Psychologia na studia ?

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Psychologia na studia ?

Postprzez CałaOna » 15 cze 2013, o 11:05

Cześć wszystkim :* już niedługo w szkole będę musiała zadeklarować jakie przedmioty chce zdawać na maturze. Jak wszyscy wiemy powinny one się łączyć z nasza przyszła uczelnia i kierunkiem studiów. Jestem w klasie humanistycznej w jednym z najlepszych liceum w mieście. Tylko że mam pewny dylemat. Jedyne co mnie interesuje i mogę po humanie to psychologia ew. socjologia. Jednak wiem że ostatnio był wysyp ludzi po tym kierunku. Poza tym obawiam się że potem mogę mieć kłopoty ze znalezieniem pracy. Myślałam też o resocjalizacji, ale jak widzicie wszystkie się łączą z psychologia i tylko to mnie ciągnie, jednak realia trochę mnie dobijała... A na studia to może Łódź. Co Wy o tym myślicie ? Może ktoś z Was studiuje bądź studiował takie kierunki i może się podzielić ? :)

- poznasz głupców mających łzy mądrości.
Avatar użytkownika
CałaOna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 16:48

Re: Psychologia na studia ?

Postprzez Adidasowa » 21 cze 2013, o 21:53

Prawda jest taka, że jest to bardzo oblegany kierunek studiów i najlepiej wybierać takie, które w przyszłości "zaowocują"... Masa ludzi po tym kierunku ma problemy ze znalezieniem pracy, zresztą przyjęło się stwierdzenie, że jak ktoś nie wie na co iść to idzie na psychologię... No nie wiem, ja bym tego kierunku nie polecała. Ale jeśli Cię tylko to interesuje no to w sumie lepiej robić to, co człowieka interesuje. ;-)

`Co w niej jest, co w niej jest czego nie mam ja?
Blask i mrok - pogubiona w snach,
Blask i mrok - co więcej miałam dać?
Avatar użytkownika
Adidasowa
Kobietka Expert
 
Posty: 4637
Dołączył(a): 2 kwi 2013, o 18:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: Psychologia na studia ?

Postprzez modnisia » 6 sie 2013, o 16:15

u mnie w szkole (wsb-nlu) jest psychologia. znam sporo ludzi stamtąd i są bardzo zadowoleni z kierunku. fakt jest kierunkiem dosyć obleganym, ale jak ktoś jest dobry to sprawdzi się na pewno ;)
modnisia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 12:56

Re: Psychologia na studia ?

Postprzez Gakusen » 7 sie 2013, o 20:03

Wybierając pomiędzy resocjalizacją, socjologią a psychologią wybrałabym właśnie psychologię. Po pierwsze jest to Twoja pasja i najważniejsze to robić coś co się kocha i realizować swoje marzenia, a po drugie wydaje mi się, że po psychologii jest najłatwiej znaleźć pracę, ponieważ wszystkie większe korporacje zatrudniają psychologów. Również w HR są osby po psychologii. Moim zdaniem to super rozwiązanie :)

Jeżeli przygotowujesz się do matury, nie wiesz jakie kierunek studiów wybrać oraz szukasz arkuszy egzaminacyjnych, zajrzyj na http://www.studiowac.pl
Gakusen
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 18:50

Re: Psychologia na studia ?

Postprzez apollo » 11 wrz 2013, o 07:44

Nie ma po tym pracy. Chyba że naprawdę mocno interesujesz się tematyką - to ma to sens, ale jeśli idziesz na ten kierunek, bo wydaje ci się, że będzie ok, to chyba jednak nie ma sensu. Stracisz jedynie kilka lat.
apollo
 

Re: Psychologia na studia ?

Postprzez a_gatka » 21 wrz 2013, o 22:10

modnisia napisał(a):u mnie w szkole (wsb-nlu) jest psychologia. znam sporo ludzi stamtąd i są bardzo zadowoleni z kierunku. fakt jest kierunkiem dosyć obleganym, ale jak ktoś jest dobry to sprawdzi się na pewno ;)


A ta uczelnia w porządku jest? Ostatnio czytałam, że mają dużo fajnych kierunków.
a_gatka
 

Re: Psychologia na studia ?

Postprzez Jamelia » 22 wrz 2013, o 21:37

Moi znajomi studiowali w Łodzi, bardzo sobie chwalą, no i po studiach w większych miastach większe szanse na zatrudnienie. Osobiście polecam pedagogikę :)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Psychologia na studia ?

Postprzez a_gatka » 25 wrz 2013, o 08:55

O pedagogice myślała moja siostrzyca, podpowiem jej żeby sobie poczytała o nich skoro polecasz, bo siedzi i się bije z myślami, a czas leci. Ja to już bardziej podyplomówkę rozważam. Wchodziłam ostatnio na ich stronę i mają naprawdę fajne kierunki.
a_gatka
 

Re: Psychologia na studia ?

Postprzez kossss » 26 wrz 2013, o 09:12

ja też początkowo rozważałam pedagogikę, ale stanęło na psychologii. też jest sporo zajęć dotyczących najmłodszych :) :) jeśli chodzi o szkołę, to wybrałam chodkowską, w warszawie. przede wszystkim ze względu na to, że z wcześniejszego reaserchu i od znajomych wiedziałam, że mają bardzo fajną kadrę, a same zajęcia odbywają się w niewielkich grupach. no i jest kilka prężnie działających kółek zainteresowań. studia jako takie - gorąco polecam. to naprawdę świetnie spędzone lata, które pozwalają się bardzo rozwinąć. intelektualnie i emocjonalnie. obecnie będę na 4 roku i też się zastanawiam nad podyplomóką :)

kossss
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 15:28
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]