Przesądy ślubne.

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Przesądy ślubne.

Postprzez agat » 24 lip 2009, o 23:06

Dziewczyny znacie jakieś przesądy związane ze ślubem :?:

Najbardziej popularny to chyba jest ten, że Panna Młoda musi w tym dniu mieć na sobie:
-coś nowego
-coś starego
-coś pożyczonego
-coś niebieskiego
:mrgreen:

Ach... no i jeszcze to , że Pan Młody musi Młodą przenieść przez próg by się Młoda nie potknęła, bo by do nowej rodziny nieszczęście przyniosła :)

A Wy jakie znacie przesądy :?:
agat
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez Luśka » 26 lip 2009, o 11:06

ja znam że kto kogo "obróci" przy ołtarzu na koniec mszy ten będzie rządził hehe:)
Luśka
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez evka » 26 lip 2009, o 11:29

Miesiac slubny musi miec litere R :lol:

Pan Mlody nie moze widziec swej malzonki w sukni przed slubem bo to niby pecha przynosi :angrywife
evka
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez milanogirl » 5 sie 2009, o 11:13

Kieliszki, którymi rzucają młodzi powinny się stłuc :)
milanogirl
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez Luśka » 5 sie 2009, o 11:31

-panna młoda nie powinna pozwolić, by mąż założył jej obrączkę do końca palca, w przeciwnym razie zostanie zdominowana przez współmałżonka,
-buty przyszłej panny młodej przynajmniej dzień przed ślubem powinny stać na parapecie okna, aby zdążyło wejść w nie szczęście, zapewnić to ma także ładną pogodę w dniu ślubu;
- podczas ślubu warto, by panna młoda nakryła brzegiem sukni but pana młodego - będzie on wówczas "pod pantoflem" :happy
Luśka
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez milanogirl » 12 sie 2009, o 12:54

Wow. Luśka to podaje takie przesądy mocno "przyszłościowe" ;)
milanogirl
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez agat » 18 sie 2009, o 21:59

ach... przypomniał mi się jeszcze jeden fajny przesąd, który mnie bardzo rozbawił.
Otóż podczas ubierania Panny Młodej do ślubu, teściowa powinna przełożyć mydło przez biustonosz Młodej co ma jej zagwarantować lekki poród :lol: :lol:
:happy :happy :happy
agat
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez hanka32 » 18 sie 2009, o 22:10

Twoje przesądy agat są naprawdę zachwycające :lol: :lol: :lol: :happy :happy :happy :lol: :lol: :lol:
hanka32
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez Maszka01 » 31 sie 2009, o 15:36

a ja zawsze na przekór wszystkiemu łamię przesądy i tak zrobiłam na swoim ślubie. Jak mówią zebym nei kładła torebki na ziemi bo wyjdą pieniądze to mówię że ponieważ robię to z premedytacją to do mnie wchodzą od tych co wychodzą:) a ślubne które złamałam:
- miałam odkryte buty (pięty i palce) podobno nie można - nie wiem dlaczego
- suknię wybierałam i kupowałam z narzeczonym (dzięki czemu zajęło mi to jeden dzień i 2 salony a nie pół roku wypraw z połową rodziny i przyjaciółkami ;)
- od ołtarza odwracaliśmy się każdy w swoim kierunku
- w dniu ślubu oczywiście mój mąż też mnie widział w sukni przed ślubem ;)
jedyne czemu się nie mogłam się oprzeć to buty na parapecie .. ale to też na kilka dni (potem w nich tańczyłam na lekcji pierwszego tańca ;)
Maszka01
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez króliczek8982 » 28 lut 2010, o 21:44

Luśka napisał(a):ja znam że kto kogo "obróci" przy ołtarzu na koniec mszy ten będzie rządził hehe:)



Hehe a to dobre nie słyszałam o tym
króliczek8982
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez króliczek8982 » 28 lut 2010, o 21:46

agat napisał(a):ach... przypomniał mi się jeszcze jeden fajny przesąd, który mnie bardzo rozbawił.
Otóż podczas ubierania Panny Młodej do ślubu, teściowa powinna przełożyć mydło przez biustonosz Młodej co ma jej zagwarantować lekki poród :lol: :lol:
:happy :happy :happy


Tego też nie słyszałam:D
króliczek8982
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez m.orkan » 4 paź 2010, o 15:37

panna młoda powinna mieć ze sobą pieniążek włożony do buta (przez przyszłego męża); zapewni to młodym dostatek :)
m.orkan
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez basinka » 14 lip 2011, o 11:16

panna młoda powinna miec pieniązek w bucie to przynosi kase jesli podczas slubu której z małonków upuscie obracze to znaczy nieszczescie
basinka
 

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez Kryształowa_bea » 11 lut 2014, o 23:15

Przesąd z teściową i mydłem, jak dla mnie wygrywa w rankingu :D

Buty z odkrytymi palcami, z tego co słyszałam, sprawiają, żę "pieniądze uciekają przez tą dziure w bucie" - interpretacja dowolna :)

Nawiązując do butów bez palców - sprzedawca obuwia ślubnego (polecam, al. kasztanowa 1, Kraków) wyjaśnił mi, dlaczego z przyczyn technicznych nie powinnam wybierac butów bez palców. Moja suknia jest dosyć wąska, raczej litera A. Nie będę miec halek i innych tego typu gadżetów, toteż moje palce są narażone na ":wtargnięcie" obcej nogi :D
gdybym miała suknię na kole, szeroką, wtedy mogłabym sobie pozwolić na buty z odkrytymi paluszkami. Halka chroniłaby trochę przez butami "partnerów tanecznych". Uznałam tą radę za niezwykle cenną, toteż posyłam ją dalej w świat!
Kryształowa_bea
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 lut 2014, o 22:39

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez ilcka001 » 12 lut 2014, o 13:30

m.orkan napisał(a):panna młoda powinna mieć ze sobą pieniążek włożony do buta (przez przyszłego męża); zapewni to młodym dostatek :)


A Pannie Młodej dyskomfort lub ból nogi na weselu :D

Avatar użytkownika
ilcka001
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 lut 2014, o 12:47

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez Madlen » 13 lut 2014, o 21:58

W dzień slubu jeśli pada deszcz, nie mówię o ulewie, wróży szczęście i zgodę w małżeństwie.
Pogoda bardzo słoneczna mówi o zgrzytach i częstych kłótniach..
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez czyjawina » 25 lut 2014, o 21:46

Nawiązując do oczepin i przesądów z nimi związanych... Znalazłam dosyć ciekawy przesąd odnośnie oczepin, a w szczególności zdejmowania krawata przez głowę i w taki sam wkładanie go nowemu Panu Młodemu. Podobno krawat powinien być zdjęty poprzez rozwiązanie, a potem założony i zawiązany nowy węzeł. Słyszałyście o czymś takim?

Ostatnio edytowano 25 lut 2014, o 23:37 przez Hadassa, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM
czyjawina
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 lut 2014, o 21:43

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez an_ka89 » 27 lut 2014, o 12:20

Hehe ;) nie znałam tych przesądów, na przykład kto kogo obróci.
Avatar użytkownika
an_ka89
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 27 lut 2014, o 12:14

Re: Przesądy ślubne.

Postprzez Panna_Mysia » 3 kwi 2014, o 20:57

Ja nie jestem ani wierząca, ani przesądna... ale takie przesądy są świetną zabawą :)

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]