Różnica wieku.

Co zrobić w trudnych chwilach? Jak stworzyć udany związek? Co denerwuje nas w mężczyznach? Czy kobiety są z Wenus a faceci z Marsa? Na te i inne pytania możemy porozmawiać właśnie w tym dziale.

Różnica wieku.

Postprzez Dziubas » 1 mar 2011, o 17:28

Witam. Założyłam ten temat, ponieważ dotyczy on mnie. W tym roku kończę 19 lat. Spotykam się z mężczyzną o 13 lat starszym. Wzbudziło to w rodzinie wiele kontrowersji. Z rodzicami przeszłam wiele rozmów na ten temat. Zastanawiam się czy ja popełniam jakieś przestępstwo w związku z tym, że między mną, a moim facetem jest taka różnica. Jestem z nim bardzo szczęśliwa. Czuję się przy nim dobrze, świetnie się dogadujemy i oboje nie zauważamy tego, że dzieli nas tyle nas. jesteśmy w sobie zakochani. To nawet widać po nas:) Rodzicom przede wszystkim chodzi o sex. Z racji tego, że ja jeszcze nie współżyłam, oni boją się, że mój facet będzie chciał tylko jednego. Rozmawiałam nie raz z nim na ten temat i wiem, że dopóki nie wyrażę chęci on mnie nie tknie. Jesteśmy ze sobą bardzo blisko jednak ON nie posuwa się za daleko bo wie, że nie jestem jeszcze gotowa na coś więcej. Bardzo to szanuje i za każdym razem jak mnie gdzieś dotknie (nawet w ramię) sprawdza czy się nie krzywię. Wiem, że nie chodzi mu tylko o sex. Gdyby tak było to przecież wolałby ukrywać nasz związek, a jest wprost przeciwnie. Cieszy się, że moja rodzina wie i jego też. Nie wiem jak mam tłumaczyć rodzinie, że on nie jest taki jak o nim myślą, a myślą tylko w kategorii seksu. Poza tym przecież jeśli kiedyś zdecyduję na taką bliskość to nie popełnię też czegoś złego. Współżycie jest czymś pięknym w momencie jeśli dwoje kochających się osób decyduje się na nie (tak mnie uczono w szkole). Chciałabym spytać Was Drogie Kobietki co Wy sądzicie o różnicy wieku powyżej 10 lat;):)

Ostatnio edytowano 4 mar 2011, o 10:28 przez Dziubas, łącznie edytowano 1 raz
Dziubas
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez dzo » 1 mar 2011, o 19:19

Uważam, że w Twoim przypadku czyli ta różnica wynosząca 13 lat nie jest wcale taka duża.
Jeśli dwoje ludzi się kocha, szaleje za sobą, uwielbiają razem spędzać czas, mają wspólne zainteresowania i generalnie mają o czym ze sobą rozmawiać to nie widzę w tym nic złego aby była między nimi większa różnica wiekowa.
Dziubas na Twoim miejscu nie przejmowałabym się zbytnio tym co mówią inni ;)
To jest Twoje życie i nie powinnaś żyć wbrew swojej woli tylko dlatego że rodzina Ci tak podpowiada ;)
Słuchaj raczej głosu serca ;) ale o głosie rozumu też nie zapominaj jednocześnie 8-)
dzo
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez ewa » 2 mar 2011, o 21:00

Super Dziubasku że masz takiego faceta, powiem Ci że mój jest starszy 10 lat i jest ok tylko jego nadopiekunczość mnie dobija nie piszesz nic czy Twój pan jest wolny czy bez zobowiązan, to ważna sprawa to że cię nie namawia do bliższego kontaktu na siłę to też ok mam nadzieję że poukłada się tak jak chcesz, mam 22 letnią córkę i też bym drżała gdyby miała faceta o 13 lat starszego jesteś taka młodziutka i mam nadzieję że rozsądna a taka różnica to nic wielkiego ważny jest szacunek Was obojga do siebie. :D
ewa
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez Dziubas » 2 mar 2011, o 21:40

ewa, Mój facet nie ma żadnych zobowiązań jest kawalerem, także nic nam nie stoi na przeszkodzie. Żadna była żona czy coś. Jeśli chodzi o szacunek to on ma do mnie ogromny. Ja do niego też oczywiście. On pozwala sobie na to na co ja się godzę dobrowolnie bez namawiania i zawsze mnie pyta czy jest wszystko OK i czy nie zrobił czegoś złego. Tak było z naszym pierwszym pocałunkiem. Zrobił to kiedy wiedział, że ja tego chce i potem zapytał czy nie zrobił źle, że mnie pocałował. Jest bardzo ostrożny we wszystkim co robi i przy tym bardzo delikatny, czuły.
Prawdę mówiąc zawsze miałam pociąg do starszych mężczyzn mimo iż nie wyobrażałam sobie siebie z kimś tyle lat starszym. Teraz cieszę się, że nie spotykam się z gówniarzem, który nic nie wie o życiu, tylko z dojrzałym i odpowiedzialnym mężczyzną. Jestem szczęśliwa i zakochana:)
Dziubas
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez ABCbielizny » 9 mar 2011, o 09:41

