Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez elfia » 9 wrz 2014, o 13:01

Może mój temat jest dziwny no ale...
Chciałam zapytać jak wyglądają wasze stosunki z sąsiadami? Czy to są dla was zupełnie obcy ludzie, czy chadzacie do sąsiadek na herbatkę i ciasto? Czy gdy wprowadzacie się do nowego miejsca przejmujecie inicjatywę i pukacie do drzwi? Moje przemyślenia wzięły się stąd, że głupio nie znać osób, z którymi (np. w przypadku wieżowca) mieszkacie drzwi w drzwi. Mogą zdarzyć się takie sytuacje, w których np. musicie wyjechać a nie ma kto zadbać o wasze kwiatki czy papużki ;-) i miło by było mieć taka osobę, której można zaufać i jest blisko. Stąd moje pytania. :)
Avatar użytkownika
elfia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 12:16

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez redorange666 » 9 wrz 2014, o 13:09

Nie nie znam i raczej nie chcę znać. U mnie w bloku ludzie zmieniają się każdego roku i ja już nie nadążam kto jest gościem a kto odwiedzającym.
Staram się nikomu nie włazić w drogę i zasadniczo proszę o to samo innych. Jest tylko dzień dobry na klatce schodowej lub w windzie i to wszystko.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez elfia » 9 wrz 2014, o 13:14

A sąsiedzi? Nagabują czy też dają spokój? ;)
Avatar użytkownika
elfia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 12:16

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez redorange666 » 9 wrz 2014, o 13:21

Nie nie nagabują. Ogólnie jest podział taki:
-Ci którzy mówią dzień dobry i uwagi na temat pogody (mili)
-mruki co nawet pierdol się nie powiedzą.

Ogólnie nikt specjalnie nie zawiera znajomości sąsiedzkich.
Avatar użytkownika
redorange666
Samiec
 
Posty: 2180
Dołączył(a): 26 sty 2014, o 15:58
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Jamelia » 9 wrz 2014, o 13:33

Na mojej uliczce ostatnio wprowadziły się 4 nowe rodziny, wiec z nimi kontaktu żadnego nie mam. Z jedną sąsiadka czasem się jakieś słowo zamieni, a tak to dzień dobry i tyle.

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Fas_Olka24 » 9 wrz 2014, o 19:33

Ja mam dobre stosunki z sąsiadami aczkolwiek nikt sobie w dupę nie wchodzi. Żadne herbatki i ploteczki. Cześc cześc czy tam dzień dobry i tyle.
Avatar użytkownika
Fas_Olka24
Fajna Kobietka
 
Posty: 234
Dołączył(a): 10 sie 2014, o 16:07
Lokalizacja: Śląsk

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez elfia » 9 wrz 2014, o 22:34

Wiem, że to nie jest polska tradycja itd., ale zastanawiałam się nad tym, czy jak wprowadzę się w nowe miejsce (właśnie w wieżowcu) to czy nie wybrać się do sąsiadów na przeciwko przedstawić się i może podzielić np domowej roboty dżemem? :D widziałam tych państwa nie raz i zawsze chciałam zagadać ale jakoś nie było o czym. co myślicie?
Avatar użytkownika
elfia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 12:16

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Jamelia » 10 wrz 2014, o 07:58

Jeśli Ci sie spodobali i czujesz że chcialabyś nawiązac z nimi kontakt, to czemu nie :)
W końcu człowiek prez całe życie poznaje nowych ludzi, warto czasem samemu wyciagnąc ręke do innych ;)

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Hadassa » 10 wrz 2014, o 08:20

Wg mnie warto miec dobre relacje z sasiadami, noe wiadomo kiedy nam sie przydadza

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Jamelia » 10 wrz 2014, o 08:25

To tez jest dobry powód Had. Czasem bardziej można liczyć na obcych i sąsiadów właśnie niż na wlasną rodzinę a w życiu nigdy nie wiadomo co sie może wydarzyć i do kogo będzie sie trzeba zwrócić...

