Sama sobie winna?!

Wydarzenia z Polski i ze świata. Kontrowersje wokół nas. Ciekawe artykuły. Polityka

Sama sobie winna?!

Postprzez adam1985 » 12 sty 2014, o 11:51

Witam!

Otwieram taki temat, gdyż jestem coraz bardziej zbulwersowany wciąż pokutującym (co gorsza, nie tylko u mężczyzn) przekonaniem, że kobieta w sytuacji gwałtu zawsze jest współwinna. Wysyp takich komentarzy nastąpił w związku z ostatnią sprawą zgwałcenia Polki w Indiach. Bo przecież nie miała prawa sama podróżować po obcym kraju i mogła zawczasu myśleć. Podobnie agresywne komentarze dotyczą "prowokowania" gwałcicieli ubiorem, łącznie ze stwierdzeniami, że kobieta, która w chwili gwałtu ma na sobie kombinację: dekolt, mini, rajstopy, obcasy, powinna być uznawana przez sąd za współwinną.

Akurat tak się składa, że facet nie ma prawa dotknąć kobiety bez jej zgody, niezależnie od swoich fantazji i huci, w przciwnym razie jest to zawsze tylko i wyłącznie jego wina. Piszę to jako facet. Poniżej doświadcznie, które być może będzie przestrogą dla innych dziewczyn, aby po prostu, podczas zabawy, bardzo na siebie uważały.

Moja żona kilka miesięcy temu poszła na dyskotekę z dwiema koleżankami. Była ubrana dokładnie tak, jak ubiera się do klubu (krótki żakiet, pod nim świecący top, obcisłe legginsy, szpilki) i był to chyba strój odpowiedni do okoliczności. Zachowanie jej i koleżanek (po prostu piły drinki i tańczyły) też było chyba odpowiednie do sytuacji. Natomiast to, że jakiś bydlak wrzucił jej pigułkę gwałtu do drinka to już całkowicie inna sprawa. Z relacji koleżanek wynikało później, że kiedy one za którymś razem poszły tańczyć, a żona została przy stoliku, widziały, jak rozmawiała z jakimś kolesiem. Tabletkę wrzucił prawdopodobnie, kiedy poszła do toalety. Później żona znowu poszła tańczyć i po dłuższej chwili zniknęła koleżankom z pola widzenia. Zaniepokojone dzwoniły do niej, sprawdzały w toalecie i w innych częściach lokalu, nigdzie jej nie było, telefonu nie odbierała. Po ok. dwóch godzinach zobaczyły ją siedzącą nietomną na ławce przed klubem. Nie pamiętała nic z ostatnoch kilku godzin, zaczęła płakać z bólu i wtedy okazało się najgorsze. Dalej poszło już błyskawicznie. POjechały na pogotowie, na wejścu informacja, że miał miejsce gwałt, oczywiście nieprzyjemne komentarze pielęgniarki nt. ich stroju, badanie ginekologiczne, tabletka po, telefon do mnie (miałem nocną zmianę), wizyta na policji i zeznania (trzeba było poczekać, aż na służbie pojawi się policjantka). Ślady spermy zostały na getrach i stringach. Niestety, żona nie była w stanie podać rysopisu. Prawdopodobnie po tej tabletce zaczęła być, jak każda ofiara pigułki gwałtu, całkowicie subordynowana i już po miała kilkugodzinną amnezję. Koleżanki sprawcę też widziały jedynie z daleka, pracownicy klubu oczywiście nic nie widzieli albo sporządzony w oparciu o ich zeznania portret pamięciowy różnił się.

Dochodzenie trwa, gwałciciel chodzi sobie na wolności i zapewne szuka kolejnych ofiar. Szukam śmiecia na własną rękę. Na policji sugerowali, że prawdopodobnie był z innego miasta i że dyskotekowi gwałciciele często jadą poza miejsce zamieszkania i tam atakują, aby w razie czego nikt ich nie zidentyfikował. Powoli dochodzimi do siebie, mieliśmy terapię.

I pytanie, kto jest winien, pomijając, że ja do końca życia będę sobie wyrzucać, że mnie z nią nie było. Myślę, że każda kobieta ma prawo iść gdzie chce i ubrać się tak, jak jej podpowiada aktualny nastrój. Kiedy zatem skonczy się obwinianie ofiar? Według mnie, winny jest tylko i wyłącznie ten gnój, nikt inny. Karą za gwałt powinna być kastracja lub szubienica.
adam1985
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12 sty 2014, o 11:40

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez Hadassa » 13 sty 2014, o 11:17

hmm.. szczerze... poruszyłeś bardzo ciężki temat..
z jednej strony jest prawdą że niektóre dziewczyny swoim strojem prowokują..
i to bardzo... jednak to nie powód, by ktoś je zgwałcił...

Jednak sama po sobie wiem, z własnego doswiadczenia...
idąć na imprezę nie przeasadzać z pokazaniem .... a przede wszystkim, jedna drugiej pilnuje...
i nie tylko... zazwyczaj na imprezę chodzilo się z chłopakami, któzy mieli nad nami kontrolę....

sam na fakt, ze teraz na forum pojawiły się dwa kolejne wpisy o gwałcie... nawet przez sąsiada....
więc to tylko pokazuje że jest coraz gorzej..
więc wg mnie mimo wszystko warto zachować środki ostrożności...

a kolejna rzecz...fakt faktem.. polskie prawo i policja jest strasznie nieudolne, z resztą nie tylko w tej kwestii...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez elzbieta45 » 13 sty 2014, o 12:56

tylko u nas w kraju jest tak , ze wszyscy wspolczuja ,uzalaja i zmieniają prawa utozsamniajac się z oprawca

Nikt nigdy nie mowi o ofierze jak przezywa jak ma sobie poradzić i jak ma z tym zyc nie mam praw obronnych dla ofiar .
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez Hadassa » 14 sty 2014, o 11:23

wiecie co... przeniosę ten temat do wydarzeń....
bo może ktoś by się jeszcze wypowiedział..
problem jest na pewno poważny...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez Alex » 14 sty 2014, o 11:54

Ja nie widzę usprawiedliwienia dla gwałtów, a jak faceci (czy kobiety też), obarczają winą również ofiary, to znaczy, że uważają mężczyzn za jakieś zwierzęta, które nie potrafią się kontrolować.

Tak w ogóle, to Indie teraz mają turystyczny kryzys z powodu tej fali medialnej w tematyce gwałtów, a w rzeczywistości nie są pod tym względem jakimś wyjątkowym krajem.

Kayira - masz racje, bo trzeba rozróżniać to, że to faceci są winni gwałtów od tego, czy nie warto by czasem się zastanowić jak unikać niebezpiecznych sytuacji. To jest niesprawiedliwe, że trzeba w ogóle na kogoś uważać i unikać pewnych miejsc no ale cóż - życie. Bardzo rzadko wracam gdzies po nocach sama, zazwyczaj dzwonie po taxę, albo śpię i kumpeli, jak nie ma autobusów. Też, nie ma co łazić samej po jakiś laskach, czy jakiś zakrzaczonych nieużytkach, bo tam też, może czaić się jakiś wariat.
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez Hadassa » 14 sty 2014, o 11:59

Tylko to już kwestia nei tylko gwałtów...
ostatnio w ogóle jest niebezpiecznie... idąć ulicą nie masz pewności, że komuś coś nie odbije i nie zabije Cię za rogiem...

ale wg mnie jeżeli możemy unikać albo ię chronić przed niebezpieczeństwem to czemu z tego nie korzystać...

fakt opisany przykład przez Adama pokazał, że nawet w towarzystwie nie można byc całkiem pewnym..
ale wg mnie wydaje mi się że wystarczyło by by koleżanki były bardziej czujne...
jakłaziłyśmy ze znajomymi na imprezy, i w okół jakiejś kręcił się jakiś typ, to od razu była reakcja..
albo z naszej strony czy też chłopaków jak z nami byli...

co do Indii... wyjeżdzając w takie meijsca dobrze by było wiedziec co się tam dzieje
a z tego co wiem, to od dawna się mówi, że kobiet tam same chodzić nie powinny...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez elzbieta45 » 14 sty 2014, o 14:32

tak alez w takim razie powinnismy zmknac się w czterech scianach bo za rogiem czycha niebezpieczeństwo .
ja sama jak miałam nocna zmiane wracałam rowerem 7 km do domu do dzieci po nocach bo o 2 czy 4 skonczylam prace to co niemam podjąć pracy na zmiany bo mam 7 km do miasta i mam tylko rower .
to absurt .
kary sa za lagodne i za duże luksusy maja we wiezieniach suchy cleb czarna kawa i ciezka robota .
i sami wiecie , ze państwo martwi się o mordercow a nie o ofiary
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez Hadassa » 14 sty 2014, o 16:25

