazji nauki.
baba
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez Anakonda » 12 gru 2011, o 15:35

Dziewczyny, a co myślicie o różnych łamigłówkach? Nasz synek (9 lat) uwielbia takie zabawki, więc od tygodnia grzebiemy z mężem w internecie i znaleźliśmy np. coś takiego: http://www.sprytnezabawki.pl/Produkt/83 ... ny_szczytu albo to: http://www.2future.pl/Produkt/748/gra_hotspot
Mi się wydaje, że zabawka logiczna to dobry pomysł na prezent dla dziecka, bo jednocześnie bawi i uczy. Co myślicie?
Anakonda
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez Sharlot » 14 gru 2011, o 13:51

ja swojemu chrzesniakowi kupilam to: https://cobi.pl/zabawki/moon-dough-pianka/ magiczne zoo. Mysle, ze napewno sie ucieszy z tego, bo kiedys opowiadal, ze lubi lepic z plasteliny, a ta pianka wydaje sie ciekawsza.
Sharlot
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez aneta_29 » 16 gru 2011, o 18:03

Ja siostrzeńcowi na mikołajki kupiłam Angielski w zagadkach - bardzo fajnie się tym bawi. To jest książeczka z zagadkami po angielsku - z drugiej strony każdej karty jest odpowiedź i tłumaczenie. Widziałam dla różnych grup wiekowych, mój siostrzeniec ma 6 lat i bardzo mu ksiązeczka pasuje, więc polecam :)
aneta_29
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez numeria » 18 kwi 2012, o 11:54

kochane mamy ... od lat praktykuje te tradycyjne listy do swietego mikolaja :)
wiem wiem ... nie wszystkie dzieci umieja pisac ... a czasami marzenia przerastaja najbardziej zasobnego mikolaja ... ale ... w moim wypadku robilam tak ...
kiedy dziecko bylo male tzn mialo juz te swiadomosc pisania listow do mikolaja to zawsze podsuwalam jej gazetki z ilustracjami zabawek ( najczesciej jakies reklamy z marketow) ... bralysmy kartke i corka wycinala te rzeczy ktore chcialaby dostac ... narzucalam jej limit ilosciowy np 5 szt ilustracji z ktorych mikolaj wybierze sobie co moglby jej przyniesc czym obdarowac ... czasami kredka zaznaczala ten jej najbardziej upragniony upominek ... przy czym zawsze tlumaczylam ze mikolaj musi obdarowac wszystkie dzieci na ziemi dlatego rozwaznie musi wybierac swoje upominki :)
listy piszemy do dzisiaj ... unikamy w ten sposob rozczarowan badz powielen ... czasami wsrod tych upragnionych pojawiaja sie jakies niespodzianki zalezne tylko od woli zasobow i uprzejmosci "mikolajow" ...
ale to zawsze dobra zabawa i szeroki usmiech na twarzy dziecka :)
numeria
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez Lumena » 22 cze 2012, o 20:45

Kreatywnymi zabawkami są na pewno kolejki.
Każdemu rodzicowi wybierającemu prezent dla swojej pociechy polecam zajrzeć na stronę www.kolejkowyzakatek.pl

Można znaleźć tam mnóstwo kolejek elektrycznych jak i drewnianych, pociągów, lokomotyw, wagonów - wszystko to, co sprawi uciechę Twojemu dziecku.

Samo złożenie jej będzie dla niego wielką frajdą, a co dopiero zabawa!

Zakupu można również dokonać przez allegro (kolejkowyzakatek).

No to co? Czas się bawić! :)
Lumena
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez anonim2 » 25 lip 2012, o 12:04

ja jestem zawsze za zabawkami, które jakoś łączą dziecko z rodzicami. Ostatnio (juz wspominalam gdzies tutaj) kupiłam foremke, do tworzenia żelek (na takapaka są), robiłam gigantycznego żelka z moim dzieckiem, bardzo fajnie wyszło.
anonim2
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez anonim2 » 25 lip 2012, o 12:07

Ja lubie prezenty, którymi nie tylko dziecko, ale i mama (ja :D) może się pobawić. ostatnio kupiłam foremke do żelek (mozna jescze chyba zdobyc na takapaka.pl ) i robiłam gigantycznego elkowego misia z dzieckiem ^^
anonim2
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez kalina.kot » 19 wrz 2012, o 03:28

Ja kupiłam swojemu synkowi klocki:)

kalina.kot
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 wrz 2012, o 03:19

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez ona-3-slask » 19 wrz 2012, o 10:52

oj moje maja tyle zabwek/.ile jzu na strych poszło

ale wiadomo ze nie odpuszcza
Kacper ma 10,lubi gry planszowe,qiuzy..a interesuje sie ..historią
lubi STAR WARS-i np przybory szkolne to z motywem SW ma

Weronmika-4latka chce..nowy wozek
a ten obecny ktory juz był podniszczony a tesc zreperował-powiedziała ze bedzie miec Natasza
ah W.chce tez skakanke
a Natasza-2l niebnawem sk-..Jej obojetne raczej co
rok temu dostała jakies piłeczki co wyskakuja ..ale..schowalismy
bo znając Ją -pogubiłaby

Jej zatem obojetne ale chce tez to co ma rodzenstwo
ona-3-slask
Fajna Kobietka
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 10:31

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez stokrotka42 » 20 wrz 2012, o 11:37

Zdecydowanie jakieś klocki, jakaś książeczka, jakaś gra lub zabawka edukacyjna.
Avatar użytkownika
stokrotka42
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 12:00

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez Sharlot » 22 wrz 2012, o 17:22

aha juz niedlugo goraczka zakupowa sie rozpocznie:) mi sie juz pomysly skonczyly :D ostatnio czterolatkowi kupilam taka tablice z siateczkami, do ktorej sie rzuca pileczki lub woreczki i zbiera sie przy tym punkty:)
Sharlot
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez mariolitta » 22 wrz 2012, o 18:36

Bardzo podoba mi się pomysł tej farmy z pianki, super!! Już zdecydowałam że w tym roku na urodziny chrześniak właśnie taka dostanie:)

mariolitta
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 17:37

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez lidia13 » 25 wrz 2012, o 21:00

najlepsze sa klocki LEGO, bo sama sie nimi lubie pobawic:P

Nie rozmieniaj się! Zobacz jaka rozmieniarka.
Avatar użytkownika
lidia13
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 20:52

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez apollo » 11 paź 2012, o 12:58

Hehe... zostały ponad 2 miesiące na myślenie, ale trzeba jakieś pomysły zacząć wdrażać ;-)
Nasza córka najprawdopodobniej dostanie płaszczyk, taki czerwony z kidomania.pl Nie możemy sobie w tym roku pozwolić na szaleństwo zakupowe, a po prostu tego będzie potrzebowała.
apollo
 

Re: Prezent pod choinkę

Postprzez Karinka » 11 paź 2012, o 14:53

Może jakaś kolejka?

Windykacja – Sprawnie i skutecznie
Karinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 paź 2012, o 14:48
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]