Rodzinna pralka

Nie wiesz jak urządzić mieszkanie? Jak uporać się z remontem? Jakie kwiaty kupić do ogrodu? Czyli tematy związane z naszym domowym zaciszem.

Rodzinna pralka

Postprzez Volfinka » 28 lut 2013, o 19:47

Tytuł może być skądinąd mylący, nie idzie mi o uczucia rodzinne pralki, tylko o coś, co się sprawdzi w czteroosobowej rodzinie. Tak, żeby idealnie to wyważyć, żeby nie była za duża i nie ciągnęła zbyt dużo prądu. Dzieci mają po kilka lat. Jak często pierzecie u siebie w rodzinach, ile i jak wygląda to ze zużyciem prądu? Na co zwrócić uwagę? Dodam, że stara pralka to był antyczny sprzęt i ciągnął sporo prądu :)
Volfinka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 19:43

Re: Rodzinna pralka

Postprzez bettti86 » 1 mar 2013, o 20:15

taki sprzęt faktycznie najważniejsze aby był energooszczędny, teraz na szczęście nowsze pralki już mają dobrą klasę energetyczną, myślę, że dobra będzie dla Was np. taka pralka jest dosyć tania, a ma wiele interesujących dodatkowych opcji, tylko sprawdźcie sobie przed zakupem wymiary ;) bo potem okaże się, ze nie ma jej gdzie wstawić :P
bettti86
Extra Kobietka
 
Posty: 484
Dołączył(a): 4 gru 2012, o 12:11

Re: Rodzinna pralka

Postprzez Kejti » 4 mar 2013, o 10:53

Zwracaj uwagę na klasę energetyczną teraz już można kupić sprzęt A+++, jest trochę droższy, ale finalnie wyjdzie taniej. Kup pralkę z opcją połowa wsadu, to też ułatwi oszczędzanie.
No i postaw na jakąś markową firmę (ja mam szczęście do Whirlpoola, a pecha do Amiki).
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: Rodzinna pralka

Postprzez ola87r » 5 mar 2013, o 22:18

A ja z kolei odwrotnie - bardziej mi podpasowuje amika, ale to pewnie rzecz gustu
ola87r
 

Re: Rodzinna pralka

Postprzez lexie » 24 mar 2013, o 18:30

Ja polecam Whirlpoola, teraz maja wiele fajnych i praktycznych opcji i programów, jak np Kolorowe 15 - dzięki niskiej temperaturze mamy pewność, że ubranie się nie zniszczy, ale też gwarancję, że zostanie dobrze wyprane.
lexie
 

Re: Rodzinna pralka

Postprzez ShinyMoon » 24 mar 2013, o 18:51

Ja mam pralkę firmy bosh. Nie jest to najtańsza firma, ale godna polecenia. Przez 5 lat użytkowania tylko raz wezwałam serwis i to z powodu skarpetki, która weszła pod kołnierz i pompę zatkała. Moja teściowa też ma bosh i po 12 latach użytkowania musiała grzałki wymienić bo były zakamienione i nic po za tym pralce nie dolegało. Siostra ma amice i co chwilę ma problemy z pompą lub programatorem. Wszystko zależy od naszych upodobań. Ja zainwestowałam więcej pieniędzy w pralkę i naprawdę nie żałuje.
ShinyMoon
Miła Kobietka
 
Posty: 38
Dołączył(a): 30 sty 2013, o 14:35

Re: Rodzinna pralka

Postprzez Zorka » 25 mar 2013, o 11:52

Jesli to ma być rodzinna pralka, to polecam taką z dużym bębnem. Tak by miesćiło się jak najwięcej prania - zeby prać jak najrzadziej. Przynajmniej 5 kg wsadu tak jak ta pralka simensa - a najlepiej jeszcze większa.
Zorka
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Marsterskin