Elu, nie mówimy o sytuacjach kiedy nie mamy innego wyjscia... bo pracować przecież trzeba...
ale np o wyjściu na dyskotekę... kiedy na dobrą sprawę sami wystawiamy się na naibezpieczenstwo...
bo patrząc na to co się dzieje, to jednak łatwa okazja dla wielu do zaliczenia przygodnego seksu...
a przy okazji raj dla gwałcicieli

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez elzbieta45 » 15 sty 2014, o 08:43

Wiesz tu tez masz racje .
Ale sa tez takie sytuacje , ze niestety zostaje zgwalcona osoba która wraca do domu i nie prowokuje .
A nasze prawo niestety nie ma dla osob skrzywdzonych pomocy tylko jeszcze poniza . Ale oprawcy to oni sa na pierestale

Chociazby o tym co mowi się dzisiaj o Trynkiewiczu zabił 4 chłopcow których już dawno nie ma ich rodzino. pozostał tylko bol , on da i zwroci zycie tym dzieciom? Zapewne NIE . A zajmują się nim morderca bo się zmienił bo się naprawił . Dla mnie to zwyrodnialec który niema zadnego prawa funkcjonowania w normalnym społeczeństwie .
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez Hadassa » 15 sty 2014, o 10:00

O takich sytuacjach nie mówimy... bo jednak jest ich wiele..
i nie tyczą się tylko gwałtów...
głupi przykład, co z tego że ja prowadzę zgodnie z przepisami samochód, jezeli ktoś inny zderzy się ze mną....

Polskie prawo ogólnie jest za delikatne...
teraz Ci wszyscy mordercy, gwałciciele mają wyjść na wolność... i co...
innego życia nie znają... znów to zrobią...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez elzbieta45 » 15 sty 2014, o 10:42

tak zrobia maja PRZYZWOLENIE NASZEGO PANSTWA
dlatego w takich sytuacjach powinna być kara śmierci .
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez Hadassa » 15 sty 2014, o 11:02

z karą śmierci bym nie wyskakiwała... bo historia nie raz pokazała, że są zamykane niwinne osoby...
ale przynajmniej dożywocie być powinno...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez elzbieta45 » 15 sty 2014, o 11:15

ale widzisz ci zwyrodnialcy sa utrzymywani z pieniędzy ofiar i tu niema sprawiedliwosci
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez Hadassa » 15 sty 2014, o 11:30

a co byś zrobiła, gdyby bliska Ci osoba była niesłusznie osądzona i dostała wyrok kary śmierci ??
pozatym, wytarczy zmienić fakt, ze więzienia powinny się same utrzymywać, i zarabiać na swiebie...
i już podatnicy nie płacą na nich..

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez elzbieta45 » 15 sty 2014, o 11:52

wiesz gdyby system był uczciwy to niewinni by nie zajmowali miejsc w więzieniach , ale ze dzisiaj idzie tak zrobić , ze z niewinnego tez zrobi się zwyrodnialca to racja ze nikt by niechciał ponosci odpowiedzialności
elzbieta45
Kobietka Expert
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 21 paź 2012, o 06:18

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez Carina » 15 sty 2014, o 14:49

Wracajac do tematu...juz nie mowie o winie oprawcy ale Panstwa i naszego prawa.Dlaczego nikt nie monitoruje czarnego rynku w necie chociaz? tam mozna dostac wszystko.I nie wazne czy to stanowi zagrozenie dla zdrowia czy tez nie.I jak tego nie ukroca to zawsze znajdzie sie zwyrodnialec, ktory to wykorzysta.

"...przez noc droga do świtania -
przez wątpienie do poznania -
przez błądzenie do mądrości -
przez śmierc do nieśmiertelności..."
Avatar użytkownika
Carina
Kobietka Expert
 
Posty: 2942
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 09:19

Re: Sama sobie winna?!

Postprzez Alex » 21 sty 2014, o 12:11

Trochę się zapędzamy z tymi karami. Oczywiście, że gwałt, jak i wiele przestępstw chcielibyśmy karać jak najsurowiej, ale jaki jest cel trzymania i czy to się w ogóle społeczeństwu "opłaca"? No nie. Ale w przypływie emocji chcielibyśmy wszystkich pozamykać na całe życie. Do takich emocji lubią się właśnie odwoływać politycy i z tym trzeba uważać.
Alex
Fajna Kobietka
 
Posty: 138
Dołączył(a): 12 mar 2013, o 17:21
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]