Sprawy organizacyjne związane ze studiami

Dział dla uczących się dziewczyn, jakie studia wybrać? Szkolenia, warto?

Sprawy organizacyjne związane ze studiami

Postprzez sun979 » 2 sie 2013, o 20:52

Witam,

Zaczynam studiować od tego roku i zastanawiam się nad najprostszymi sprawami. Jak wygląda sprawa z notatkami? Czy zawsze miałyście osobny zeszyt do każdego przedmiotu? A4 czy mały A5? Jak wygląda sprawa z wychodzeniem do WC? Można bez uprzedzenia wyjść? Czy na wykładach jest się odpytywanym tak jak w szkole średniej? Podzielcie się własnymi doświadczeniami. Może macie inne kwestie tego typu do poruszenia? Ja nie mam z kim o tym pogadać. :/
sun979
 

Re: Sprawy organizacyjne związane ze studiami

Postprzez Hadassa » 10 sie 2013, o 07:42

Notatki sama musisz sprawdzić.... Jedni mają jeden zeszyt do wszystkiego, inni kazdy osobno...
Ja osobiście robiłam notatki w jednym a potem przepisywałam...
Ale wolałam np i tak miec jeden zeszyt z przegródkami, albo segregator podzielony na działy ;)

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sprawy organizacyjne związane ze studiami

Postprzez irreplaceable » 12 sie 2013, o 00:31

Ja studiować zaczęłam rok temu i miałam jeden zeszyt do wszystkiego i sobie podzieliłam na przedmioty i teraz też tak zrobię. Co do WC to na ćwiczeniach nie wiem bo nikt nigdy nie wychodził a na wykładach nie było problemu.
Z odpytywaniem to na jednym przedmiocie wykładowca dawał komuś mikrofon i musiał odpowiedzieć na jakieś pytanie a jak ktoś nie wiedział to kolejna osoba :P ale to tylko na jednym przedmiocie tak miałam. :)
Pierwszy rok podobnież najgorszy :P U mnie jak na razie nie było tragedii. :)

Jest tylko jedno szczęście w życiu, kochać i być kochanym.
Avatar użytkownika
irreplaceable
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 sie 2013, o 00:06

Re: Sprawy organizacyjne związane ze studiami

Postprzez paula » 13 sie 2013, o 21:25

notatki:
ja miałam od pierwszego roku zasadę że najlepiej nie kupować zeszytów, tylko mieć takie te kartki w kratkę do wyrywania (żeby zaoszczędzić to sama je dziurkowałam :P ). Oczywiście na miesiąc szły takie np. 2 "zeszyty" ale jednocześnie było to tańsze aniżeli zeszyt a4 do każdego z przedmiotów. Później wszystko do segregatorów wkładałam. Pamiętaj że nie warto się jakoś specjalnie starać super notatek robić z tego względu, że i tak najprawdopodobniej one wszystkie za 5 lat wylądują w koszu na śmieci :D a jak będziesz uczyła się do sesji je poniszczysz choć samym przekładaniem ich ciągle :P
jednak dużo osób miało zeszyty każdy do osobnego przedmiotu: jedni a5 bo np. nie lubiły dziewczyny dużych torebek, inne a4 bo wygodniej się notatki robi. Także naprawdę jak wolisz :) ja jedyne najfajniejsze notatki to miałam z wszystkich przedmiotów informatycznych :P

odpytywanie:
na wykładach u nas w ogóle nie pytali, co najwyżej jakieś hasło zostało rzucone w sali na które ktoś odpowiedział, a jak się nie wiedziało to wykładowca sam odpowiadał (noo chyba że to były znów te przedmioty informatyczne to najczęściej tłumaczono nam coś na przykładach do których musieliśmy podchodzić do tablicy i coś zrobić, np. przy sortowaniu - poukładać w odpowiedni sposób karty).
Inaczej się sprawa ma na laboratoriach lub konwersatoriach (ćwiczeniach). Tam odpytywać już mogą, ale raczej nie samej teorii jak rozwiązania zadania. Ale nic się nie dzieje jeśli nie wiesz. Chyba że jest to angielski to wtedy są tam inne zasady - ocenianie jak w szkole.

wychodzenie do wc:
u nas najczęściej wychodziło się bez uprzedzenia, choć były jedne takie zajęcia na których trzeba było uprzedzić panią doktor że się wychodzi bo jak to twierdziła "to jest poniżające że ktoś wychodzi bez uprzedzenia"

jeszcze jakieś pytania? :)
paula
 

Re: Sprawy organizacyjne związane ze studiami

Postprzez sun979 » 15 sie 2013, o 09:40

Dziękuję za odpowiedzi ;)

Idę na studia sama i nie będę mieć żadnego znajomego. Jak wyglądały u Was te początki? Czekaliście razem na początek wykładów i już się przedstawialiście sobie?
sun979
 

Re: Sprawy organizacyjne związane ze studiami

Postprzez Hadassa » 18 sie 2013, o 08:34

i tak większość osób czeka pod salą... więc spokojnie będziecie mieć okazję się poznac ;)
przynajmniej część....
bo i tak prędzej się poznacie na ćwiczeniach, niż na wykładzie gdzie jest po kilka grup...

.. bo w oczach tkwi siła duszy...
Avatar użytkownika
Hadassa
Moderatorka
 
Posty: 22168
Dołączył(a): 14 mar 2013, o 11:43

Re: Sprawy organizacyjne związane ze studiami

Postprzez pawka » 28 sie 2013, o 11:29

Jeśli palisz to szybko zawrzesz pierwsze kontakty. Wiadomo już jest to jakaś okazja, żeby zagadać :) Zresztą teraz ludzie są raczej kontaktowi i zanim się obejrzysz już będziecie się umawiać na imprezę czy coś w tym guście.

Avatar użytkownika
pawka
Jestem tu nowa :)
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 11:47
Pani Reklama


Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników