Samoobrona dla kobiet

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 18 lip 2013, o 11:48

Sieria napisał(a):tak masz rację często na kursach samoobrony pokazują jak pewne rzeczy zrobić ale nie masz możliwości przetestowania a w sytuacji stresowej jak ci coś nie pójdzie to jeszcze większa panika jest

No cóż, trzeba się umieć przygotować na wszelkie sytuacje. pora wybrać się na kurs samoobrony, co nie dziewczyny?

Sieria napisał(a):ja też tak uważam że z gazem to trochę przesada jak mamy się inaczej bronić... facet to jeszcze jeszcze ale kobieta? przecież to jasne że mamy mniejsze szanse;/ nie powinno się zabraniać takich środków

a kto Ci broni iść na aikido, judo czy coś takiego? kobieta również może sobie poradzić z napastnikiem i nie jest powiedziane, że musi być silniejsza...

imloco napisał(a):Pewnie dlatego, że mało osób wie, że takie coś istnieje. :D Sama się zdziwiłam, że gaz może być w żelu :D

idąc do dobrego sklepu dowiesz się wszystkiego o takich preparatach do samoobrony i sprzedawca powinien zaproponować kilka rodzajów. w dobrych sklepach a nie na bazarach...
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 19 lip 2013, o 20:46

chewleciara napisał(a):No cóż, trzeba się umieć przygotować na wszelkie sytuacje. pora wybrać się na kurs samoobrony, co nie dziewczyny?

Jeszcze jakby czas sie miało na jakieś dodatkowe zajęcia, to by było super. :(

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 20 lip 2013, o 00:04

imloco napisał(a):
chewleciara napisał(a):No cóż, trzeba się umieć przygotować na wszelkie sytuacje. pora wybrać się na kurs samoobrony, co nie dziewczyny?

Jeszcze jakby czas sie miało na jakieś dodatkowe zajęcia, to by było super. :(



dokładnie masz rację, zresztą mam wrażenie że się powtórzę ale co mi tam... kursy samoobrony to nie jest złoty środek na wszystko, wiem bo byłam i jestem bardzo niezadowolona z tego typu zajęć uważam że to strata czasu, ale może byłam na źle zorganizowanych zajęciach. w sumie trwały po 60 min (jak się nie mylę) a 50min biegaliśmy po sali 5min powtarzaliśmy ćwiczenie z poprzednich zajęć i 5min próbowaliśmy nowego stylu upadania.... mnie się to nie podobało, pobiegać mogę sobie na bieżni albo na stadionie
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 20 lip 2013, o 00:07

chewleciara napisał(a):
Sieria napisał(a):ja też tak uważam że z gazem to trochę przesada jak mamy się inaczej bronić... facet to jeszcze jeszcze ale kobieta? przecież to jasne że mamy mniejsze szanse;/ nie powinno się zabraniać takich środków

a kto Ci broni iść na aikido, judo czy coś takiego? kobieta również może sobie poradzić z napastnikiem i nie jest powiedziane, że musi być silniejsza...


oczywiście że może iść i oczywiście że może poradzić sobie z napastnikiem bo czemu nie?! ale jak już powiedziała koleżanka wyżej, której już zresztą przyznałam rację, nie zawsze się ma czas na takie rzeczy szczególnie jeśli w grę wchodzą dzieci, a co do siły - tak czasem wystarczy fart ale co zrobić jak go zabraknie i jak stanie przed tobą byczek "z siłowni" ?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 20 lip 2013, o 00:09

chewleciara napisał(a):
imloco napisał(a):Pewnie dlatego, że mało osób wie, że takie coś istnieje. :D Sama się zdziwiłam, że gaz może być w żelu :D

idąc do dobrego sklepu dowiesz się wszystkiego o takich preparatach do samoobrony i sprzedawca powinien zaproponować kilka rodzajów. w dobrych sklepach a nie na bazarach...



tak ale nie zawsze wpadasz na genialny pomysł "a pójdę do sklepu zapytam się czy mają jakieś nowości" albo " czy ktoś coś ciekawego wymyślił do samoobrony"
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 21 lip 2013, o 23:20

Sieria napisał(a):dokładnie masz rację, zresztą mam wrażenie że się powtórzę ale co mi tam... kursy samoobrony to nie jest złoty środek na wszystko, wiem bo byłam i jestem bardzo niezadowolona z tego typu zajęć uważam że to strata czasu, ale może byłam na źle zorganizowanych zajęciach. w sumie trwały po 60 min (jak się nie mylę) a 50min biegaliśmy po sali 5min powtarzaliśmy ćwiczenie z poprzednich zajęć i 5min próbowaliśmy nowego stylu upadania.... mnie się to nie podobało, pobiegać mogę sobie na bieżni albo na stadionie


A może nie kurs samoobrony a kurs walki? Tam oprócz obrony jest atak. Takie coś nie będzie lepsze?