Jak dla mnie nie ma znaczenia mam męża starszego o 8 lat i dogadujemy się od samego początku bardzo dobrze. Miłość nie wybiera. Nie zależy też od wieku.
ABCbielizny
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez Paulis20 » 23 mar 2011, o 19:30

Dokładnie...Ja akurat też mam starszego chłopaka o 5lat... Uważam, że różnica wieku wcale nie musi oznaczać różnic w związku, starszy facet jest bardziej doświadczony ma pewien bagaż doświadczeń który zapewne wniesie w wasz związek. A jeśli chodzi o sex to masz całkowitą rację Dziubasku. Sex jeszcze bardzie łączy dwoje kochających się ludzi i jest niesamowitym przeżyciem. Zadbaj o to aby twój partner mimo tego ,że jest Twoim facetem to niech będzie też najlepszym przyjacielem;) A jeśli chodzi o rodziców to oni już tak mają, stworzeni są po to żeby się martwić. A w głębi serca cieszą się że jesteś szczęśliwa;)Głowa do góry wszystko będzie ok. Życzę Wam wszystkiego najlepszego;) ;)
Paulis20
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez Dziubas » 23 mar 2011, o 21:23

Dziekuję w swoim i mojego najwspanialszego Misia imieniu:) Myślę, że moja rodzina widzi jak rozkwitam i wgl dzieki temu mężczyźnie. Macie racje. Starszy facet ma różne doświadczenia za sobą i mnie - osobe wkraczającą w dorosłe życie wiele jest w stanie nauczyć. Zawsze jak mam jakieś problemy czy sprawy, których nie rozumiem, on mi tłumaczy i wyjaśnia. Ostatnio miałam nieciekawą kłótnię z mamą dotyczącą mojego związku i spraw sexu i mój mężczyzna powiedział mi, że jeśli mam mieć problemy to możemy się rozstać. On będzie cierpiał, ale nie chce sprawiać mi problemów. Jednak wszystko się na szczęście wyjaśniło i nadal jesteśmy razem. To jedno zdanie jest dowodem na to, że miłość jest gotowa do poświęceń. Kocham go bardzo, bardzo mocno. :serca
Dziubas
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez Paulis20 » 23 mar 2011, o 21:38

I to jest najważniejsze, bo miłość uskrzydla i sprawia, że życie jest łatwiejsze;)
Paulis20
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez ABCbielizny » 19 kwi 2011, o 18:30

Dokładnie tak,dzięki temu nasze życie staje się coraz piękniejsze. A jeśli naprawdę się kochacie, to taka różnica wieku jest do zniesienia i nic nie stanie Wam na przeszkodzie. Dobrze że Twoi rodzice zaczynają to akceptować.
ABCbielizny
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez Dziubas » 19 kwi 2011, o 21:22

od czasu ostatniego wpisu wiele sie zmieniło. Moja mama polubiła faceta, z którym jestem. Wczoraj siedzieli sobie i gawędzili o wszystkim zanim wróciłam do domu. Co prawda kiedy powiedziałam jej, że spaliśmy w łóżku razem (spalismy nie kochalismy sie) to byla w szoku ale musi sie przyzwyczaic do tego, tym bardziej, ze jedziemy razem na weekend majowy i oczywiste jest, że bedziemy w jednym lozku:) ale myślę, ze dojrzeje kiedys do tego, ze jej corka stala sie kobieta i nawet seks jest przed nia;D
Dziubas
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez dzo » 19 kwi 2011, o 21:56

ooo to super 8-)
dzo
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez swallow » 21 kwi 2011, o 18:35

Wiesz ja mam 20 lat a mój facet 32 :) i powiem,że nawet nie odczuwam tej róznicy wiekowej 12 lat,jest nam ze sobą dobrze. Dorosły facet jezeli mysli o związku powaznie ( a w waszym przypadku chyba tak jest) jest odpowiedzialny, opiekuńczy, troskliwy i szanuje kobietę, przynajmniej ja zauwazyłam takie cechy charakteru. Niestety rodzina z jego strony dosyc krzywo patrzała na to, poniewaz dla nich było to cos niemozliwego "Co Ludzie Powiedzą..!" Jednak nas to zamiast osłabić wręcz przeciwnie, umocniło w przekonaniu ze chcemy być ze sobą, co nas nie zabije to wzmocni. Ja sobie z początku tłumczyłam to tak : Co ma być to będzie, ale jezeli ludzie się kochają to będą ze sobą wbrew temu co dzieje sie dookoła:) ;) Życzę Wam powodzenia :)
swallow
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez Dziubas » 21 kwi 2011, o 20:51

