Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Masz problemy ze zdrowiem? Jak dbasz o swoje zdrowie? Wszystko na temat chorób, leczenia, profilaktyki oraz opinie na temat służby zdrowia piszemy tutaj.

Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Jolaśka33 » 7 maja 2012, o 12:46

Moim problemem, z którym kieruję się do Was forumowiczki jest nadmierny stres. Mam wrażenie, że stresuje mnie wszystko i wszyscy. Mam tak od jakiegoś miesiąca. Nerwy powodują, że gorzej śpię - a może to już bezsenność? :cry:
Możecie coś doradzić? Jakieś sprawdzone sposoby?
Jolaśka33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 12:41

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez dzo » 7 maja 2012, o 19:11

może wizyta u lekarza pomoże ??

wieczorem może jakaś meliska

życie Cię aż tak strasznie stresuje ??
dzo
 

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Baśka1971 » 8 maja 2012, o 09:39

Znalezienie sobie hobby albo zajęcia, które powoduje, że zapominamy o źródle naszego stresu. A na noc meliska! :zzzz
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Jolaśka33 » 8 maja 2012, o 17:26

Niektórzy mają już taką naturę, że się stresują w sytuacjach, w których inni "machnęli by ręką".Ja niestety należę do tych osób. Meliska na mnie nie wywiera żadnego działania :angrywife
Jolaśka33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 12:41

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Masjaa » 8 maja 2012, o 20:50

Ja też jestem osobą co stres ciągle przeżywa.... nie umiem się zrelaksować, jakieś muzyki relaksacyjne , joga nie dla mnie.... jestem zbyt niecierpliwa a może po prostu nie umiem tego robić. melisa też mi nic nie daje, podobnie jak jakieś reklamowane specyfiki z walerianą itd. najlepiej działa na mnie muzyka którą lubię, jakieś ulubione piosenki, jak mogłam to taniec i ćwiczenia :) no i śmiech :)o ile jest ku temu powód hehe
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez milivanili » 9 maja 2012, o 12:28

jeśli chodzi o stres to ja chyba jestem ekspertką, oprócz tego, że nerwy zżerają mnie na każdym kroku to jeszcze mam przez to problemy z jelitami :/
lekarz przepisał leki, kazał pić melisę i ustalić odpowiednią dietę.
uwielbiam jeść i gotować, gotowanie mnie odpręża i neutralizuje stres, co naprawdę serdecznie polecam, takie bezmyślne mieszanie potraw naprawdę potrafi uspokoić :)
no, a że niestety potrzebowałam dobrej diety to wybrałam się na kurs dietetyki - ............
naprawdę dużo się z niego dowiedziałam i teraz nawet jedzeniem potrafię sobie poprawić nastrój i odgonić widmo stresu! :)



treść zmieniona przez moderatora

proszę nie spamować
milivanili
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 9
Dołączył(a): 9 maja 2012, o 12:23

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Jolaśka33 » 9 maja 2012, o 22:11

a słyszałyście kiedyś o ziołach doktora Bacha? znalazłam o nich przed chwilą dzięki googlowaniu. Spotkała się któraś z nimi, ma opinie? Nie chciałabym "kota w worku".
Jolaśka33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 12:41

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Jolaśka33 » 11 maja 2012, o 17:07

Nic nie wiecie na ten temat?
Jolaśka33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 12:41

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Baśka1971 » 13 maja 2012, o 09:53

A jakie to zioła? Na stres jakaś mieszanka?
Baśka1971
Fajna Kobietka
 
Posty: 248
Dołączył(a): 1 lut 2012, o 12:43

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Masjaa » 13 maja 2012, o 11:34

