problem z trądzikiem u córki

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez waniliowelody » 13 maja 2014, o 18:48

ja osobiście stosowałam żel curiosin. Bardzo dobry, bezpieczny żel do kupienia w aptece bez recepty. Zawiera kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za odbudowę naszej skóry i jej prawidłowy wygląd, systematyczne stosowanie i po sprawie.
Avatar użytkownika
waniliowelody
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 09:11

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez Violet » 17 maja 2014, o 17:09

Moja kuzynka używa emulsi micelarnej właśnie Cetaphil, kiedyś miała straszny trądzik, żartowałam sobie z niej, że ma kratery, ale od kilku lat ani śladu po trądziku. Nie wiem czym w końcu wyleczyła, ale jestem pod wrażeniem, bo teraz ma bardzo ładną cerę bez żadnych śladów, że miała kiedyś takie problemy.
Avatar użytkownika
Violet
Miła Kobietka
 
Posty: 58
Dołączył(a): 28 kwi 2014, o 15:50

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez Jamelia » 17 maja 2014, o 18:14

Nie którym pomaga, nie którym nie... to chyba zalezy od predyspozycji tak na prawdę. Jak ktoś ma ostry trądzik to ciężko go zwalczyc czym kolwiek... Czasem wystarczy przeczekac ąz sie hormony unormują i dopiero mona zacząć cos działać.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez a_gatka » 19 maja 2014, o 08:49

Tusia napisał(a):a_gatka może Ty mi podpowiesz w takim razie który konkretnie krem z tej marki jest dobry na trądzik. Bo przeglądałam stronę internetową, widzę, że są różne - intensywnie nawilżający i lipoaktywny- i nie wiem co kupić. Mogłabyś podpytać koleżanki ?


PS Lipoaktywny - dobrze sobie radzi z ubytkami, podrażnieniami i schorzeniami dermatologicznymi. Zresztą i ja sama używałam go po mikrodermabrazji. Na pewno nie zaszkodzi, jest bardzo delikatny.
a_gatka
 

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez Agito.pl » 19 maja 2014, o 16:31

A próbowałąś kuracji antybakteryjnej ? Ziaja ma Zestaw Krem redukujący trądzik 50ml+Żel myjący 200ml+Tonik 200ml Krem. Kuracja antybakteryjna dla skóry tłustej, mieszanej i trądzikowej ze skłonnością do łojotoku może się okazać skutecznym rozwiązaniem problemów skóry z nadmierną aktywnością gruczołów łojowych.
Agito.pl
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 28 sty 2014, o 13:08

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez Theila » 20 maja 2014, o 20:32

a_gatka napisał(a):PS Lipoaktywny - dobrze sobie radzi z ubytkami, podrażnieniami i schorzeniami dermatologicznymi. Zresztą i ja sama używałam go po mikrodermabrazji. Na pewno nie zaszkodzi, jest bardzo delikatny.


Łagodzi, aż tak? No powiem Ci, że jestem pod wrażeniem. To regenerujące działanie to w sumie i przy trądziku, bo niestety ma to do siebie że zdrapany potrafi się nieprzyjemnie odbić na skórze.
Avatar użytkownika
Theila
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 700
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:31

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez a_gatka » 20 maja 2014, o 23:33

Wiesz, nawet przy tłustej cerze podstawą pielęgnacji jest nawilżanie. Dla mnie sprawdzonym sposobem walczenia z niedoskonałościami to jest złuszczanie, a następnie nawilżanie właśnie. A tu doskonale sprawdza się cetaphil.
a_gatka
 

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez Specjalista Aspazji » 4 sie 2014, o 01:33

Zdecydowanie najlepiej skorzystać z porady lekarza, nie działać na własną rękę. Eksperymentowanie samemu może spowodować jeszcze poważniejszy problem
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez milenka-buziaczek » 4 sie 2014, o 14:04

Ziaja oczyszczenie ;) Nowa seria, warto wypróbować.
milenka-buziaczek
Miła Kobietka
 
Posty: 26
Dołączył(a): 29 lip 2014, o 21:08

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez puderniczka » 14 sie 2014, o 13:54

ja radziłabym spróbować z Sudocremem, mnie on na trądzik bardzo pomógł i mojej siostrzenicy również (ma 13 lat a czoło miała zsypane strasznie, była trzy tygodnie na wakacjach i do domu pojechała gładziutka, aż siostra nie mogła się nadziwić jak ja to zrobiłam). na pewno nie zaszkodzi nawet jak akurat w tym przypadku nie pomoże.

puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez kies » 18 sie 2014, o 05:21

Dobrze by było odwiedzić dermatologa, ale dobry jest ten środek apteczny Effaclar, on jest właśnie do takich niedoskonałości skórnych. A żel do mycia twarzy z tej samej serii bardzo dobrze oczyszcza skórę twarzy, sama do tej pory używam go do mycia twarzy.
kies
Fajna Kobietka
 
Posty: 150
Dołączył(a): 7 lis 2011, o 00:50

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez Specjalista Aspazji » 19 sie 2014, o 16:15

Najlepiej dostosować się do decyzji dermatologa, który wypisze stosowne maści lub antybiotyk. Można także leczyć trądzik terapią IPL. Emitowane przez urządzenie światło zwalcza bakterie beztlenowe, które powodują stan zapalny oraz zmniejszają wielkość i wydajność gruczołów łojowych.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez jabluszkoo » 20 sie 2014, o 21:26

tak jak dziewczyny piszą trzeba być bardzo ostrożnym bo skóra twarzy jest bardzo wrażliwa. Jeśli nie masz możliwości szybkiej wizyty u dermatologa to może spróbuj curiosinu? Ja go stosuję w przypadku awarii (nagły wysyp ) i u mnie się sprawdza. Wypryski zdecydowanie szybciej się goją.
Avatar użytkownika
jabluszkoo
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 13 kwi 2013, o 09:17

