Ślub kościelny, szybkie terminy

Jedyny dzień w życiu, tak ważny dla kobiet. Jak zorganizować wesele? Jaką suknię kupić? Ślub kościelny czy cywilny? Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej, a może podzielić się swoimi doświadczeniami? Zapraszamy do pisania tutaj.

Ślub kościelny, szybkie terminy

Postprzez DominikaM008 » 9 sie 2015, o 22:48

Witam.
Jestem w 4 msc-u ciąży i postanowiłam z narzeczonym wziąć ślub przed narodzinami dzieciątka. Nie interesuje nas ślub w naszej parafii. Dlatego zwracam się z zapytaniem czy wiecie coś może na temat dostępnych szybkich terminów w kościołach w Warszawie, chyba że jest to kwestia indywidualnego dogadania się z proboszczem i ofiarą z tym związaną. Jeżeli tak to może w którym kościele są szanse na bezproblemowe i szybkie załatwienie ślubu. Chciałam też zaznaczyć że będzie to cichy ślub bez wesela tzn. my + świadkowie + rodzice, po kolacja w restauracji.
Pozdrawiam
DominikaM008
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 sie 2015, o 22:30

Re: Ślub kościelny, szybkie terminy

Postprzez a_gatka » 10 sie 2015, o 13:18

Jeśli nie ma sobotnich terminów, porozmawiajcie z księdzem o dyspensie na ślub w inny dzień tygodnia. Nie powinno być problemu, jedynym może być dostępność nauk przedślubnych i poradni, ale jak dobrze zagadasz, to i to da się ogarnąć szybciej. Porozmawiajcie szczerze z księdzem zamiast kombinować, na pewno Wam coś podpowie.
a_gatka
 

Re: Ślub kościelny, szybkie terminy

Postprzez Izabelka » 11 sie 2015, o 18:12

teraz modne sa śluby w piątki, myślę, że z księdzem idzie wszystko załatwić :)
p.s gratuluję ciąży :)
Izabelka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 22
Dołączył(a): 16 mar 2015, o 12:41

Re: Ślub kościelny, szybkie terminy

Postprzez Hadassa » 11 sie 2015, o 19:35

A musi byc koscielny? Cywilny mozna zalatwic w miesiac

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Ślub kościelny, szybkie terminy

Postprzez anielica » 23 wrz 2015, o 11:42

Moja siostra poszła do franciszkanów - twierdzi, że zakonnicy są bardziej empatyczni i pełni zrozumienia dla niecodziennych sytuacji. Warunkiem jest szczerość.
Avatar użytkownika
anielica
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 wrz 2015, o 14:26

Re: Ślub kościelny, szybkie terminy

Postprzez nergalSzatanie » 28 wrz 2015, o 14:56

Też słyszałam, że zakonnicy są dużo bardziej wyrozumiali i w odróżnieniu od niektórych księży też tak nie zdzierają za ślub :)
nergalSzatanie
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 16
Dołączył(a): 16 sty 2015, o 18:07

Re: Ślub kościelny, szybkie terminy

Postprzez adol » 27 paź 2015, o 17:36

Można załatwić ślub w tygodniu, albo ewentualnie w mniejszej miejscowości. Wtedy nie ma większego problemu z terminami.

adol
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 paź 2015, o 17:17

Re: Ślub kościelny, szybkie terminy

Postprzez anielica » 28 paź 2015, o 15:01

Daj znać, cz się udało. Trzymamy kciuki, żeby wszystko ułożyło się po twojej myśli.
Avatar użytkownika
anielica
Miła Kobietka
 
Posty: 46
Dołączył(a): 16 wrz 2015, o 14:26

Re: Ślub kościelny, szybkie terminy

Postprzez sebajedrzejczak » 4 lis 2015, o 16:09

Myślę że ślub w innym kościele niż twoja parafia nie będzie żadnym problemem. Bardzo często w ten sposób organizuje się wesela. Jeśli ślub będzie tylko dla najbliższych to nie będzie żadnego problemu z dojazdem innych gości.
sebajedrzejczak
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 16:00

Re: Ślub kościelny, szybkie terminy

Postprzez BlackWolf » 14 cze 2016, o 17:17

Temat wygasł rok temu. Proszę uważnie czytać forum. Posty, które nic nie wnoszą i służą wyłącznie do reklamy -kasuję.

Nie szukam bajek w życiu moim.
Bajki są okrutne...

Obrazek
Avatar użytkownika
BlackWolf
Moderatorka
 
Posty: 2891
Dołączył(a): 13 mar 2015, o 20:52
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]