W naszym przypadku na szczęście jego rodzina mnie bardzo lubi. Przyjaźnię się z jego siostrą, z którą chodzę do klasy i znali mnie trochę wcześniej. Ja zresztą też ich bardzo lubię. Bałam się, że mnie nie zaakceptują, że powiedzą: "gówniara nie ma co robić to za starego faceta się bierze", ale nie spotkałam sie z takim stwierdzeniem, wręcz przeciwnie, wszyscy widzą, ze sie kochamy i jak nam zależy na sobie i mówią, ze to widać. Wróżą nam dobrą przyszłość, z czego bardzo się cieszę. Moja rodzina na początku jak pisałam wcześniej miała dużo obaw, ale poznali mojego faceta i jest wszystko dobrze. A faktycznie myśli on bardzo poważnie o nas i wczoraj powiedział mi, że gdyby z jakiegoś powodu nam się nie udało to on nie będzie w stanie być z kimś innym bo tak bardzo mnie kocha. Wierze w te słowa ogromnie.
Oboje baliśmy się tego co właśnie ci ludzie powiedzą. Baliśmy się w to wchodzić, ale nasze serca okazały się odważniejsze od rozumu dlatego jesteśmy już trzy miesiące razem. Nie jest to bardzo długo, ale bardzo chcę kiedyś świętować z nim 3 lata, 13 lat i 30 lat bycia razem. Kocham go całym sercem. <nie>dziekuję i również życzę powodzenia;)
Dziubas
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez Hermunia » 26 kwi 2011, o 11:44

Różnica wieku nie gra roli... do pewnego czasu. Mój chłopak jest starszy ode mnie o 8 lat... ale, przez 3 lata było ok, nadal jest i jest to piękne, niestety w każdym mężczyźnie w jakimś wieku budzi się instynkt rodzicielski - mój (obecnie 32l.) coraz częściej myśli o tym, żeby założyć rodzinę i zostać ojcem - powtarzając mi, że nie będzie jako dziadek chodził na wywiadówki do szkoły... co nie zmienia faktu, że dojrzały mężczyzna to coś wpaniałego... gratuluję uczucia jakie Was łączy :) pozdrawiam
Hermunia
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez justyna1981 » 26 kwi 2011, o 13:58

Zgadzam się, że różnica wieku nie gra roli ...lecz do pewnego czasu.
justyna1981
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez dzo » 26 kwi 2011, o 22:34

justyna1981 napisał(a):Zgadzam się, że różnica wieku nie gra roli ...lecz do pewnego czasu.


ale konkretnie to do jakiego czasu ??

jak ludzie się naprawdę kochają to nie straszna im żadna granica czasowa ;)
dzo
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez pyska_21 » 29 kwi 2011, o 20:09

A więc może ja wtrącę... Ja patrząc na tą sytuację ze swojej perspektywy sądzę, że jesteś po pierwsze już pelnoletnia i powinnaś być świadoma, że odpowiadasz za każdy swój czyn. każdy wybór a tymbardziej dotyczący związku w jaki wstępujesz jest Twoją osobistą sprawą i każdy kto się o tym dowiaduje powinien uszanować Twoją decyzję... Jeżeli jesteś pewna, że Twój partner jest dla Ciebie dobry i zależy mu nie tylko na seksie a najbardziej na związku z Tobą, to super. To bardzo dobrze rokuje. Przede wszystkim pragnę zaznaczyć, iż starszy partner jest zawsze bardziej bogatszy o życiową wiedzę, o jakieś doświadczenia i wie mniej więcej, jak się trzeba zachowywać i radzić sobie w dzisiejszych trudnych czasach. Jednak musisz też pamiętać, że twoja rodzina, znajomi zwracają Ci uwagę na tę sytuację, ponieważ chcą dla Ciebie dobrze i nie chcą Ci wyrządzić krzywdy. Jednak powinni się zastanowić, że jesteś dorosła i każde ich komentarze mogą być dla Ciebie przykre bądź też irytujące. Ich reakcja zdziwienia wynika z tego, że ogólnie ludzie dobierają się w pary raczej mniej więcej w swoim wieku, a takie różnice jak 10 czy 15 lat są raczej dość rzadko spotykane i dlatego twoja rodzina jest zdziwiona i niezbyt optymistycznie nastawiona do całej sytuacji. Myślę, że rozwinięcie toku tej sytuacji i ostateczny wynik są kwestią czasu. Kwestią upłynięcia czasu.... Mogę Ci pomóc jedynie w taki sposób, radząc Ci, byś była silna i cierpliwa. Co ma być to będzie. Jeśli ma się Wam powodzić to tak będzie i w momencie gdy będziesz ze swoim partnerem na drodze dobrej passy, Twoja rodzina zobaczy, że dobrze Wam się układa i zaczną być bardziej przychylni do Was. Ja ze swojej strony życzę Wam jak najlepiej i wierzę, że się Wam poszczęści, pomimo różnicy wieku :) buziolki :D :family :fallinlove :kiss1
pyska_21
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez Dziubas » 29 kwi 2011, o 21:57

