Problemy z okresem

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Problemy z okresem

Postprzez Assiailia » 26 sie 2018, o 19:41

Witam.

Zacznę od tego, że mam 20 lat i miałam przerwę w miesiączkowaniu po 2 latach, od 16 - 19 roku życia. Leczyłam się hormonalnie, ale dopiero po nabraniu masy ciała (miałam problemy z anoreksją) okres wrócił, jednakże cykle były nieregularne- odstępy 2 do nawet 7. tygodniowe. Możliwe, iż jest to spowodowane intensywnym wysiłkiem fizycznym, ponieważ najpiew trójbój siłowy, obecnie siłownia i ciężkie treningi na ciężarach, ale same wyniki z krwii mam w porządku, na nic nie choruję.
Mam chłopaka, zdecydowałam się na antykoncepcję hormonalną i również w celu uregulowania wyżej wymienionych spraw. Doczekałam 1go dnia cyklu - wzięłam pierwszą tabletkę. 4-5dni miałam nomrmalnie okres. Teraz już zostały dwie tabletki i powinnam mieć tygodniową przerwę, aby dostać krwawienia... rzecz w tym, że krwawię już ten 3ci tydzień. Są to plamienia, raz silniejsze, raz słabsze. Za 3 dni powinnam dostać miesiączki, wychodziłoby na to, że krwawienie występuje cały miesiąc.
Pod koniec września mam wstawić się kontrolnie do mojego ginekologa, jak i jestem umówiona w celu przepisania kolejnych opakowań. Moje pytanie brzmi - mam się czym przejmować i ubiegać się o wizytę jak najszybciej?. Czy któraś z Pań miała podobne doświadczenia ?.
Występują także bóle podbrzusza w tygodniu kilka razy i czuję się nadmuchana, jak balon. Ponadto piersi przez cały ten czas plamień są wrażliwe na dotyk, nieco większe i bolą.

Z góry dziękuję.
Assiailia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 sie 2018, o 19:30

Re: Problemy z okresem

Postprzez puderniczka » 27 sie 2018, o 17:01

Myślę, że do ginekologa powinnaś się udać jak najszybciej, możliwe że tabletki będą wymagały zmiany. Nie powinnaś krwawić cały miesiąc, nawet na początku brania hormonów. Plamienia śródcykliczne, brak krwawienia z odstawienia ok, ale nie miesiączka cały czas. Nie wiem jakie tabletki bierzesz, radzę się jeszcze zapoznać Ci dokładnie z ulotką. I na pewno nie zniechęcam do tej formy antykoncepcji, mi tabletki uregulowały bardzo trudne cykle, belara dokładnie i gdyby nie to leczenie na pewno nie zaszłabym w ciąże, a to udało mi się dwa cykle po odstawieniu :) podczas brania ochrona niezawodna.
puderniczka
Fajna Kobietka
 
Posty: 114
Dołączył(a): 15 paź 2011, o 19:56

Re: Problemy z okresem

Postprzez Hadassa » 28 sie 2018, o 22:46

Jak najszybciej do lekarza.
A następnym razem pytanie zadaj tu
tabletki-antykoncepcyjne-pytania-i-odpowiedzi-t12737.html

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Robbika