Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez plutka » 24 lis 2011, o 19:45

Cześć dziewczyny!!!
Mam problem z nietrzymaniem moczu po ciąży, próbowałam róznych leków
ale nic nie pomaga.
Słyszałam że można to robić za pomocą rehabilitacji czy wiecie gdzie można się udać z tym problemem.
Z góry dziękuję za pomoc
pozdrawiam
Kasiula
plutka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lis 2011, o 19:34

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez Luśka » 25 lis 2011, o 17:44

idź do ginekologa, on na pewno Ci coś poradzi :)
przeważnie w poradniach ginekologicznych jest poradnia nietrzymania moczu, tam najlepiej szukać rozwiązania problemu.
Luśka
 

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez plutka » 25 lis 2011, o 19:18

Witam!!!

Byłam u ginekologa i powiedział że najlepsza jest rehabilitacja w tej sprawie ale nie wiem gdzie było by najlepiej-może być prywatnie
Pozdrawiam
Kasiula
plutka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 lis 2011, o 19:34

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez Karo77 » 5 gru 2011, o 19:45

cześć, ja trafiłam do rehabilitantki na Kobierzyńską i super, pomogło
Karo77
 

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez znajomek » 15 sty 2012, o 04:18

Hey jest takie ćwiczenie co sie nazywa ĆWICZENIE KEGLA
to jest na nie trzymanie moczu
pomaga.
znajomek
 

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez znajomek » 15 sty 2012, o 04:22

Ćwiczenia Kegla to ćwiczenia zaprojektowane w latach 40. XX wieku przez amerykańskiego lekarza Arnolda Kegla dla wzmocnienia mięśnia łonowo-guzicznego (łac. musculus pubococcygeus). Ćwiczenia mają na celu wzmocnienie i naukę kontrolowania mięśni dna miednicy, zwanych czasem mięśniami Kegla. Ćwiczenia Kegla polegają na zaciskaniu mięśni pochwy i odbytu na ok. 8-10 sekund i powtarzaniu tej czynności w krótkich odstępach czasu zaczynając od 5 powtórzeń dochodząc aż do 25 w miarę wzmacniania się mięśni[1]. Wzmocnione i bardziej elastyczne mięśnie ułatwiają poród, zapobiegają opuszczaniu się narządów i wysiłkowemu nietrzymaniu moczu[2], zwiększają też satysfakcję seksualną kobiet[3]. Ćwiczenia te nie są mniej efektywne niż stymulowanie mięśni przepony miednicy za pomocą prądu elektrycznego, a wręcz przeciwnie, są zalecane ponieważ nie stanowią tak wielkiego obciążenia psychicznego i czasowego dla pacjentek[4].

Przy opracowaniu tej metody Arnold Kegel zastosował urządzenie działające podobnie do aparatu do mierzenia ciśnienia. Kobieta z sondą w pochwie uczyła się kurczyć mięśnie, obserwując zmiany wychylenia słupka rtęci[potrzebne źródło]. Na podobnej zasadzie opiera się metoda biofeedback. Wykorzystuje się do tego aparaturę elektroniczną, która pokazuje podłączonej do niej osobie (w formie sygnału akustycznego albo świetlnego), jak mocno i jak długo kurczy ona mięśnie. Ćwiczenia Kegla są bardziej efektywne, jeśli stosuje się podczas nich specjalne ciężarki dopochwowe.

Ćwiczenia Kegla jako leczenie kłopotów z nietrzymaniem moczu polecane są również mężczyznom[5]. W leczeniu wytrysku przedwczesnego jest to metoda o umiarkowanej skuteczności[6].
POZDRAWIAM
znajomek
 

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez czarnulka907 » 18 mar 2012, o 20:56

jestem rehabilitantką mogę pomoc w zakresie ćwiczeń
fizjoterapia w zakresie nietrzymania moczu polga na długim treningu mięsni wewnątrz miednicy- kinezyterapii i dodatkowo fizykoterapii np prądów TENS, czy biofeedbacku
w razie zainteresowania proszę pisać wiadomość prywatną
czarnulka907
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 18 mar 2012, o 20:21

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez dobroslawa » 30 paź 2012, o 16:16

Mam podobny problem, chciałabym prosić o radę.
dobroslawa
 

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez Julcia27 » 31 paź 2012, o 17:54

podobno najlepsza jest operacja, raz na zawsze zamyka ten problem.
Julcia27
 

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez panacea » 31 mar 2014, o 15:38

Miałam podobny problem do Twojego (tylko bez ciąży) i rozwiązałam go ćwicząc mięśnie kegla z połączeniem leków. Jakbyś chciała się zagłębić w temat to zapraszam tutaj: SPAM
Wszystko ładnie i przejrzyście opisane. Może warto spróbować :)

Ostatnio edytowano 31 mar 2014, o 15:41 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
panacea
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 15:36

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez kies » 10 kwi 2014, o 22:56

Ja słyszałam, że jest taki salon elite, gdzie to naprawiają laserowo. Monalisa touch czy jakoś tak. Fajna sprawa, że to można rozwiązać bo rozumiem kobiety, które nie mogą moczu utrzymać. Ja miałam ten problem tylko w zaawansowanej ciąży i to były może dwa miesiące a nie mogłam wytrzymać a co dopiero cały czas.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez trimida » 28 kwi 2014, o 11:52

Witam, jestem studentką fizjoterapii i piszę pracę magisterską pt. „Ocena wiedzy na temat nietrzymania moczu u kobiet w ciąży i po porodzie oraz analiza częstości występowania tego problemu. Z tego powodu proszę wszystkie chętne Panie o rzetelne wypełnienie ankiety, której wyniki będę mogła zawrzeć w swej pracy.
Ankieta jest anonimowa i zawiera wiele przydatnych informacji

”https://docs.google.com/forms/d/1A2gy5JVTWWvV59z2wWBQa6mmgYu24H1veqsdCKB9fa8/viewform
trimida
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 11:47

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez Maurelia » 30 kwi 2014, o 22:20

Miałam podobny problem, który rozwiązał się bez leczenia farmakologicznego. Jak? Jesienią zaczęłam ćwiczyć z Chodakowską, jak się okazało niektóre z tych ćwiczeń, które prezentuje wzmacniają mięśnie miednicy. Ja o tym nie wiedziałam, więc w sumie tak przez przypadek się wyleczyłam. Ćwiczę różne ćwiczenia (nie tylko z nią) od pół roku. Schudłam :)
Maurelia
 

Re: Problem nietrzymania moczu po ciąży- pomocy

Postprzez Ewelina07 » 14 maja 2014, o 21:52

Ja też miałam ten problem. Po dwóch miesiącach samo jakoś przeszło. Ćwiczyłam dużo powstrzymywanie.
Ewelina07
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]