Zawsze trzeba podejmować ryzyko.Tylko wtedy uda nam się pojąć, jak wielkim cudem jest życie...
Avatar użytkownika
Jamelia
Moderatorka
 
Posty: 3270
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 14:47

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez elfia » 10 wrz 2014, o 10:52

Właśnie też o tym pomyślałam. Tylko trochę zwątpiłam jak zobaczyłam wasze odpowiedzi na początku :D nie chciałabym żeby ktoś odebrał to właśnie jako włażenie w tyłek, bo tego typu osobą nie jestem ;)
Avatar użytkownika
elfia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 12:16

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Hadassa » 10 wrz 2014, o 14:37

Jak mieszkalismy w bloku, to babcia drzwi obok np nam drzemiki i warzywa z dzialki dawala :) my jej w zakupach pomagalismy czy smieci wyrzucic

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez elfia » 11 wrz 2014, o 09:32

no i o to właśnie mi chodziło :D podoba mi się taki sąsiedzki układ ;) dzięki za odpowiedzi. jeśli chcecie możecie zamknąć temat ;)
Avatar użytkownika
elfia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 12:16

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Luna » 11 wrz 2014, o 09:43

Ja mam samych wojskowych sąsiadów, tez mialam starsza sasiadke i jej pomagalismy jak tylko moglam a ona sie odwdzieczala w zamian czekoladkami lub cokolwiek innego .No ale niestety ze wzgledu na wiek córka ja zabrała do siebie :( bardzo mi smutno bez niej ...zawsze wystawała ze mna na balkonie i rozmawiala...koniecznie musze ja odwiedzic :) :cry:

POKONAM TRUDY, MOZOŁY CZY BĘDZIE GORZEJ CZY LEPIEJ
UŚWIĘCĘ SŁOWEM ANIOŁY, ONE POMOGĄ MI WZLECIEĆ...
Avatar użytkownika
Luna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 642
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 07:40
Lokalizacja: Zachód

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Hadassa » 11 wrz 2014, o 10:29

Elfia, nie ma sensu zamykać, bo ogólnie fajny temat ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Astra » 11 wrz 2014, o 13:26

Jestem osoba bardzo kontaktowa i towarzyska wiec zyje w przyjazni z moimi sasiadami.
A poza tym mam piesia i sasiedzi rowniez , wiec nasze kontakty sa naprawde ozywione.
Nie widze nic zlego w przyjazniach z sasiadami , chociaz czasami potrafia byc wscibscy do
granic mozliwosci.
Ale wiekszosc z nich jest naprawde super. :ok:
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez elfia » 12 wrz 2014, o 23:33

Hadassa cieszę się, że przypadł do gustu. ;)
Ja obecnie mieszkam na wsi już od 13 lat :P Sąsiadów znam od dziecka ale jakoś nigdy nie miałam z nimi kontaktu, raczej rodzice coś tam z nimi pogawędzili. Mam wrażenie, że jestem dla nich nadal 9-letnią nieśmiałą dziewczynką mówiącą cicho "dzień dobry" :D a jak już się przeprowadzę w nowe miejsce to mam zamiar właśnie złapać kontakt z sąsiadami ;)
A co do psów to faktycznie zbliżają właścicieli :D czasami nawet zaczepiam na ulicy ludzi i pytam o rasę jak mi wpadnie w oko jakiś psiak ;)
Avatar użytkownika
elfia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 9 wrz 2014, o 12:16

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Hadassa » 13 wrz 2014, o 15:03

Mieszkam w niedużym miasteczku i fakt z sąsiadami nie raz się pogada..
ale w mieście było podobnie.
Ale fakt często trzeba samemu wyjśc do nich

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez zelda87 » 17 wrz 2014, o 11:59

