Przepisy na Ciasta

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

Przepisy na Ciasta

Postprzez Truskawa90 » 21 maja 2012, o 15:43

Hej dziewczyny znacie moze jakies fajne, szybki, tanie przepisy na ciasta? jakies serniki, jableczniki, babeczki, pianki ?
bo wlasnie mam chec cos upiec ale nie mam zadnych ciekawych przepisow :(

Pozdrawiam :) :girlactive
Truskawa90
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 maja 2012, o 07:53

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez kukilka » 5 cze 2012, o 08:51

Ojej. Takich przespisów mam pełno i pełno takich w internecie. Sprecyzuj czego szukasz, może coś polecę :)


Możesz zajrzeć na bloga kulinarnego mojej koleżanki - http://gruszkazfartuszka.blox.pl/ - ona ma dużo prostych i smacznych przepisów, również na ciasta.
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez katarzynka » 17 cze 2012, o 17:12

Ostatnio piekłam pyszne ciasto z truskawkami
Jest ciężkie i bardzo wilgotne.
Myślę, że ze względu na dodatek migdałów w cieście, pasowały by też do niego wiśnie albo czereśnie.
katarzynka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 maja 2012, o 21:25

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez Olka » 28 cze 2012, o 12:39

Magdalenaaa napisał(a):Cześć Dziewczyny ;) Naszła mnie dziś ochota na babeczki :D Znacie może jakiś fajny, sprawdzony sposób? No i prosty :D


ja bardzo lubię babeczki dr. oetkera, czasami dodatkowo dokładam jeszcze czekoladę do środka albo dekoruję bitą śmietaną i owocami :)
są pyszne :serca spróbuj
Olka
 

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez witch » 15 sie 2012, o 18:26

:witch

Szybki Torcik "Goście jadą" :

-2 Duże opakowania herbatników szkolnych , takie potrójne
-1 l śmietanki 30% do ubijania ( ja lubię tę z Biedronki lub łaciatą, z innych jakoś mi nie smakuje)
-cukier wanilinowy lub kilka kropli aromatu
-2 łyżki cukru pudru
-2płaskie łyżki żelatyny do deserów
-1/2 szkl mleka

Żelatynę i mleko rozmieszać w garnuszku, poczekać aż napęcznieje, po czym podgrzać niemal do wrzenia ale nie gotować. Rozprowadzić dokładnie i poczekać aż ostygnie.

Śmietankę ubić na sztywno mikserem(ok. 5 min.), dodać cukier i aromat, wymieszać. Powoli dodawać żelatynę i dokładnie rozmieszać z całością kremu.

W prostokątnej blasze układać warstwami herbatniki i krem aż do wykończenia składników ale tak by ostatnią warstwą był krem. Dowolnie zdobić. Ja dla przykładu wycinam szablony z papieru i osypuję cynamonem( fajny smaczek). smacznego :usta

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez Tinuviel » 16 sie 2012, o 11:36


"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez KasiaG » 19 sie 2012, o 21:41

Szukając przepisów na ciasta zazwyczaj korzystam z dwóch blogów:
www.mojewypieki.com oraz http://www.kwestiasmaku.com/.
Wszystkie przepisy tam zamieszczone są super, a ciasta w 99% się udają. Czasem zdarzy się zakalec (przynajmniej mnie;) ale przecież to byłoby nudne gdyby wszystko zawsze się udawało:P
KasiaG
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 15 sie 2012, o 21:54

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez witch » 5 wrz 2012, o 20:09

KasiaG napisał(a):Szukając przepisów na ciasta zazwyczaj korzystam z dwóch blogów:
http://www.mojewypieki.com oraz http://www.kwestiasmaku.com/.
Wszystkie przepisy tam zamieszczone są super, a ciasta w 99% się udają. Czasem zdarzy się zakalec (przynajmniej mnie;) ale przecież to byłoby nudne gdyby wszystko zawsze się udawało:P

:witch

Fakt, na tych blogach większość przepisów jest tak skonstruowana, że wychodzą jak trzeba.Sama z nich korzystam.

