Salon kosmetyczny czy SPA do dobry biznes ?

Rozmowy o urodzie, pielęgnacji twarzy,ciała, włosów, o zabiegach upiększających.
Jeżeli nie wiesz jaki kosmetyk wybrać lub zastanawiasz się jak się umalować na kolację z mężczyzną swoich marzeń - to pisz w tym dziale. Na pewno Ci pomożemy.

Salon kosmetyczny czy SPA do dobry biznes ?

Postprzez grzegorz88 » 15 lis 2012, o 09:59

Salony kosmetyczne to już nie tylko domena dużych miast lecz również tych mniejszych miast i miasteczek. Coraz więcej kobiet czy mężczyzn chce dobrze wyglądać nie tylko od „święta” lecz na co dzień .
Dlaczego taka zmiana nastąpiła w społeczeństwie ?
Są przynajmniej dwa powody takiej zmiany mentalnościowej, po pierwsze coraz więcej osób pracuję w usługach i ma częstszy kontakt z klientem a wiadomo, że od wyglądu zależy wiele i przysłownie
„Jak cię widzą tak cię piszą” jest jak najbardziej aktualne. Drugim powodem jest przeprowadzka ludzi z miasta do mniejszych miejscowości co powoduje przeniesienie zwyczajów do pewnych usług i dlatego chcą mieć je również w miejscowości w której obecnie mieszkają.
Dlatego postanowiliśmy zbadać dostępność sprzętu potrzebnego nam do otworzenia takiego salonu. Jedną z większych hurtowni jest firma MIMARI z Wrocławia.
Hurtownia MIMARI zaopatruje w najnowsze urządzenia kosmetyczne salony które dopiero powstają jak i te które chcą się rozwijać. Sprzęt jest nowy ,prosto od producenta co jest dużym atutem. Dodatkowym plusem jest to, iż sprzęt możemy wyleasingować lub wziąć na raty co pozwala nam na początku zminimalizować koszty. A jeśli chcecie od razu kupić sprzęt to hurtownia prowadzi sprzedaż zarówno w siedzibie jak i przez sklep internetowy.
Postanowiliśmy zadzwonić do hurtowni i zapytać „Co wyróżnia hurtownie od innych ?”
Przez słuchawkę usłyszeliśmy :

„Nasze urządzenia kosmetyczne posiadają certyfikaty CE i nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do stosowania ich w medycynie czy terapiach. Współpracujemy bezpośrednio z producentami, omijając w ten sposób pośredników. Dzięki temu otrzymujecie Państwo najwyższej jakości produkty po możliwie jak najniższej cenie.
Indywidualne podejście do każdego klienta to nasza dewiza, nie sprzedajemy produktów tzw. masowych, tylko czysto specjalistyczne. Przez co staramy się zawsze dobrać naszą ofertę pod klienta i jego oczekiwania. Dzięki czemu współpraca nie kończy się w momencie sprzedaży.”
Tą hurtownie wyróżnia jeszcze jedna rzecz. Prowadzi szkolenia z obsługi sprzętu co jest bardzo ważną sprawą, ponieważ będziecie wiedzieć jak najlepiej i dobrze wykorzystać sprzęt który zakupiliście. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.mimari.pl

Chyba przedstawiliśmy wam ciekawą propozycję na biznes warto na początku zawsze pamiętać o zasadach biznesowych czy faktycznie w waszym mieście jest już taka potrzeba czy jeszcze nie. Warto zapytać znajomych czy koleżanki czy wybrały by się do salonu SPA aby się odprężyć i zrelaksować.
grzegorz88
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 gru 2011, o 18:30

Re: Salon kosmetyczny czy SPA do dobry biznes ?

Postprzez Gocha » 19 lis 2012, o 14:52

Salon kosmetyczny to jednak spore nakłady - zawsze możesz jednak zainwestować w dobry sklep internetowy co po pierwsze jest tańsze, po drugie wymaga mniejszych nakładów na reklamę, a po trzecie chyba ma szansę szybciej zarobić na siebie.

Salon musi mieć dobrą lokalizację - chyba że uda ci się zaoferować coś naprawdę ciekawego i innego (ale to kosztuje).

Sklep internetowy może działać na zasadzie dropshippingu i dzięki temu nie musisz inwestować dużych pieniędzy w zatowarowanie.

Z własnego doświadczenia polecę ci sklep internetowy AptusShop. Chłopaki nie tylko mają dobre oprogramowanie, ale bardzo dbają o detale - zresztą warto zobaczyć ich referencje - w tym od dużych firm, co jest bardzo trudne do zrobienia.
Gocha
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:44

Re: Salon kosmetyczny czy SPA do dobry biznes ?

