problemy ze snem...

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Re: problemy ze snem...

Postprzez vpresto » 28 sie 2014, o 18:15

Sieria napisał(a):na pewno nie rozwiązanie. bo z alkoholizmu też trzeba się leczyć. to już bardziej suplementy niż piwo


o chmielu w tabletkach jeszcze nie słyszałam :)

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: problemy ze snem...

Postprzez Sieria » 29 sie 2014, o 11:56

w niektórych suplementach nasennych występuje chmiel, wiem też że w sklepach można kupić chmiel w takiej samej postaci co melisę, pokrzywę, miętę itp do zaparzania
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: problemy ze snem...

Postprzez Rejczella » 29 sie 2014, o 13:41

Rumiank, cykoria czy melisa też działają nasennie ;)
Rejczella
Miła Kobietka
 
Posty: 39
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 09:20

Re: problemy ze snem...

Postprzez linka_91 » 30 sie 2014, o 14:50

Sieria napisał(a):w niektórych suplementach nasennych występuje chmiel, wiem też że w sklepach można kupić chmiel w takiej samej postaci co melisę, pokrzywę, miętę itp do zaparzania

Chmiel do zaparzania?
A któraś z Was stosowała jakieś suplementy nasenne? Możecie coś polecić?
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: problemy ze snem...

Postprzez Jamelia » 30 sie 2014, o 17:02

Ostatnio stosowalam przez dwa tygodnie tabletki Doppel herz - na uspokojenie. Wyciszyłam się po nich i śpi mi się dobrze. (dla zainteresowanych w skladzie wyciąg z szyszek chmielu), wiem że z tej serii są też tabletki na sen więc mogę polecić, dodatkowo piję codziennie Chelat magnez B6 w tabletkach musujących. Więcej żadnych tabletek do łykania, tylko ten chelat widzę że się przyswaja i stresy są pod kontrolą :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: problemy ze snem...

Postprzez linka_91 » 31 sie 2014, o 13:31

Ja chyba na początek spróbuję pić jakieś zioła przed snem, bo chyba mam problem z wyciszeniem się odpowiednim. Przeprowadzka już za mną, a ja dalej mam ten sam problem...
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: problemy ze snem...

Postprzez ence » 31 sie 2014, o 14:04

Rejczella napisał(a):Rumiank, cykoria czy melisa też działają nasennie ;)

Ale raczej nie ma co kupować ich oddzielnie i łączyć na własną rękę. Jak zioła to tylko gotowe mieszanki.
ence
 

Re: problemy ze snem...

Postprzez Jamelia » 31 sie 2014, o 14:09

z ziołami tez nie mozna przesadzać , po 4 dniach picia meliski codziennie- możesz dostac biegunki, tak samo jak po innych ziołach. Lepsze są tabletki ziołowe, te o których pisałam wyżej no i spróbuj z tym magnezem :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: problemy ze snem...

Postprzez vpresto » 31 sie 2014, o 16:09

linka_91 napisał(a):
Sieria napisał(a):w niektórych suplementach nasennych występuje chmiel, wiem też że w sklepach można kupić chmiel w takiej samej postaci co melisę, pokrzywę, miętę itp do zaparzania

Chmiel do zaparzania?
A któraś z Was stosowała jakieś suplementy nasenne? Możecie coś polecić?


ja teraz kupiłam z melatonią, melisą i wyszukałam specjalnie takich z wyciągiem z szyszek chmielu,do tego magnez i inne witaminia - nie ukrywam że kierowałam się też ceną więc zobaczymy jak podziałają :)

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: problemy ze snem...

Postprzez Sieria » 31 sie 2014, o 17:39

jak będziesz miała już przetestowane to daj znać
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: problemy ze snem...

Postprzez Specjalista Aspazji » 31 sie 2014, o 22:14

Przed snem nie należy pić pobudzających napojów, takich jak kawa czy herbata, nie można się przejadać, najlepiej minimum godzinę przed pójściem spać nie korzystać z komputera, w Internecie można znaleźć różne techniki relaksacji, które pomagają w zaśnięciu, np. wizualizacja.
Avatar użytkownika
Specjalista Aspazji
Fajna Kobietka
 
Posty: 160
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 23:46

Re: problemy ze snem...

Postprzez linka_91 » 2 wrz 2014, o 22:53

Jamelia napisał(a):z ziołami tez nie mozna przesadzać , po 4 dniach picia meliski codziennie- możesz dostac biegunki, tak samo jak po innych ziołach. Lepsze są tabletki ziołowe, te o których pisałam wyżej no i spróbuj z tym magnezem :)

Spróbuję jak radzisz, jutro wycieczka do apteki :)
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: problemy ze snem...

Postprzez Sieria » 6 wrz 2014, o 19:44

i jak próbowałaś już?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: problemy ze snem...

Postprzez ence » 7 wrz 2014, o 15:26

Jamelia napisał(a):z ziołami tez nie mozna przesadzać , po 4 dniach picia meliski codziennie- możesz dostac biegunki, tak samo jak po innych ziołach. Lepsze są tabletki ziołowe, te o których pisałam wyżej no i spróbuj z tym magnezem :)

po wypiciu meliski muszę latać w nocy do toalety, średnio trafiony środek na zasypianie :)
vpresto napisał(a):
ja teraz kupiłam z melatonią, melisą i wyszukałam specjalnie takich z wyciągiem z szyszek chmielu,do tego magnez i inne witaminia - nie ukrywam że kierowałam się też ceną więc zobaczymy jak podziałają :)

A co daje chmiel? Co to za tabletki?
ence
 

Re: problemy ze snem...

