Sałatki

Masz jakieś sprawdzone sposoby na dobre jedzonko? Znalazłaś właśnie smaczny przepis na romantyczną kolację i chcesz się nim podzielić? Nie masz pomysłu co zrobić na obiad? Odpowiedzi znajdziesz w tym temacie.

sałatka meksykańska

Postprzez Luśka » 2 sie 2009, o 19:40

dziś kolejny raz zrobiłam sałatkę meksykańską...mój luby się nią zachwyca więc podam przepis:
-puszka groszku konserwowego
-puszka kukurydzy konserwowej
-puszka fasoli czerwonej konserwowej
-2 udziki kurczaka wędzonego
-ogórek...zgadnijcie jaki :happy konserwowy hehe
- no i przyprawy( sól, pieprz, papryczka ostra, co kto woli...) i łyżka majonezu ( w wersji light zamiast majonezu można dodać jogurt naturalny)

a więc wszystko mieszamy, kurczaczka na małe kawałeczki i do sałateczki.. na sam koniec sól i przyprawy ponieważ kurczak i majonez same w sobie są słone...więc żeby nie przesadzić trzeba wymieszać a potem ewentualnie dosolić do smaku.

Życzę smacznego:)
Luśka
 

Re: sałatka meksykańska

Postprzez meredith » 3 sie 2009, o 10:49

Robiłam taką samą tylko bez kurczaka, więc dziś lub jutro zrobię tak jak Ty, z udkami kurczaka i zobaczymy :) Ale mi zrobiłaś smaka :P
meredith
 

Re: sałatka meksykańska

Postprzez evka » 3 sie 2009, o 15:03

Ja przy najblizszej okazji tez wyprubuje niam :cooking
evka
 

Re: sałatka meksykańska

Postprzez puma.31 » 20 wrz 2009, o 16:01

Znacie jeszcze inne przepisy na pyszne sałatki?
puma.31
 

Re: sałatka meksykańska

Postprzez kasiula » 17 gru 2009, o 20:44

Bardzo prosta i pyszna sałatka to
Pokrojony w cienkie paseczki ogórek konserwowy(około 4 średnie sztuki),20dkg szynki mielonej też pokrojonej w cienkie paseczki ,1 mała puszka kukurydzy i 1 mała puszka groszku z puszki-wszystko razem wymieszać dodać majonez sól i pieprz -pychota i bardzo mało pracy.
kasiula
 

sałatka z kurczakiem i z anasem

Postprzez króliczek8982 » 5 mar 2010, o 23:21

1 duży filet z kurczaka
1 puszka ananasa (najlepiej pokrojonego w plastry)
1 puszka kukurydzy
10 dkg rodzynek
majonez
sól i pieprz
2 łyżki oleju

Filet z kurczaka umyć i pokroić na bardzo drobne kawałki. Oprószyć solą i pieprzem i upiec na rozgrzanym oleju tak, żeby był ładnego, złotego koloru. Po upieczeniu przestudzić. Rodzynki sparzyć wrzącą wodą, żeby nabrały miękkości. W dużej misce wymieszać kukurydzę, kurczaka, rodzynki i drobno pokrojonego ananasa (do krojenia w drobne kawałki lepiej się nadaje ananas w plastrach, ponieważ ten "w kawałkach" jest zbyt duży do sałatki, a niewygodny do krojenia). Następnie dodać majonez, sól i pieprz do smaku. Przed podaniem schłodzić przez min. godzinę w lodówce. Doskonale smakuje bez żadnych dodatków albo ze świeżym chlebem, najlepiej ciemnym.
króliczek8982
 

Re: sałatka z kurczakiem i z anasem

Postprzez Otylia_W » 26 mar 2010, o 12:40

Bardzo często sama robię na święta taką sałatkę z kurczakiem i ananasem. Niektórzy dodają jeszcze orzechy, ale ja nie jestem zwolenniczką w tej sałatce ani orzechów ani rodzynek. I filet z kurczaka gotuję i później kroje w kawałeczki, bez żadnego smażenia na oleju.
Otylia_W
 

Re: sałatka z kurczakiem i z anasem

Postprzez naysha » 19 maja 2010, o 15:31

Ja tez robię tylko z curry;) uwielbiam ją, ale za dużo takich pyszności dodaje "wchodzi" mi w boczki:P
naysha
 