Postprzez gabisweet » 14 maja 2013, o 10:12

Myślę, że salon kosmetyczny, czy medycyny estetycznej to dobry biznes. Kobiety bardzo chętnie dbają o swój wygląd, a obecnie i coraz więcej mężczyzn odwiedza takie miejsca. Wiadomo, że potrzeba jest spora inwestycja, ale wydaje mi się, że dość szybko wychodzi się na plus. ;-)
gabisweet
Miła Kobietka
 
Posty: 29
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 11:42

Re: Salon kosmetyczny czy SPA do dobry biznes ?

Postprzez apollo » 20 maja 2013, o 07:43

Lepiej otworzyć niewielki salon np. z usługami masażu. Otwarcie spa wymaga na początek kilkuset tysięcy złotych inwestycji - to bardzo dużo pieniędzy. Zastanówcie się czy wydanie takiej sumy po prostu ma jakikolwiek sens...
apollo
 

Re: Salon kosmetyczny czy SPA do dobry biznes ?

Postprzez Misiek » 22 maja 2013, o 09:11

Spa może nigdy się nie zwrócić - to bardzo kosztowna inwestycja? 100 tysięcy? Myślę, że nie mając miliona złotych, nie ma sensu nawet myślenie o otwarciu spa.
Ogromne koszty, i mając takie pieniądze na pewno bym w to nie weszła - mały salonik masażu, tu już jestem zdecydowanie na tak.
Misiek
 

Re: Salon kosmetyczny czy SPA do dobry biznes ?

Postprzez apollo » 24 maja 2013, o 07:31

Może i racja... Do otwarcia własnego salonu kosmetycznego wystarczy kilka tysięcy, jakieś dobre szkolenia, mnie wystarczyły te zawodowe z New Nails i to wszystko ;-) W zasadzie za spa biorą się tylko milionerzy, za dużo można wtopić.
apollo
 

Re: Salon kosmetyczny czy SPA do dobry biznes ?

Postprzez Misiek » 28 maja 2013, o 09:22

Na pewno o własnym salonie kosmetycznym warto myśleć. Wynajęcie lokalu pod salon możliwe poniżej 1000 złotych/miesiąc.
To nie będzie miejsce w centrum miasta, ale takie wcale nie jest wybitnie potrzebne. Można działać nawet wyłącznie na wybranym osiedlu i efekt będzie całkiem niezły.
Misiek
 

Re: Salon kosmetyczny czy SPA do dobry biznes ?

Postprzez apollo » 6 cze 2013, o 07:24

Problem tkwi jednak w tym, że pod każdym większym blokiem jest jakiś fryzjer + usługi kosmetyczne. Więc pytanie czy salon można utrzymać w oparciu i kilka bloków mieszkańców...
apollo
 

Re: Salon kosmetyczny czy SPA do dobry biznes ?

Postprzez kossss » 6 cze 2013, o 12:48

Ja od jakiegoś czasu prowadzę salon kosmetyczny, owszem na początku trzeba było zainwestować, jednak z czasem koszta się zwróciły. Chociaż trzeba zawsze pamiętać, żeby przeglądać różne fora, a także wychodzić naprzeciw potrzebom klientów, bowiem konkurencja nie śpi i czasem trzeba rozszerzać ofertę. Na przykład zauważyłam już jakiś czas temu wzrost zainteresowania makijażem permanentnym, miałam go co prawda w ofercie, ale chodziło o rozszerzenie związanej z nim oferty o makijaż paramedyczny. Dlatego zdecydowałam się na dodatkowe szkolenia, ze względu na bliską odległość do Wrocławia, robiłam je w Perfect Glamour, który nawiasem polecam, bo korzysta się tam z najwyższej jakości produktów, a samo szkolenie jest bardzo kompetentne. Powracając jednak do tematu, samo szkolenie trochę kosztowało bo zapłaciłam za nie 12 tys złotych. Jednak obecnie tylko mój salon ma je w swojej ofercie i zjeżdżają się klientki z promienia kilkunastu albo nawet kilkudziesięciu kilometrów, więc już widzę, że się opłacało. ale jest to dobry przykład na to, że często oprócz zysków musimy także trochę w to wszystko zainwestować.

kossss
Miła Kobietka
 
Posty: 31
Dołączył(a): 21 sty 2013, o 15:28

Re: Salon kosmetyczny czy SPA do dobry biznes ?

Postprzez Hugme » 3 lip 2013, o 11:48

Trzeba śledzić nowości i próbować wdrażać nowe, ale zarazem sprawdzone zabiegi i sprzęt do salonów, wtedy na pewno taka inwestycja się uda. Od zawsze marzy mi się gabinet med. estetycznej + kosmetycznej. Na razie podziwiam działania mojej przyjacióki, której udało się świetnie rozkręcić taki biznes, wiedziała kiedy i jak wstrzelić się w rynek - zainwestowała i już wychodzi na plus.
Hugme
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 3 lip 2013, o 11:25
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]