Rowerek czy steper?

Wszystko o naszej aktywności fizycznej oraz różnych dziedzinach sportu.

Rowerek czy steper?

Postprzez Gaaabusia » 24 gru 2011, o 23:05

Jak myślcie co lepsze, rowerek czy steper?? Może, któraś z Was posiada któreś z tych sprzętów. Myśle o kupnie tylko nie wiem co jest bardziej opłacalne.
Gaaabusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 gru 2011, o 01:08

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez Maniana » 27 gru 2011, o 12:33

Jestem fanką orbitreka, jednak słyszałam, że na rowerku więcej kalorii się spala, także sama już nie wiem :shock: co lepsze
Maniana
 

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez Hakiruono » 27 gru 2011, o 13:18

Maniana napisał(a):Jestem fanką orbitreka, jednak słyszałam, że na rowerku więcej kalorii się spala, także sama już nie wiem :shock: co lepsze


Tak, tylko autorka pyta o różnicę pomiędzy rowerkiem i steperem a orbitrek to jeszcze co innego. Jak dla mnie to ulepszona wersja rowerka. Jeśli miałabym kupować do domu to tylko i wyłącznie orbitrek. :-)
Hakiruono
 

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez Gaaabusia » 28 gru 2011, o 00:03

Hm... Orbitek?? Ja już zrobiłam zakup... Steper... Czekam aż mi przyjdzie paczka. Mam nadzieje że nie bede żałowała zakupu.
Gaaabusia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 22 gru 2011, o 01:08

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez Aldonka09 » 13 sty 2012, o 13:30

Ja nosze się z zamiarem kupna orbitreka. Ćwiczyłam na nim chodząc na siłownię i efekty były naprawdę świetne - nóżki schudły a cellulit się zmniejszył. Doszłam do wniosku, że lepiej kupić orbitrek i mieć go w domu niż wydawać pieniążki na karnet. Chcę na ten cel wydać do 1000zł więc koszty zwrócą mi się już po roku :)
Aldonka09
 

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez WeselneZaplecze » 17 sty 2012, o 16:18

Gaaabusia napisał(a):Ja już zrobiłam zakup... Steper...

Chcesz zrzucić parę kilogramów? ;)
WeselneZaplecze
 

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez anitamaria » 17 sty 2012, o 16:34

Myślę, że trzeba ćwiczyć zarówno na steperze jak i rowerku, bo chociaż ćwiczenia są na te same partie ciała, to jednak dobrze się uzupełniają. Nie ma to jak instruktorka fitness w rodzinie ;D
anitamaria
 

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez papuga » 20 sty 2012, o 19:11

A ja mam zamiar zakupić steper,trochę zwiotczałam :lol: a i mało miejsca zajmuje.
papuga
 

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez Daisie » 25 sty 2012, o 16:25

Cześć dziewczyny,
ja mam steper w domu, z którego nie korzystam (całe szczęście zajmuje mało miejsca) a na siłowni korzystam z orbitreka (jakoś łatwiej mi się zmotywować do wyjścia na siłownię, niż poćwiczenia w domu). I tak sobie myślę, że gdybym miała więcej miejsca na trzymanie orbitreka w domu, pewnie bym go sobie kupiła. Nie da się ukryć, że wtedy całe ciało pracuje, a nie tylko nogi, jak na steperze.
Pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki za postępy w ćwiczeniach
D.
Daisie
 

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez sensual » 26 sty 2012, o 13:53

Ja mam w posiadaniu orbitrek. Uważam, że to dobry sprzęt. Moim zdaniem to połączenie stepera i rowerka. Najlepiej żeby miał koło zamachowe powyżej 5kg. Mój ma 15kg. Oraz kilkanaście programów, ale niestety trzeba też nie mało zainwestować, żeby mieć dobry sprzęt.
sensual
 

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez tusia25 » 29 sty 2012, o 16:42

Fajnie by było mieć na własność taki orbitrek... nie wiecie gdzie można nabyć go jakoś okazyjnie niedrogo??
tusia25
 

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez Baśka1971 » 2 lut 2012, o 11:30

Ja wolę rower. I najlepiej nie stacjonarny. Chodziłam kiedyś na siłownię i ćwiczyłam na stepperze. Ale mam małe problemy z kolanami i zaczęłam to ćwiczenie poważnie odczuwać. Na rowerze nie mam tego problemu.
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez sylwia1991 » 17 lut 2012, o 14:58

JA mam steper i rower. Na rowerze dłużnej się wytrzyma siedziałam po godzinie nieraz a na steperze 25 min i potem się jest strasznie zmęczonym.. Ale teraz już miesiąc ćwiczę na steperku codziennie i staram się nie robić mniej niż 20 min i schudłam prawie 3 kg. A diety nie miałam starłam się po prostu nie jeść jak głodna nie jestem i przed spaniem nie jadłam czasem jakiegoś owoca. Najlepiej jest jeździć na rowerku zrobić sobie 5 min przerwy i na steper. Pamiętam to dało najwięcej i w najkrótszym czasie.
Avatar użytkownika
sylwia1991
Fajna Kobietka
 