Sałatki

Postprzez Justynka108 » 11 lut 2011, o 11:50

Uwielbiam sałatki wszelkiego rodzaju. Jeżeli macie jakieś sprawdzone przepisy, to ja poproszę! Ja mam przepis na przepyszną sałatkę z zupek chińskich i kurczaka, jest szybka, smaczna i nadaje się nawet jako danie główne na obiad (kiedy podamy ją na ciepło).
2 porcje:
2 pojedyncze filety z kurczaka
1 czerwona papryka
2 zupki chińskie (vifon) o dowolnym smaku
1/3 zawartości kukurydzy z puszki
3 duże łyżki majonezu

Makaron z zupek rozdrobnić według upodobania, piersi z kurczaka pokroić w drobną kostkę, paprykę umyć, usunąć gniazdo nasienne, pokroić w kostkę, kukurydzę odsączyć. Makaron zalać niewielką ilością wrzącej wody tak, by napęczniał, lecz wchłonął ją całą. Na patelnię wlać olej z zupek, włożyć pokrojonego kurczaka i połowę pokrojonej papryki, doprawić przyprawami z zupek vifon.
Smażyć do momentu, aż wyparuje woda z kurczaka i sok z papryki. Do napęczniałego, ciepłego makaronu dodać odsączoną kukurydzę, połowę surowej papryki, usmażone wraz z pozostałą papryką mięso, oraz majonez. Całość energicznie wymieszać. Polecam wszystkim i życzę smacznego :)
Justynka108
 

Re: Sałatki

Postprzez tusia25 » 18 lut 2012, o 18:03

fajne pomysły, muszę koniecznie wypróbować te z makaronu z zupek:) znacie może jeszcze jakieś z takich zupek??
tusia25
 

Re: Sałatki

Postprzez Clemintine » 3 mar 2012, o 21:35

Tuńczyk w oleju, ryż, kukurydza, ogórek kiszony. Sos z jogurtu i majonezu.
Clemintine
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 mar 2012, o 21:21

Re: Sałatki

Postprzez tusia25 » 6 mar 2012, o 13:38

jeszcze nie znalazłam dobrego przepisu na sałatkę z makaronu z zupek, ale ostatnio dostałam przepis na sałatkę z makaronu sojowego, papryki, grzybków chińskich (zapomniałam jak one się nazywają:):)) i z kurczaka w [przyprawie 5 smaków, a i sosu sojowego...bardzo dobra!!
tusia25
 

Przepisy sałatek ;)

Postprzez Arturowa :) » 16 kwi 2012, o 20:44

Witam ;)
Znacie jakieś ciekawe przepisy sałatek?
Jestem sałatkożercą, uwielbiam ! ;)

" Nie nazywaj moich marzeń szaleństwem
jeśli sam, oprócz szarej rzeczywistości
nie masz nic więcej. "
Arturowa :)
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 11 kwi 2012, o 22:01

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez Lina » 22 kwi 2012, o 19:01

łososiowa pycha :)
składniki :
250 g wędzonego łososia sałatkowego
1 główka sałaty lodowej
2 pomidory
1 świeży ogórek [ długi ]
3 łyżki posiekanego świeżego koperku
2 małe główki czerwonej cebuli
garść czarnych oliwek bez pestek
można dołożyć ser starty lub rukolę
sos jogurtowo-majonezowy
Lina
Miła Kobietka
 
Posty: 49
Dołączył(a): 9 lut 2012, o 20:20

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez tusia25 » 23 kwi 2012, o 21:36

jadłam ostatnio, bardziej to może surówka:) ale pyszne było:)
seler na tarce starty, orzechy włoskie na drobno i sos: śmietana, sok z połowy cytryny, sól, pieprz i tyle:)
tusia25
 

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez kukilka » 1 maja 2012, o 09:23

Ja polecam dressing do sałatek na grilla: mieszamy musztardę, olej rzepakowy (lepszy od oliwy, bo nie jest gorzki, a przy tym jest zdrowszy), miód, sok z cytryny i przyprawiamy pieprzem cytrynowym. Dodajemy do sałatek ze świeżych warzyw (nadaje się też do sałatek z kurczakiem) :)
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez Paula21 » 1 maja 2012, o 21:17

Witam was kobity ;)
Ostatnio robiłam sałatke z tunczyka ;)

Podaje przepisik ..
PAPRYKA CZERWONA
KUKURYDZA
TUNCZYK W OLEJU
POMIDOR
JOGURT NATURALNY
MAJONEZ
ZIOŁA PROWENSALSKIE, SÓL , PIEPRZ DO SMAKU ;)