To zalezy od sąsiadów. W miejscu zamieszkania mojej mamy znaliśmy się z sąsiadami, szczególnie z tymi naprzeciw bo mieli córki w tym samym wieku i się razem wychowałyśmy. Poznawanie sąsiadów wyszło wtedy właśnie przez znajomości dzieci. Jako studentka nie znałam sąsiadów z bloku w którym mieszkałam. Natomiast później zamieszkałam w miejscu gdzie sąsiedzi się znali od zawsze (w jednym korytarzu 6 mieszkań) i robili wspólnie imprezki na korytarzu (ostatki, sylwester), to był dla mnie lekki szok ale bardzo sympatycznie było :)
zelda87
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 17 sie 2014, o 22:57

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Adellka » 2 paź 2014, o 11:25

Pewnie, że tak. Fajni sąsiedzi to podstawa :)
Avatar użytkownika
Adellka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 21
Dołączył(a): 22 paź 2013, o 14:44

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Aleksia » 2 paź 2014, o 15:43

W moim przypadku stosunki z sąsiadami są, że tak powiem umiarkowane.. Mamy naprzeciw trochę starszą parę. Kobietka ok. 30, facet 30+. Wygląda to tak, że za każdym razem jak się spotkam spojrzeniem z ów Panią, to aż normalnie jak by piorun w blachę zagrzmocił.. Wydaje mi się, że jest zazdrosna, bo z kolei z jej partnerem dogaduję się wyśmienicie. Nie ma nic na rzeczy oczywiście, a do tego mój TŻ często z nim wychodzi na miasto i generalnie się tam trzymają. Nie jest mi zbyt przyjemnie przeprowadzać takie wiece, krótkie, napięte, przymusowe rozmowy z sąsiadką, gdy przy niej stoi jej partner, z którym mogę się pośmiać i poważnie pogadać też.. generalnie spięcia atmosfery są nieprzyjemne i męczące.

Może mam z nią o tym porozmawiać? Ale jak? Ostatnio jak próbowałam coś tam narzucić (TŻ mnie namówił) to prawie dostałam w twarz za te "herbatki z miodem".. Ale ja przecież nic :oops: :|
Avatar użytkownika
Aleksia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:47

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Astra » 8 paź 2014, o 14:05

Jak widac , to dobrosasiedzkie relacje moga zepsuc nawet zwykle podejrzenia. :diabel
Niby nic , a jednak?
Avatar użytkownika
Astra
Super Gaduła
 
Posty: 1827
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 01:28

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Aleksia » 9 paź 2014, o 15:47

I to bardzo skutecznie :P . W sumie to z czasem się uspokaja, ale wydaje mi się, że nadejdzie taki moment.. jedna sytuacja.. i wszystko wróci do pełni sił :?
Avatar użytkownika
Aleksia
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 11
Dołączył(a): 1 paź 2014, o 13:47

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez Madlen » 9 paź 2014, o 22:30

U mnie to znów jest tak, że tu gdzie teraz mieszkam mam dobre relacje i zawsze gdy czegoś potrzebuję czy po prostu mam chęć iść w odwiedziny, zawsze mogę na nich liczyć i oczywiście w drugą stronę.
W domu rodzinnym sąsiedzi żyli jeden naprzeciw drugiemu i po prostu z tej ich zawziętości nie szczególnie mi zależało na utrzymaniu dobrych relacji..
Natomiast znów, gdy jestem w Warszawie to znamy tylko jednego sąsiada i Jego rodzinę bo jak ro Red stwierdził, reszta to "mruki co nawet pierdol się nie powiedzą"..

Ot- zależy na kogo się trafi :)
Avatar użytkownika
Madlen
Kobietka Expert
 
Posty: 5766
Dołączył(a): 13 mar 2013, o 22:56

Re: Sąsiedzi? Zwracacie na nich uwagę?

Postprzez linka » 13 paź 2014, o 13:26

Ja mam bardzo w porządku sąsiadów, nawet czasami się spotykamy na winko, itd. ;) Mielismy szczęscie, ze na nich trafiliśmy, bo nie ma zadnych hałsów, krzyków, czy innych problemów.
linka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 paź 2014, o 13:24
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]