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 22 lip 2013, o 19:58

powiem ci szczerze że myślałam o tym ale jeszcze nie zrealizowałam mojego zamiaru
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 23 lip 2013, o 01:15

imloco napisał(a):A może nie kurs samoobrony a kurs walki? Tam oprócz obrony jest atak. Takie coś nie będzie lepsze?

no i w zasadzie pozytek będzie ten sam, ja jestem wielką zwolenniczką. mam koleżanke, która była w druzynie mistrzyń Polski w karate, chodzi po ulicy pewnie jak mało kto.


Sieria napisał(a):tak ale nie zawsze wpadasz na genialny pomysł "a pójdę do sklepu zapytam się czy mają jakieś nowości" albo " czy ktoś coś ciekawego wymyślił do samoobrony"

nie, ale decydując się na zakup w końcu to możesz iść do sklepu i wtedy dowiesz się wszystkiego przy okazji zakupu- nie musisz się interesować nowościami.

imloco napisał(a):
chewleciara napisał(a):No cóż, trzeba się umieć przygotować na wszelkie sytuacje. pora wybrać się na kurs samoobrony, co nie dziewczyny?

Jeszcze jakby czas sie miało na jakieś dodatkowe zajęcia, to by było super. :(

Zrezygnuj z kolacji raz w tyogdniu rzecz kursu samoobrony, na zdrowie wyjdzie :)
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 23 lip 2013, o 14:56

Sieria napisał(a):powiem ci szczerze że myślałam o tym ale jeszcze nie zrealizowałam mojego zamiaru

A planujesz zrealizować? ;)

chewleciara napisał(a):Zrezygnuj z kolacji raz w tyogdniu rzecz kursu samoobrony, na zdrowie wyjdzie :)

Czasu brakuje, nie pieniędzy, choiaż tych pewnie też haha :D

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 23 lip 2013, o 18:59

chewleciara napisał(a):
imloco napisał(a):A może nie kurs samoobrony a kurs walki? Tam oprócz obrony jest atak. Takie coś nie będzie lepsze?

no i w zasadzie pozytek będzie ten sam, ja jestem wielką zwolenniczką. mam koleżanke, która była w druzynie mistrzyń Polski w karate, chodzi po ulicy pewnie jak mało kto.


tak tego można jej pozazdrościć a ile ma lat? i ile razy w tygodniu ćwiczyła
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 23 lip 2013, o 19:02

imloco napisał(a):
Sieria napisał(a):powiem ci szczerze że myślałam o tym ale jeszcze nie zrealizowałam mojego zamiaru

A planujesz zrealizować? ;)


tak wciąż jeszcze planuje ale na razie muszę skończyć studia żeby mieć przynajmniej weekendy wolne w końcu - praca - dom - szkoła i jeszcze kursy to już trochę za dużo
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 23 lip 2013, o 19:05

imloco napisał(a):
chewleciara napisał(a):Zrezygnuj z kolacji raz w tyogdniu rzecz kursu samoobrony, na zdrowie wyjdzie :)

Czasu brakuje, nie pieniędzy, choiaż tych pewnie też haha :D

ale taka jest prawda a jak jeszcze dzieci by doszły to już masakra a kolacje jesz w 10 min rozmawiając z mężem czytając coś do pracy czy do szkoły czy dzwoniąc do kogoś a na kursie godzina wycięta z życia + dojazd wyjazd i prysznic. a ty coś robisz że widzisz wszystko w różowych kolorach?
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 23 lip 2013, o 20:02

chewleciara napisał(a):
Sieria napisał(a):ja też tak uważam że z gazem to trochę przesada jak mamy się inaczej bronić... facet to jeszcze jeszcze ale kobieta? przecież to jasne że mamy mniejsze szanse;/ nie powinno się zabraniać takich środków

a kto Ci broni iść na aikido, judo czy coś takiego? kobieta również może sobie poradzić z napastnikiem i nie jest powiedziane, że musi być silniejsza...



Często wystarczy wykorzystać siłę przeciwnika, żeby się obronić. to nie jest takie trudne ale trzeba trochę poćwiczyć. A gaz pieprzowy w takim momencie naprawdę się może przydać.
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 23 lip 2013, o 20:04

Sieria napisał(a):tak wciąż jeszcze planuje ale na razie muszę skończyć studia żeby mieć przynajmniej weekendy wolne w końcu - praca - dom - szkoła i jeszcze kursy to już trochę za dużo

Ruch to zdrowie, ja ćwiczysz człowiek nie czuję się taki sflaczały, warto zainwestować to dodaje tylko energii.
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 24 lip 2013, o 01:30

Sieria napisał(a):tak wciąż jeszcze planuje ale na razie muszę skończyć studia żeby mieć przynajmniej weekendy wolne w końcu - praca - dom - szkoła i jeszcze kursy to już trochę za dużo

