Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Życiowy dział, nasze sprawy i problemy dnia codziennego.

Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Catherine » 9 sie 2015, o 12:46

Witam

Od dosyć dawna już tutaj się mało udzielam wiadomo praca studia pochłania większość mojego czasu a do tego narzeczony ,tak jestem zaręczona od miesiąca ! Zaplanowany ślub na maj 2017 rok, ale nie w tym rzecz w sumie w tej sprawie też ale zacznę może od początku. Mam siostrę starszą o prawie 4 lata , ja mam 22 ona nikogo nie ma ja już mam narzeczonego, ona ma ciężki charakter nie rozmawia ze mną ,izoluje się a ja tak bardzo bym chciała z nią czasami pogadać o tym że mam ślub pokazać jej suknię jaka mi się podoba a ona na to że jej to nie intersuje, sale też nie chciała zobaczyć ,to jej sie nie podoba tamto jej sie nie podoba :( , chciałabym ją za świadka na ślub ale jeżeli ona taka jest czyu warto ?nawet mojego narzeczonego nie zbyt lubi a nawet nie stara się go poznać. Mam też brata który też się tak izoluje nie rozmawiamy ze sobą a mieszkamy daleko od siebie siostra też , ale dwóch facetów na świadków jak mam siostrę ? nie pasuje... Bardzo się tym przejmuje często płaczę bo chciałabym mieć kontakt jak moi przyjaciele ze swoim rodzeństwem ale się nie da...
Doradźcie mi coś bo ja z nią rozmawiam a ona nie chce...

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Rey » 9 sie 2015, o 20:24

Dziwne to twoje rozeństwo.. naprawde nie wiem co ci poradzić. Zawsze tak było, czy to teraz jakoś? Może rodzice ci e faworyzowlai i stąd to??
Rey
Fajna Kobietka
 
Posty: 101
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 23:54

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Catherine » 10 sie 2015, o 08:54

jestem najmłodsza byłam córeczką taty przyznaje ale jak oni coś chcieli też dostawali chociaż nie zawsze , ja miałam lepiej...może moja siostra zazdrosna o moje szczęście ? może dlatego że nikogo nie ma ? moje rodzeństwo jest dziwne wiem odkąd pamiętam tak jest , moja siostra normalnie ma przyjaciół a ze mną nie rozmawia chyba ze przez fb brat ma dziewczyne i to samo przez fb mozna gadac a tak jak do domu przyjedzie to siedzi przed laptopem i mówi że pracuje nie ma czasu

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Pletwa Reborn » 10 sie 2015, o 09:30

Ja stoję po drugiej stronie barykady. Nie czuje jakiejkolwiek potrzeby rozmawiania, czy angażowania się w życie z rodzeństwem, ani dalszą rodziną. Wiem, że to nie jest dobre i nawet mi troche z tym głupio. Winę tutaj doszukuje się raczej w sposobie wychowania, zresztą nie wiem. Stwierdzam, że na siłe nie będę się starać bo nie na tym to polegam. Nic na to nie poradzę, z twoim rodzeństwem pewnie jest tak samo.
Pletwa Reborn
 

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez kartka » 10 sie 2015, o 12:55

A jak było w Waszym domu rodzinnym, kiedy mieszkaliście razem? W dzieciństwie, w okresie nastoletnim? Trzymaliście się razem, spędzaliście ze sobą czas?
Avatar użytkownika
kartka
Extra Kobietka
 
Posty: 288
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 18:07

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Catherine » 10 sie 2015, o 13:03

jak byliśmy młodsi to często byłam obrażana przez siostrę to że ejstem za gruba to że brzydka że nie taka jak potrzeba , nie taka jak ona szczupła ładna inteligentna , cieszę się że znalazłam teraz osobę na której mogę polegać która kocha mnie taką jaka jestem że widzi moje wady ale pomimo ich mnie kocha a ja kocham Jego, bo w mojej rodzinie tak nie ma a raczej z moją sisotrą czy bratem chociaż z bratem i tak ejstem lepiej

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Czarna » 11 sie 2015, o 09:38

To będzie banał, ale co innego tu doradzić - umów się w jakiś wolny dzień na spotkanie z siostrą i porozmawiaj z nią o wszystkim, co Cię boli. Jeśli się uda, to będziesz wiedzieć o co jej chodzi. A jeśli nie będzie chciała rozmawiać, to chyba będzie należało dać sobie spokój z siostrą i Twoimi oczekiwaniami wobec niej. Smutne, ale tak się dzieje i to wcale nie tak znowu rzadko.

I see a red door and I want it painted black
No colours anymore, I want them to turn black
Avatar użytkownika
Czarna
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 518
Dołączył(a): 12 lis 2014, o 00:17

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Catherine » 11 sie 2015, o 11:37

Czarna napisał(a):To będzie banał, ale co innego tu doradzić - umów się w jakiś wolny dzień na spotkanie z siostrą i porozmawiaj z nią o wszystkim, co Cię boli. Jeśli się uda, to będziesz wiedzieć o co jej chodzi. A jeśli nie będzie chciała rozmawiać, to chyba będzie należało dać sobie spokój z siostrą i Twoimi oczekiwaniami wobec niej. Smutne, ale tak się dzieje i to wcale nie tak znowu rzadko.


tu mamy problem ona mieszka we Wrocławiu mój bat też gdzie indziej i ja w naszym rodzinnym mieście, nie ma możliwości spotkania. Ostatnio tak przykro mi sie zrobiło chciałam jej pokazać jaką chcę mieć suknie ślubną a ona na to że ją to w ogóle nie interesuje.. :( chyba nie wezmę jej za świadkową, a i ja próbowałam z nia gadać ale się nie da...