Jogurt naturalnu mieszamy z majonezem i wszystko mieszamy ;)
SMACZNEGO I CZEKAM NA WASZE CIEKAWE PRZEPISY ;)

bUZIALE ;** :kwiatek
Paula21
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 22:57
Lokalizacja: Swidnica

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez eiger » 2 maja 2012, o 08:11

uwielbiam kapustę pekińską z papryką i czarną oliwką.
eiger
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 29 mar 2012, o 17:39

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez kukilka » 5 cze 2012, o 08:57

ta z tuńczykiem brzmi pysznie :) ale ja nie kupuję tuńczyka w oleju, bo nigdy nie wiem w czym ten tuńczyk rzeczywiście pływa, na puszce określane jest to jako tłuszcz roślinny :/ wolę dodać samej olej rzepakowy - przynajmniej wiem, że dodaję najlepszy i najzdrowszy z olejów :)
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez katarzynka » 9 lip 2012, o 10:27

sałata lodowa + pomidorki koktajlowe + grillowana cukinia + czarne oliwki + pestki dyni + winegret
mieszanka sałat + suszone pomidory + bryndza lub feta w kawałeczkach + dresing z oliwy ze słoiczka z pomidorami, soku cytrynowego i ziół prowansalskich
katarzynka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 18
Dołączył(a): 9 maja 2012, o 21:25

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez witch » 29 lip 2012, o 15:25

:witch

Jako podlasianka jadam takie dziwolągi jak np. śledź pod szubą.
Jeśli lubicie śledzie na różne sposoby to ten przepis powinien Wam się spodobać.

-1 op śledzi w oleju(tacka)
-5 ziemniaków
-3 jajka
-2 buraczki
-majonez, pieprz, sól
-cebula

Śledzia i cebulę pokroić w kostkę i wrzucić do salaterki, posolić posypać pieprzem, wygładzić , przykryć warstwą majonezu.Na to ugotowane ziemniaki starte na grubej tarce, potem jajka na drobnej. Znów majonez.Na wierzchu warstwa tartych buraczków i majonez. Robić dzień przed podaniem. Bomba kaloryczna, ale co tam :roll: :cooking

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez Tinuviel » 12 sie 2012, o 19:01

Ja lubię mój wymysł z tuńczykiem, czyli tzw. "kozę" (bo od ilości czosnku na drugi dzień pachnie nam z buzi kozą) :-P Składniki są dość elastyczne ;-) Ale na pewno jest tuńczyk i czosnek (dużo!) :D

Składniki na tradycyjną moją "kozę":
- tuńczyk
- kukurydza
- groszek zielony
- ogórek kiszony
- sałata lodowa
- może być pomidor dla lepszej kolorystyki
- cebula
- sól, pieprz
- dużo czosnku

Sałatka oczywiście dla osób przepadających za czosnkiem, i nie wybierających się na randkę przez 2 dni ;-)

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez witch » 12 sie 2012, o 21:24

:witch

Fajny przepis, robiłam taki tylko bez czosnku. Spróbuję bo wszyscy go uwielbiamy i pochwalę się jak wyszło. :cooking

Czas tracony z rozkoszą nie jest czasem zmarnowanym.


Obrazek
Avatar użytkownika
witch
Fajna Kobietka
 
Posty: 107
Dołączył(a): 23 lip 2012, o 19:07

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez Tinuviel » 16 sie 2012, o 11:21

Oki, to daj znać :-) Mam nadzieję, że posmakuje.

"Chciałabym dojść w życiu do takiego punktu, żeby pomagać innym nie zdając sobie nawet z tego sprawy, a zwłaszcza nie myśląc, że to miły gest. To dopiero osiągnięcie. Czy to nie byłoby wspaniałe?"
Avatar użytkownika
Tinuviel
Extra Kobietka
 
Posty: 435
Dołączył(a): 21 lip 2012, o 19:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przepisy sałatek ;)

Postprzez stoszka89 » 29 sie 2012, o 15:16

No ja kocham wszystko co z tuńczykiem, zdecydowanie ;p A w sałatkach uwielbiam też suszone pomidorki, to wygląda naprawdę apetycznie <3 Taka prosta niby, a jednak połączenie samych pyszności :) http://ek.pl/artykul/596/wytrawna-salatka-ze-szpinaku/
stoszka89
 
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Google [Bot]