Postprzez vpresto » 7 wrz 2014, o 18:50

chmiel wpływa kojąco na układ nerwowy, odpręża i relaksuje.

Dla poszukujących u mnie tabletki o których pisałam (sen apotex) się sprawdziły, zasypiam w ciągu 20-30 min i śpię spokojnym snem do rana, w dodatku dałam za nie k. 12 zł za 30 szt :)

to w sercu ma tylko nienawiść,
nigdy nie zazna miłości i szczęścia.
Avatar użytkownika
vpresto
Miła Kobietka
 
Posty: 79
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 18:28

Re: problemy ze snem...

Postprzez Sieria » 8 wrz 2014, o 07:36

a rano nie masz problemu żeby wstać? nie jesteś ospała, później cały dzień?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: problemy ze snem...

Postprzez BaskaBe » 8 wrz 2014, o 11:40

Muzyka relaksacyjna jest mega a ja uwielbiam zasypiać przy odkurzaczu :sprzata:
Avatar użytkownika
BaskaBe
Miła Kobietka
 
Posty: 34
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 16:02

Re: problemy ze snem...

Postprzez linka_91 » 10 wrz 2014, o 00:02

Sieria napisał(a):i jak próbowałaś już?

Próbowałam, ale była pełnia... i znów nie mogłam spać. Chyba spróbuję tych tabletek o których piszecie...
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: problemy ze snem...

Postprzez Sol » 10 wrz 2014, o 15:10

Aż dziw, że nikt nie napisał o HIGIENIE SNU. To jest podstawa. Inne herbatki czy napoje są tylko wspomagaczem.

Przede wszystkim należy dobrze wywietrzyć pomieszczenie, w którym się śpi. Można też się przejść na krótki spacer.
Kolejnym zdaniem będzie przygotowanie się do snu: kąpiel, prysznic, wygodna piżama. Ważne by czuć się komfortowo.
Potem można się zacząć odprężać. Poczytać książkę, wypić ciepły napój (np. mleko, kompot, grzane piwo), stopniowo wyciszać umysł (wizualizacja jednego miejsca/punktu).

Być może chodzi też o złą energię.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: problemy ze snem...

Postprzez linka_91 » 10 wrz 2014, o 23:41

Jak dla mnie takie rzeczy są oczywiste, ale to nie pomaga
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: problemy ze snem...

Postprzez Hallin23 » 11 wrz 2014, o 08:07

Z piwem ostrożnie ;) Bo może się potem okazać, że bez piwa nie można zasnąć. Ja polecam bieganie wieczorem. Dotlenia organizm, odpręża no i oczywiście męczy ;)
Avatar użytkownika
Hallin23
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 16:03

Re: problemy ze snem...

Postprzez Unoa » 11 wrz 2014, o 18:41

Z Zaburzeniami snu da się walczyć na różne sposoby. Warto zasięgnąć też pomocy w gabinecie Eastmed. Specjalizują sie tam w medycynie wschodniej, z której coraz więcej osób korzysta, bo działa! Wysłałam tam moją babcie, która po śmieci dziadzia miała problemy senne. Warto było, teraz śpi spokojnie,a ja ciesze sie, ze mogłam jej pomóc.
Unoa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 18:35

Re: problemy ze snem...

Postprzez Sol » 12 wrz 2014, o 17:57

Powyższy post to chyba kryptoreklama.

Co do piwa - oczywiście nie trzeba go pić codziennie. Przecież jeśli ktoś cierpi na chroniczny problem z zasypianiem, to powinien w końcu się udać do specjalisty.

Mam też kilka pytań do linka_91 - od kiedy masz te problemy dokładnie? Jak się zaczęły objawiać? Pisałaś, że nie masz stresów, tylko czeka Cię przeprowadzka. Czy możliwe, że to ona powoduje tak silne emocje, uniemożliwiające normalne zaśnięcie? Czy próbowałaś czymś się "wspomóc"? I czy byłaś już w tym nowym domu (może porządkowałaś, spędziłaś tam sporo czasu)? Czy może poznałaś ostatnio nowych ludzi?

Reszta pytań zależy od odpowiedzi.

Niech pozytywna energia Cię nie opuszcza.
Avatar użytkownika
Sol
Miła Kobietka
 
Posty: 95
Dołączył(a): 29 sie 2014, o 00:57

Re: problemy ze snem...

Postprzez linka_91 » 12 wrz 2014, o 22:18

Problemy pojawiły się przed samą przeprowadzką. Już się przeprowadziłam, ale mamy straszne urwanie głowy w pracy teraz.... Także za nudno nie może być ;) Próbowałam melisy i brać magnez przed snem, ale myślę, nad czymś mającym działanie wspomagające zasypianie. TYlko nie wiem na co zwrócić uwagę.
linka_91
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 20:19

Re: problemy ze snem...

Postprzez Unoa » 13 wrz 2014, o 18:08

Sol napisał(a):Powyższy post to chyba kryptoreklama.

Niby dlaczego?
Wiem, że ciężko w to uwierzyć, kiedyś sama nie wierzyłam. Ale kiedy wszystko zawodzi, sięga się juz po inne rzeczy w które się nie wierzyło i potem sie załuje, dlaczego nie wcześniej.
Dr Sena jest bardzo miła i konkretna. Fajnie by było jakby ktoś jeszcze się wypowiedział majacy doświadczenie z tym gabinetem
Unoa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 11 wrz 2014, o 18:35
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]