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez dzielna92 » 13 wrz 2012, o 17:26

a ja dam przepis na sernik bez sera:)
1 jajo
3 szkl mąki
margaryna
3 łyżki oleju
5 łyżek mleka
niecała szklanka cukru
proszek do pieczenia 15g
cukier waniliowy 15g
2łyżki kakao

Masa sernikowa:
3 śmietany 18%
2 budynie waniliowe
4 jaja
cukier waniliowy
przyprawa do sernika (niekonieczna)
3/4 szkl cukru

Z podanych składników na ciasto kruche zagniatamy je. Dzielimy na 2 częśći. Jedną część posypać kakaem i zagnieść aby zmieniło barwę. Po czym kakaowe ciasto wkładamy do zamrażalki.
Blaczę wykładamy papierem do pieczenia
Drugą częścią wykładamy ciasta (białą) wyklejamy naszą blachę. Pieczemy spód z 10 minut żeby nam się podpiekł.
Masa sernikowa:
Białka ubijamy na sztywno.Następnie wsypujemy cukier+cukier wnailiowy i miksujemy. Dodajemy pojedyńczo żółtka. Następnie dodajemy śmietany i przyprawę do sernika. Na koniec wsypujemy budynie imiksujemy wszystko razem. Na podpieczony spód wykładamy masę sernikową. Wyjmujemy z zamrażalki ciasto kakaowe i trzemy na tarce na grubych oczkach na samą górę.
Pieczemy ok godz w 180@
:) Smacznego

TERAZ ALBO NIGDY - od tych słów zaczęłam odchudzanie.
-100 kg :)
https://dzielna.wordpress.com/
dzielna92
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 wrz 2012, o 17:02

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez stokrotka42 » 14 wrz 2012, o 10:20

Witam wszystkich, to ja też dam przepis na sernik.
Ciasto:
3 szklanki mąki
kostka Kasi
3 żółtka
2 łyżeczki proszku do pieczenia
pół szklanki cukru
Ciasto zagniatam i dzielę na dwie części. Jedna większa będzie na spód, druga mniejsza będzie na posypkę. Wstawiam do lodówki na minimum pół godziny.

Masa serowa:
1 kg zmielonego twarogu
4 żółtka
7 białek
1 szklanka cukru
cukier waniliowy
3/4 kostki Kasi
1 budyń śmietankowy
Wszystko (oprócz białek) do miski i miksuję. Na koniec ubite białka i lekko wymieszać.

Blaszkę wykładam większą częścią ciasta. Wlewam masę serową. Na wierzchu zetrę na tarce (duże oczka) albo tak w rękach resztę ciasta.
Piekę w 180 st. C około 1 godziny. Oczywiście blaszkę wkładam do rozgrzanego piekarnika.

Proste i pyszne.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
stokrotka42
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 wrz 2012, o 12:00

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez katarzyna.g2012 » 18 wrz 2012, o 10:24

moim ulubionym ciastem jest brownie! osobiście polecam jego ulepszoną wersję http://gastrowawa.pl/przepisy/brownie-z-malinami :)
katarzyna.g2012
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 wrz 2012, o 11:20

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez eiger » 21 wrz 2012, o 10:06

fajny ten przepis. A mnie siadł piekarnik i niestety nie piekę nic od jakiegoś czasu. Ale przepis przepisałam i wypróbuję na pewno. Dzięki.
eiger
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 17:39

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez jalola » 21 wrz 2012, o 13:27

A może ktoś podrzucić przepis na ciasto marchewkowe, albo rabarbarowe??
jalola
 

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez aga.ta » 9 paź 2012, o 21:06

zrób ciasto - połączenie moich dwóch ulubionych, czyli sernika i piernika. nigdy się nie nudzi :)
potrzebujesz:

6 jajek
300 g cukru pudru
budyń śmietankowy (1 torebka)
1 kg sera na sernik (wiem, że różne różnie wychodzą, ja ostatnio zrobiłam z tym http://www.tesco.pl/kulinarni-lowcy-sma ... gowy-tesco)
1/2 kostki masła
2 łyżki mąki krupczatki
250 g ulubionych pierników w czekoladzie (mogą być też nadziewane)

po oddzieleniu żółtek od białek białka ubijasz na pianę, żółtka miksujesz z cukrem pudrem i łyżkami dodajesz ser, aż otrzymasz masę sernikową.
masło rozpuszczasz w rondelku, jak ostygnie dodajesz do sera, wsypujesz budyń, mąkę, mieszasz.
na koniec łączysz delikatnie z pianą z białek.
Tortownicę natłuść i wysyp bułka tartą, przełóż połowę sera, ułóż pierniki i zakryj je resztą sera. Piecz w nagrzanym piekarniku, w temp. 190 stopniach przez około godzinę.
ja już nawet nie lukruję, i tak jest pyszny :)
Avatar użytkownika
aga.ta
Miła Kobietka
 
Posty: 94
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 15:24

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez mgiełka64 » 13 paź 2012, o 13:26

Ciasto "styropian",
szybkie i łatwe, przypomina w smaku sernik.
Obrazek

Składniki :
3 szkl. mąki
1/2 szkl. cukru pudru
5 żółtek
2 łyżeczki proszku do pieczenia
25 dag. masła lub margaryny

Z podanych składników zagnieść ciasto i podzielić na 2 części. 1 część wyłożyć
na spód blaszki i posmarować powidłem śliwkowym lub inną konfiturą. Drugą
włożyć do lodówki lub zamrażarki.

Środek:

1 litr śmietany 18 %
20 dag wiórków kokosowych
5 białek
1 szkl. cukru
1 budyń śmietankowy duży
1 łyżka mąki ziemniaczanej
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Białka ubić z cukrem, dodać śmietanę i pozostałe składniki. Wymieszać. Wyłożyć
to na ciasto posmarowane powidłem. Na wierzch zetrzeć drugą część ciasta.
Piec ok. 50 min. W temperaturze 180 °C. Ja piekłam na blaszce 24x40, wyszło dość wysokie.
Studzić ciasto ok. 3 godzin.
Można dodać zamiast śmietany dwa duże naturalne jogurty po 400g
Smacznego :)

_________________
mgiełka64
 

Re: Przepisy na Ciasta

Postprzez mab0a » 25 lis 2012, o 17:37

W misce wymieszaj mikserem wszystkie składniki na ciasto. Następnie całość wyłóż na podsypany mąką stół i zagnieć gładkie ciasto. Ciasto podziel na 3 równe części.
Przygotuj trzy identyczne foremki o wymiarach 22x27cm. Dwie foremki wysmaruj Kasia i obsyp mąką, trzecią wyłóż papierem do pieczenia. Przygotowanym wcześniej ciastem wylep dno foremek i nakłuj ciasto widelcem. Dwie z foremek (te bez papieru) wstaw do nagrzanego piekarnika i piecz w 180st.C około 15 minut.
Przygotuj polewę. W rondelku rozpuść Kasia, cukier i miód. Do masy wsyp posiekane orzechy i zagotuj.
Gorącą polewę orzechową wyłóż na ciasto w blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i wstaw do nagrzanego piekarnika. Piecz w 180st.C około 15 minut.
Przygotuj krem.
Gotową masę krówkową włóż do miski i miksuj mikserem dodając po łyżce miękką Kasia.
W foremce ułóż na dnie ponownie papier do pieczenia. Połóż na nim jeden blat ciasta, posmaruj połową masy krówkowej i przykryj drugim blatem ciasta. Wyłóż pozostały krem i przykryj ciastem z polewą orzechową. Całość lekko dociśnij i odstaw na godzinę do lodówki by ciasto stężało.

Temperatura piekarnika : 180oC

Czas pieczenia: 15 minut

mab0a
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lis 2012, o 17:22
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]

cron