Nic nie wiem na ten temat :) a próbowałaś jakieś tabletki ziołowe ? moje znajome bardzo chwalą sobie Kalms.... czemu akurat te zioła Cię interesują ?
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Jolaśka33 » 18 maja 2012, o 17:40

stosowałam jedynie melisę i rumianek. Pani z zielarskiego kiedyś poleciła mi jakąś mieszankę w postaci herbatki, która miała działać relaksująco, ale nie odczuwałam po niej ulgi. A te zioła bacha, o których wspomniałam wyżej znalazłam przez google i tyle. Interesuje mnie wszystko w temacie sposobów na stres, a zwłaszcza te naturalne. A ten Kalms gdzie można dostać?
Jolaśka33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 12:41

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Masjaa » 18 maja 2012, o 19:29

kalms w aptece każdej na pewno jest :) to są tabletki
Masjaa
Gadatliwa Kobietka
 
Posty: 529
Dołączył(a): 19 lut 2012, o 14:03

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Jolaśka33 » 18 maja 2012, o 22:34

Bardzo dziękuję, pójdę do apteki. :kwiatek
Jolaśka33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 12:41

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Jolaśka33 » 5 cze 2012, o 09:20

Na mnie ten kalms nie zrobił wrażenia, nie zauważyłam poprawy w zasypianiu a tym bardziej w jakości snu. :cry:
Jolaśka33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 12:41

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez kukilka » 5 cze 2012, o 09:31

Ja na początek proponuję urlop. Ale taki z dala od ludzi, może jakiś wyjazd do SPA lub po prostu na łono natury. Bez dzieci, bez telefonu komórkowego. Tak żeby zostać sam na sam z własnymi myślami.
kukilka
Fajna Kobietka
 
Posty: 126
Dołączył(a): 31 mar 2012, o 17:34

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez ona31 » 6 cze 2012, o 07:55

Przede wszystkim to proponuję Ci sprawdzić/dowiedzieć się co jest dokładnie przyczyną tego, że stresują Cię wszyscy i wszystko. Bo skoro to trwa tylko od miesiąca, a wcześniej tego nie było, czyli miesiąc temu musiało się coś wydarzyć. Jeśli nie przypominasz sobie co to mogło być to udaj się do lekarza. Pozdrawiam!

PewnaPani.pl - moda damska i nie tylko, dla każdej kobiety
Avatar użytkownika
ona31
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 maja 2012, o 21:11

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez anonim2 » 26 cze 2012, o 12:52

ja akurat pijam melisę
anonim2
 

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Jolaśka33 » 28 cze 2012, o 18:49

zaczynam się wysypiać
znalazłam na necie jakieś porady
jest już dobrze i bez leków
dziękuję Wam za pomoc.
Jolaśka33
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 7 maja 2012, o 12:41

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez weronnik » 19 lip 2012, o 07:56

Melisa pomaga, ale nie rozwiązuje problemu, często trzeba zmierzyć się ze swoimi lękami, żeby odeszły raz na zawsze i nie wracały więcej. Czasem warto też "zmienić planszę", wyjechać gdzieś, odpocząć i wtedy łatwiej można się zdystansować do życia codziennego... Powodzenia ;)

weronnik
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lip 2012, o 07:47

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez mastylla » 20 lip 2012, o 09:57

Najlepiej znaleźc sobie jakieś hobby. Coś co spowoduje, że oddasz się temu bez reszty i zapomnisz o wszystkim.
Jeśli o mnie chodzi to ja najlepiej odstresowuję się w ...ogródku ;) Kiedy jestem wpieniona to wtedy wynajduje najcięższe roboty :) EFEKT ZAWSZE 100% :):) Jak się człowiek dobrze zmęczy fizycznie to wtedy każde stres odpuszcza. POLECAM :)

http://perelkowy-swiat.ptaknet.pl/ - blog o kosmetykach i nie tylko. Zapraszam.
mastylla
Miła Kobietka
 
Posty: 35
Dołączył(a): 7 lip 2012, o 00:22

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Kejti » 25 wrz 2012, o 14:32