Ale czas na forum to masz :D

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 25 lip 2013, o 09:26

ence napisał(a):
Sieria napisał(a):tak wciąż jeszcze planuje ale na razie muszę skończyć studia żeby mieć przynajmniej weekendy wolne w końcu - praca - dom - szkoła i jeszcze kursy to już trochę za dużo

Ruch to zdrowie, ja ćwiczysz człowiek nie czuję się taki sflaczały, warto zainwestować to dodaje tylko energii.


sflaczały? nie no jeszcze na takie coś nie narzekam:P
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 25 lip 2013, o 09:28

imloco napisał(a):
Sieria napisał(a):tak wciąż jeszcze planuje ale na razie muszę skończyć studia żeby mieć przynajmniej weekendy wolne w końcu - praca - dom - szkoła i jeszcze kursy to już trochę za dużo

Ale czas na forum to masz :D


ale o 22,30 nie ma wolnych miejsc na sali treningowej:P
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 25 lip 2013, o 21:53

Sieria napisał(a):
imloco napisał(a):
Sieria napisał(a):tak wciąż jeszcze planuje ale na razie muszę skończyć studia żeby mieć przynajmniej weekendy wolne w końcu - praca - dom - szkoła i jeszcze kursy to już trochę za dużo

Ale czas na forum to masz :D


ale o 22,30 nie ma wolnych miejsc na sali treningowej:P

ależ oczywiście, że są, i to nawet tańsze!
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 26 lip 2013, o 12:56

Sieria napisał(a):ale taka jest prawda a jak jeszcze dzieci by doszły to już masakra a kolacje jesz w 10 min rozmawiając z mężem czytając coś do pracy czy do szkoły czy dzwoniąc do kogoś a na kursie godzina wycięta z życia + dojazd wyjazd i prysznic. a ty coś robisz że widzisz wszystko w różowych kolorach?

Kto nie chce szuka sposobu, kto chce szuka powodu...
Sieria napisał(a):tak tego można jej pozazdrościć a ile ma lat? i ile razy w tygodniu ćwiczyła

około 25 i ponad 5 lat treningów, prawie 10. Bardziej chodziło mi o to, jak podejście do samoobrony i własnego ciała może przerodzić się w pasje i styl zycia.
ence napisał(a):Często wystarczy wykorzystać siłę przeciwnika, żeby się obronić. to nie jest takie trudne ale trzeba trochę poćwiczyć. A gaz pieprzowy w takim momencie naprawdę się może przydać.

http://www.militaria.pl/samoobrona_c339.xml coś dla Ciebie, cały dział...

imloco napisał(a):Ale czas na forum to masz :D

o, świetny artykuł, pewnie siedzi popijajc kakałko albo inne mohito i klepie w klawiature amiast pójść zadbać o siebie :)
pozdrawiam gorąco :):)
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 27 lip 2013, o 01:52

Sieria napisał(a):sflaczały? nie no jeszcze na takie coś nie narzekam:P

Jeszcze haha ;D a jak długo myślisz, że będziesz jędrna bez ćwiczeń? :D

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez ence » 28 lip 2013, o 15:40

chewleciara napisał(a):http://www.militaria.pl/samoobrona_c339.xml coś dla Ciebie, cały dział...
pozdrawiam gorąco :):)


Heheh na pewno znajdę coś dla siebie;p
ence
 

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez chewleciara » 8 sie 2013, o 16:22

ence napisał(a):Heheh na pewno znajdę coś dla siebie;p

Np. kubotany (?) i miotacze pistoletowe...
chewleciara
Fajna Kobietka
 
Posty: 130
Dołączył(a): 21 lut 2012, o 20:56

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez imloco » 16 sie 2013, o 17:34

Ręczny miotacz gazu wygląda nieźle

Obrazek
Avatar użytkownika
imloco
Extra Kobietka
 
Posty: 252
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 17:51

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 18 sie 2013, o 21:06

ence napisał(a):
ale o 22,30 nie ma wolnych miejsc na sali treningowej:P

ależ oczywiście, że są, i to nawet tańsze![/quote]

niestety w mojej miejscowości to o takiej godzinie zawijają nawet asfalt :P
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30

Re: Samoobrona dla kobiet

Postprzez Sieria » 18 sie 2013, o 21:08

imloco napisał(a):
Sieria napisał(a):sflaczały? nie no jeszcze na takie coś nie narzekam:P

Jeszcze haha ;D a jak długo myślisz, że będziesz jędrna bez ćwiczeń? :D


łudzę się że do końca życia :D:D może za jakiś czas wymyśla cudowną tabletkę :D:D
Sieria
Fajna Kobietka
 
Posty: 185
Dołączył(a): 2 lut 2013, o 22:30
Pani Reklama

Poprzednia stronaNastępna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]