Spóźniona Tabletka

Rozmowy o seksie i seksualności,o naszych pragnieniach, fantazjach erotycznych. Jak zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Te i inne tematy związane z seksem i antykoncepcją poruszamy tutaj.

Spóźniona Tabletka

Postprzez Joasia » 30 paź 2012, o 13:20

Dziś wzięłam tabletkę 20min po upływie 12godzin i nie wiem co zrobić bo na opakowaniu jest że do 12godz brać jak zwykle i skuteczność jest zachowana a po upływie 12godz brać tabletki bez przerwy na okres albo przerwać już teraz i zrobić teraz 7dni przerwy i znów brać podkreślę że to drugi dzień 3tygodnia. Zawsze brałam o 21 bądź kilka minut po 21 a dziś się tak zdarzyło.Co możecie poradzić ?
Joasia
 

Re: Spóźniona Tabletka

Postprzez taka ona 86 » 30 paź 2012, o 17:17

uważam, że należy wziąć "spóźnioną" tabletkę i kolejne już normalnie, a na wszelki wypadek podczas seksu zabezpieczyć się dodatkowo gumeczką ;) będzie ok :)
taka ona 86
 

Re: Spóźniona Tabletka

Postprzez Joasia » 30 paź 2012, o 17:22

wzięłam odrazu jak tylko mogłam tabletkę i to właśnie 20min po upływie 12godz i zostało jeszcze 6tabletek do końca opakowania więc chyba normalnie będę brać i przerwa i nowe opakowanie i tu mam jeszcze pytanie czy mogę zmienić godzinę z nowym opakowaniem? Np. godzina później albo wcześniej
Joasia
 

Re: Spóźniona Tabletka

Postprzez taka ona 86 » 30 paź 2012, o 17:27

Z tego co się orientuję, to taka zmiana godziny jak mówisz nie ma większego znaczenia. Ważne, żebyś po ustaleniu sobie wygodnej dla CIebie pory brała tabletkę w miarę regularnie. Myślę, że jak dokończysz opakowanie zgodnie ze starym rytmem będzie ok a nowe zacznij od ustalonej na nowo godziny. No i jeśli się obawiasz zajścia w ciążę zabezpiecz się dodatkowo na czas tych zmian ;) pozdrawiam :D
taka ona 86
 

Re: Spóźniona Tabletka

Postprzez rozalia » 2 lis 2012, o 20:12

Ja w takie sytuacji brałam kolejne opakowanie bez robienia przerwy. Tylko kiedy zostało tak mało do końca, bo na początku blistra jest inaczej i można normalnie zrobić przerwę później. No i oczywiście jeśli chcesz mieć pewność to polecam dodatkowe zabezpieczenie przez tydzień.
rozalia
 
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]