Na bezsenność mam trzy rozwiązania, które stosuję: albo uprawiam aktywnie sport (ale tak naprawdę solidnie) np.: biegam lub chodzę na długie spacery lub na basen albo czytam książki (nie wiem dlaczego ale po kliku stronach już odpływam ...) albo sięgam po jakiś suplement diety, który pomaga mi się rozluźnić i pomaga w zasypianiu i pozbyciu się lekkich stresów. Każdy ma swoje metody ale najważniejsze, żeby były skuteczne :witch

Ostatnio edytowano 15 lis 2012, o 10:13 przez Kejti, łącznie edytowano 1 raz
Kejti
Miła Kobietka
 
Posty: 72
Dołączył(a): 24 wrz 2012, o 22:55

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez karmalina » 28 wrz 2012, o 14:43

Dobry masaż, w dobrym salonie... Nic tak nie odpręża, nie uspokaja i nie poprawia nastroju. Ostatnio byłam na gorących kamieniach ze znajomą (oczywiście leżałyśmy na oddzielnych leżankach ;) ) i tak odpłynęłam, że znajoma po moim oddechu uznała, że zasnęłam. Jeżeli jest ktoś z Trójmiasta to polecam salon na Oruni SPAM

Ostatnio edytowano 16 lis 2014, o 22:27 przez Jamelia, łącznie edytowano 1 raz
Powód: SPAM

Ko­bieta łat­wiej przyz­na, że nie ma rac­ji, gdy ma rację, niż gdy jej nie ma.
Avatar użytkownika
karmalina
Miła Kobietka
 
Posty: 52
Dołączył(a): 18 wrz 2012, o 09:14
Lokalizacja: Gdynia

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez magda.apotex » 21 wrz 2014, o 17:59

Kejti napisał(a):Na bezsenność mam trzy rozwiązania, które stosuję: albo uprawiam aktywnie sport (ale tak naprawdę solidnie) np.: biegam lub chodzę na długie spacery lub na basen albo czytam książki (nie wiem dlaczego ale po kliku stronach już odpływam ...) albo sięgam po jakiś suplement diety, który pomaga mi się rozluźnić i pomaga w zasypianiu i pozbyciu się lekkich stresów. Każdy ma swoje metody ale najważniejsze, żeby były skuteczne :witch


Jeśli chodzi o suplementy, to najlepiej wybrać te które w swoim składzie zawierają połączenie melatoniny z ziołami. Melatonina pomoże nam szybciej zasnąć, natomiast zioła ukoją nasze nerwy i ułatwią odprężenie się. Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat suplementacji w bezsenności piszcie, chętnie odpowiem na Wasze pytania.

Pozdrawiam.

Magda,
doradca online Sen Apotex.
www.senapotex.pl
Avatar użytkownika
magda.apotex
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 wrz 2014, o 17:28

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez Bambam » 20 paź 2014, o 22:10

Joga, kochane, joga to najlepszy i całkowicie naturalny sposób radzenia sobie ze stresem. Ćwiczenia dotleniają organizm, uczą świadomego oddychania oraz relaksacji. Dla mnie jaga okazała się lekiem na całe zło bo w pewnym momencie swojego życia nie dawałam sobie rady. W czerwcu mój brat był w Sulisławiu na konferencji jogi i Ajurwedy, a po powrocie zaciągnął mnie na zajęcia. I już po kilku tygodniach zauważyłam różnicę. Naprawdę warto.
Bambam
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 paź 2014, o 22:09

Re: Sposoby na radzenie sobie ze stresem

Postprzez lunka20 » 6 lis 2014, o 18:22

Jak jestem zestresowana staram się zasnąć, szukam sobie hobby albo zajęć domowych które powodują, że zapominamy o źródle naszego stresu. :sprzata:
lunka20
Miła Kobietka
 
Posty: 100
Dołączył(a): 4 lis 2014, o 10:25
Pani Reklama

Następna strona

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot], Google [Bot]