przesuwanie okresu

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

przesuwanie okresu

Postprzez Mala__Di » 4 sty 2011, o 17:59

Witam :)
Od połowy listopada biorę tabletki antykoncepcyjne (są to moje pierwsze tabletki - mercilon). Obecnie mam 7-dniową przerwę między drugim a trzecim opakowaniem. Dzisiaj powinnam dostać okres i wtedy skończyłby mi się akurat do soboty (przynajmniej ostatnio tak było...)
Ale go nie ma :/ Wiem, że nawet przy braniu tabletek może się przesuwać o parę dni, jednak zależy mi, żeby nie mieć go w tą sobotę i niedzielę.
W związku z tym zastanawiam się, czy nie zacząć następnego opakowania już dziś. W ulotce jest napisane, że jeśli przerwa w przyjmowaniu tabletek będzie wynosiła 3 dni lub mniej to krwawienie z odstawienia może wcale nie wystąpić w czasie tej przerwy ale w trakcie następnego opakowania może wystąpić niewielkie krwawienie międzymiesiączkowe lub plamienie.
Dzisiejszy dzień to dla mnie 3 dzień przerwy, czy w takim razie jeśli zacznę dzisiaj kolejne opakowanie to już nie dostanę okresu? Czy dobrze rozumiem, że kolejny wtedy pojawi się po skończeniu trzeciego opakowania?
No i jeszcze jedno pytanie - skoro to będzie dopiero trzecie opakowanie (czyli jeszcze jakby okres "przygotowawczy" dla organizmu), to czy powinnam w ten sposób kombinować? Czy lepiej poczekać z przesuwaniem sobie okresu do kolejnych opakowań, aż organizm będzie w pełni przyzwyczajony?
Mam nadzieję, że nie zamotałam za bardzo :D Wiem, że pewnie moje pytania mogą się niektorym wydać głupie, ale mimo to proszę o odpowiedzi :)
Mala__Di
 

Re: przesuwanie okresu

Postprzez Luśka » 5 sty 2011, o 13:21

to są bardzo ciężkie tabletki...są 2 składnikowe, lepiej się z nimi nie baw, bo całkowicie rozregulujesz sobie cykl...poza tym to dopiero początki brania tabletek, więc lepiej nie kombinuj:)
miesiączki w czasie brania tabletek nie są obfite, więc nie wiem w czym miałyby Ci przeszkadzać...chyba, że w seksie:P
Luśka
 

Re: przesuwanie okresu

Postprzez colo » 5 sty 2011, o 17:47

Witam
Sorki ze na ten temat weszłam ale mi nie chodzi teraz w tym temacie tlyko potrzebuje szybka rade .
Kochalam sie z moim chłopakiem był zabezpieczony i wogole a tera zmi sie spoznia okres 5 dni i chcialam sie zapytac czy zaszłam w ciąży?
Bardzo potrzebuje rady.
Z gory dziekuje
colo
 

Re: przesuwanie okresu

Postprzez ABCbielizny » 19 sty 2011, o 14:49

Witaj na forum:) Moim zdaniem nie ma ryzyka tego że jesteś w ciąży. Ale jeśli możesz,to podaj więcej szczegółów i napisz czy doszło do wytrysku. Bez tego nikt nie będzie Ci w stanie pomóc. Okres może spóźniać się z wielu powodów.
ABCbielizny
 

Re: przesuwanie okresu

Postprzez leneczka1987 » 30 lip 2012, o 19:40

jestem tu nowa i chyba nie tu napisalam przepraszam:(
leneczka1987
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 lip 2012, o 19:36

Re: przesuwanie okresu

Postprzez nina19 » 7 sie 2012, o 23:22

Raczej nie jesteś w ciąży
nina19
 

Re: przesuwanie okresu

Postprzez dzo » 15 sie 2012, o 14:25

nina19 napisał(a):Raczej nie jesteś w ciąży


Od stycznia 2011 kiedy napisała ten post mogła być w ciąży już dwa razy.
dzo
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]