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Hadassa » 11 sie 2015, o 17:13

A jakas przyjaciolka? Ja z moja siostra tez dopiero po jakims czasie zaczelam sie dogadywac

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Catherine » 11 sie 2015, o 22:34

mam 3 przyjaciółki ,ale tak dziwnie będzie że nie wezmę siostry na świadka ...

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Hadassa » 12 sie 2015, o 21:56

Cat, nie zgodzę się z Tobą. U nas świadkiem była moja siostra i jej mąż, bo się akurat tak złożyło.
Istotne by świadkiem byla osoba, na którą możesz liczyć, która będzie przy Tobie i Ci pomoże

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Catherine » 12 sie 2015, o 22:31

Chyba masz rację, muszę pomyśleć nad tym kogo wziąść może brata ? Zobaczę..

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Hadassa » 13 sie 2015, o 23:06

Jasne, że czasem byśmy coś chcieli, ale nie ma co na siłę.
Może też dzięki temu będziesz spokojniejsza :) no i będziesz mieć wsparcie

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez a_gatka » 14 sie 2015, o 11:21

Jak rany... przecież nie będziesz się jej prosiła. Skoro nie chce uczestniczyć w Twoim życiu, to nic na siłę. Daj jej zaproszenie jak wszystkim, a na świadka weź przyjaciółkę, dobrą koleżankę albo brata (dwóch facetów to normalka). Zajmij się przygotowaniami do ślubu, sobą i swoim szczęściem. Serio chcesz się unieszczęśliwiać i roztkliwiać nad siostrą, która ma to w nosie? No proszę Cię...

Też kiedyś miałam siostrę. Moja była fajna, była moją przyjaciółką, a potem jej odbiło i nawet nie złożyła mi życzeń ślubnych, o obecności na weselu nie wspominając. Jak widzisz - dalej żyję i mam się dobrze.
a_gatka
 

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Catherine » 14 sie 2015, o 22:43

Dzięki dziewczyny za rady :) dużo to dla mnie znaczy że ktoś stara mi się pomóc. Masz rację a_gatka chyba wezmę brata na świadka będzie dwóch facetów tak już było na jednym ślubie co byłam i nie było problemu :)

„Prawdziwa miłość oznacza,że zależy ci na szczęściu drugiego człowieka bardziej niż na własnym, bez względu na to, przed jak bolesnymi wyborami stajesz.”
Avatar użytkownika
Catherine
Extra Kobietka
 
Posty: 430
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 17:09

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez marilka » 16 sie 2015, o 10:00

Nie da się ukryć, że sposób wychowania rodzeństwa ma ogromny wpływ na ich dalsze relacje w życiu dorosłym. Sama jestem tą straszą siotrą, która tylko spogląda jak rodzice rozpieszczają tą młodszą. Też stałam sie osobą patrzącą na swó czubek nosa bo przecież skąd mam wiedzieć czy w życiu dostanę tyle ile ona? A może nic?
marilka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 sie 2015, o 11:32

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Panna_Mysia » 8 paź 2015, o 13:40

Catherine napisał(a):mam 3 przyjaciółki ,ale tak dziwnie będzie że nie wezmę siostry na świadka ...


Kochana, to jest Twój ślub, Toja ceremonia, Twoje szczęście. Nie martw się tym, co pomyśli o Tobie rodzina. Skup się na tym, co dla Ciebie jest ważne i wartościowe. Jeśli masz słabe relacje z rodzeństwem, za to głębsze z przyjaciółkami, wybierz jedną z nich na świadkową (albo niech zrobią losowanie, pobawicie się trochę i żadna nie będzie czuć się faworyzowana).

Jeśli chodzi o Twoje relacje z bratem i siostrą, to wydaje mi się, że jest to kwestia wychowania dzieci. Jeśli jedno z nich przez lata jest oczkiem w głowie rodzica, to pozostałe dzieci czują si mniej kochane i niedowartościowane, a w końcu przelewają złość i frustrację na rodzeństwo i się oddalają od rodziny. Być może tak właśnie było u Ciebie, a może siostra i brat nie potrafią okazywać uczuć? Wydaje mi się, że na forum można tak gdybać wieczność, a i tak nie wskażemy Ci przyczyny i nie rozwiążemy problemu. Możesz to zrobić tylko Ty - rozmawiając z rodzeństwem.

Jeśli lubisz testować nowości i otrzymywać darmowe produkty, rodzina Myszy ser-decznie zaprasza na gryzoniowy blog - http://www.mysia-familia.blogspot.com
Avatar użytkownika
Panna_Mysia
Fajna Kobietka
 
Posty: 204
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 15:27
Lokalizacja: Krosno Odrz.

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez Rolka » 14 paź 2015, o 09:53

Współczuje sytuacji. Moje kontakty z rodzeństwem (bratem) również nie są idealne. Nasze drogi rozdzieliły się gdy byłam w szkole średniej. Rodzice się rozwiedli - alkoholizm ojca i ja zostałam z mamą, a on z ojcem. Miał 17 lat więc sąd uwzględnił jegozdanie. Niestety ojciec wzciągnął go w nałóg, potem 2 nieudane epizody terapii i w końcu skuteczne leczenie w ośrodku terapii uzależnień Agnus. Dziś jedyny nasz kontakt to przy okazji świąt. Szkoda, że został wtedy przy ojcu, bo teraz nasze relacje mogłyby wyglądać zupełnie inaczej.
Rolka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 12
Dołączył(a): 30 wrz 2015, o 14:33

Re: Siostra? czy ją można nazwać siostrą?

Postprzez trikos » 6 gru 2015, o 23:10

Przeszłości nie zmienisz ale zawsze jest coś co możesz zrobić
trikos
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 5 gru 2015, o 20:51
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]

cron