proszę tylko o radę;)

Znasz jakąś dietę cud? Schudłaś i chcesz się pochwalić i pomóc innym kobietkom? Wszystko na temat odchudzania i zdrowych diet piszemy tutaj.

proszę tylko o radę;)

Postprzez dziendobry366 » 5 sty 2014, o 02:03

dzien dobry wszystkim :)
przy wzroście 173 dobijam prawie do 90kg.. a za 9 miesięcy będę 18latką.
myślałam o diecie 1500-1200 kcal + ćwiczenia 5/6 razy w tygodniu ( chyba z Ewą Chodakowską ).
Co o tym myślicie? próbować to, czy ten pomysł jest zły i wybrać coś innego?
nie ukrywam jestem już zdesperowana i czuję, że nadszedł czas na radykalne zmiany :)
dziendobry366
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 sty 2014, o 01:55

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez Hadassa » 5 sty 2014, o 12:58

Przede wszystkim, skoro zamierzasz ćwiczyć musisz dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość kalorii...
ćwicząć zwiększa się Twoje zapotrzebowanie... które musisz uzupełnić ;)
polecała bym poszukac innej diety... lub... zastanowić się nad wyeliminowaniem np węglowadanów z diety i slodyczy

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez gabriela494 » 8 sty 2014, o 21:52

1200 kcal to za mało, ja bez ćwiczeń tyle jadłam i to była głupota:( Chodziłam cały dzień zmęczona, a nauczyć sie czegokolwiek na jakis sprawdzian nie było szans. Gdzieś czytałam, że organizm na podstawowe funkcje życiowe spala coś kolo 1500 kcal. więc jak zjesz jakieś 1800-2000 takich zdrowych kalorii i będziesz rzetelnie ćwiczyć to schudniesz dużo.

Tylko mnie nazywa kochaniem ,to mój teren pod jego ubraniem.
gabriela494
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 kwi 2013, o 22:39

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez Adidasowa » 9 sty 2014, o 17:14

CHodakowskiej nie polecam, lepiej Mel B, osobiście z nią ćwiczę już prawie 2 miesiące i widzę zmiany, brzuszek mi troszkę schudł :oops:

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez mandela » 13 sty 2014, o 16:41

Potwierdzam, zbyt radykalne ograniczenie liczby spożywanych kalorii donikąd nie prowadzi. Żeby schudnąć - tak na dobre i bez efektu jojo - trzeba zacząć jeść, ale jeść z głową. Większość z nas ma problem z wagą, bo przez cały dzień się głodzi, a wieczorem nadrabia jedzeniowe zaległości. Organizm wtedy wariuje. I magazynuje tłuszcz podwójnie, tak, by w czasie "głodówki" mógł funkcjonować. Jeśli jednak zaczniesz jeść pięć posiłków dziennie, w regularnych odstępach czasu (np. co 3 godziny) Twój metabolizm zacznie pracować stale. Poza tym komponując swój jadłospis, nie bój się narzędzia co zwie się tabela kaloryczności http://www.iwoman.pl/zdrowie/diety/tabele-kaloryczne/, ale korzystaj z niej z głową. Sprawdzaj nie tylko kaloryczność składników, ale również wartości odżywcze

Avatar użytkownika
mandela
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 26 lis 2012, o 17:29

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez Mariolkaboz » 22 sty 2014, o 14:23

5/6 razy w tygodniu to stanowczo za ciężko na starcie.
Mariolkaboz
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 14:13

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez mislia007 » 22 sty 2014, o 20:20

ja także polecam mel b jest świetna i bardzo mobilizujaca! W sumie tez jestem poczatkujaca bo jutro mija drugi tydz odkad postanwiłam coś zmienic ale to byl czas by powoli powioli wdrazac male zmiany przyzwyczajac organizm do zmian..jeżeli chcesz napisz na e mail napisze ci jak ja wprowadzałam te zmiany myśle ze skutecznie bo czuje sie doskonale i póki co wszystko zmierza w dobrym kierunku :papa:
Avatar użytkownika
mislia007
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 20:15

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez Mariolkaboz » 23 sty 2014, o 14:15

Mel B super sprawa, ale ma mordercze treningi. Nie mniej polecam i zachęcam do trenowania :)
Mariolkaboz
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 14:13

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez marysia88 » 14 mar 2014, o 14:54

Mel B jest genialna :) ćwiczyłam z chodakowską ale nie dawałam rady, więc jaki jest sens?
ćwiczenia z Mel są trudne, zwłaszcza te na brzuch, ale naprawdę czuję się po nich lepiej. Proponuję też boską Tiffany Roth! Jej ćwiczenia to czysta przyjemnośc jest naprawdę genialna :)
Avatar użytkownika
marysia88
Miła Kobietka
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 mar 2014, o 14:26

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez kkk-kamila » 3 kwi 2014, o 14:20

Mi się wydaje, że chodakowska to fajna sprawa. Gorzej, że mi się cięzko zmibilizować aby skakać przed telewizorem. Wolę pójśc na jakieś zorganizowane zajęcia, albo pobiegać z kimś. Nie wiem skąd każda z Was jest, ale warto poszukać osób z podobnymi zainteresowaniami na http:/na-kawe.net. Ja tam należy do grupy biegaczy z mojego miasta i teraz staramy sie aby siebie zmobilizować i będziemy umawiać się na wsopólne biegi. Kwestia tego co lubisz, jak wolisz rower można też umawiać się na rower. Co do ćwiczeń Mel B to faktycznie dają w kość. Ja np. uwielbiam też zumbę.
kkk-kamila
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 10:41

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez Mariolkaboz » 3 kwi 2014, o 15:42

Rada jest prosta i wszystkim znana, mniej o połowę i ruch. Nie no żartuję, gdyby to było takie proste, to społeczeństwo byłoby szczupłe i atrakcyjne.
Mariolkaboz
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 14:13

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez endzi » 6 kwi 2014, o 20:01

nie możesz równocześnie głodzić się i ćwiczyć ile się da :) trzeba zmienić sposób odżywiania na zdrowszy i lepeij dobrać wysiłek fizyczny. moim zdaniem niegłupim pomysłem bedzie zrobienie analizy składu ciała, żeby poznać czego potrzebuje Twój organizm, a co warto ograniczyć. jak się zarejestrujesz, to np. tutaj możesz zrobić ten test za darmo: SPAM później czas na opracowanie diety i odpowiedni dobór ćwiczeń. ja stosuję dietę, którą mi podała dieytetyczka i to chyba dobre rozwiązanie. każdy ma inną sylwetkę i nie ma jednej reguły. ćwiczenia też dobieraj z głową

Ostatnio edytowano 7 kwi 2014, o 09:22 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
endzi
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 kwi 2014, o 19:51

Re: proszę tylko o radę;)

Postprzez Mariolkaboz » 7 kwi 2014, o 16:48

Tak głód + treningi nie mają sensu, bo skądś nasz organizm musi pobierać moce do ćwiczeń. Tak samo w przypadku suplementów jest napisane "Suplement nie powinien być alternatywą dla posiłków" tak samo głodówka nie może być metodą w odchudzaniu. Tylko tyle i aż tyle.
Mariolkaboz
Fajna Kobietka
 
Posty: 108
Dołączył(a): 22 sty 2014, o 14:13
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Harger