Problemy z nauką

Wszystko na temat naszych małych pociech. Jak wychowywać dziecko? W jaki sposób się z nim bawić? Relacje z dzieckiem, trudne rozmowy właśnie w tym dziale.

Problemy z nauką

Postprzez kamigorka12 » 17 cze 2020, o 14:07

Hej!
Mój syn ma problemy z nauką. Ma 11 lat, a wyniki mierne. Byliśmy już u różnych specjalistów - bez efektów. Jak mogę mu pomóc? To nie jest tak, że jest leniem, widzę, że chce się uczyć i jest ciekawy świata. Ale jakoś nie potrafi uczyć się na pamięć, a tego nauczyciele oczekują i podejrzewam że stąd te problemy.
kamigorka12
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 9 mar 2020, o 14:36

Re: Problemy z nauką

Postprzez redorange666 » 17 cze 2020, o 17:23

Po pierwszee znaleźć sposób kiedy jemu zapamiętuje się najłatwiej. Jedni wola czytać i wtedy najszybciej przyswajają, inni wola słuchać więc trzeba by nagrywać to czego musi się nauczyć. Moja córka właśnie tak robi. Nagrywa notatki i słucha tego cały czas.
Poza tym musi uczyć się na pamięć, wierszyków, piosenek czego kolwiek. To bardzo ćwiczy pamięć.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Problemy z nauką

Postprzez katarzyna08 » 18 cze 2020, o 10:37

Właśnie trzeba znaleźć dobry sposób na zapamiętywanie ;) mój syn nauczył się takich sposób na specjalnych warsztatach "ucz się inteligentnie" od szkoły engram. Bardzo dużo mu to pomogło, więc polecam. Poprawił swoje wyniki w nauce (leciał na 2 i 3, a teraz same 4 i 5), nie siedzi tyle nad książkami co wcześniej i zrobił się taki pewniejszy siebie, widzę nawet, że na więcej nowych kolegów :)
katarzyna08
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 18 cze 2020, o 10:34
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]