Posty: 193
Dołączył(a): 26 sty 2012, o 20:16

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez WeselneZaplecze » 20 lut 2012, o 16:02

Powiem tak, każdy rodzaj aktywności robi dobrze. Ja osobiście chętniej jednak siadam na rower, nawet na taki stacjonarny jeśli pogoda za oknem jest kiepska.
WeselneZaplecze
 

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez anetkawisnia » 8 mar 2012, o 12:29

Ja lubię rowerek. Najbardziej ten prawdziwy i nie mogę się doczekać, aż będę mogła normalnie jeździć.
anetkawisnia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 5
Dołączył(a): 1 mar 2012, o 16:27

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez nataszowa » 8 mar 2012, o 18:57

Wydaje mi się, że steper jednak działa na więcej partii mięśni. Nie izoluje tylko kończyn dolnych.

nataszowa
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 8 mar 2012, o 18:52

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez Kajsanna » 11 mar 2012, o 23:39

Popieram fanki orbiteka. Miałam kiedyś rowerek i niestety nie było takich efektów. Jeśli chodzi o efektywność spalania to orbitek jest bardziej efektywny od chodzenia, roweru w plenerze, ale niestety nieco mniej daje niż bieganie. Co do samego ćwiczenia mam tylko jedno "ale" jest potwornie nudne. Próbowałam oglądać filmy ćwicząc, słuchać audiobooków, czytać gazety, ale szybka muza jest chyba najbardziej skuteczna.
Macie jakieś sposoby na nie-nudne-orbitowanie?? :roll:

Kajsanna
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 13
Dołączył(a): 6 mar 2012, o 23:41

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez aura » 12 mar 2012, o 13:35

Stepper dosyć mocno obciąża stawy, także nie wydaje mi się, żeby to był dobry pomysł na dłuższą metę. Chociaż wydaje mi się, że dobrze jest urozmaicać sobie ćwiczenia i raz wybierać rowerek, a raz stepper. Jeżeli chodzi o rower, to też raczej nie wybierałabym tego stacjonarnego. Teraz już pogoda robi się bardziej wiosenna także można sobie pozwolić na różne przejażdżki.
aura
 

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez szyms88 » 28 mar 2012, o 19:20

rowerek 100 razy lepszy, steper niszczy kolana

szyms88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 28 mar 2012, o 19:05

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez kukilka » 31 mar 2012, o 17:54

Gdybym miała wybierać między rowerkiem i steperem to brałabym rowerek, bo ćwiczenie na nim sprawia mi większą przyjemność. Ale osobiście też jestem fanką orbitreka :)
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez monia83 » 31 mar 2012, o 18:02

Dziewczyny, co Wy rozkminiacie! Pomiędzy rowerkiem a stepperem, no bezsens, bo i jedn i drugie to kicha i tyle, po co kupować te urządzenia, albo chodzić na siłownię, jak można po prostu wyjść na dwór i biegać, temperatura czy pogoda do biegania nic nie mają, ja biegam i na -10, jak i na +25, czy mży, kropi czy świeci słońce. Rower podobnie, choć tu odpuszczam tak poniżej zera. Ale po co siedzieć i się pocić w pomieszczeniu, jak można się poruszać na świeżym powietrzu! Ruszcie zadki na wiosnę na zewnątrz i tylko na dobre to Wam wyjdzie:)

monia83
Miła Kobietka
 
Posty: 50
Dołączył(a): 4 mar 2012, o 01:58

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez agata199 » 24 paź 2012, o 11:20

agata199
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 paź 2012, o 10:42

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez melinda » 24 paź 2012, o 11:29

Też jestem zdania, że lepiej na świeżym powietrzu - zdrowiej, mózg się dotlenia. A takie siedzenie w domu i pedałowanie jest nudne, lepiej podziwiać widoki dookoła.

Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.
melinda
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 15 paź 2012, o 20:44
Lokalizacja: Sopot

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez Baśka1971 » 24 paź 2012, o 12:17

Też uważam, ze lepiej na świeżym powietrzu. Ale nie oszukujmy się - nie zawsze aura pozwala biegać, czy jeździć na rowerze. Wtedy lepiej w domku.
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Rowerek czy steper?

Postprzez baba » 9 sty 2013, o 14:39

Ja zdecydowanie polecam rowerek, fajnie się na nim ćwiczy. Kupiłam sobie go w sportbody.pl, bo była wtedy promocja. Z tego co wiem to co jakiś czas się pojawiają promocje, więc trzeba śledzić.
Stwierdziłam, że skoro wydałam już tyle kasy to będę ćwiczyć. No i wyrobiłam w sobie ten nawyk regularnych ćwiczeń :rower .
Jak się po takich ćwiczeniach :zzzz
baba
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]