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez monisiamakeup » 20 sie 2014, o 23:02

A ja polecam wypalenie tego wszystkiego kwasami. U mnie pomogło ;)
Avatar użytkownika
monisiamakeup
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 12:29

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez dewwik » 26 wrz 2014, o 10:44

Po co jakimiś kwasami niszczyć sobie cerę? Istnieje przecież wiele sprawdzonych sposobów zwalczania trądziku, pryszczy i to na dodatek zdecydowanie mniej inwazyjne. Jak chcesz pozbyć się trądziku domowymi sposobami zobacz to: SPAM
ewentualnie to:SPAM

Ostatnio edytowano 26 wrz 2014, o 11:11 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

dewwik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 09:25

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez Kinga88 » 26 wrz 2014, o 13:38

Ważna jest systematyczność i to oby ciągle danego preparatu nie zmieniać, np, skończy się jeden żel kupuje drugi inny ( o innym składzie), leczenie trądziku jest czasochłonne i na efekty czasem długo się czeka. Trzeba być cierpliwym. Jest masa żeli np. z Clindamycyną . Epiduo tez ma dobry skład.
Avatar użytkownika
Kinga88
Super Gaduła
 
Posty: 1209
Dołączył(a): 2 wrz 2014, o 10:28

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez jowitka.b » 28 wrz 2014, o 15:47

ja stosuję u siebie curiosin- przy umiarkowanym trądziku sprawdza się b.dobrze
jowitka.b
Miła Kobietka
 
Posty: 37
Dołączył(a): 23 sty 2013, o 12:23

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez apollo » 7 paź 2014, o 12:58

Mówi wam coś Iqface? Dajcie sobie kilka tygodni z produktem - w zasadzie problem w ten sposób powinien być wyeliminowany. U mnie to trwało kilka tygodni, poprawa przychodziła w kolejnych dniach. Ostatecznie udało się to usunąć bez jakichkolwiek śladów, skutecznie. Od tamtej pory trądzik nie wrócił, a swego czasu moja skóra wyglądała na prawdę fatalnie.
apollo
 

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez a_gatka » 9 paź 2014, o 09:13

U nas się właśnie problem pojawił i młoda mi strasznie panikuje. :D Pani w aptece zaproponowała nam Acne-Derm i smarowanie dwa razy dziennie. To dopiero parę dni, ale zobaczę jak działa i dam Wam znać o efektach. :)
a_gatka
 

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez conscious » 15 paź 2014, o 10:11

mój brat ma fatalny trądzik, głownie ramiona+plecy i na twarzy strefa T,od razu postawiliśmy na dermatologa w przychodni, bo w jego przypadku nie było mowy o jakimś domowym leczeniu, albo leczeniu tym co ktoś by polecił, to były dosłownie rany
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez okienne123 » 16 paź 2014, o 13:22

Istotna jest też dieta. Lepiej nie jeść obenych śmieci typu fastfoody. Samej zdarza mi się i od razu widzę jakieś nieoskonałości.

okienne123
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 paź 2014, o 13:16

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez conscious » 18 paź 2014, o 11:14

No tak, tu masz zupełną rację. To jak się odżywamy od razu widać na chociażby naszej twarzy, ale tu mowa jest o takich jednorazowych wypryskach a w momencie kiedy to jest niekończąca się fala to poważnie zalecam zwrócić się do odpowiedniego lekarza, bo można tylko sobie zaszkodzić. Mój brat nadal jest pod opieką dermatologa, bo np raz musi mieć bardziej wysuszającą maść, za chwilę gojącą a potem jeszcze nawilżającą. Nie do końca wiem jak to jest z ich kolejnością, no ale wiadomo o co chodzi :) z doświadczenia też mogę powiedzieć, że dużo lepiej zajął się nim lekarz prywatnie, no jak poszliśmy państwowo to był tylko śmiech że ot pryszcze wyskoczyły i robimy alarm...
Avatar użytkownika
conscious
Miła Kobietka
 
Posty: 99
Dołączył(a): 8 sie 2014, o 12:52

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez a_gatka » 21 paź 2014, o 11:18

conscious napisał(a):mój brat ma fatalny trądzik, głownie ramiona+plecy i na twarzy strefa T,od razu postawiliśmy na dermatologa w przychodni, bo w jego przypadku nie było mowy o jakimś domowym leczeniu, albo leczeniu tym co ktoś by polecił, to były dosłownie rany


To może sobie ten Acne-Derm spróbuj właśnie. U nas rzeczywiście widać poprawę skóry. Do tego - jak już dziewczyny pisały - odpowiednia dieta i pielęgnacja skóry. Jeśli jest tak ostro, to lekarz też nie zaszkodzi..
a_gatka
 

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez Kornelka00 » 21 paź 2014, o 15:16

Ja miałam Acne Derm. Dobrze działał na przebarwienia. Na pryszcze nie bardzo....

Obrazek
Avatar użytkownika
Kornelka00
Fajna Kobietka
 
Posty: 191
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 13:50

Re: problem z trądzikiem u córki

Postprzez a_gatka » 27 paź 2014, o 13:06

Wiesz, być może przy ostrych problemach warto pogadać z lekarzem? Czasem trzeba sięgnąć po antybiotyk nawet, ale na taki "zwykły" trądzik raczej wystarcza Acne.
a_gatka
 
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot], Google Adsense [Bot], Rabka