Dziękuję za Twoją wyczerpującą odpowiedź. Jest mi niezmiernie miło czytać takie słowa, które tylko potwierdzają słuszność mojego postępowania. Bardzo się cieszę, że są ludzie, którzy nie krytykują takich związków bo wiele czytałam złych rzeczy na ten temat. Moja rodzina zaczęła to akceptować bo widzą, że jestem szczęśliwa, że ja i mój facet naprawdę się kochamy. Poza tym przeszłam niejedną poważną rozmowę z rodziną na ten temat i widzą, że nie ważne jest ich zdanie, ja i tak z nim będę. Kocham go a oni nie zmienią moich uczuć. Dziekuje jeszcze raz za te ciepłe słowa. Pozdrawiam i przesylam ogromne buziaki;**
Dziubas
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez ABCbielizny » 24 maja 2011, o 22:02

Te słowa wsparcia są niczym innym jak tylko i wyłącznie prawdą. Faceci dorastają w różnym wieku i 20 latek może być bardziej czuły,troskliwy i opiekuńczy niż 32 latek i oczywiście odwrotnie,wiek powinien to warunkować,ale pozory mylą i wiem coś o tym:)
ABCbielizny
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez agusnysa » 26 maja 2011, o 15:41

starszy facet zawsze mysli powazniej jest bardziej odpowiedzialny niz rowiesnik mam straszego faceta i on mysli juz o dzieciach o ustatkowaniu sie a facet w moim wieku pewnie by myslał o imprezach... powiem ze ze strarszy facet jest bardzo opiekunczy az nieraz "ZA" opiekunczy nooo naprawde ale czuje sie z tym dobrze:) wiem ze nie wypusci mnie z domu bez sniadania ze przyjedzie do pracy z obiadem ze bedzie mnie traktował jak swoja ksiezniczke:*
agusnysa
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez orenko » 13 lip 2011, o 10:27

nie robisz nic złego rodzina tylko sie boji o ciebie
orenko
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez mialamsen » 14 lip 2011, o 12:14

Osobiście uważam że ponad 10 lat to duża różnica i raczej kłopotliwa. Moim rodzice mają coś do różnicy 4-5 letniej więc 10 lat to zawał na miejscu dla nich ;). Jak będziecie mieć 50-60 lat nikt na to nawet nie spojrzy.
mialamsen
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez dzo » 14 lip 2011, o 13:03

orenko napisał(a):nie robisz nic złego rodzina tylko sie boji o ciebie



jak już to co najwyżej boi a nie boji ;) ;)
dzo
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez Dżoanna » 29 lip 2011, o 11:05

Sama kiedyś byłam w podobnym związku. U nas różnica wynosiła dokładnie 10 lat. Dobrze się dogadywaliśmy. Ja nie traktowałam tego poważnie. On chyba też nie. Wiesz, wychodziłam z założenia, że jak jestem młoda, to nie ma bata, by ten facet był facetem na całe życie. Uświadom rodzicom to :) że jest fajnie, ale nie wiesz, co będzie dalej. Żeby nie traktowali tego tak poważnie. że kochasz go, ale ślubu nie planujesz jeszcze, chyba, że jest inaczej..? ;)
Dżoanna
 

Re: Różnica wieku.

Postprzez oOosylwiaoOo » 9 wrz 2011, o 20:17

Bardzo dobrze, że się nie poddałaś:) Prawda jest taka, że wiek nie jest najważniejszy:) Ważne, że kochacie się nawzajem. Starszy chłopak wiele może Cię w życiu nauczyć, bo na pewno zdążył poznać prawdziwe życie. Uchroni Cię od wszelkich trudnych problemów, wesprze:)
To cudowne, że mimo problemów, braku akceptacji, Wy nadal jesteście za sobą:)
Taka miłość rzadko się zdarza.
Naprawdę gratulację:)

A odnośnie innych osób, które są przeciwko Wam: " Powinniście brać z tej pary przykład!"

Pamiętaj, że liczy się to co Wy do siebie czujecie, a nie co mówią inni. W dzisiejszych czasach nie każda osoba ma czyste intencje.

Jeszcze raz Wam gratuluje i życzę szczęścia i prawdziwej miłości, która u Was już zagościła :*
oOosylwiaoOo
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]