problem

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

problem

Postprzez olenka926 » 14 sty 2012, o 14:27

mam od kilku dni problemy intymne .. codziennie na moich majtkach widze jakas brazowa plame i nie wiem co to jest ? nie mam okresu . zaczynam sie martwic. co to moze byc ??
olenka926
 

Re: problem

Postprzez dzo » 14 sty 2012, o 15:04

ja takie brązowe plamienia miałam przy nadżerce
dzo
 

Re: problem

Postprzez olenka926 » 14 sty 2012, o 15:11

a co to wogole jest ?
olenka926
 

Re: problem

Postprzez Melisa » 14 sty 2012, o 15:14

Ja przy torbielach
udaj się do lekarza
Melisa
 

Re: problem

Postprzez olenka926 » 14 sty 2012, o 15:17

a to grozne ?? no bede chyba musiala sie wybrac ..
olenka926
 

Re: problem

Postprzez dzo » 14 sty 2012, o 15:17

"Nadżerka to wada polegająca na ubytku naskórka lub nabłonka w błonie śluzowej. Powstaje on w wyniku procesu chorobowego, rzadziej poprzez uszkodzenie mechaniczne. Najpopularniejszą formą nadżerki jest ta dotycząca szyjki macicy. To również jeden z powszechniejszych problemów mających związek z kobiecymi narządami płciowymi. Generalnie nie należy ona do poważnych problemów i często po prostu sama zanika. Sytuacja jednak pogarsza się, gdy w wyjątkowych przypadkach, brak jej leczenia prowadzi do innych chorób, a nawet stanów przedrakowych.

Nadżerka szyjki macicy dzieli się na trzy podstawowe rodzaje. Pierwszy z nich to nadżerka właściwa. Występuje jako owrzodzenie. Powodem jej powstania są głównie uszkodzenia mechaniczne, a także infekcje atakujące drogi rodne. Drugi to nadżerka rzekoma. Charakteryzuje się przede wszystkim tym, że często jej problem znika sam, gdy tylko wyrasta nowy nabłonek, który jest już zdrowy. Ostatnia forma nadżerki – właściwa. Pojawia się głównie u dojrzałych kobiet. Jest ona wynikiem stosowania antykoncepcji, a także naturalnych przeżyć, czyli porodów i poronień.

Częstotliwość występowania nadżerki jest największa u młodych kobiet, pomiędzy 25. a 35 rokiem, aktywnych seksualnie. Ale zdarza się też, że problem ten spotyka również nawet niepełnoletnie dziewczęta, który nie rozpoczęły jeszcze współżycia. Co ważne, obserwuje się wzrost ryzyka przy większej liczbie partnerów.

Przeważnie leczenie nadżerki nie jest obowiązkowe. Lepiej jednak się nim zainteresować. Dlatego istotna jest konsultacja z lekarzem, który w prawidłowy sposób oceni stopień zaawansowania choroby. Należy też pamiętać, że nadżerka może doprowadzić nawet do raka szyjki macicy. Metody, które określają poziom rozwoju i ewentualnego zagrożenia jakie może spowodować nadżerka, to badania cytoonkologiczne i kolposkopia. "
dzo
 

Re: problem

Postprzez olenka926 » 14 sty 2012, o 15:20

no dzieki :) ale chyba bede musiala isc do lekarza i sama sie upwnic co to jest
olenka926
 

Re: problem

Postprzez dzo » 14 sty 2012, o 15:22

koniecznie ! ;)
dzo
 

Re: problem

Postprzez znajomek » 15 sty 2012, o 04:35

Plamienia w cyklu(brązowa wydzielina, czasem krwisto podbarwiona, czasem różowa) plus ból brzucha to zazwyczaj objawem nieprawidłowych zmian hormonalny. Jeśli jest to niewielkie plamienie trwające 1-2 dni może być oznaką jajeczkowania, jeśli jednak trwa dłużej to raczej zmiany hormonalne, które warto sprawdzić u lekarza specjalisty. W prawidłowym cyklu miesiączkowym nie powinny występować plamienia. Czasem plamienia związane są z rozpoczęciem doustnej antykoncepcji lub ze zmianą tabletek antykoncepcyjnych na inne.Takie brązowe upławy mogą być tez oznaką infekcji układu rozrodczego, dlatego najlepiej wybrać się od razu do lekarza , on dokładnie stwierdzi przyczynę.
znajomek
 

Re: problem

Postprzez megi 10 » 4 sty 2013, o 10:52

zgadzam sie znajomek poniewaz ja mialam plamienia najpierw myslalam ze to ciaza a jak sie okazalo to pco sie ujawnilo :angrywife
megi 10
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 16:27
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]